Esileht Kodunurk Palun soovitage kiiresti valmivaid tervislikke toite

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Palun soovitage kiiresti valmivaid tervislikke toite

Millised tervislikud toidud, mis valmivad võrdlemisi ruttu ja väikse vaevaga, on teie lemmikud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Supid, tatrapuder, risotto

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused hautised köögivili+liha (osso bucco, tomatiga, porgandi-vasikalihaga jne). Ei ole kiired söögid, aga vaeva on nendega väga vähe- tükeldada asjad, maitseainetega potti ja minu vaev sellega peaaegu piirdub (eriti elektripotiga, siis võib kasvõi kodust ära minna vahepeal, tulles on söök valmis ja soe).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 16:14; 31.07 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suppide tegemisel kasutate külmutatud segusid või mõeldud on purgisuppe? Küsin, sest minu jaoks on supi keetmine kohutav vaaritamine: kõigepealt tükelda ja keeda liha ja võta leemelt vahtu, siis koori ja tükelda kartulid, porgandid, sibulad jm. siis keeda veel neid. Teen suppe tavaliselt talvel puupliidi peal ja siis läheb sinna ikka mitu tundi kokkamist ja kui sellele veel lisada tule tegemise aeg…
Võibolla olen mina lihtsalt saamatu hädaldaja:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen supi ikka otsast peale ise(peres kasvab väike laps) ja juurviljad tükeldan värsked. Külmutatuna ostan vaid herned ja lillkapsa. Max läheb tund(kui laps ei sega). Kui kanasuppi teen siis kauem sest keedan koibadest ise puljongi.

Ooda, ole pai, seleta veelkord, kuidas sa otsast peale suppi teed nt loomalihakontidest ja kuidas see kiiremini valmis saab? Kalapuljong läheb kiirelt, arusaadav (samas kalaliha nokkimine jne), ka kanapuljong käib suht kiirelt. Aga korralik loomalihapuljong tahab keeda tunde. Mina olen keetnud isegi 12 tundi, aga siis oli see ka nii, et puljongikuubiku asemel lasutamiseks paras, nii kange maitse oli, panin väiksed kuubikud külma ja supi sisse läks paar tükki.
Aga samas kiirete suppide peale ma mõnikord üldse ei teegi puljongit, maitset annavad singitükid, või, keedulihatükid sisse nt ja käib ka. Nt tomatisupid käivad tomatimahlaga, maitset annavad veel koored-juustud jne. Aga seda siis ka korralikuks supiks on veidi palju pidada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 16:14; 31.07 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looamliha kontidest ainukesena ise ei teegi, sest mul reaalselt pole aega selle jaoks väikese lapse ja töö kõrvalt. Teengi lihtsamaid suppe nagu kana, kala, hakkliha ja kapsasuppe.
Salvesti seljanak on ainuke mida poest kõlbab osta. Teised purgisupid on lausa rõvedad. Hernesupi teen suitsusingiga.
Jutt oligi ju kiiretest toitudest ja need supid liigituvad sinna alla.

Vabandust, aga mus takistus on laps kondi keetmisel?
Mina panen loomakondid keema (tavaliselt vaba päeva hommikul) ja keedan hilise pärastlõunani ilma pideva poti juures valvamiseta. Aegajalt kontrollin muidugi veetaset ja vahu eemaldan ju alguses (võtab aega ehk minuti-kaks), aga muu aeg ei kannata küll selle pärast.
Leemest supi võin teha samal päeval või mõnel järgneval. Samuti kasutan puljongit kastmetele, hautistele.
Käin samamoodi tööl, kaks lasteaialast ei sega kuidagi. Sa vist lihtsalg tähtsustad oma lapsi/ tööd üle.

Vahek ma pruunistan kondid ahjus potis ja kallan siis kuuma vee peale njnv keedan puljongi ahjus valmis. Veel mugavam variant. Teen seda nii el.ahjus kui kaminas-puupliidi ahjus.
Juurviljade koorimine/ tükeldamine on küll maailma lihtsaim ja kiireim tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin ka mõtlema, et kuidas supp on kiirestivalmiv söök. Supp on just üks aeganõudvaimaid sööke. Kui me just purgisupist ei räägi.

Minu jaoks teeb supist õige supi just kondist keedetud puljong. Ja supikont tahab ikka väga palju aega keeda. Ma teen tavaliselt seakondist (searaguust). Kanast ja kalast keedetud supp keeb muidugi kiiremini, aga on siiski üsna ajamahukas, kuna liha nokkimine võtab aega.

Teiste koostisosadena (kartul, porgand, sibul jne) kasutan kindlasti värskeid asju, mitte külmutatuid segu. Minu jaoks on seal oluline maitsevahe.

Vaatamata sellele, teen suppe väga tihti. Väga maitsev ja tervislik ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 11:44; 01.08 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suppide tegemisel kasutate külmutatud segusid või mõeldud on purgisuppe? Küsin, sest minu jaoks on supi keetmine kohutav vaaritamine: kõigepealt tükelda ja keeda liha ja võta leemelt vahtu, siis koori ja tükelda kartulid, porgandid, sibulad jm. siis keeda veel neid. Teen suppe tavaliselt talvel puupliidi peal ja siis läheb sinna ikka mitu tundi kokkamist ja kui sellele veel lisada tule tegemise aeg…
Võibolla olen mina lihtsalt saamatu hädaldaja:D

mina teen supi ikka otsast peale ise(peres kasvab väike laps) ja juurviljad tükeldan värsked. Külmutatuna ostan vaid herned ja lillkapsa. Max läheb tund(kui laps ei sega). Kui kanasuppi teen siis kauem sest keedan koibadest ise puljongi. Samal ajal kui puljong keeb, tükeldan muud asjad valmis.

Olen juba tükk aega mõelnud, et võik sügavkülma paar portsu juba valmis lõigata, et oleks kohe porgand,sibul võtta. Kartlit nagunii külmutada ei saa.
Seljanka ja borši põhja saab samamoidi ise ette valmis teha.

Kuidas sa teed supi otsast peale ise ja saad vähem kui tunni ajaga valmis? Supipuljongi keetmine ise võtab aega juba rohkem kui 2 tundi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 11:44; 01.08 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suppide tegemisel kasutate külmutatud segusid või mõeldud on purgisuppe? Küsin, sest minu jaoks on supi keetmine kohutav vaaritamine: kõigepealt tükelda ja keeda liha ja võta leemelt vahtu, siis koori ja tükelda kartulid, porgandid, sibulad jm. siis keeda veel neid. Teen suppe tavaliselt talvel puupliidi peal ja siis läheb sinna ikka mitu tundi kokkamist ja kui sellele veel lisada tule tegemise aeg…
Võibolla olen mina lihtsalt saamatu hädaldaja:D

mina teen supi ikka otsast peale ise(peres kasvab väike laps) ja juurviljad tükeldan värsked. Külmutatuna ostan vaid herned ja lillkapsa. Max läheb tund(kui laps ei sega). Kui kanasuppi teen siis kauem sest keedan koibadest ise puljongi. Samal ajal kui puljong keeb, tükeldan muud asjad valmis.

Olen juba tükk aega mõelnud, et võik sügavkülma paar portsu juba valmis lõigata, et oleks kohe porgand,sibul võtta. Kartlit nagunii külmutada ei saa.
Seljanka ja borši põhja saab samamoidi ise ette valmis teha.

Kuidas sa teed supi otsast peale ise ja saad vähem kui tunni ajaga valmis? Supipuljongi keetmine ise võtab aega juba rohkem kui 2 tundi.

eile just tegin kanasuppi. Koos puljongi tegemisega + vahepeal lapse abistamisega läks 1.5 tundi.

kanasupp läheb jah kiirelt, aga sea- või loomakondist keedetud supp mitte. sellise puljongiga suppe sa vist pole teinud?

lapsed (neid on mul neli), ei mängi mingit rolli. ok, natukene siiski mängib. arvan, et mida rohkem lapsi, seda püüdlikum peab olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looamliha kontidest ainukesena ise ei teegi, sest mul reaalselt pole aega selle jaoks väikese lapse ja töö kõrvalt. Teengi lihtsamaid suppe nagu kana, kala, hakkliha ja kapsasuppe.
Salvesti seljanak on ainuke mida poest kõlbab osta. Teised purgisupid on lausa rõvedad. Hernesupi teen suitsusingiga.
Jutt oligi ju kiiretest toitudest ja need supid liigituvad sinna alla.

Vabandust, aga mus takistus on laps kondi keetmisel?
Mina panen loomakondid keema (tavaliselt vaba päeva hommikul) ja keedan hilise pärastlõunani ilma pideva poti juures valvamiseta. Aegajalt kontrollin muidugi veetaset ja vahu eemaldan ju alguses (võtab aega ehk minuti-kaks), aga muu aeg ei kannata küll selle pärast.
Leemest supi võin teha samal päeval või mõnel järgneval. Samuti kasutan puljongit kastmetele, hautistele.
Käin samamoodi tööl, kaks lasteaialast ei sega kuidagi. Sa vist lihtsalg tähtsustad oma lapsi/ tööd üle.

Vahek ma pruunistan kondid ahjus potis ja kallan siis kuuma vee peale njnv keedan puljongi ahjus valmis. Veel mugavam variant. Teen seda nii el.ahjus kui kaminas-puupliidi ahjus.
Juurviljade koorimine/ tükeldamine on küll maailma lihtsaim ja kiireim tegevus.

kui on ikka kuni 3 aastane laps ,kes kogu aeg sul jala otsas sõna otseses mõttes ripub siis on isegi võimatu see supikontide keetmine (ei ole teemaalgataja )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Palun soovitage kiiresti valmivaid tervislikke toite

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.