Esileht Erivajadustega laps Palun soovitage Tallinnas logopeedi

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Palun soovitage Tallinnas logopeedi

Postitas:

Reh.plaan tehtud ja nüüd vaja leida, kes pakub teenust Tallinnas ja kes on ka hea.

Lapsel probleem K tähe hääldamisega. Selle asemele ütleb T.

Palun teie soovitusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 10:45; 17.08 18:09; 16.09 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogemus kahe logopeediga. Neist Maret Jahu oli väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas probleem ainult K asenduses T-ga. Kui reh.plaan tehtud, siis vast muid tõsisemaid probleeme veel? K saavutamiseks aitab veega kuristamine või köhatamine (aitab keele õigesse asendisse saada). Loomulikult on palju muid spetsiifilisi harjutusi veel. Aga eelpool mainitud Maretit soovitan minagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maret Jahu tegeleb rohkem lastega, kellel on kogelusega probleeme. Üritasin küll tema juurde aega saada, aga kahjuks pole võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 10:45; 17.08 18:09; 16.09 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perel ka väga hea 4-aastane koostöökogemus Maret Jahuga. Me alustasime samuti ta juures K-tähe õppimisega (oli T-tähega asendatud). Edasi siis teiste tähtede korrigeerimised, sõnade hääldamine, sõnavara arendamised, suhtlemisevõime ja jutustamisoskuse arendamine jmt kõneravi. Käisime tema nn eravastuvõtul, mitte polikliinikus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 23:26; 24.08 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps käib Vaimse Tervise Keskuses logopeed Marge Rimmi juures. Me saime sinna aja perearsti saatekirjaga. Logopeed tegi lapsega harjutused läbi, andis harjutused koju kaasa, nii et põhitöö on ikka kodus iga päev lapsega harjutusi teha. Järgmisel korral siis vastavalt edusammudele õpetab järgmised harjutused. Meil on lapsel probleemsed v ja l, harjutustega on nüüd vahe juba märgatav ja kõne selgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perel ka väga hea 4-aastane koostöökogemus Maret Jahuga. Me alustasime samuti ta juures K-tähe õppimisega (oli T-tähega asendatud). Edasi siis teiste tähtede korrigeerimised, sõnade hääldamine, sõnavara arendamised, suhtlemisevõime ja jutustamisoskuse arendamine jmt kõneravi. Käisime tema nn eravastuvõtul, mitte polikliinikus.

Sooviks küsida, mis vanuses te kõne korrigeerimisega alustasite? Mul on laps 2,5 ja ka asendab K T-ga, lisaks on veel mõne tähe ja häälikujärjendiga probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 08:38; 26.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et Maret Jahu on tõesti väga paljusid aidanud 🙂 Meid aitas ta ka palju. Lapsel oli selline kõnehäire, et rääkides olid sõnad lauses nagu täiesti juhuslikus järjekorras. Käisime lapsega Maret Jahu juures 1 aasta vanuses 5-6 ja tulemuseks oli see, et laps sai sisse Tallinna kesklinna katsetega kooli keelteklassi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan ühe käo küsimusele, et kui vanalt logopeedi juures käima hakkasime: 3,5-aastaselt otsisime eralogopeedi (peale seda kui lasteaia logopeed soovitas lisaabi otsida). Perearsti arvates ei olnud probleemi ja ei ole siiani probleemi (laps ei ole jutukas ja arsti juures eriti midagi ei räägi). Nüüd on laps juba koolilaps ja kooli poolt tagatakse logopeedi tugiteenus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 23:26; 24.08 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks küsida, mis vanuses te kõne korrigeerimisega alustasite? Mul on laps 2,5 ja ka asendab K T-ga, lisaks on veel mõne tähe ja häälikujärjendiga probleeme.

Selles vanuses on häälikute asendamine täiesti normaalne. Jah, logopeedist on kindlasti abi kõne korrigeerimisel, aga kõik võib mööduda ka iseenesest lapse kasvades. Aga mind hämmastab, et sellise probleemi tõttu vormistatakse puue ja tehakse reha. plaan! Ma tundsin piinlikkust, et minu lapsele määrati raske puue, kuigi tegu oli/on “kõigest” sensomotoorse alaaliaga, st. ta ei saanud kõnest aru ja ei osanud ka ise rääkida. Kuid selles valguses… Võibolla tõesti on tal raske puue.
P.S. Ma ei pea teemaalgataja probleemi väikseks, lihtsalt puudejagajate arusaam asjast hämmastab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks küsida, mis vanuses te kõne korrigeerimisega alustasite? Mul on laps 2,5 ja ka asendab K T-ga, lisaks on veel mõne tähe ja häälikujärjendiga probleeme.

Selles vanuses on häälikute asendamine täiesti normaalne. Jah, logopeedist on kindlasti abi kõne korrigeerimisel, aga kõik võib mööduda ka iseenesest lapse kasvades. Aga mind hämmastab, et sellise probleemi tõttu vormistatakse puue ja tehakse reha. plaan! Ma tundsin piinlikkust, et minu lapsele määrati raske puue, kuigi tegu oli/on “kõigest” sensomotoorse alaaliaga, st. ta ei saanud kõnest aru ja ei osanud ka ise rääkida. Kuid selles valguses… Võibolla tõesti on tal raske puue.
P.S. Ma ei pea teemaalgataja probleemi väikseks, lihtsalt puudejagajate arusaam asjast hämmastab.

Minu kõnehäirega lapsele on ka vormistatud raske puue. Ja juba aastaid. Kõnest saab hästi aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks küsida, mis vanuses te kõne korrigeerimisega alustasite? Mul on laps 2,5 ja ka asendab K T-ga, lisaks on veel mõne tähe ja häälikujärjendiga probleeme.

Selles vanuses on häälikute asendamine täiesti normaalne. Jah, logopeedist on kindlasti abi kõne korrigeerimisel, aga kõik võib mööduda ka iseenesest lapse kasvades. Aga mind hämmastab, et sellise probleemi tõttu vormistatakse puue ja tehakse reha. plaan! Ma tundsin piinlikkust, et minu lapsele määrati raske puue, kuigi tegu oli/on “kõigest” sensomotoorse alaaliaga, st. ta ei saanud kõnest aru ja ei osanud ka ise rääkida. Kuid selles valguses… Võibolla tõesti on tal raske puue.
P.S. Ma ei pea teemaalgataja probleemi väikseks, lihtsalt puudejagajate arusaam asjast hämmastab.

Minu lapsel ei ole puuet, lihtsalt kõne on hetkel veel selline pudikeelne. Ka lastearst arvas, et hetkel pole veel põhjust muretseda ja ilmselt kasvab välja. Ma lihtsalt sattusin selle teema peale ja huvi pärast küsisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 08:38; 26.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks küsida, mis vanuses te kõne korrigeerimisega alustasite? Mul on laps 2,5 ja ka asendab K T-ga, lisaks on veel mõne tähe ja häälikujärjendiga probleeme.

Selles vanuses on häälikute asendamine täiesti normaalne. Jah, logopeedist on kindlasti abi kõne korrigeerimisel, aga kõik võib mööduda ka iseenesest lapse kasvades. Aga mind hämmastab, et sellise probleemi tõttu vormistatakse puue ja tehakse reha. plaan! Ma tundsin piinlikkust, et minu lapsele määrati raske puue, kuigi tegu oli/on “kõigest” sensomotoorse alaaliaga, st. ta ei saanud kõnest aru ja ei osanud ka ise rääkida. Kuid selles valguses… Võibolla tõesti on tal raske puue.
P.S. Ma ei pea teemaalgataja probleemi väikseks, lihtsalt puudejagajate arusaam asjast hämmastab.

raske puue määratakse, et ta saaks võimalikult palju riigipoolset toetust läbi reh. plaani. see on lapsele ja tema arengule kasulik.mul autistlik laps ja kunagi nii mulle seletati, et ma ära ei ehmataks “raske puude” tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks küsida, mis vanuses te kõne korrigeerimisega alustasite? Mul on laps 2,5 ja ka asendab K T-ga, lisaks on veel mõne tähe ja häälikujärjendiga probleeme.

Selles vanuses on häälikute asendamine täiesti normaalne. Jah, logopeedist on kindlasti abi kõne korrigeerimisel, aga kõik võib mööduda ka iseenesest lapse kasvades. Aga mind hämmastab, et sellise probleemi tõttu vormistatakse puue ja tehakse reha. plaan! Ma tundsin piinlikkust, et minu lapsele määrati raske puue, kuigi tegu oli/on “kõigest” sensomotoorse alaaliaga, st. ta ei saanud kõnest aru ja ei osanud ka ise rääkida. Kuid selles valguses… Võibolla tõesti on tal raske puue.
P.S. Ma ei pea teemaalgataja probleemi väikseks, lihtsalt puudejagajate arusaam asjast hämmastab.

Puue on määratud, sest lapsel on kaasasündinud südamerike ja reh.plaani koostamisel määrati ka logopeedi teenus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 10:45; 17.08 18:09; 16.09 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus logopeed Maret Jahu vastu võtab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehelt http://www.elu.ee/?page_id=67 kopeeritud:

Maret Jahu, FIE

Kutsejärk: Kliiniline logopeed, tase 8 (kehtib kuni 10.11.2019)
E-post: maret.jahu@mail.ee
Koduleht: http://logopeed.eu/
Telefon:51 28 934
Sihtrühm: lapsed ja täiskasvanud
Teenused:

Diagnostika
Nõustamine
Teraapia
Vastuvõtt: Tedre 51, Tallinn

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hääldus peaks korras olema 4 aastaseks saades. R-ga võib oodata veel (kui asendab L).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Erivajadustega laps Palun soovitage Tallinnas logopeedi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.