Esileht Beebi ja mitmikud Palun vankrisoovitust!

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Palun vankrisoovitust!

Postitas:

Olen hädas, palun abi vankri valikul. Otsin keskmise hinnaklassiga vanker-käru peatselt sündivale beebile. Tekib muidugi küsimus, et mis see keskmine hinnaklass on. No ma arvan, et odavama otsa vankrid maksavad seal 300 euro kanti, kallimad üle 1000, keskmine siis võiks olla 500-800 eurot ehk?

Mul on ka mõned eelistused vankrile:
– pöörlevad rattad ees
– istumisosa suuna vahetamine
– ei soovi väga väikest vankrikorvi

Metsa vankriga minna ei kavatse, kõnniteed on meie linnas üsna heas korras.

Mida veel vankri valikul jälgima peaksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige lihtsam minna poodi näppima vankreid, et mis meeldib. ise ostsin järelturult, aga eelnevalt käisin ikka poes marki ja mudelit valimas.

soovitan veel jälgida, et kaare saaks võimalikult alla tõmmata tuule eest kaitseks. ja kui on v
imalus last nt akna alla magama jätta, mitte ainult jalutada, et siis pidur käiks võimalikult sujuvalt peale. Meil käib plõksuga ja see võib last äratada 🙁

no ja et autosse ja mujale mahuks, kuhu mahtuma peab (lift, esik vmt)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa kautatud vankrit kohe kindlalt ei taha? Minul oli ka alguses kindel visioon, et minu armas beebi ja kõik peab tal olema ilus, uus ja puhas. Kui lõpuks asjade ostmiseks läks, siis tundus mulle kuidagi narr osta 1-2 a asju täishinnas, kui terve Eesti on väga heas korras kasutatud asju täis.
Ostsin järelturult 1 lapse üles kasvatanud Emmaljunga, mis nägi väga ilus ja puhas välja. Kuna see oli mu esimene laps, siis ega ma väga ei osanud ette näha probleeme või vajadusi, mida vankri juures silmas pidada. 7 kuul tundsin, et see Emma oli minu jaoks liiga suur ja raske. Tõsi on, et lumega saab ainult sellise suure neljarattalisega mõnusalt liigelda, aga seda lund on minu silmad vankerdamise ajal näinud ca 2 nädalat. Et vanker maksis 400 eur ja oli kaustatud, siis loobusin sellest kerge südamega. Panin 300 eur-iga müüki ja ostsin omale sobivama (bugaboo).
Üldiselt on vast nii, et esimesed 6 kuud oli see Emma tõesti VÄGA hea vanker. Kui sa vankrit valid, siis pööra tähelepanu ka vedrustusele. Minu praegune käru raputab päris kõvasti. Sellele raamile ma oma imetillukest poleks küll tahtnud panna. Suure lapsega pole see nii oluline. Emma oli hästi turvaline, stabiilne, soe ja avar vanker. Külmaga sai ta sinna nii ilusasti turvaliselt sisse pakkida ja suvel palavaga oli see vankrikorv nii avar ja suur, et ta sai seal magades keerutada ja pöörata end ja õhk liikus.
Nüüd + 7 kuud kuni aasta on mul see bugaboo (see on kallis ka järelturul, aga sarnase raamiga müüakse tegelikult igasuguseid muid odavamaid ka) ja nüüd katab see 100% mu vajadused, sest jalutuskäigud ol lühemdad ja palju käin lapsega kauplustes ja linnas ja siis on palju kasu sellest, et kõik need käru funktsioonid on nii lihtsad.
Ma soovitan sul just süveneda käru osasse, sest seda kasutad sa palju kauem ja sellel on tegelikult palju rohkem funktsioone, kui korvil. Korvid on kõigil suht samasugused. Mulle meeldib mu vanker sest: hästi lihtne (1 nupuvajutus+ ühe käega tõste) on muuta beebi sõidusuunda. Seljatugi läheb alla ühe vajutusega ja vaikselt. Beebi ees olev nö kaitse pulgakese saab ühe nupuvajutusega keerata küljele ja nii on teda hästi lihtne kärust võtta ja sinna panna. Rihmad avanevad ühe vajutusega. Käru iste on nii suur, et seal saab laps kuni 3 a mõnusalt istuda, aga see toetas ka väga ilusasti minu väikest beebit (ma proovisin oma 7 kuust erinevatesse kärudesse ja päris paljudesse jäi ta kuidagi imelikult vedelema, sest see iste oli talle liiga suur). Kärule on võimalik juurde soetada päikese sirm. See on selline sirm, milles on kilest aknad külgedel. Väikese vihmaga ei pea ma hakkama selle vihmakilega üldse jändama, sest muhv on veekindel ja see sirm käib täiesti alla. Akendeta sirmis sai laps pahaseks, sest ei näinud midagi. Akendega sirmist on talle terve ilm avatud ja ise on ta seal nii kenasti tuule, vihma ja päikese eest kaitstud. Tavaliselt tulevadki sellised sirmis lisavarustuses. Paraku mitte kõigil kärudel.
Ühesõnaga ei oska ma sind aidata sinu küsimuses, et millised need keskmise hinnaklassiga head vankrid on. Mina lahendasin selle dilemma nii, et ostsin 2x järelturult kalli vankri oluliselt odavamalt. Ma lihtsalt tahtsin jagada neid asju, mis on alles nüüd mulle oluliseks saanud ja millest polnud mul vankreid valides õrna aimugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 11:54; 07.02 22:57; 09.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin oma lapsele Easywalker June vankerkäru. Väga-väga mõnus vanker on – pöörlevad rattad, kompaktne ja kerge. Autos kokkupanduna võtab vähe ruumi, hea manööverdada. Eriti istumisosa on mõnus – saab ümber pöörata, kaareosa saab kokku pakkida ja seljatoe taha lükata.
Aga vot – meil läheb maja eest asfaltini killustiku rada ja sellel rajal see käru rappub mis kole.
Ostsin siis ühe kasutatud emmaljunga juurde. Sellega on tõeliselt mõnus ringi rallida. Aga autosse see mul ei mahu ja polegi tahtmist sellise kolaka käruga ringi sõita.
Kasutatud emmaljungade juures peaks rattad alt ära võtma ja veenduma, et need on korralikud. Sisemised osad on plassmassist ja võivad olla läbi kulunud.
June sõidab mul nüüd autoga igal pool kaasas ja kasutan turvahälli ratastena.

Sulle soovitan poodi minna vankreid vaatama ja vaatama ka seda, et sa ise hakkama saad selle vankriga. Et kui elad korrusmajas, siis saad ise üles-alla veetud jne. Saad ise vankri lahti haakida ja pagassi panna kui vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:37; 07.02 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enne saavad kõik emad oma Emmaljunga vitsad kätte (suur, kohmakas, ebapraktiline) ja alles siis hakatakse aru saama, mis tegelikult loeb – praktilisus. See, et kaalult ja mõõdult raske ning suur vanker maksimaalselt 10 päeval aastas läbi raske lume läheb, ongi ju selle vankri peamine pluss.

Kui tahta vankriga ka kaugemale minna, autosse kaasa pakkida (ilma, et selleks peaks teist käru ostma, eriti kui pisike ei istu veel), siis täiesti võimatu. Või kui elatakse ilma liftita korrusmajas, siis kas peabki jätma vankri alla trepikotta, sest ei jaksa lihtsalt tassida sellist.

Soovitan käia ringi, vaadata millised mudelid endale meeldivad ja lõpuks otsida netist arvustusi, kogemusi, näitajaid ning need vankrid selle põhjal kõrvuti panna.

Beebil on ükstapuha, kas ta magab Emmaljungas, Teutonias, Bugaboos vms. Vankri kasutusmugavus ja näitajad on praktikas kõige vajalikumad ikka vankri lükkajale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 02:34; 07.02 18:42; 07.02 23:14; 08.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enne saavad kõik emad oma Emmaljunga vitsad kätte (suur, kohmakas, ebapraktiline) ja alles siis hakatakse aru saama, mis tegelikult loeb – praktilisus. See, et kaalult ja mõõdult raske ning suur vanker maksimaalselt 10 päeval aastas läbi raske lume läheb, ongi ju selle vankri peamine pluss.

Maal kehvade teeoludega ongi see kohmakas emmaljunga praktiline ja seda ikka aastaringselt. Ja minu tital ei ole ükskõik – selles kohmakas emmaljungas tita õõtsub end mõnusalt unne, teises kärus on killadi-kolladi. Linnas elades arvasin ka, et kõige halvem valik, no ja olekski olnud. Maal elades teine lugu. Loeb ikka, kus inimene elab-kärutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 10:37; 07.02 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enne saavad kõik emad oma Emmaljunga vitsad kätte (suur, kohmakas, ebapraktiline) ja alles siis hakatakse aru saama, mis tegelikult loeb – praktilisus. See, et kaalult ja mõõdult raske ning suur vanker maksimaalselt 10 päeval aastas läbi raske lume läheb, ongi ju selle vankri peamine pluss.

Maal kehvade teeoludega ongi see kohmakas emmaljunga praktiline ja seda ikka aastaringselt. Ja minu tital ei ole ükskõik – selles kohmakas emmaljungas tita õõtsub end mõnusalt unne, teises kärus on killadi-kolladi. Linnas elades arvasin ka, et kõige halvem valik, no ja olekski olnud. Maal elades teine lugu. Loeb ikka, kus inimene elab-kärutab.

Valdav osa perekoolikaid siis ilmselt maalt .. Ma ise käin ka vankriga metsaradadel, kruusateel ja ka kõnniteel. Nii suvel kui talvel paksu lumega. Ei ole mul kordagi mingit jukerdamist olnud, läheb edasi nagu tank, kuigi mõõtudelt ja kaalult on väike/kerge (ca 12 kg); Bugaboo buffalo. Sõbranna, kes vahel ka seda lükanud ütleb ikka, et see käru sõidab nagu iseenesest, nii kerge. Hiljuti sõitsin praamiga ning seal mõnes kitsamas kohas reisijatesalongi minnes mahtus käru laiuselt täpselt ära, sentimeetri pealt. Oleks suurem käru olnud, oleksingi kinni jäänud sinna autotekile. Või kuidas sa EJ autosse pakid, kui on tavaline sedaan?
Muidugi ma saan aru, kui eladagi päris maal, mitte kusagil alevikus, aga maatalus ning ümberringi on vaid kruusatee ja asfaldile peaaegu et ei satugi. Lihtsalt teinekord on inimestel eelarvamused väliselt kergema ja väiksema käru osas, kuid tegelikkuses võib see osutuda väga praktiliseks, kasutusmugavaks ja teisalt ka tugevaks. Miskipärast jõuavad meieni kõik peavoolu suunad paariaastase hilinemisega ning siis imestame, et miks me maas oleme teistest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 02:34; 07.02 18:42; 07.02 23:14; 08.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti käite oma Bugaboodega igapäevaselt 2-3 tunniseid ringe? Mul randmed ütleksid vist lihtsalt üles. See on puhas sileda tee ja kaubanduskeskuse käru, kuigi mega kompaktne ja nii edasi. Inimene, kes igapäevaselt pikke ringe armastab, valigu kindlasti väga hea vedrustusega käru (näiteks Emmaljunga) ja kes lihtsalt käru põgusateks jalutuskäikudeks või poes käimiseks kasutab, valigugi Bugaboo vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bugaboo buffalo pole päris kindlasti mega kompaktne. See on ka suur vanker/käru! Olen käinud küll sellega 2 h jalutuskäike ja see kurnab oluliselt vähem keha, kui Emmaljunga classic raam. Mul läks Emmaga parem õlg tursesse ja valusaks sellest pidevast sanga vajutamisest. Üldiselt on nii, et see bugaboo lihtsalt jookseb su ees ja jooksed järgi. Randmetel pole häda midagi. Sellest sangast ei pea ju kramplikult kinni hoidma. Bugal on randmepael. See on tõesti väga hea kerge jooksuga.

Ma üldse nõus siin eelnevalt kommenteerinuga, et see Emma on hirmus halb.
1. Emma classic pakib palju paremini ennast universaalkerega autosse, kui see buga.
2. Beebi hõljub pilvevati sees. Ma poleks tõepoolest oma vastsündinud sinna bugaboo vankrikorvi pannud. Kui sul on olemas kahe vankri kogemus, siis on see lihtsalt nii ulmeliselt suur vahe, et esimesel jalutuskäigul bugabooga ei julge lihtsalt astuda. Kardad oma lapsele ajukahjustust tekitada. Mina võtsin Buga kasutusele käruna. Käruna ta raputab ka vähem. Ilmselt see iste pehmendab paremini.
3. Bugaboo buffalot reklaamitakse kui maastiku vanker/käru, aga emma kõrval pole ta seda mitte! Emmale metsaradadel (Tln on hulgi mõnusaid terviseradu, see pole ainult maa teema) vastast pole.

Kõik vankrid/kärud tulevad oma heade ja veadega. Peale selle muutuvad vajadused ajas. Seetõttu pole mõtet vaielda, mis on hea või halb. Kõik sõltub kasutajatest (beebist ja vankrilükkajast). Vankri ostja peab lihtsalt ise otsustama, mis talle oluline on ja milles on ta valmis kompromisse tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 11:54; 07.02 22:57; 09.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti käite oma Bugaboodega igapäevaselt 2-3 tunniseid ringe? Mul randmed ütleksid vist lihtsalt üles. See on puhas sileda tee ja kaubanduskeskuse käru, kuigi mega kompaktne ja nii edasi. Inimene, kes igapäevaselt pikke ringe armastab, valigu kindlasti väga hea vedrustusega käru (näiteks Emmaljunga) ja kes lihtsalt käru põgusateks jalutuskäikudeks või poes käimiseks kasutab, valigugi Bugaboo vms.

Meil ongi põgusad jalutuskäigud 10+ km päevas, ka täna. Kui ise proovinud pole, siis ongi ju eelarvamused (kaubanduskeskuse käru). Ma räägin ikka igapäevasest kogemusest, terviseradadelt, kus mingi sahk lund ei käi ajamas. Kellele Emma, kellel Buga, kellele Hartan või Teutonia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 02:34; 07.02 18:42; 07.02 23:14; 08.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bugaboo kasutajad – kui pikad te olete? Mulle väga meeldis bb donkey, aga olen 178cm pikk ja minu jaoks on see käru nii madal. Ning kui tahan last sealt korvist välja tõsta, läheb mu selg madalamale kui 90c ja on ikka väga ebamugav. Kuna mu mees 195cm ja ta tahaks ka lapsega jalutada, siis langes see vanker igatepidi valikust välja, kuigi oma omadustelt ta mulle meeldis.
Kusjuures valisin ej ja roani vahel ja valikusse jài roan, ej tundus poes nii jäik ja kobakas. Roan oli palju sujuvam ja ka kergem veidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 09:14; 08.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sang on ju reguleeritava pikkusega? Mina olen 1.70 m ja mees on 1.88 m. Kui käime koos kärutamas, siis tavaliselt lükkab just tema käru ja siiani pole tal nagu probleeme olnud. Vastupidi, ei suuda ära imestada, kui kerge ja praktiline. Pole Roan’it proovinud, aga kui see sobib, siis miks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.02 02:34; 07.02 18:42; 07.02 23:14; 08.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus 4 suure rattaga vankritega on see, et kui 4-rattalise tangi juhtimine vajab palju jõudu, siis on lükkesang vale kõrgusega. 4 suure rattaga Hartanit saab täiesti vabalt ühe käega juhtida (vähemalt asfaldil, väga künklikul kruusateel vast mitte), kui just 90-kraadiseid pöördeid pole vaja kitsal kõnniteel või poes teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sang on ju reguleeritava pikkusega? Mina olen 1.70 m ja mees on 1.88 m. Kui käime koos kärutamas, siis tavaliselt lükkab just tema käru ja siiani pole tal nagu probleeme olnud. Vastupidi, ei suuda ära imestada, kui kerge ja praktiline. Pole Roan’it proovinud, aga kui see sobib, siis miks mitte.

Ei, sanga kõrguses pole asi. Vaid just, et käru ise on väga madalal. Last sisse välja tõsta oli väga tüütu, kuna nii madalale pidi kummardama. Ühesõnaga minul hakkas kohe seljale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 09:14; 08.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 167 cm pikk ja tõsi, isegi mulle tundub see vankrikorv madal. Küll on mõnus, kui su laps mõistab seisvas vankris magada. Pargipingil istused on sealt väga hea sisse vaadata ja natuke sahmerdavat last jälle magama kussutada. Emma korvi ein näinud ma ka siis sisse, kui vankri kate oli maksimaalselt nt tuule, vihma või külma eest kinni. See oli natuke ebamugav. Pikemal inimesel seda probleemi jälle pole eks.
Teleskoopsangaga on nii, et kui oled lühike, siis võib tekkida olukord, et astud käies vankri peale. Lõpuks saavutad selle õige käimisrütmi, aga alguses mind natuke ärritas.
Emmal on teistsugune sang ja see läheb just nö lühemaks, kui seda üles poole tõsta ja mu abikaasa kippus emmaga vankrile peale astuma.
Emma sanga kõige halvem omadus on see, et seda saab ainult 2 käega reguleerida. Mina jätan vankri esikusse, kus ruumi mõttes peab sanga alati maha keerama. No ja vahel ikka unustasid sanga alla keerata ja haarasid juba tite ja ühe käega ei saa midagi tehtud. Pane titt tagasi, siis titt juba vihane, sest tahab tissi jne. Bugal on need kas erinevat nuppu ja saab kõik kenasti 1 käega tehtud. Bugal saab kõike ühe käega tehtud. Ma soovitaks ükskõik, millise vankri/käru mudeli juures seda jälgida. Esimesed 6 kuud oled sisuliselt ühe käeline ja paneb isegi imestama, miks vankritootjad sellepeale tulnud pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 11:54; 07.02 22:57; 09.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemad vankrid olemas, nii emmaljunga kui bugaboo buffalo. Olen varasemalt ka nagu emmaljunga vastane kui pooldaja olnud 😀 Pole paremat vankrit mina veel proovinud kui see deluxe emmaljunga pikkadel jalutuskäikudel metsas, külateel jne. 🙂 olen väga rahul, et sain oma vastuseisust üle ja tegin selle ostu. Oma praegu 5se lapse beebieas sai oma 3 vankrit proovitud ja mitte üks polnud nii hea kokkuvõttes, et oleks lõpuni rahule jäänud. Muudkui ostsin ja müüsin aga no emmaljungat ju ometigi ei osta ???? Aga suur on ta kùll ja seepärast saigi teine vanker veel soetatud, et raami kasutada turvahälli all ja kogu kupatust reisidel ja linnaskäikudel kasutada. Aga jh eks peate läbi mõtlema kõik punktid, et kus elate, kus jalutate, kas autosse mahub, kas lifti mahub jne. On erinevad tingimused inimestel mida vanker täitma peab ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Palun vankrisoovitust!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.