Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peaks olema ravikindlustus, aga väideti, et pole, kuhu pöörduda?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Peaks olema ravikindlustus, aga väideti, et pole, kuhu pöörduda?

Postitas:

Olen rase, lisaks olen ülikoolis magistrantuuris, seega peaks mul olema lausa kahel põhjusel ravikindlustus, aga eile ootamatult EMOsse sattudes väideti mulle seal, et süsteemis olen ma kindlustamata. Kuna töötasin töövõtulepinguga, mida küll aastaid pikendati, kuid mis polnud siiski tööleping, ei olnud mul õigust dekreeti minna ja leping lihtsalt lõppes, seega ametlikult olen kuni sünnituseni töötu. Ometi peaks ju igal rasedal olema haigekassa kindlustus, arvel olen erahaiglas, arvele võtsin 8. nädalal. No ja lisaks käin ülikoolis, ei ole isegi akadeemilisele veel jõudnud minna. Kuhu ma peaks pöörduma, et saada tagasi oma ravikindlustus, mille puudumine on ekslik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 13:31; 20.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemandalt saadtõendi, millega pöördud haigekassasse. Mina tegin nii 2012 aastal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseda ravikindlustus ei teki ise, tuleb siiski esitada taotlus:
http://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/lapseootel-naine

Ravikindlustuse taotlemine
Palun esitage
– avaldus
– arsti või ämmaemanda väljastatud dokument* raseduse tuvastamise kohta
haigekassa
klienditeenindusse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:11; 20.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub töövõtuleping legaalse võimalusena töövõtja nöörimiseks… Pole ainsatki aspekti, mis oleks töövõtjale kasulik samas kõik maksud on riigile makstud täpselt samamoodi. Sisuliselt seadustatud orjus (ei pea silmas lühiajalisi töösutsakaid vaid sellist juhtumit, nagu siin – sisuliselt oli see ju tööleping). Nii kerge on vähegi juriidiliselt harimatum tööotsija sellise lepinguga orki võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:23; 20.04 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub töövõtuleping legaalse võimalusena töövõtja nöörimiseks… Pole ainsatki aspekti, mis oleks töövõtjale kasulik samas kõik maksud on riigile makstud täpselt samamoodi. Sisuliselt seadustatud orjus (ei pea silmas lühiajalisi töösutsakaid vaid sellist juhtumit, nagu siin – sisuliselt oli see ju tööleping). Nii kerge on vähegi juriidiliselt harimatum tööotsija sellise lepinguga orki võtta.

Minul tingis töövõtulepingu siiski töö iseloom. Olin lepingute eripäradega algusest peale kursis, aga minu töö puhul ei saaks olla fikseeritud tunni- ega kuutasu. Sain projekti kätte, tegin, millal tahtsin, tähtajaks pidi valmis olema. Vahel teenisin kuu kohta 500 eurot, vahel 3000 eurot, olenevalt projekti mahust. Seega tüüpiline võlaõigusliku lepingu teema.
Aga teemast kõrvale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 13:31; 20.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, jäi vale mulje. Ma ise nimelt astusin selle orgi otsa üliõpilasena, sisuliselt täiskohaga sekretär aga peeti töövõtulepinguga. Puhkuse (ka õppepuhkuse) puudumine oli päris korralik üllatus. Enam nii loll pole.

Mind siiski väga huvitab, kuidas seletavad Haigekassa ning ülikool tervisekindlustuse puudumist päevaõppes õppival üliõpilasel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:23; 20.04 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele-
Haigekassa ei seleta kuidagi, talle pole ilmselgelt andmeid laekunud, et keegi kuskil õpib…
Küsimus tuleb esitada õppeasutusele(milline ülikool?), kus magistratuuris teemaalgataja õpib, et kas nende tegemata töö või haridus- ja teadusministeeriumi aps.

Ravikindlustuse tekkimine
Andmed Eestis õppivate õpilaste ja üliõpilaste kohta esitab haigekassale haridus- ja teadusministeerium, mis vastutab ka edastatud andmete õigsuse ja tähtaegse esitamise eest. Pärast seda, kui nõuetekohased andmed on jõudnud haigekassasse, teeb haigekassa kindlustuskande 5 kalendripäeva jooksul.

http://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/laps-opilane-uliopilane

Üldiselt on Haigekassa kodulk päris lihtne, sealt saab kiiresti vastuse.Soovitan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:11; 20.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine kontrolli alustuseks eesti.ee lehelt üle.
nt mul on selle järgi lausa mitmekordne kindlustus: doktorandina eraldi ja üliõpilasena eraldi 🙂

kui ülikoolis on keegi unustanud kuhugi “linnukese” teha, on sul õigus ülikoolilt nõuda selle emo arve kompenseerimist kohtu kaudu, sest see on nende bläkk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ülikooli bläkk, siis nõua neilt EMO arve kompenseerimist ikka kõigepealt vabatahtlikkuse alusel. Kohtusse pöördutakse vaid siis, kui vabatahtlikult ei maksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et sa oled kukkunud n-ö andmebaaside auku. Viga võib olla mõne andmebaasi ülesehituses ja seotud mitme riigipoolse ravikindlustuse saamisega. Ka mina olen end sarnasest august leidnud. Haigekassas saab selle probleemi kiiresti korda ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läksin synnitama ja vadtvõtus väideti, et mul puudub HK kindlustus. Olin sees 5 päeva ja mu Hk kindlustse asju hakati uurima haigladt välja kirjutamusel, kui keeldusin arve maksmisest. Mul oli täiesti kehtiv kindlustus ainult et teises linnas ja ITK ei suudetud seda tuvastada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peaks olema ravikindlustus, aga väideti, et pole, kuhu pöörduda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.