Esileht Koolilaps Peale kooli, mida lapsed kodus söövad, kui nad on üksi?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Peale kooli, mida lapsed kodus söövad, kui nad on üksi?

Postitas:

Mis toite võiks lapsele õpetada teha, andke soovitusi? Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 22:36; 12.06 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana su laps on? Ta võib olla nii väsinud, et ei jaksa midagi ise teha, tahab heal juhul soojendada ja võtta midagi valmistehtut. Minu laps oskab muna praadida ja keeta. Soojendab eelmise päeva toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun õppige sõnastama probleeme ja sealhulgas ka pealkirju.
“Pärast kooli on lapsed üksi – mida nad kodus söövad?”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oskab teha ahjuvõileibu (meil mikrolaineahju pole, nii et sellist soojendamisviisi pole).
Samuti pannil ntx eelmisel päeval keedetud kartuleid praadida. Lapsehoidja abiga saab ka pelmeenide keetmise-praadimisega hakkama. Kurnamisel jääb hätta.
Poiss sai hiljuti 10-aastaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 11:25; 13.06 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oskab teha ahjuvõileibu (meil mikrolaineahju pole, nii et sellist soojendamisviisi pole).
Samuti pannil ntx eelmisel päeval keedetud kartuleid praadida. Lapsehoidja abiga saab ka pelmeenide keetmise-praadimisega hakkama. Kurnamisel jääb hätta.
Poiss sai hiljuti 10-aastaseks.

Osta suurem vahukulp ja las õngitseb nii pelmeene välja, ei pea kurnama rasket kuuma potti. Pärast valab jahtunud keeduvee kraanikaussi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kümnene valab pelmeenid sõelale, ei pea ju olema suur pott, kui ainult endale teeb. Vahukulbi idee on ka hea, aga parem ikka see valamine ära õppida, siis on lapsel pastat ja kartuleid ja riisi ka võimalik keeta. Meil ka selline kopsiku moodi väike pott, sellega on lihtsam.

Mõtlesin just, et järgmiseks lasen tal proovida kanakoibi ahjus teha, see ju ka imelihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanadest lastest siin muidu jutt käib? Ühel 10-aastasel on lapsehoidja? Tõsi? Miks?
Mu poeg on 10a – kas soojendab ise eelmise päeva toitu(kas ahjus, pliidil, mikrokas), teeb ise pelmeene/kalapulki, ahjuvõileibu, oskab ise spagette keeta ja kurnata(2 aastat kindlasti), praeb munaga leiba, putru teeb vms. Isaga koos teeb ahjuroogasi ka(on selline kokkamishuviline). Vahest on ostnud ka maja eest olevast poest salatit või pagarist saiakest. Täiesti oleneb päevast.
Väiksem poiss (6a), teeb ise võileibu omale ja saab söögi soojendamisega hakkama(mikrokas), väga tahab ka juba pliidi taga toimetada, aga kardan natuke veel üksi lasta toimetada, suure vennaga koos võib. Lihtsalt väiksem veidi tuulelipp, suurem rohkem kohusetundlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 7- ja 9-aastased poisid. Tavaliselt soojendavad eelmise päeva toitu kas elektripliidil või mikroahjus, aga veel:
Keedavad või praevad muna
Keedavad makarone või ravioole
Mõnikord teevad pakisuppi
Elektrigrillis teevad singi-tomati-juustuga grillsaia
Teevad lavashirulle
Teevad pärmilehttaignaga viineripirukaid ja juustusaiu
Hiina kapsa-kurgi-tomati salat vastavalt tujule kas feta juustu või suitsukanaga
Pannkooke on ka teinud valmis pannkoogijahust. Olen õpetanud ka taigna tegemist, aga isetehtud taigen pidi panni külge kinni jääma:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 9-ne saab ka kõigi eelnimetatud asjadega ideaalselt hakkama, aga reaalsus on see, et ega ta pole viitsinud minu koju jõudmise ajaks veel midagi soojendada vaid on närinud midagi suvalist, mis kapis kohe söömist kannatab. Vahepeal sõi nii suures koguses paljast suitsuvorsti (latt päevas), et pidime selle keelu alla panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tütar saab 7a, läheb sügisel kooli, sellest ka selline teema.
Mikrolaineahju kodus pole ja ilmselt ka ei tule. Pliiti ei julge lasta veel kasutada, unustab sinna midagi vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 22:36; 12.06 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mikrot pole, siis ilmselt pead ikka õpetama pliiti kasutama. Meil algul tegi veekeetjaga kiirnuudleid või kiirputru, võileibu, hommikuhelbeid või ostis koolist pikapäevarühma söögi talongi(pikas päevas ei käinud) ja sõi koolis. Viimane variant oli väga hea näiteks trennipäevadel. Kuna mul vahetustega töö, siis mõnel päeval nädalas olin ka kodus, kui ta tuli.
Õppis päris kiiresti ka panni kasutama ja sellel sööki soojendama. Kuna talle väga meeldib kaerahelbepuder, siis 2. klassis on ka tavalise kaerahelbepudru keetmise ära õppinud. Ühe korra tegi ka nullist pannkooke, minu poolt valmis tehtud taignast on varemgi teinud. Ma ei tea küll, mis tal sellest välja tuli sest kahe pannkoogi kohta läks tal kaks muna ja hunnik suhkrut aga ära ta need sõi ja kiitis ka. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanadest lastest siin muidu jutt käib? Ühel 10-aastasel on lapsehoidja? Tõsi? Miks?
Mu poeg on 10a – kas soojendab ise eelmise päeva toitu(kas ahjus, pliidil, mikrokas), teeb ise pelmeene/kalapulki, ahjuvõileibu, oskab ise spagette keeta ja kurnata(2 aastat kindlasti), praeb munaga leiba, putru teeb vms. Isaga koos teeb ahjuroogasi ka(on selline kokkamishuviline). Vahest on ostnud ka maja eest olevast poest salatit või pagarist saiakest. Täiesti oleneb päevast.
Väiksem poiss (6a), teeb ise võileibu omale ja saab söögi soojendamisega hakkama(mikrokas), väga tahab ka juba pliidi taga toimetada, aga kardan natuke veel üksi lasta toimetada, suure vennaga koos võib. Lihtsalt väiksem veidi tuulelipp, suurem rohkem kohusetundlik.

Palun vabandust. Lapsehoidja ei ole 10-aastasel, vaid 4-aastasel, kes saab keemiaravi ja on seetõttu kodune laps. Kuna lapsehoidja ei ole kohustatud mitu x päevas pliidi ees vaaritama (teen kõik ise eelnevalt valmis ja lapsehoidja ülesandeks on seda pisemale soojendada), siis eelistab koolilaps omale ise teinekord ahjuvõikusid või pelmeene teha. Lapsehoidja abistab vaid pelmeenide kurnamisel. Ülejäänu teeb laps. Tänud vahukulbi idee eest, usun, et võtame selle kasutusse 🙂

See, et ma välja ei kirjutanud põhjust, miks mul lapsehoidja on, võis kindlasti eksitav olla. Ja nii tore, et andis suisa alust ohtraks miinustamiseks. Igaüks, kellel 10-aastane laps kodus, peaks aru saama, et sellises vanuses ei ole lapsehoidjat enam vaja. Samahästi oleksin võinud kirjutada vanaema, naabritädi, abiline või mida iganes. Aga kirjutasin lapsehoidja, sest seda ta meie perele on.

Tõsi, eks see, et mu 10-aastane hommikuputrusid ja ahjuroogasid ei vaarita, on suuresti meie elukorralduses kinni. Kui ma ise niiehknaa enne tööle minekut ja lapsehoidja tulekut mitme söögikorra jagu toitusid valmis teen, koolilast samal ajal takka kiirustades, et ikka õigeks ajaks kooli jõuaks, ei ole tal isegi võimalust nö kätt harjutada. Nädalavahetustel vaid. Tahaks loota, et aega on selle kiire asjaga ja kui ikkagi häda käes, on laps minu kõrvalt piisavalt õppinud, et saab ise lihtsamate asjadega hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 11:25; 13.06 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil soojendavad eelmise õhtu toitu mikros, teevad võileiba, kama või mõnikord olen jätnud ka Mamma valmistoite mikros soojendamiseks. Mõnel päeval söövad koolis pikapäevalõunat. Üldiselt neil nii palju aega ja viitsimist ei ole, et kooli ja trennide/ringide vahel kanakoibi ahju pista, isegi kui oskaks. Pigem vahivad telekat siis. 1. ja 3. klass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toite võiks lapsele õpetada teha, andke soovitusi? Tänan!

teielapsed on TUBLIMAD kui te arvate. andke oma lastele vabadust.
eelmise päeva toidu soojendamine nii pannil kui ka micros.
praetud muna ja omleti versioonid.
Makaronide keetmine on jõukohane ka 1 klassi lapsele.

soojad võileivad.
eelmaitsestatud kypsetuskarbis liha valmistamine- jube lihtne ju .
praekartulid elemetaarne oskus kui lapsele maitsevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Peale kooli, mida lapsed kodus söövad, kui nad on üksi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.