Esileht Ilu ja tervis Peavalu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Peavalu

Postitas:

Mul on aastaid tagasi pandud diagnoos, et tugev migreen, aga neid hoogusid on nüüd väga harva. Alati on olnud see nii, et on kestnud paarist tunnist kuni terve päev. Üldiselt järgmisel päeval enam peavalu ei ole olnud. Eilne päev oli raisus, sest juba hommikul ärgates pea tuikas. Lõpuks ei saanud enam olla, läksin pikali ja magasin paar tundi. Ainult magades oli normaalne olla. Niikui silmad lahti tegin, jälle peavalu. Võtsin eile 4 Solpadeine. Mitte korraga, vaid ajapikku. Praegune peavalu on teistsugune, sest ei valuta ainult otsaeest, vaid ka kuklast. Eile tundsin veel vahepeal, et terve pea valutab, meelekohad ka ja selline tunne, nagu aju oleks turses ja tahab välja pressida. Tundsin ka korra sellist veidrust, kuidas nagu mingi valukogum liikus otsaees vasakult paremale. Täna ärgates ikka pea tuikab ja võtsin jälle rohtu. Eile veidi iiveldas ja uimane oli olla, täna sama. Eile oli korra ka mingi selline veidrus, et pea läks külmaks ja muidugi silmad ka valutavad. Ma ei teagi, et mis teha, et kas peaks kuskile pöörduma? Emo-sse? Või võtan rohtu ja ootan veel, et ehk läheb ikka üle? Keeruline on praegu kuskile minna ka, sest olen väikse lapsega kodus ilma autota, mees on tööl. Peavaluga ei istu rooli ka nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 09:44; 20.04 22:40; 21.04 13:55; 21.04 13:57; 21.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuks tasub kiirabi kutsuda. Nad tulevad kohale ja teevad süste.
Asi on selles, et migreeni tüsistused võivad olla päris rängad – insuldini välja
Olen olnud aastaid migreenik, on iidud ka tilgutite alla haiglasse, suisa neuroloogiasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:19; 21.04 06:56; 21.04 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No alusta perearstist ja räägi temaga. Ja teine kägu, pole vaja hakata asjatundmatuna teisi hirmutama, paljudele kangesti meeldib see teiste kohutamine väga hirmsate tagajärgede ja kõrvaltoimetega.
Solpadeine pole mingi eriti tõhus rohi, kuulub klassi – iga tõve jaoks. Migreen vajab veidi teistsugust ravi kui see ja nagu summutatud tuimem valu piinab vaat et hulleminigi. Praegu peaks püüdma lamada niipalju kui võimalik, mugavas asendis ja soovitavalt poolhämaras ruumis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka iga asjaga EMO´sse. Ei tegele EMO migreeniga, selleks on perearst ja närviarst. Solpadein teeb minu meelest migreeni veel hullemaks. Lase endale kirjutada triptaane või muid migreeni tablette, neid on ju palju. Tavaline valuvaigisti migreeni puhul ei aita, ei saagi aidata, sest hoopis teised põhjused on migreenil. Minul Solpadein tõesti halvendab olukorda, kuid kui on tavarohtu vaja võtta, siis ma võtan 800 mg Ibuprofeni + 500 mg Paracetamoli korraga. Iivelduse vastu kirjutatakse veel eraldi tabletid.
Ja mina pean küll migreeniga oma elu elama, ei saa kodus vedeleda ja ahastada, töö tahab tegemist, lapsed toimetamist ja kodused toimetused ka tegemist. Kui võimalik, muidugi pikutan ja ootan leevendust, aga enamasti ei ole sellist võimalust. Migreenirohud on muidugi kanged, teevad uimaseks, aga asjad tuleb ikka ära teha ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 20:36; 21.04 13:43; 22.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emo-sse ma ei läinud ka, et seal oleks ilmselt tõesti vaid sõimata saanud sellise tühise probleemi pärast. Perearstile ei ole mõtet sellest ka enam rääkida, sest ta on varemgi öelnud, et võta valuvaigisteid, joo vett jne. Peavalud on mul kestnud 17 aastat. Esialgu olid igapäevased tugevad valud. Hiljem tuli ka iiveldus ja oksendamine. Siis neuroloog kirjutas migreenirohud ja läks paremaks ja jäid harvemaks. Nüüd mitu aastat on õnneks harva, aga kui on, siis vahest nii hullusti, et ei saa end liigutada ka ja olengi pikali. Kui valuvaigisti ei ole aidanud, olen külma lappi otsaees hoidnud. Pole ka sellest alati kasu. Seekord on need liiga pikaks veninud. Üleeile hakkas ja täna veel tuikas natuke, et ikkagi parem. Jube närviline olek on vaid järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 09:44; 20.04 22:40; 21.04 13:55; 21.04 13:57; 21.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka iga asjaga EMO´sse. Ei tegele EMO migreeniga, selleks on perearst ja närviarst. Solpadein teeb minu meelest migreeni veel hullemaks. Lase endale kirjutada triptaane või muid migreeni tablette, neid on ju palju. Tavaline valuvaigisti migreeni puhul ei aita, ei saagi aidata, sest hoopis teised põhjused on migreenil. Minul Solpadein tõesti halvendab olukorda, kuid kui on tavarohtu vaja võtta, siis ma võtan 800 mg Ibuprofeni + 500 mg Paracetamoli korraga. Iivelduse vastu kirjutatakse veel eraldi tabletid.
Ja mina pean küll migreeniga oma elu elama, ei saa kodus vedeleda ja ahastada, töö tahab tegemist, lapsed toimetamist ja kodused toimetused ka tegemist. Kui võimalik, muidugi pikutan ja ootan leevendust, aga enamasti ei ole sellist võimalust. Migreenirohud on muidugi kanged, teevad uimaseks, aga asjad tuleb ikka ära teha ju.

Hmm.. kuidas nii, et EMO ei tegele? Tegeleb küll. Olen kahel korral sattunud EMO-sse ning seisundisse suhtuti vägagi tõsiselt.
Kui sul on peal migreeni saatus, siis ei ole sa võimeline elu elama ja tegemisi tegema.
Perearst ja neuroloog ei saa muud teha, kui uuringule saata ja ravimeid kirjutada. Kui sa aga oled pikali kümnepallise peavaluga (olen sünnitanud kaks last ja need polnud poolt ka valusad, võrreldes peavaluga) ja sa oksendad, pead liigutada ei suuda, siis pole võimalik sul midagi teha. Või siis sa pole reaalset migreenihoogu kogenud.
Viimasel korral, kui kiirabi haiglasse viis, oli seisund muutunud kriitiliseks, sest silmades olid nüstagmid tekkinud ja see pole eriti hea näitaja. Ma olin peaaegu 24 tundi haiglas jälgimisel, enne kui koju lubati.
See pole niisama jutukene, et ohh, mul on väike migreen. See on väga tõsine seisund.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:19; 21.04 06:56; 21.04 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea õigeks soovitada iga asja puhul EMO´sse minemist. Migreen kas on, või ei ole, ei ole “väikest migreeni”. Ja migreen tähendab seda, et tuleb käia lisaks perearstile neuroloogil, kes teeb nii peaaju uuringud kui ka muud vajalikud uuringud, et välistada ajukasvaja jm. ohtlikud seisundid. Samuti määrab neuroloog profülaktilise ravi, mida tehakse aastaid ja aastakümneid. Perearst ei tohi lõputult, ilma eriarsti uuringuteta, migreenirohtusid kirjutada, sest vaja on teha kindlaks, et ei ole tõsisemaid tervisehädasid, mis võivad lõppeda surmaga. Seega migreeni raviga ei tegele mitte EMO, vaid ikka vastavad spetsialistid.
Mina olen kõik need uuringud läbi teinud, olen profülaktilise ravi peal aastaid ja üle 30 aasta migreeni käes vaevelnud, see aga ei tähenda, et muu elu ja 3 last oleksid jäänud kasvatamata.
Vastutustundetu on rääkida iga tavapärase haiguse ja selle ägenemise korral EMO´sse minemisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 20:36; 21.04 13:43; 22.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea õigeks soovitada iga asja puhul EMO´sse minemist. Migreen kas on, või ei ole, ei ole “väikest migreeni”. Ja migreen tähendab seda, et tuleb käia lisaks perearstile neuroloogil, kes teeb nii peaaju uuringud kui ka muud vajalikud uuringud, et välistada ajukasvaja jm. ohtlikud seisundid. Samuti määrab neuroloog profülaktilise ravi, mida tehakse aastaid ja aastakümneid. Perearst ei tohi lõputult, ilma eriarsti uuringuteta, migreenirohtusid kirjutada, sest vaja on teha kindlaks, et ei ole tõsisemaid tervisehädasid, mis võivad lõppeda surmaga. Seega migreeni raviga ei tegele mitte EMO, vaid ikka vastavad spetsialistid.
Mina olen kõik need uuringud läbi teinud, olen profülaktilise ravi peal aastaid ja üle 30 aasta migreeni käes vaevelnud, see aga ei tähenda, et muu elu ja 3 last oleksid jäänud kasvatamata.
Vastutustundetu on rääkida iga tavapärase haiguse ja selle ägenemise korral EMO´sse minemisest.

Kas keegi rääkis sellest, et lapsed on ripakil ja ei saa neid kasvatada? Ma kasvatan kahte last oma migreeniga ja muude tervisehädadega. Kui aga on migreenihoog, siis see on mul selline, et sel hetkel ma ei suuda püstigi seista, rääkimata kellegiga või millegiga tegelemisest. Migreene on erinevaid. Ma ei näegi sel hetkel hästi, silme eest on udune jne jubedad sümptomid. Sel hetkel ma pole suutelinegi emo-sse tegelikult minema, vaid pean ootama, kuni hoog üle läheb, aga mis siis enam minna. Emo-sse minna mõtlesin sellepärast, et äkki teevad mingi süsti, mis koheselt leevendab. Õnneks oli abikaasa kodus ja tegeles lapsega sel ajal ise, kui pikali olin. Aju uuring on ka mul tehtud, aga aastaid tagasi. Muud ei tea, kui öeldi, et olulisi muutuseid ajus ei ole. Pidin kurja vaeva nägema, et sinna üldse saada, sest keegi ei tahtnud saata, kui lõpuks üks oli nõus. Üks link, mis facebookis levib:

http://naine24.postimees.ee/4085819/eesti-naine-migreenist-11-koige-tuutumat-korvalseisjate-reaktsiooni

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 09:44; 20.04 22:40; 21.04 13:55; 21.04 13:57; 21.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselge liialdus on see jutt, et emo-sse peavaluga minna on vastutustundetu. On mindud ka kõhuvaluga ,aga on ka lõdvalt võetud ja koju saadetud, kui siis mõne päeva pärast on inimene surnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 09:44; 20.04 22:40; 21.04 13:55; 21.04 13:57; 21.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aastaid tagasi pandud diagnoos, et tugev migreen.

Sa tead juba aastaid, et sul on migreen ja sul ei ole migreenitablette kodus? Võtad Solpadeini ja kannatad mitu päeva valu? Miks ometi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea õigeks soovitada iga asja puhul EMO´sse minemist. Migreen kas on, või ei ole, ei ole “väikest migreeni”. Ja migreen tähendab seda, et tuleb käia lisaks perearstile neuroloogil, kes teeb nii peaaju uuringud kui ka muud vajalikud uuringud, et välistada ajukasvaja jm. ohtlikud seisundid. Samuti määrab neuroloog profülaktilise ravi, mida tehakse aastaid ja aastakümneid. Perearst ei tohi lõputult, ilma eriarsti uuringuteta, migreenirohtusid kirjutada, sest vaja on teha kindlaks, et ei ole tõsisemaid tervisehädasid, mis võivad lõppeda surmaga. Seega migreeni raviga ei tegele mitte EMO, vaid ikka vastavad spetsialistid.
Mina olen kõik need uuringud läbi teinud, olen profülaktilise ravi peal aastaid ja üle 30 aasta migreeni käes vaevelnud, see aga ei tähenda, et muu elu ja 3 last oleksid jäänud kasvatamata.
Vastutustundetu on rääkida iga tavapärase haiguse ja selle ägenemise korral EMO´sse minemisest.

Migreenihoo kupeerimine ja migreeni nö preventiivne ravi pole üks ja seesama – saage sellest ikkagi aru.
Tuleb pidada migreenipäevikut, jälgida oma tsükleid, mida sa sööd, missuguse ilmaga sul või hoog tekkida, missugused sündmused seda esile kutsuvad etc.
Arstide tehtavad uuringud on ainult üks osa kogu migreeni kammajjaast.
Ning kekata sellega, et lapsed ei jää ripakile ja muud asjad: töötasin aastaid taastusravis ja seal oli päris mitmeid juhtumeid, kus migreenikud olid insulte saanud. Uuringud olid eelnevalt tehtud, ravimid olemas, aga ikkagi tekkisid inimestel tüsistused – väga tõsised.
Mida saab teha nt sinu perearst, kui aurata migreen tekib õhtul ja on terve öö ning hommikul pole sugugi paremaks läinud?
Jah, kogenud migreenik teab, mida tuleb teha: kui hoog on peal, siis ei aita enam miski, küll aga see sekundimurdosa enne, kui migreen peale hakakb – siis on veel võimalik midagi päästa.

peavalu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 20:19; 21.04 06:56; 21.04 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Migreenihoo kupeerimine ja migreeni nö preventiivne ravi pole üks ja seesama – saage sellest ikkagi aru.
Tuleb pidada migreenipäevikut, jälgida oma tsükleid, mida sa sööd, missuguse ilmaga sul või hoog tekkida, missugused sündmused seda esile kutsuvad etc.
Arstide tehtavad uuringud on ainult üks osa kogu migreeni kammajjaast.
Ning kekata sellega, et lapsed ei jää ripakile ja muud asjad: töötasin aastaid taastusravis ja seal oli päris mitmeid juhtumeid, kus migreenikud olid insulte saanud. Uuringud olid eelnevalt tehtud, ravimid olemas, aga ikkagi tekkisid inimestel tüsistused – väga tõsised.
Mida saab teha nt sinu perearst, kui aurata migreen tekib õhtul ja on terve öö ning hommikul pole sugugi paremaks läinud?
Jah, kogenud migreenik teab, mida tuleb teha: kui hoog on peal, siis ei aita enam miski, küll aga see sekundimurdosa enne, kui migreen peale hakakb – siis on veel võimalik midagi päästa.

Jah, ma tean, et kui juba pea valutab, on hilja. Olengi koheselt võtnud rohtu, kui tunnen, et hakkab vaikselt tuikama. Paraku ei ole mul võimalik seda alati ära hoida. Näiteks siis, kui hommikul ärkan juba korraliku peavaluga. Öösel ei tunne, magan. Mul on mõlemad, et kord aurata, kord aurata. Perearst ei teegi midagi. Kahjuks on ka selline perearst, kellele peab end peale pressima ja, et ta midagi teeks. Julm mõelda, et mida need rohtude kogused maole veel teevad ja maoga pole mul ka head lood just. Peavalupäeviku on perearst mulle siiski andnud, aga ma sain ise jälile, et asi oli kilpnäärmerohtudes, mida sel ajal sõin igapäevaselt ja igapäev ka pea valutas. Lõpetasin nende rohtude söömise ja kadus vähemalt see igapäevane peavalu ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.04 09:44; 20.04 22:40; 21.04 13:55; 21.04 13:57; 21.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud migreenikud ärkavadki just hommikul juba migreeniga, seega ei ole neil enamasti midagi “päästa”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 20:36; 21.04 13:43; 22.04 10:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Peavalu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.