Esileht Beebi ja mitmikud Perearsti õde käitub imelikult?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Perearsti õde käitub imelikult?

Postitas:

Asi selles, et olen 3 nädalase beebi ema. Käisin viimati poolteist nädalat tagasi perearsti juures pereõe vastuvõtul kus siis öeldi, et oleksin pidanud juba ammu hakkama lapsele D vitamiini andma. Paar päeva tagasi siis pereõde helistas mulle ja uuris, et kuidas läheb ja kas ikka anna lapsele D vitamiini. Ütlesin siis, et lasin soomest tuua Reladrops D vitamiini, seal sees ka probiootikumid ja sobivad lapsele hästi. Pereõde siis hakkas rääkima, et lõpetaksin selle reladropsi andmise ja ostaksin ikkagi eesti apteegist, et soome d vitamiin on teistsugune ja soomes on teine kliima jne. Ma nagu ei mõistnudki, et kuidas med. haridusega inimene nii rumalat juttu saab ajada. Siis veel ütles, et D vitamiini imendumine on reladropsi puhul kaheldav, kuna sisaldab ka probiootikume.
Juba hirmuga mõtlen, et kunagi kui lapsega vaja minna haigusega äkki arstile siis jumal teab mis sealt tulema hakkab… sellise jutu põhjal küll teda usalada ei saa ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:11; 29.04 20:03; 30.04 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui laps on haige, siis tegeleb temaga perearst, mitte õde. Ja kui arst on normalane, siis ära muretse.

Aga ütleme nii, et neid imelikke jutte tuleb kindlasti veel. Haridus hariduseks – mis puudutab beebisid, siis siin kuidagi ei mängi haridus üldse rolli, vaid haritus 😀 Osad arstid annavad sulle nõu puhtalt oma isiklike laste kogemuse pinnalt, osad jätkavad nõuka-aegseid soovitusi, osad arvavad, et nõuka-ajal oli absoluutselt kõik paha ja ime et inimesed üldse ellu jäid…no ja siis on ju palju segadust, et millal ikka laps peaks püreesid saama ja mis vanuses peaks ta liha nüüd ikka saama ja kas tal tekib kohe aneemia, kui ta juba 6-kuuselt ei saa seda ühte hakklihaterakest suhu ja kui lapsel tulevad 4-kuuselt hambad suhu, kas teda sisi tohib veel öösiti toita või kukuvad sellepeale kõik hambad suust välja…oeh

tuleb lihtsalt ise suuta kriitiliselt mõelda ja mõnikord vastata arstile “jajah” ja toimetada ikka enda äranägemise järgi. Muidugi kriitiline mõtlemine on väga oluline, et sa last ohtu ei satuks – et kui arst soovitab nätieks lisatoiduga alustada 6-kuuselt, siis lihtsalt sellepärast, et “sinu ema sõi juba 2-kuuselt vürtsikilu” või vanaema/ämma vmt rõõmuks ei tasu 4-kuusele lapsele pannkooki suhu toppida 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmine kord ära pereõele enam nii täpselt räägi.
Oleksid pidanud kohe alguses ütlema, et jah annad D-vit ja kõik.
Detailidess ei tasu kunagi laskuda kui just vajadust pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reladropsid on meie apteegis ju ka olemas:) ja ära tee välja sellest õest! Alati saab ka arsti vahetada..saad uue pereõe?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reladropsid on meie apteegis ju ka olemas:) ja ära tee välja sellest õest! Alati saab ka arsti vahetada..saad uue pereõe?!

Reladropse D3+probiootikum ei ole saadaval. Kahjuks ei saa vahetada nii lihtsalt, kuna perearstide nimistud siin piirkonnas kõik täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:11; 29.04 20:03; 30.04 08:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on perearstikeskuses küll nii, et kui panen aja pereõe juurde, siis iga kord saan erineva õe juurde. Olen päris “targaks” saanud selle ajaga, sest nad kõik kipuvad natuke erinevat juttu ajama. Tean ka peast juba, kelle juttu ma nö kulla pähe võtan ja kellele “jajah” ütlen.
Meil käivad beebid hoopis lastearsti või lasteõe jälgimisel. Lastearsti küll usaldan.

Kas beebi peab saama just seda probiootikumidega d-vitamiini? Oled sa arstilt uurinud, kas seda võib tõesti anda 2-3 aastat järjest? Probiootikume antakse ikka kuurina ja vajadusel. Kas loodad nii koolikutest pääseda? Äkki su lapse seedesüsteem ei vajagi seda? Mõtle sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ajas ka pereõde imelikku juttu seoses imetamisega. Ütles, et ma ei tohi süüa puuvilja, juurvilja, ainult tatart, kuigi lapsel mingeid vaevusi ei olnud. Ütlesin, et ahah ja unustasin teema. Eks ikka ise tuleb ka mõelda, ei tasu arvata, et kõik meditsiinitöötajad väga targad on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on perearstikeskuses küll nii, et kui panen aja pereõe juurde, siis iga kord saan erineva õe juurde. Olen päris “targaks” saanud selle ajaga, sest nad kõik kipuvad natuke erinevat juttu ajama. Tean ka peast juba, kelle juttu ma nö kulla pähe võtan ja kellele “jajah” ütlen.
Meil käivad beebid hoopis lastearsti või lasteõe jälgimisel. Lastearsti küll usaldan.

Kas beebi peab saama just seda probiootikumidega d-vitamiini? Oled sa arstilt uurinud, kas seda võib tõesti anda 2-3 aastat järjest? Probiootikume antakse ikka kuurina ja vajadusel. Kas loodad nii koolikutest pääseda? Äkki su lapse seedesüsteem ei vajagi seda? Mõtle sellele.

Lastearst ise soovitas probiootikume, sest laps nutab hirmsasti gaasivalude käes ja sipleb ja vähkreb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 10:11; 29.04 20:03; 30.04 08:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Perearsti õde käitub imelikult?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.