Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Perekooli loengud- mida valida ?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Perekooli loengud- mida valida ?

Postitas:

Heihei,

on käimas 16-nes rasedusnädal ja peaks vaikselt mõtlema perekooli loengutele. Mis loengud on Teie arust kohustuslikud e mida peaks kindlasti külastama 🙂

Suured tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käisin imetamise loengus ja beebi eest hoolitsemise loengus. Mõlemad meeldisid väga . Kuna tegu oli esimese sünnitusega, leian , et mõlemast li ka abi-sai targemaks ja ise ka targema käest juurde küsida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates oli kõige vajalikum just imetamise loeng. Tartus oli see ka väga põhjalik ja asjalik. See on selline asi, mis heal juhul sujub loomulikult ja hästi, aga väga palju nüansse, mille peale ei pruugi algajana ise tulla. See, et laps korralikult sööma saada, on kõige esmane, kõik muu tuleb selle järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 16:26; 30.03 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et see imetamise loeng minule küll midagi ei andnud. Mulaazid anti küll kätte aga muud ei midagi tarka sealt ma küll teada ei saanud. Imetamise saad selgeks, siis kui saad reaalset abi imetamisnõustajatelt aaga mitte mingis loengus käies kus räägitakse teoreetiliselt imetamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et see imetamise loeng minule küll midagi ei andnud. Mulaazid anti küll kätte aga muud ei midagi tarka sealt ma küll teada ei saanud. Imetamise saad selgeks, siis kui saad reaalset abi imetamisnõustajatelt aaga mitte mingis loengus käies kus räägitakse teoreetiliselt imetamisest.

Ilmselt on kogemused ja ka koolitajad väga erinevad. Kusjuures minu laps osutuski väga kehvaks imejaks ja tõesti, probleemide korral on imetamisnõustamine juba eraldi teema. Aga koolituselt saadud teadmised olid mulle küll suureks toeks. Ilmselgelt oli imetamisega alustamine minu jaoks hell teema ja samas olen ülimalt tänulik, et kõik need tugiteenused olemas on:)
Tartus oli tõesti minu arvates asjalik, lisaks on seal ka imetamise loeng toetatud, st tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 16:26; 30.03 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan kindlasti väikelaste esmaabi. Ka nendele, kellel lapsed juba suuremad.
Muud loengud olid minu jaoks suht mõttetud. Samas kindlasti võib imetamise ja sünnituse loengutest kasu olla. Tugiisiku loeng oli rohkem mehele, aga mul oli kiire esmasünnitus. Tänu loengule poleks võibolla õigel ajal isegi haiglasse läinud. Olid kohe 5min vahedega tuhud alates esimesest. Arvasin, et lähevad tunniga või nii üle. 1,5tundi hiljem olin ikka haiglas mehe algatusel ja 5cm avatust selle ajaga. Kusjuures tuhud polnud midagi hullu esimesed 2 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eneseharimise mõttes käi kõigil, kui esmasünnitus. Pole ju nii kallid ka.

Vaat üks loeng, mis ainult meestele, seda tahaks küll ise kuulda,… a pole lubatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 21:49; 31.03 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin usinasti ITK perekooli loengutes. Kuna olen esmakordselt rase, siis on kõigist midagi kõrvataha panna. Loengud ei ole kallid ka, enamik 7€. Olen hetkel ära käinud 4 erinevas loengus ja kirjas on veel 3, kuid ootan ka juuni-juuli plaani ning siis kindlasti tahan ka minna 🙂

Eelmisele käole, mis loeng see ainult meestele on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 21:55; 01.04 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemasti meil Pärnus see on – isaks kasvamine, muutused pereelus jne, jne. Sisututvustus ajas hamba verele küll 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 21:49; 31.03 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ka nii väga tahaks sinna Isadele mõeldud loengusse minna aga jah-vaid meestele 🙂 Eks ma kuulan siis huviga pärast kodus kokkuvõtet ! Ja eks võibolla olegi parem,et on ka midagi vaid meestele-saavad ennast vabamalt tunda ja asjasse sisse elada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest need loengud suurt midagi juurde ei anna. Jah, kui ma tõesti ise internetist ei otsiks ega raamatuid ei loeks, siis oleks küll loengud vägagi asja eest. Hetkel ma seda aga öelda ei saa.

Näiteks käisin sünnituse loengul ja mitte kui midagi uut ma teada ei saanud. Ainult sama jutt, mida leiab isegi neist raamatutest, mille rasedad ämmaemandalt saavad. Imetamisloengusse ka ma ei näe mõtet minna, sest õigete võtete kohta võib end internetist ja raamatutest segi lugeda, lisaks veel Youtube’ist videosid vaadata. Kui laps käes, küll siis nagunii on hoopis teine asi päris beebit imetada ja selles aitavad sind juba haiglas olevad töötajad. Ka beebi eest hoolitsemise või enda toitumise kohta ma pigem loen. Hind muidugi kallis pole, 7 eurot, aga samas ei näe ma mõtet kulutada neile loengutele raha ega aega. Need on pigem meelelahutuseks, et tunda, kuidas samal ajal on veel palju rasedaid ja kuidas mõnes loengus oma lugusid jagatakse. Teadmiste osas jätab külmaks.

Samas olen näinud loengutes ka inimesi, kes pildistavad iga slaidi, mida näidatakse, isegi slaidi, kus on lihtsalt pilt “emakakael avaneb sünnitusel”. Kas tõesti need inimesed vaatavad ka kodus need nürid pildid veel üle või on tegu lihtsalt liigse agarusega? Minu silmis on see tobe, me ei ela ajastul, kus kuskilt infot ei saa. Praktilised loengud, kus tehakse joogat ja hingamist on võib-olla teine asi, seda raamatust puhtalt ei õpi (kuigi taas – internet uputab videotest).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest need loengud suurt midagi juurde ei anna. Jah, kui ma tõesti ise internetist ei otsiks ega raamatuid ei loeks, siis oleks küll loengud vägagi asja eest. Hetkel ma seda aga öelda ei saa.

Näiteks käisin sünnituse loengul ja mitte kui midagi uut ma teada ei saanud. Ainult sama jutt, mida leiab isegi neist raamatutest, mille rasedad ämmaemandalt saavad. Imetamisloengusse ka ma ei näe mõtet minna, sest õigete võtete kohta võib end internetist ja raamatutest segi lugeda, lisaks veel Youtube’ist videosid vaadata. Kui laps käes, küll siis nagunii on hoopis teine asi päris beebit imetada ja selles aitavad sind juba haiglas olevad töötajad. Ka beebi eest hoolitsemise või enda toitumise kohta ma pigem loen. Hind muidugi kallis pole, 7 eurot, aga samas ei näe ma mõtet kulutada neile loengutele raha ega aega. Need on pigem meelelahutuseks, et tunda, kuidas samal ajal on veel palju rasedaid ja kuidas mõnes loengus oma lugusid jagatakse. Teadmiste osas jätab külmaks.

Samas olen näinud loengutes ka inimesi, kes pildistavad iga slaidi, mida näidatakse, isegi slaidi, kus on lihtsalt pilt “emakakael avaneb sünnitusel”. Kas tõesti need inimesed vaatavad ka kodus need nürid pildid veel üle või on tegu lihtsalt liigse agarusega? Minu silmis on see tobe, me ei ela ajastul, kus kuskilt infot ei saa. Praktilised loengud, kus tehakse joogat ja hingamist on võib-olla teine asi, seda raamatust puhtalt ei õpi (kuigi taas – internet uputab videotest).

Tahaksin natukene vaielda, aga loomulikult on kõigil oma arvamus asjast. Mina arvan, et internetist leiab liiga palju materjali ja tihti ei tehta vahet, mis on tõene ja mis on müüt. Teine asi on asju kuulda kogenud ämmaemandalt vahetult. Minule isiklikult on perekooli loengud olnud väga kasulikud, ehkki ka mina otsin ja loen materjali internetist. Nii mõnedki müüdid ja tõed on saanud perekoolis loengus ümber lükatud ja silmaringi avardanud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 21:55; 01.04 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka esimest last oodates paljudes loengutes ja oli sama kogemu, et kõige kohta olin juba lugenud. Lisaks paar võõristust tekitavat seika, nagu nt üks pikkade geelküüntega ämmaemand, kes rääkis vettesünnitusest ja ma ei suutnud mõelda muust, kui piltlikult ette kujutada, kuidas ta avatust katsub ja beebit vastu võtab jne. Ja siis see ilmselgelt meestevihkajast ämmaemand, kes pidas sünnitusjärgsest taastumiest loengut. Just sellele loengule olin millegipärast mehe kaasa võtnud ja ainukese meessoo esindajana sai ta kõik need põlastavad pilgud enda peale, mis saatsid teksti stiilis “vaadaku need õllekõhuga eesti mehed parem enne peeglisse, kui hakkavad naisele midagi ütlema” 😀

Teise lapsega ei käinud üheski loengud ja nüüd kolmandaga mõtlen minna ainult sünnitusvalude leevendamise teemalisse. Tahaks kuidagi kergemini pääseda seekord 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks koolitus, millest osa vôtsin ja väga palju abi sain oli imiku eest hoolitsemine. Selliseid asju ma ei teadnud, et imikut võiks magama panna kordamööda ühe ja teise külje peale, et vormib ilusti peakest. Lisaks näidati kuidas peput pesta (poistel ja tüdrukutel erinevat pidi). No ja see, et magamise ajal parem küüsi lõigata jne jne. Mulle oli sellest küll palju abi 🙂 Muidugi oli ka koolitusi, mis olid minu jaoks mõttetud, kuna olin ise ka raamatuid lugenud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin päris paljudel ja enamikel koos mehega, kasu oli ikka kõigist midagi. Aga, tagantjärele vaadates, nö “kohustuslik” list on selline:
– tugiisiku loeng
– beebi hooldamise loeng
– hingamise ja lõdvestumise loeng

Hingamine ja lõdvestumine muidugi selline, et kui käid rasedate joogas, siis pole vaja ilmselt. Mina ei käinud, aga olen sellegipoolest aktiivsünnituse fänn ja olin otsustanud hakkama saada ilma igasuguste abivahenditeta. Sain kah. Aga selle eelduseks muidugi see, et peale loengut siiski ise harjutad ja mõtled korduvalt läbi asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Perekooli loengud- mida valida ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.