Esileht Pereelu ja suhted perre koer? kui palju kasvavad kulutused

Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )

Teema: perre koer? kui palju kasvavad kulutused

Postitas:

100eur kuus saate kulud ainult siis kui oma koera rämpstoidu peal toidate ja tema pealt kokku hoiate.

See väide ei andnud mulle rahu. Arvutasin, et kui palju raha kuluks, kui toita koera ainult kõige kallima kuivtoiduga, mis saada on – Orijeniga. PetCitys (kõige kallim koht kust osta) maksab 13kg kott täpselt 100EUR. Soovituslikud päevased kogused 40kg kaaluva koera jaoks (täiskasvanud suuremat kasvu kuldse kaal) on 280-420g – sõltuvalt koera aktiivsusest. Kotitäiest jätkub siis 31-46 päevaks, ehk siis 1-1,5 kuuks. Kui mitte toita 100% kuivtoiduga, vaid anda vahel ka näiteks toortoitu, siis läheb odavamaks. Orijen ei ole ka ainuke kvaliteetne koeratoit (olen kohanud ka arvamust, et ta ei sobigi kuldsele hästi) – on teisi ka: Acana, Barking Heads, Fromm jt.
Kustkohast ikka see 250eur ühe koera kohta tuleb?

Jutt ei olnud ju ainult söögikulust 250eur kuus, vaid kogukulust. St söök, koolitus, raviarved, emergency fond (mõni inimene asendab selle kindlustusega), koeratarbed (mänguasjad, jalutusrihmad, kaelarihmad, transpordivahendid, šampoonid, karvahooldus) jnejne. Teemaalgataja loodab maksimaalselt 100euriga kuus hakkama saada, see on ebareaalne!

Ebareaalne on üle 100€ kulutada. Ega iga kuu pole vaja uusi kaelarihmu jms osta. Koolitada saab koera ka täitsa tasuta, kui vähegi tahtmist on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 23:32; 24.03 23:37; 25.03 09:08; 26.03 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainukene tõug, kes karva ei aja, on puudel. Kõik teised ajavad ikka päris toredal hulgal. Kusjuures lühikese karvaga tõud sama palju ja nende karvu on isegi et tüütum koristada mõne koerapidaja arvates.
Isegi väikesed kassid ajavad piisavalt karvu, et iga päev peaks tolmuimejaga üle tõmbama kui päris räpakoll pole ja ei taha et kõik kohad lendlevaid karvu täis oleks. Kui mul ainult kaks kassi olid ja koera veel mitte, siis üle ühe päeva ei saanud vahele jätta tolmuimejaga. Koeraga on liiv ja palju karvu veel lisaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.03 15:47; 22.03 15:52; 22.03 16:03; 23.03 14:04; 24.03 20:37; 24.03 20:43; 25.03 02:30; 25.03 16:51; 26.03 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retriiver sh ka kuldne on eelkõige linnukoer see, et neist on saanud pigem diivani kaunistused on õnnetus tõule ja kahju kohe. Karvu ajavad hullult. On tõuge kel puudub aluskarv ja nendega on elu leebem. 100 eur on kindlasti keskmiselt kulutused kuus. Minu koerad on alati olnud koolitatud ja reisivad tihti minuga kaasa. Samas on ööbimised koeraga kulukamad ja välisreisid kallimad. Kuldne on suhteliselt tüütu oma sõbralikkusega nagu enamus retriivereid. Tegelikult on päris palju põnevaid tõuge kes sobiksid teile/paljudele enam aga tundub et kuldne on justkui miski staatuse sümbol maja auto lapsed ja kuldne ???????????????? = nö korralik keskklass?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainukene tõug, kes karva ei aja, on puudel. Kõik teised ajavad ikka päris toredal hulgal. Kusjuures lühikese karvaga tõud sama palju ja nende karvu on isegi et tüütum koristada mõne koerapidaja arvates.

On veel koeri, kes ei aja üldse karva. Nisuterjer, mõned muud veekoera tüüpi koerad – kindlasti mitte pole puudel ainus tõug ning tegu on just karvasemate koertega, mitte lühikarvalistega. Tuleks end paremini kurssi viia erinevate tõugudega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 23:32; 24.03 23:37; 25.03 09:08; 26.03 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole nii palju rahagi, et ma saaks kuus koera kohta 100 eurot kulutada. Toitu ostan kennellepinguga, saan natuke soodsamalt, kui lihtsalt kusagilt loomapoest ostes. 18 kg kaaluv nö kasvatajakott maksab 50 €. Minu kaks 20 kg kaaluvat koera söövad seda kotti 6 nädalat.
Muid erilisi kulusid peale toidu igakuiselt ju pole. Mina käin oma koertega näitustel, see on tõesti suur kulu. Kuid enamus inimesi ei käi näitustel.
Tavalise terve koera raviarved pole suured. Just tegin vaktsineerimise ja silmauuringu ühel päeval, maksis 60 e. Ei tea, palju sellest moodustas vaktsineerimine ja palju uuring. Ussirohu tabletid ei maksa suurt midagi. Neid annan kolm korda aastas.
Jalutusrihmad ja kaelarihmad on olemas kümme aastat ja väljavahetamist ei vaja.
Koera enda peale suurt ei kulu. Kulud on pigem tema tehtud pahanduste likvideerimisega seoses. Nt kaevab püsilillepeenra üles ja peab osa taimi uuendama. Närib tolmuimeja juhtme katki, vahetamine 12 eurot.
Aias närisid valgustid katki, neid ei hakanudki uusi panema.
Ostasin oma koertele just 2,7 l galloni šampooni ja palsami. Maksin 70 eurot. Aga sellest jätkub ka kolmeks aastaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 14:33; 23.03 12:23; 25.03 10:34; 25.03 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on oma perele ja lastega tegelemiseks liiga palju aega? Soov mehest, lastest ja tubastest ja aiatoimetustest eemal olla rohkem? Selleks on koeraga tegelemine hea põhjendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 10:57; 24.03 11:14; 24.03 11:16; 24.03 16:52; 24.03 16:59; 24.03 22:10; 25.03 12:01; 25.03 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on oma perele ja lastega tegelemiseks liiga palju aega? Soov mehest, lastest ja tubastest ja aiatoimetustest eemal olla rohkem? Selleks on koeraga tegelemine hea põhjendus.

Sul on mingi isiklik probleem koertega? Ema tegeles lapsepõlves liiga palju koertega ja jättis su hooletusse? Katsu nüüd üle saada. Et sina kunagi koera ei võta, sellest me saime juba mitu postitust tagasi aru. Teised jälle armastavad koeri, suudavad neid hooldada ilma pankrotti minemata ja saavad koertega tegelemisest palju rõõmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 14:33; 23.03 12:23; 25.03 10:34; 25.03 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin koerapidamise “võludest” inimesele, kes asjast absoluutselt ei jaga ja tahab vastu pereliikme tahet majja koera võtta. Vanasti oli seadus, et kui nt. kortermajja võtta koer, siis peab olema kõigi majaliikmete luba. Isegi võõraste oma. Siin üks situb oma pereliikme tahte peale.
Kui tahad just minust rääkida, siis ei, mu ema ei kulutanud liiga palju aega koertele. Kui soovid mu emast rääkida, siis ta oli pigem karjäärinaine, mitte “koerapidajanaine”. Aga võib-olla soovid mu perest siis eraldi teema teha juba? Seda ma ei soovi, ma ei ole avaliku elu tegelane. Endale koera võtmisest või mitte pole ma sõnagi kirjutanud. Kirjutasin küll, et mulle meeldivad koerad. Et millest selline väide, et ma iial endale koera ei võta? Võib-olla võtan aga sel juhul ei saa minust loodetavasti inimest, kes oma looma paari kuu pärast kuhugi külavahele maanteele maha jätab, sest olin roosas mullis, kui koera tahtsin ja ei annud aru, mida koerapidamine tähendab. Sarnased tähelepanekud-soovitused on kirja pannud siinsamas teemas teisedki aga vist siis mitte nii kontsentreeritult ja pigem kergemini seeditavalt, ninnunännu-stiilis.

Keegi küsis, miks oli kirjutatud viites labradorist, kui juttu oli retriiverist aga vist ei lugenud materjali läbi. Vastus, viidatud materjalist:
Retriiver on koeratüüp. Selleks nimetatakse koeri, kes on aretatud tooma ära jahimehe saaki nii maal kui vees.
Retriivereid on kuute tõugu:
labradori retriiver,
kuldne retriiver,
chesapeake bay retriiver,
siledakarvaline retriiver,
kiharakarvaline retriiver,
nova scotia retriiver.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.03 10:57; 24.03 11:14; 24.03 11:16; 24.03 16:52; 24.03 16:59; 24.03 22:10; 25.03 12:01; 25.03 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpool ju õige jutt – koera peresse toomisega peavad kõik pereliikmed nõus olema. Meil oli nii, et pool peret tahtis väga koera, ülejäänud pool mitte. Koer toodi salaja ära – ühel päeval oli kutsikas majas. Algul oli kõik ok, koera eest hoolitseti. Siis juhtus nii, et peamine ‘tahtja’ kolis püsivalt välismaale (koer jäi siia), teine entusiast käib mitme kohaga tööl. Ülejäänud pereliikmetel pole aega koeraga tegeleda (see oli peamine argument, miks algul oldi vastu koera toomisele). Nüüd ongi koer sageli 10-12 tundi üksi kodus, nälgib (sest süüa ei saa anda, muidu teeb tuppa). Kui see piinamine pole, siis mis see on? Ausalt, mina ei tõesti ei viitsi peale 12-tunnist vahetust (mis võtab aega tegelikult 14 tundi, sest tööle sõit ja koju tagasi võtavad veel 1 + 1 tundi aega) koeraga välja jalutama minna või temaga üldse tegeleda. Ma teadsin seda juba enne koera võttu ja olin sellele vastu. Mulle meeldivad loomad, aga praeguse elutempo juures ma ei saaks neid endale lubada. Ja koer elab 10-15 aastat – elu jõuab selle jooksul palju muutuda: äkki sünnivad lapsed, äkki peab elukohta vahetama või hakkama ka mitme kohaga tööl käima, et end ära elatada? Varuplaan peab ka olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:40; 25.03 13:19; 25.03 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100eur kuus saate kulud ainult siis kui oma koera rämpstoidu peal toidate ja tema pealt kokku hoiate.

See väide ei andnud mulle rahu. Arvutasin, et kui palju raha kuluks, kui toita koera ainult kõige kallima kuivtoiduga, mis saada on – Orijeniga. PetCitys (kõige kallim koht kust osta) maksab 13kg kott täpselt 100EUR. Soovituslikud päevased kogused 40kg kaaluva koera jaoks (täiskasvanud suuremat kasvu kuldse kaal) on 280-420g – sõltuvalt koera aktiivsusest. Kotitäiest jätkub siis 31-46 päevaks, ehk siis 1-1,5 kuuks. Kui mitte toita 100% kuivtoiduga, vaid anda vahel ka näiteks toortoitu, siis läheb odavamaks. Orijen ei ole ka ainuke kvaliteetne koeratoit (olen kohanud ka arvamust, et ta ei sobigi kuldsele hästi) – on teisi ka: Acana, Barking Heads, Fromm jt.
Kustkohast ikka see 250eur ühe koera kohta tuleb?

Jutt ei olnud ju ainult söögikulust 250eur kuus, vaid kogukulust. St söök, koolitus, raviarved, emergency fond (mõni inimene asendab selle kindlustusega), koeratarbed (mänguasjad, jalutusrihmad, kaelarihmad, transpordivahendid, šampoonid, karvahooldus) jnejne. Teemaalgataja loodab maksimaalselt 100euriga kuus hakkama saada, see on ebareaalne!

Ikkagi ei saa aru. Jah, koera esimesel poolel eluaastal tuleb arvestada suuremate kulutustega – esimese poole aasta kulud kokku võivad ka 1000eur olla (söök, kõikvõimalikud koeratarbed, koolitused), olenevalt milliseid valikuid nende osas teed. Aga kui koer juba täiskasvanud, siis ei ole kohe kuidagi võimalik lisaks toidule(!) veel mingi 150eur igakuiselt koera peale kulutada. Emergency fondi asemel võib arvestada ka sellega, et loomakliinikud lubavad suuremaid arveid järelmaksuga maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 16:33; 22.03 16:44; 23.03 15:08; 24.03 17:45; 25.03 14:40; 25.03 14:59; 26.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on oma perele ja lastega tegelemiseks liiga palju aega? Soov mehest, lastest ja tubastest ja aiatoimetustest eemal olla rohkem? Selleks on koeraga tegelemine hea põhjendus.

Kui koer võetakse perekoeraks, siis koeraga tegelemine on ka pere ühine hobi. Kui koeraga tegeleb terve pere, siis koer pigem liidab kui lahutab pereliikmeid. Meie küll enne koera võtmist mehega niisama kahekesi jalutamas ei praktiliselt käinud. Koos koeri jalutades saab aga paljud olulised jutuajamised peetud. Lastega koos on ka väga tore koertega tegeleda, neid koos kammida või nendega mängida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 16:33; 22.03 16:44; 23.03 15:08; 24.03 17:45; 25.03 14:40; 25.03 14:59; 26.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on oma perele ja lastega tegelemiseks liiga palju aega? Soov mehest, lastest ja tubastest ja aiatoimetustest eemal olla rohkem? Selleks on koeraga tegelemine hea põhjendus.

Kui koer võetakse perekoeraks, siis koeraga tegelemine on ka pere ühine hobi. Kui koeraga tegeleb terve pere, siis koer pigem liidab kui lahutab pereliikmeid. Meie küll enne koera võtmist mehega niisama kahekesi jalutamas ei praktiliselt käinud. Koos koeri jalutades saab aga paljud olulised jutuajamised peetud. Lastega koos on ka väga tore koertega tegeleda, neid koos kammida või nendega mängida.

Mees on ju koera võtmise vastu üldse! 🙂

Naisel on ehk rutiinist kõrini ja üks tore kutsikas oleks tema meelest just see, mis õnnest puudu. Kuniks ka see kutsikas (selleks ajaks juba pubekas) on osa rutiinist…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.03 15:47; 22.03 15:52; 22.03 16:03; 23.03 14:04; 24.03 20:37; 24.03 20:43; 25.03 02:30; 25.03 16:51; 26.03 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpool ju õige jutt – koera peresse toomisega peavad kõik pereliikmed nõus olema. Meil oli nii, et pool peret tahtis väga koera, ülejäänud pool mitte. Koer toodi salaja ära – ühel päeval oli kutsikas majas. Algul oli kõik ok, koera eest hoolitseti. Siis juhtus nii, et peamine ‘tahtja’ kolis püsivalt välismaale (koer jäi siia), teine entusiast käib mitme kohaga tööl. Ülejäänud pereliikmetel pole aega koeraga tegeleda (see oli peamine argument, miks algul oldi vastu koera toomisele). Nüüd ongi koer sageli 10-12 tundi üksi kodus, nälgib (sest süüa ei saa anda, muidu teeb tuppa). Kui see piinamine pole, siis mis see on? Ausalt, mina ei tõesti ei viitsi peale 12-tunnist vahetust (mis võtab aega tegelikult 14 tundi, sest tööle sõit ja koju tagasi võtavad veel 1 + 1 tundi aega) koeraga välja jalutama minna või temaga üldse tegeleda. Ma teadsin seda juba enne koera võttu ja olin sellele vastu. Mulle meeldivad loomad, aga praeguse elutempo juures ma ei saaks neid endale lubada. Ja koer elab 10-15 aastat – elu jõuab selle jooksul palju muutuda: äkki sünnivad lapsed, äkki peab elukohta vahetama või hakkama ka mitme kohaga tööl käima, et end ära elatada? Varuplaan peab ka olema.

kas koerale uut kodu ei ole plaaninud otsida, et loom ei peaks kodus nälga ja üksindust kannatama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 08:00; 24.03 14:01; 25.03 17:51; 26.03 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat lugedes tundub, et koerapidamisega on tänapäeval hakatud nii üle pingutama nagu ka laste igasuguste kunstlikult välja mõeldud “hädavajadustega” nagu emmaljunga vanker ja käimistoolid. Ma olen oma viiekümne eluaasta jooksul elanud koos seitsme koeraga (vanematekodus oli alati 1-2 koera ja ise olen ka koerapidaja). Minu lapsepõlve koeri peeti kodutoidul, rihmadele ja hooldusvahenditele ulmesummasid ei kulutatud. Kõik koerad olid terved ja elasid 15-17 aastat, lõpuni aktiivsed ja energilised. Küll olid nad alati korralikult vaktsineeritud ja korralikult tegeletud, said palju joosta, ei olnud pikalt järjest üksinda ja nende emotsionaalsed vajadused olid ka rahuldatud.
Mida on koerale eelkõige vaja, on aega. Koerapidajaks ei sobi tõesti inimene, kes on sunnitud koera terveks päevaks üksi jätma. Ei sobi ka inimene, kellel pole aega koeraga tegeleda või viitsimist teda õpetada.
Minul koera peale üle saja euro kuus küll ei kulu, küll aga kulub aega. Arvangi, et hea koerapidaja pole mitte see, kellel on palju raha, vaid see, kellel on koerale aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti oli seadus, et kui nt. kortermajja võtta koer, siis peab olema kõigi majaliikmete luba. Isegi võõraste oma.

Ei ole minu 50 eluaasta jooksul Eestis kunagi seda seadust olnud.

Minul koera peale üle saja euro kuus küll ei kulu, küll aga kulub aega. Arvangi, et hea koerapidaja pole mitte see, kellel on palju raha, vaid see, kellel on koerale aega.

Jah, rahaga saab hakkama, ajaga on keerulisem. Koer on mingis mõttes kui laps (kuigi pärast 1. eluaastat kordades kergem kui laps), ta vajab parasjagu tähelepanu ja tegelemist. Liiga palju pole vaja, kuid täiesti ilma ei saa (nt üksi ajanurgas igavlemas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 01:00; 24.03 00:14; 24.03 22:05; 25.03 18:14; 26.03 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpool ju õige jutt – koera peresse toomisega peavad kõik pereliikmed nõus olema. Meil oli nii, et pool peret tahtis väga koera, ülejäänud pool mitte. Koer toodi salaja ära – ühel päeval oli kutsikas majas. Algul oli kõik ok, koera eest hoolitseti. Siis juhtus nii, et peamine ‘tahtja’ kolis püsivalt välismaale (koer jäi siia), teine entusiast käib mitme kohaga tööl. Ülejäänud pereliikmetel pole aega koeraga tegeleda (see oli peamine argument, miks algul oldi vastu koera toomisele). Nüüd ongi koer sageli 10-12 tundi üksi kodus, nälgib (sest süüa ei saa anda, muidu teeb tuppa). Kui see piinamine pole, siis mis see on? Ausalt, mina ei tõesti ei viitsi peale 12-tunnist vahetust (mis võtab aega tegelikult 14 tundi, sest tööle sõit ja koju tagasi võtavad veel 1 + 1 tundi aega) koeraga välja jalutama minna või temaga üldse tegeleda. Ma teadsin seda juba enne koera võttu ja olin sellele vastu. Mulle meeldivad loomad, aga praeguse elutempo juures ma ei saaks neid endale lubada. Ja koer elab 10-15 aastat – elu jõuab selle jooksul palju muutuda: äkki sünnivad lapsed, äkki peab elukohta vahetama või hakkama ka mitme kohaga tööl käima, et end ära elatada? Varuplaan peab ka olema.

kas koerale uut kodu ei ole plaaninud otsida, et loom ei peaks kodus nälga ja üksindust kannatama?

Mina tagastaks looma müüjale (lepingus selline punkt olemas), aga need pereliikmed, kes looma tõid, pole sellega nõus. Ja kuna mina pole omanik (ostu-müügilepingu järgi), siis minul sõnaõigust pole. Loom kannatab vapralt edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 15:40; 25.03 13:19; 25.03 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainukene tõug, kes karva ei aja, on puudel. Kõik teised ajavad ikka päris toredal hulgal

Vale jutt. Śnautser ka ei aja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:12; 25.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

puudli ja snautseri puhul tuleb arvestada ka oluliset ajakulu karvahoolduseks ja pügamiseks st. kui ise hakkama ei saa, siis tuleb hakata selle eest maksma. Sõbrannal on snautser ja pidevalt peab kammima, trimmima (aluskarva kitkuma), ka osadel terjeritel on vaja kitkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 08:00; 24.03 14:01; 25.03 17:51; 26.03 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Ikkagi ei saa aru. Jah, koera esimesel poolel eluaastal tuleb arvestada suuremate kulutustega – esimese poole aasta kulud kokku võivad ka 1000eur olla (söök, kõikvõimalikud koeratarbed, koolitused), olenevalt milliseid valikuid nende osas teed. Aga kui koer juba täiskasvanud, siis ei ole kohe kuidagi võimalik lisaks toidule(!) veel mingi 150eur igakuiselt koera peale kulutada. Emergency fondi asemel võib arvestada ka sellega, et loomakliinikud lubavad suuremaid arveid järelmaksuga maksta.

No täpselt. Vaatasin, et ostsin viimati jaanuari keskel 65€ eest koerale Platinum toitu ja praegu on veel veidi alles. Muid kulutusi peale kutsikaea esmaseid väljaminekuid ei ole esimese aasta jooksul olnud. Ma tõesti ei saa aru, mis 100€-st kuus siin räägitakse (või rohkemastki).

Mitte karva ajava koera kammimisele ja pügamisele kulub ca 1 tund paari nädala jooksul. Ei ole just suur vaev võrreldes pideva igapäevase karvakoristusega. Meie jaoks oleks pool koerapidamise mõnust kadunud, kui ei saaks koera õhtuti diivanil kaisutada. No ja koera elu on muidugi 10 korda õnnelikum, kui oma inimeste keskel koon süles saab vedeleda, mitte üksinda esikupõrandal või veel hullem, õues kuudis. Kuudikoerteks sobivad vast tõesti ainult mingid kindlad tõud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 23:32; 24.03 23:37; 25.03 09:08; 26.03 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on oma perele ja lastega tegelemiseks liiga palju aega? Soov mehest, lastest ja tubastest ja aiatoimetustest eemal olla rohkem? Selleks on koeraga tegelemine hea põhjendus.

Kui koer võetakse perekoeraks, siis koeraga tegelemine on ka pere ühine hobi. Kui koeraga tegeleb terve pere, siis koer pigem liidab kui lahutab pereliikmeid. Meie küll enne koera võtmist mehega niisama kahekesi jalutamas ei praktiliselt käinud. Koos koeri jalutades saab aga paljud olulised jutuajamised peetud. Lastega koos on ka väga tore koertega tegeleda, neid koos kammida või nendega mängida.

Mees on ju koera võtmise vastu üldse!

Naisel on ehk rutiinist kõrini ja üks tore kutsikas oleks tema meelest just see, mis õnnest puudu. Kuniks ka see kutsikas (selleks ajaks juba pubekas) on osa rutiinist…

Teemaalgatusest ei saa aru, et mehele koerad ei meeldiks – pigem on mees mures koeraga kaasneva lisakoormuse ja kulutuste pärast. Meil oli samasugune olukord, kus mina ja lapsed olime koera võtmise poolt, mees pigem vastu, üsna sarnastel põhjustel.
Siiski läksime kutsikapesakonda vaatama – sel hetkel olid kutsikad 1-nädalased. Ja seal oli just mees see, kes näitas näpuga ühele kutsikale, et temale meeldib see kõige rohkem. Ei teinud sel hetkel veel otsust, aga hiljem käisime ka just seda ühte kutsikat veel vaatamas, kes just mehele oli eriti hinge pugenud. Ja lõpuks me ta koju tõimegi ja mees hoiab väga nii seda koera kui ka teist, kelle me mõne aasta pärast esimesele seltsiks võtsime 🙂
Loomulikult, kui mees oleks lõpuni kategooriliselt vastu olnud, siis poleks meist koerapidajaid saanud. Ma arvan, et teemaalgataja peab ka veel nii endale kui mehele aega andma, kindlasti külastama erinevaid koerakasvatajaid ja ehk ka tuttavaid koerapidajaid, et tekiks väga selge arusaam kõigest koerapidamisega kaasnevast. Tuleks valmis mõelda ka lahendused selleks ajaks, kui perega ära sõidate. Selles osas võivad abiks olla ka koerakasvatajad, kellelt kutsika ostate – kuid see tuleb juba ette läbi rääkida.

Tõepoolest, kui me teeks otsuseid ainult praktilistest (ja rahalistest) kaalutlustest lähtuvalt, siis ei võtaks vist keegi endale koera ja ega lapsigi eriti ei saadaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 16:33; 22.03 16:44; 23.03 15:08; 24.03 17:45; 25.03 14:40; 25.03 14:59; 26.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on keskmist kasvu varjupaigast võetud krants (oli juba steriliseeritud jms toimingud tehtud) ja kulutused on sellised:
4 korda aastas ussirohi 10€/kord
Puugi-kirbutõrje 30€ kvartal, anname mingit retseptiga tableti.
Sööb krõbuskeid 30€/kuus pluss värske kraam. Lisaks kondid, maiustused.
Vaktsineerimine kord aastas 30€.
Ootamatu arstilkäik 100-200€ aastas.
Kuskil koertefoorumis kirjutas, et keskmist kasvu koer maksab 50€/kuu vähemalt. See, mis toidust üle jääb, läheb ravimite ja muude kulude katteks. Kui kuskile minna tahame, siis otsime koerale hoidja või võtame ta kaasa. Meil oma aed, aga koer paneb üksi olles jooksu. Aias oleme koos ja käin temaga ka jalutamas. Koer on nagu laps, temaga tuleb tegeleda, tahab armastust ja hoolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karvad, karvad, karvad- heledad, suured, ja hästi palju, terves majas, riietel, külaliste riietel, autos. Mustus ja liiv pidevalt elamises, sest pika karva külge jääb kõik kinni. Pidev toidu nurumine, kuna retriiver on suurt kasvu koer,siis ulatub ta vabalt söögilauani. Istub laua ääres, suu sinu taldriku juures, hingab oma koerasuu haisu sulle söömise ajal näkku ja ootab palukest. Lükkad ära, keelad, hiilib varsti tagasi ja jälle vahib su taldrikusse.
Igasse veemülkasse hüppab sisse, siis haiseb toas tundide viisi, sest karv on tal paks, ei kuiva ära. Junnid on suured nagu vanal mehel, lapsed neid koristada ei taha.
Lastel napsab ka toidu käest ära (koolitatud koer kusjuures). Oh, ja sitta sööb ka jalutuskäigu ajal pöösastest, kui leiab. Matsutab mõnuga, kuigi saab vägagi väärtuslikku koeratoitu.

Mu emal on see koer. Mulle ta on väga armas, aga oma koju ma teda küll ei võtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karvad, karvad, karvad- heledad, suured, ja hästi palju, terves majas, riietel, külaliste riietel, autos. Mustus ja liiv pidevalt elamises, sest pika karva külge jääb kõik kinni. Pidev toidu nurumine, kuna retriiver on suurt kasvu koer,siis ulatub ta vabalt söögilauani. Istub laua ääres, suu sinu taldriku juures, hingab oma koerasuu haisu sulle söömise ajal näkku ja ootab palukest. Lükkad ära, keelad, hiilib varsti tagasi ja jälle vahib su taldrikusse.
Igasse veemülkasse hüppab sisse, siis haiseb toas tundide viisi, sest karv on tal paks, ei kuiva ära. Junnid on suured nagu vanal mehel, lapsed neid koristada ei taha.
Lastel napsab ka toidu käest ära (koolitatud koer kusjuures). Oh, ja sitta sööb ka jalutuskäigu ajal pöösastest, kui leiab. Matsutab mõnuga, kuigi saab vägagi väärtuslikku koeratoitu.

Mu emal on see koer. Mulle ta on väga armas, aga oma koju ma teda küll ei võtaks.

Vee armastamise ja paksu karvkattega kaasneb veel ka nö hot spoti oht. Kui on väga hoolikas ja tragi omanik ja sellele vähem aldis koer, siis esineb seda vähem. Kui aga omanik nii tragi pole (ei viitsi koera karvkatet teatud kohtadest lühemaks pügada, koera peale suplust föönitada ja iga päev nahka üle kontrollida) ja satub veidi nõrgema immuunsusega koer ka, võib seda esineda soojemal ajal järjest ja järjest ja järjest koguaeg. Tean paari sellist koera ning nende peale kulub kuus aega ja raha rohkem kui ette kujutada võiks. Väikeseid lapsi sellise koera kõrvalt juba ei kasvata, paraku mitte kunagi ei tea, millise koera sa saad kui kutsika võtad. Täiskasvanud koera puhul ehk jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.03 15:47; 22.03 15:52; 22.03 16:03; 23.03 14:04; 24.03 20:37; 24.03 20:43; 25.03 02:30; 25.03 16:51; 26.03 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vee armastamise ja paksu karvkattega kaasneb veel ka nö hot spoti oht.

Hotspot ehk märg ekseem on välditav kui õigesti toita ja naha seisundit jälgida (mida loomulikult teeb see, kelle jaoks koer pole kusagil nurgas vedev isend, vaid sõber, keda silitatakse ja kellega füüsiliselt suheldakse). Kui asja mitte hulluks lasta, saab lihtsalte koduste vahenditega piiri peale.

Jah, ärgu keegi võtku koera, keda häirib koera lähedus, tema karvad ja võimalikud ettetulevad probleemid. Sama võiks öelda ka laste saamise ja üldse igasuguste suhete kohta: need toovad kaasa nõudmisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 01:00; 24.03 00:14; 24.03 22:05; 25.03 18:14; 26.03 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peres peab olema ühesugune suhtumine mustusesse. kui on kasvõi 1 puhtusehull, saab loomavõtmisest suurte jamade allikas.
mul oli kutsikas enne elukaaslasega tutvumist. nimetas ennast koerainimeseks ja mul külas käies tõesti fännas mu koera. kolisime kokku. ja siis hakkas pihta. esikus on liiv! karvad on igalpool! miks ta on toitu maha ajanud? veenõu on ümber ja kõik ujub!
näris ja näris iga väiksema asjaga, kuni poetas lause, et valida tuleb tema ja koera vahel.
valisingi ja lahku me lõpuks läksime…
seega, terve pere peab olema loomingulise segaduse usku, siis võtke koer 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka korraarmastaja, aga olles juba enne koera elanud koos mittekorraarmastajast abikaasa, väikelapse ja kassiga, ei ole koerakarvad ja liiv eriti šokeerivad. Vastaval hooajal käin ja koristan – mis teha. Ideaalselt puhtaks ei saa niikuinii, aga suurema sodi vähemalt kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 15:16; 31.03 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jõudnud kogu teemat läbi ugeda, kuid meil on nii. Peres 3-aastane labrador,kelle toidule kulub kuus 27 eurot (Calibra toit Betta lomapoest), iga 3 kuu tagant umbes 7 eurot ussirohu peale, aastas 1 kord arstivisiit, kus saab süsti (15 või 20 eurot). Ühe korra on olnud hotspot, mille rohi maksis 9 eurot.
Shampooni peale kuub kuus 4 eurot (tema karvale sobib kõige paremini Tommy šampoon, eesti toode), pesen teda nädalas korra, vahel ka kõhualustja käppasid.

Rohkem pidevaid väljaminekuid tõesti ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu koer kaalub küll ainult 5 kg, aga ostan talle ülimalt kvaliteetset toitu. Kuu kulu on alla 10 euro (snäkid kaasa arvatud).

See on huvitav. Mul kaalub kass sama palju või isegi rohkem ja talle kulub kuus toidu peale ca 30€. Kvaliteetne teraviljavaba kuivtoit (zooplus-is seda ei müüda) + kvaliteetsed konservid.

Kui mul oli 5kg kaaluv koer (kääbustaks, sellest on nüüd 5a tagasi, kui ta vikerkaaremaale läks), siis tema toidu peale kulus ca 20€ kuus. Kvaliteetne kuivtoit.

Mis su taksil viga oli, et ta 5kg kaalus? Mul on 3 kääbustaksi ja alla 7, 5kg ei kaalu ükski. Kaks on 8-9 vahel. Koerad parimas vormis. 5kg taksile küll ei kujuta ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 00:45; 04.04 01:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 5 koera. 3 kääbustaksi, Cane Corso ja vasikasuurune krantsiproua. 4 esimest paberitega tõukoerad. Noorim saab 6 ja vanim 12. Spets toitu neist keegi ei ole saanud. Keedan ise putrusi, lisan mingit odavamat lihalist ( maks, neerud, kanapugud jne), alati saavad endast järelejäänud toidu, igapäev kohalikust seafarmist odavalt või tasuta saadud konte ja 24/7 on ka ees poest ostetud krõbinad. Need nad tavaliselt loovutavad ümber maja luusivatele külakassidele, sest kõht on täis. Raviarveteks niipalju, et üks koer sai mingi lestarohtu kõrvadesse ( sest kõhvitses neid), läks 17€ ja ühel koeral hamba eemaldus trauma tagajärjel 30€. Koerad on kõik raadiopiirdega, hommikust kuni õhtuse uneajani õues. Nende kasutuses garaas ka, mille uks alati lahti ja suured pehmed asemed olemas. Maal veel koertega kassid, kanad, kitsed, jänesed. Paar korda nädalas võtan piirded kaelast ja läheme oma metsa möllama. See on eriti naljakas, sest kõik 5 seisavad piirde ääres reas ja ei julge üle tulla, kuna ei saa aru, et rihma pole kaelas 😀 Kolm koera viiest saavad ka autoga kaasas sõita, kuna ise tahavad ja oskavad käituda. Teised pole nõus autosse tulema. Käime kohalikus järves kambaga ujumas, mis on eriti lõbus. Ühesõnaga mina ei pane kuu lõikes kulutusi üldse tähelegi, sest praktiliselt lisakulutusi pole. Jah kord paari kuu jooksul suur kott krõbinaid (sooduka ajal eriti soodne) ja rupskeid turult või sigalast. See summa on nii tilluke, et ei pane tähelegi. Ja mainin ära, et koerad ei ole haiged, ei nälgi kuigi spets kliinikutoitu ei saa, ei ole õnnetud ega kurjad. Koerakari on mul rõõmus, vahva, üksteist hoidev kamp.
Ainsaks miinuseks toon selle, et nad öösel magavad majas, siis tee uksest nende toani on kohutav. Märg lapp seisab koguaeg nurgas. Eriti hull on lume ja poriga.
Aa ja puugirihmad on ka kõigil, see on igaaastane väljaminek. Kõige suurem ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 00:45; 04.04 01:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 61 kuni 89 (kokku 89 )


Esileht Pereelu ja suhted perre koer? kui palju kasvavad kulutused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.