Esileht Kodunurk pesu pesemisest jm

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: pesu pesemisest jm

Postitas:

Hei, targad naised! 🙂

Minul on selline praktiline küsimus. Nimelt, ma ei ole enam esimeses nooruses 😛 :D, kuid siiski pean tunnistama, et ma ei oska vist pesu pesta. Viimasel ajal olen pannud tähele, et ostan ntx kasutatud asja, mis on minu juurde tulles täitsa mõnus pehme ja värske, peale minu pesu aga puine ja luitunud…miks küll?? ise olen hakanud tähele panema, et kaasaegseid kangaid sageli ei võigi trummeldada? imelik..selles ongi asi?
mul on kaasaegne pesumasin (u 1 a vana), kasutan enamasti 40- kraadist programmi ja eesti pesupulbreid.
Milles viga? aidake 🙂

teine küsimus: kuidas puhastate triikrauda? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 11:06; 13.01 11:42; 13.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Ära kasuta pulbreid, kasuta geele.
2. Ära doseeri pesuvahendit üle.
3. Ära tsentrifuugi liiga suurel kiirusel (400-800 pööret on täitsa piisav).
4. Ära kuivata liiga kuumas kohas (näiteks otse radikal).
5. Kasuta pisut pesupehmendit (lõhnatut, kui lõhnad ei meeldi).
6. Pese 30 kraadiga.

Trummeldada? Kas sul on pesukuivati? Paljud kangad tõesti ei kannata trummelkuivatust ehk pesukuivatit.

Pesu ei triigigi, aga pakun, et äädikas võiks raua puhtaks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:23; 13.01 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese ainult vajadusel.
Pese edasi 40 kraadiga või 30 kraadiga lausa.
Pane pesupulbrit vähem, max 1/2 (mina vaid 1/3) soovitatud kogusest, veel parem-kasuta pesugeeli ja ikka mitte korgitäis vaid poole vähem.
Kontrolli, ega sa värvilisi asju ei pese valgele pesule mõeldud pulbri või geeliga(neis on valgendav komponent sees mis pleegitab värve)
Ära tsentrifuugi väga kuivaks, siis on kõva ja kortsus.
Kuivata võimalusel õhu käes st rippudes õues või rõdul nööril, tuul klopib mõnusaks pehmeks

Millest sa triikrauda puhastada soovid?
Katlakivist veepaagis (selle vastu aitab ainult algusest peale destvee või keedetud ja seisnud vee kasutamine, kraanivett pakki ei pane!) või on tallal kõrbenud riiet(triikisid midagi liiga kuumalt)?

naine, kohe 55

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:27; 13.01 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline probleem, et mehe sokid jäävad peale pesu kõvad. Teeb füüsilist tööd ja peale tööpäeva lõppu on need läbi higistatud. Teised riided ei jää peale pesemist kõvad. Kasutan geelkapsleid ja radiaatori peal ei kuivata. Ei tahaks ainult nende pärast 2h programmi kasutama hakata või neid üldse eraldi pesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi, ma tõesti tänan teid!! muide, ma kuivatan tõesti riideid aeg- ajalt radikatel ja võimalik ka, et panengi liiga palju pulbrit! katsetan kindlasti nüüd geeli ja väldin radikat. kas eesti tootjad teevad ka geelvariante? mida soovitate? lõhna jah ei soovi juurde.
triikraual on jah midagi külge kõrbenud.. :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 11:06; 13.01 11:42; 13.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mayeril on erinevaid pesugeele. Vali, millist tahad: http://mayeri.eu/tooted/kodukeemia/pesuvahendid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi, ma tõesti tänan teid!! muide, ma kuivatan tõesti riideid aeg- ajalt radikatel ja võimalik ka, et panengi liiga palju pulbrit! katsetan kindlasti nüüd geeli ja väldin radikat. kas eesti tootjad teevad ka geelvariante? mida soovitate? lõhna jah ei soovi juurde.
triikraual on jah midagi külge kõrbenud.. :S

Eesti tootjad teeva muidugi geele, näiteks Mayeri, Bioest. Lisaks omabränditooted Selveril ja Maksimarketil. Maksmarketi Säästu pesugeeli olen kasutanud ja see lõhnas minu jaoks väga hästi. Kuna mul väga musti pesusid pole, siis ei oska öelda, kas peseb hästi. Täiskasvanu riiete värskendamiseks kõlbas küll. Tavaliselt kasutan siiski OMO Pikkujättit. Seda kulub vähe ja lõhn sobib mulle ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:23; 13.01 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan osta baby või sensitive pesugeele. Osad nendest on lõhnatud, teistel väga meeldiv tagasihoidlik lõhn. Näiteks frosch aloe pesugeel+frosch baby pesuloputusvahend on mulle meeldiv kombo. Samas ma ostan ka Persil Baby besugeeli, sest froschiga saab pesta kuni 60 kraadini, kuid mul on mõnikord vaja pesta lausa 95 kraadiga (põranda kaltsuvaibad ntx). Sel juhul kasutan kindlasti ka Calgonit. Pesu pesemise temperatuurist see pesu kõvaks jäämine ei sõltu, küll aga sõltub see sellest, kas kasutad pesuloputusvahendit või mitte. Pesuloputusvahendi kasutamisel jääb pesu hiljem pehmem ka siis kui oled seda pesu pesnud kõige kuumema temperatuuriga. 95-kraadist pesemist kasutan siis ka kui kodus on olnud mingi okseviirus või haigus, siis ma lasen voodipesu kindlasti kõik 95ga läbi.

Triikraua küljes on sul sodi ja riided on hallikad sellepärast, et sa oled pannud liiga palju pesuvahendit ja pesumasin ei ole seda täielikult välja loputanud.

Mina kasutan pesu pestes ka kahekordset loputust, selline funktsioon peaks olema kõigil uuematel pesumasinatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“lolli mehe” soovitused:
1) pese nii harva kui võimalik ja nii tihti kui vajalik, sest iga pesu kulutab riideid ja tuhmistab värve
2) Ära pese üle 30 kraadi
3) kasuta võimalikult lühikest pesuprogrammi
4) ära kasuta pulbrit vaid pesugeele
5) triikraua alla tekib mingi jama siis kui triigid liiga kuuma triikrauaga
6) katlakivist triikraua auruaukudes aitab lahti saad triikraud, millel on katlakivi eemaldufuntsioon olemas 🙂

mis asi see pesuloputusvahend on? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 kraadi, väga vähe pesuvahendit ja MiniRisk, mitte ükski asi ei lähe tuhmiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

peamine põhjus on see, et su vesi on liiga kare ja kõva.
eeltoodud soovitused on head, aga arvesta sellega, et pideval geeliga madalatel temperatuuridel pestes läheb masin seest sodi täis. tuleb aeg-ajalt puhastada. ja kasutada mõnikord ka kuuma pikka programmi nt voodipesul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesuloputusvahend on tegelikult pigem lõhnastaja, enamus proffe jt soovitavad seda vältida.

Kui oled triikrauale midagi külge kõrvetanud(ilmselgelt mingit materjali liiga kuuma rauaga triikinud) siis
milline triikraud on, kas teflonpõhjaga või tavalisega?
Tavalisega saab rohkem proovida-sooja triikrauda äädikase lapiga nühkida, isegi Cif-i proovida, soodat, mikrolaineahju puhastusvahtu jms

/Triikraua talla puhastamine

Triikraua tallale kipub paraku ikka aeg-ajalt mustust kogunema. Seega tuleb seda puhastada, et riietele ja muudele kangastele plekke ei tekiks. Seejuures tuleb vältida abrasiivseid puhastusaineid ja nuustikuid.

Puhastamist alustades peab triikraud olema jahtunud ja vooluvõrgust eemaldatud. Veest ja õrnatoimelisest nõudepesuvahendist või pesuainest tuleb valmistada vahune lahus. Seejärel tuleb võtta pehme nailonist svamm või puhas riidest lapp, see vahuse puhastusainega kokku teha ja triikraua tald üle tõmmata. Puhastusvahendiga koos olev tald tuleb omakorda niiske lapi või riidetükiga puhtaks teha.
Kui triikraua tallale on aga kogunenud näiteks tärklise jääke või see on mingil moel korrodeerunud, on vaja karmimad meetmed kasutusele võtta ja mustuse eemaldamiseks äädikasse kastetud puhast riidetükki kasutada. Lõpuks tuleb talla pind niiske lapiga üle pühkida.

Kui ka see ei aita, tuleb kokku segada äädikas ja sool ning segu kuumutada, kuni sool lahustub. Seejärel tuleb puhas riidetükk sellega õrnalt kokku teha ja triikraua tald üle küürida, kuni kõik mustus maha tuleb. Pärast puhastamist tuleb triikraud alati puhta veega immutatud lapiga üle tõmmata./

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:27; 13.01 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida kauem sa 1 pesu edasi lükkad, seda paremini asi näeb välja. mina näiteks ei pese,vaid tuulutan (kui plekk peal v. higihais küljes – siis ei aita).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen südamest tänulik, et tuli nii palju asjalikke vastuseid (kõik). tõesti hea meel! jätan meelde ja võtan kasutusse!

aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 11:06; 13.01 11:42; 13.01 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30 kraadine vesi on ju jahedam kui käsi ja veidi enam kui toasoe. Kuidas selline leige vesi asjad puhtaks peseb?
Arvan, et suurim süüdlane on kare vesi. Seega peaks abi olema mingist veepehmendajast loputusvees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6) katlakivist triikraua auruaukudes aitab lahti saad triikraud, millel on katlakivi eemaldufuntsioon olemas ????

Jajaa, mul on selline. Kasutasin ka kraanivett. Loomulikult hakkas katlakivi eemaldusfunktsioon tööle (st väikeseid valgeid kriidikuulikesi välja ajama) siis, kui ma musti pükse triikisin. Nüüd kasutan ainult destilleeritud vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk pesu pesemisest jm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.