Esileht Kodunurk Pesumasin Zanussi laeb ülivähe vett – kas normaalne?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Pesumasin Zanussi laeb ülivähe vett – kas normaalne?

Postitas:

Olen uues üürikorteris ja panin eile pesumasina tööle, Zanussi mudel FLN808, eestlaetav. Ja ülivähe vett niristab sisse, jälgisin seal kõrval, ja põhimõtteliselt mingi loik ainult tekib, et põhi on kaetud, mitte isegi veerandit kogu sellest trumlist ei kata see vee kogus. Esimest korda näen sihukest asja, eelmises korteris oli mingi vanaaegsem mudel, aga lasi mu meelest ikka lausa pooleni vett täis. Nüüd olen närvis ja nõutu, kas see on normaalne uute moodsate pesumasinate juures, et sõna otsese mõttes minimaalne kogus seal põhjas ainult vett ja siis keerutab pm kuivalt ringi, sest esimese laari pesu panin ikka masina täis, aga peale mingit aega siis vaevalt imas kogu see hulk pesu mingi niiskusastme sisse sellest vähesest kogusest veest ja minu meelest see normaalne pole?! Käisin kinnisvarabüroos, kust korteri üürisin, ka asja uurimas, sealt ütlesid mulle, et see on normaale??!! Suurema jaki panin pärast seda uuesti masinasse, et kui see üksinda on, äkki siis imab rohkem vett endasse ja saab ikka puhtaks aga no see pole ju normaalne?! Palun arvamusi ja kogemusi!

Ja veel – kas kui ise sealt ülevalt, kus vesi ja pulber pannakse, sel ajal, kui vett niristab, vett juurde kallata, võib masina ära rikkuda või miskit? Sest no tõesti, pesu peab ikka VEEGA pesema ju, mitte pulber, 2 tilka vett ja siis poolkuivalt seal keerutada? Välja võttes oli pulbri lõhn igatahes juures tugevalt, see ju ka näitab, et kuna vett praktiliselt polnud, siis loputust ka ei toimunud ja lõhnabki nii või mis. Aa, suures hädas otsisin siis internetist masina kasutusjuhendi ka, ja seal oli, et mingi pesumasina allosas olev filter võib olla ummistunud, koukisin selle välja, oli paar väikest sodi seal sees, nähtavasti eelmise elaniku pesust, eemaldasin need, pesin selle filtri ära, ja proovisin uuesti masinat, aga ei miskit paremaks läinud. Palun nõu ja abi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:19; 20.02 13:21; 21.02 20:26; 21.02 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasaegsed pesumasinad pesevad tõesti ülivähese veega, mul on Electrolux ja pesemise algusfaasis vaata enne kolm korda, kui vett märkad… Noh, siis kulub vähem raha selle soojendamiseks ja hoiab vett ka kokku, ökonoomsus noh. Loputab korralikult ja peseb hästi, nii et olgu siis pealegi ökonoomne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist hakkab persse minema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrolli vee sissevõtuvooliku ühendust. Meil on oma survepump kaevus ja vahel juhtub, nt peale elektrikatkestust, et lööb suure survega mingit sodi üles ja ummistab selle ühendussõela ära. Siis hakkab ka pesumasinasse vesi vaid nirisema. See voolik tuleb pesumasina küljest lahti keerata ja kontrollida, et seal vahel olev sõel mingi sodiga ummistunud pole ja üldse masinasse vett viiv ava. Kui see korter vahepeal tühjalt seisis pikemat aega ja masinat ei kasutatud, siis võib ka esmakasutusel juhtuda, et lõi veetorust mingit sadet täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kraanist kas veesurve on normaalne. Mul ühes kohas oli veesurve madal ja kui mõni teine korter samal ajal kraanist vett lasi, siis oli surve veel madalam. Pesumasin jättis tihti pesupesemise pooleli ja viskas errorit. Mõtlesin ka, et masin katki, aga uude kohta kolides oli probleem kadunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:16; 20.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”363″>Vaata kraanist kas veesurve on normaalne. Mul ühes kohas oli veesurve madal ja kui mõni teine korter samal ajal kraanist vett lasi, siis oli surve veel madalam. Pesumasin jättis tihti pesupesemise pooleli ja viskas errorit. Mõtlesin ka, et masin katki, aga uude kohta kolides oli probleem kadunud.

Veesurve on korteris üldiselt selline kehvapoolne, ja selles suhtes ei tea ka, et saaks midagi teha? sest see üldine veekraan on maksimumi peal, tahaks küll teada, kas saaks kuidagi veesurvet ka suurendada üldse korteris, eraldiolevalt siis sellest pesumasinaprobleemist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:19; 20.02 13:21; 21.02 20:26; 21.02 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”313″>Kontrolli vee sissevõtuvooliku ühendust. See voolik tuleb pesumasina küljest lahti keerata ja kontrollida, et seal vahel olev sõel mingi sodiga ummistunud pole ja üldse masinasse vett viiv ava. Kui see korter vahepeal tühjalt seisis pikemat aega ja masinat ei kasutatud, siis võib ka esmakasutusel juhtuda, et lõi veetorust mingit sadet täis.

Tundub hea soovitus olevat. Aga vot ei ole mingeid voolikuid näha kuskil, pesumasin köögis kuidagi nö seina sisse monteeritud ja pole aimu, kust ja kuidas nendele ligi saaks :S ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:19; 20.02 13:21; 21.02 20:26; 21.02 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peremehega ei anna rääkida, see rohkem nagu tema rida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

zanussi ongi jama. Pane 3 käterätti masinasse, pane kolmandik pulbrikogusest, lase masin tööle, võta märg pesu ja loputa kausitäies vees veel üle. Kui pesupulbrikontsentratsioon on loputusvees üle mõistuse, siis pöördu üürileandja poole pretensiooniga, et masin on katki. Ära ise küll mingeid suvevoolikuid lahti ühenda, teed veel uputuse ja plekid enda ja naabrite korterite remondi kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”363″>Vaata kraanist kas veesurve on normaalne. Mul ühes kohas oli veesurve madal ja kui mõni teine korter samal ajal kraanist vett lasi, siis oli surve veel madalam. Pesumasin jättis tihti pesupesemise pooleli ja viskas errorit. Mõtlesin ka, et masin katki, aga uude kohta kolides oli probleem kadunud.

Veesurve on korteris üldiselt selline kehvapoolne, ja selles suhtes ei tea ka, et saaks midagi teha? sest see üldine veekraan on maksimumi peal, tahaks küll teada, kas saaks kuidagi veesurvet ka suurendada üldse korteris, eraldiolevalt siis sellest pesumasinaprobleemist?

siis pead pesema kas öösel või siis sellisel kellaajal kus inimesi on vähem kodus. minul see aitas. muidu pesumasin lihtsalt ühel hetkel seisis error ees ja avastasin tunde hiljem või lausa õhtul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:16; 20.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumasin ei lähe töölegi, kui vett piisav kogus ei ole. Sellisel juhul tuleb Err märk ette. Kui pesumasin teeb kogu programmi korralikult läbi, siis järelikult on korras. See, et riided pulbri järgi lõhnavad tuleneb pigem sellest, et pulbrit pannakse liiga palju. Seda on pidevalt rõhutatud, et pigem panna seda natuke vähem kui liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einojahh, ega mul muud üle ei jää, kui vett juurde kallata ise sealt pulbrikasti kaudu. “Toredad” ökomasinad küll siis, mis oma funnktsiooni ei täida :S :S :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:19; 20.02 13:21; 21.02 20:26; 21.02 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki on sissevõtu voolik voltis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:56; 22.02 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einojahh, ega mul muud üle ei jää, kui vett juurde kallata ise sealt pulbrikasti kaudu. “Toredad” ökomasinad küll siis, mis oma funnktsiooni ei täida :S :S :S

Seda ma küll su jutust kuskilt välja ei lugenud, et masin oma funktsiooni ei täida.

Uued masinad tõepoolest, nagu teisedki sulle vastanud on, kasutavad üsna vähe vett, aga oskavad seda niimoodi kasutada, et pesu saab ikka puhtaks. Praegu peaks kõik eestlaetavad masinad ka olema võimalusega uks poole tsükli pealt avada ja see ei oleks võimalik, kui vesi ulatuks poole trumli peale. Minul oli eelmisel ja on ka praegusel masinal vett veidi üle trumli põhja ja pesu saab puhtaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 21:36; 22.02 10:58; 22.02 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma küll su jutust kuskilt välja ei lugenud, et masin oma funktsiooni ei täida.

Suurema jaki panin pärast seda uuesti masinasse, et kui see üksinda on, äkki siis imab rohkem vett endasse ja saab ikka puhtaks

… aga puhtaks ei saa midagi, ja kuidas saakski, kui vett ei ole? ainult pulber ja 2 tilka vett, ma ei saa üldse aru, milleks see trummel siis nii hiiglaslik seal on üldse, kuna täiskogus pesu pannes see ju märjaks ega puhtaks ei saa, kordan üle, isegi ainult üksinda jakki pärast pannes ei aidanud ka. Ja veel – tsentrifuugib nagu hull lõpus see masin, täiesti naeruväärne, sest kui pesu pole märgki, mida on seal tsentrifuugida? Kas see mitte ei võta ka elektrit-energiat? Hoiaks pigem selle pealt kokku, küll õues kuivaks niigi ära, aga pesemise funktsiooni see masin küll ei täida. Täitsa närvi ajab mind see. Ikka kuskilt tekivad mingid probleemid, mida oodata ei oska.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:19; 20.02 13:21; 21.02 20:26; 21.02 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma küll su jutust kuskilt välja ei lugenud, et masin oma funktsiooni ei täida.

Suurema jaki panin pärast seda uuesti masinasse, et kui see üksinda on, äkki siis imab rohkem vett endasse ja saab ikka puhtaks

… aga puhtaks ei saa midagi, ja kuidas saakski, kui vett ei ole? ainult pulber ja 2 tilka vett, ma ei saa üldse aru, milleks see trummel siis nii hiiglaslik seal on üldse, kuna täiskogus pesu pannes see ju märjaks ega puhtaks ei saa, kordan üle, isegi ainult üksinda jakki pärast pannes ei aidanud ka. Ja veel – tsentrifuugib nagu hull lõpus see masin, täiesti naeruväärne, sest kui pesu pole märgki, mida on seal tsentrifuugida? Kas see mitte ei võta ka elektrit-energiat? Hoiaks pigem selle pealt kokku, küll õues kuivaks niigi ära, aga pesemise funktsiooni see masin küll ei täida. Täitsa närvi ajab mind see. Ikka kuskilt tekivad mingid probleemid, mida oodata ei oska.

Mis on sinu mõistes täis masin? Mõned topivad trumli väga tihkelt täis ja siis imestavad, et ei pese. Mitu kg pesu masin kirjade järgi peaks mahutama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas pesu jäi siis reaalselt ka täitsa mustaks, st nagu poleks pestudki või häirib Sind teadmine, et vett oli vähe ja ilmselt ei saa pesu puhtaks? kas paned pulbrit õpetuse järgi või suvalise koguse?
kui masina poole pealt seisma jätad, siis saad ju kontrollida, kas pesu on ikka märg. sedasi on raske siin sulle nõu anda, kuna me ju ei tea, mida sinu jaoks tähendab “kaks tilka vett”, kas pool ämbrit või pool tassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma küll su jutust kuskilt välja ei lugenud, et masin oma funktsiooni ei täida.

Suurema jaki panin pärast seda uuesti masinasse, et kui see üksinda on, äkki siis imab rohkem vett endasse ja saab ikka puhtaks

… aga puhtaks ei saa midagi, ja kuidas saakski, kui vett ei ole? ainult pulber ja 2 tilka vett, ma ei saa üldse aru, milleks see trummel siis nii hiiglaslik seal on üldse, kuna täiskogus pesu pannes see ju märjaks ega puhtaks ei saa, kordan üle, isegi ainult üksinda jakki pärast pannes ei aidanud ka. Ja veel – tsentrifuugib nagu hull lõpus see masin, täiesti naeruväärne, sest kui pesu pole märgki, mida on seal tsentrifuugida? Kas see mitte ei võta ka elektrit-energiat? Hoiaks pigem selle pealt kokku, küll õues kuivaks niigi ära, aga pesemise funktsiooni see masin küll ei täida. Täitsa närvi ajab mind see. Ikka kuskilt tekivad mingid probleemid, mida oodata ei oska.

Masin arvestab veekoguse pesu hulga järgi, nii et loomulikult on täis masina puhul vett rohkem ja ühe eseme puhul vähem. Üldiselt on olemas ka miinimumkogus, millest vähem pesu pannes ei taha masin korralikult töötada või tuleb valida spetsiaalne programm.

Kas selliseid veemõõtjaid ei ole olemas, mille kraani ja vooliku vahele saaks ühendada ja mis mõõdaks ka väiksemaid koguseid kui kuupmeeter? Veel võib muidugi äravoolu lahti ühendada ja väljavoolava vee ämbrisse lasta, et teada saada, kas masin kulutab nii palju vett, nagu manuaalis antud. Eeldab muidugi masina kõrval istumist, sest nii suurt ämbrit sul kodus pole, et kogu vesi ühte ämbrisse mahuks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 21:36; 22.02 10:58; 22.02 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kas sa pesu said tsükli lõpus pestuna ja tsenrifuugituna kätte? Kui jah, siis on kõik korras. Meie uus (tegelt mitte uus, isegi 6a vana juba) masin võtab ka nii vähe, et vett on ainult allservas näha, pole ühtegi uut masinat näinud poole trumli peal vett lodistamas. Mida vähem pesu paned, seda vähem vett võtab, ta arvestab ise pesu kaaluga. Ja päris täis ei topi masinat keegi, kes tahab, et see ka kestaks veidi, optimaalne on 2/3 kuni kolmveerand täis. Tean jah, et mõned topivad nii tihedalt täis, et pesu õieti märjakski ei saa keskel 🙂 mis mõte sel “pesemisel” on, ja mootori paneb tuksi.
Kui masin saab liiga vähe vett kätte, liiga väikse survega jne, siis katkestab ta tsükli ja annab veateate. Minu meelest pole su masinal viga midagi, lihtsalt sa oled harjunud vanema mitte ökonoomse masinaga, mis vett lobistas. Meie masin (Bosch) ka sõna otseses mõttes niristab vett sisse, aga pesu saab puhtaks. Kuidas saab pesu pesemise ajal kuiv olla, kui ta keerutab seda seal pesuvee sees ikka ringi. Kuidas sa järeldad, et pesu pole märgki enne tesntrifuugimist, katsusid või? Ja kui sa võtad pesu poolkuivana välja, siis on sul olnud mingi 1200 pööret tsentrifuugi (seda annab ju reguleerida eraldi), no siis ongi pesu vaat et kuiv juba. Kui pulbri järele haiseb, siis paned lihtsalt liiga palju pulbrit. Või kasuta lisaloputust.
Minu meelest sa ei oska selle masinaga lihtsalt käituda, asi pole masinas vaid sinu imelikes ootustes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on olemas ka miinimumkogus, millest vähem pesu pannes ei taha masin korralikult töötada või tuleb valida spetsiaalne programm.

ei ole sellist asja. kõik masinad töötavad ka täiesti tühjalt oma tsükli ära.
sa kunagi masinale tühjalt katlakivi pesu ei tee?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:56; 22.02 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on olemas ka miinimumkogus, millest vähem pesu pannes ei taha masin korralikult töötada või tuleb valida spetsiaalne programm.

ei ole sellist asja. kõik masinad töötavad ka täiesti tühjalt oma tsükli ära.
sa kunagi masinale tühjalt katlakivi pesu ei tee?

Masina jaoks on vahe olemas, kas on trummel tühi või on seal üks-kaks asja, mis ei jaotu trumlis ühtlaselt ära. Minu masinal on eraldi programm vähese pesu jaoks ja ka veateadetes on selline, mille põhjuseks liiga väike pesu hulk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 21:36; 22.02 10:58; 22.02 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen viimase 5 aasta jooksul kasutanud vist 5 erinevad masinat, kõik võtsid pesemiseks täpselt nii palju vett, et pesu on ühtlaselt märg, aga põhjas mingit vett küll ei ole. Loputamise ajal on küll natuke rohkem vett, aga ukse saaks vajadusel lahti teha. Eks see oleneb programmist ka, õrna pesu programm leotab rohkem vees, aga tavaline puuvilla programm peseb pöörlemise ja hõõrdumise abil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Pesumasin Zanussi laeb ülivähe vett – kas normaalne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.