Esileht Kodunurk Piimatoodete asendaja!

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Piimatoodete asendaja!

Postitas:

Mul kodus piimaallergikust poeg, kes saab kohe 2. Soov teha sünnipäeva kook/tort. Kas on üldse võimalik asendada kohupiima, vahukoort, toorjuust jne millegagi? Sokolaadikooki olen juba teinud!
Või on äkki mingit muud kooki mida võiks allergikule teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid siis ju ka? Õliga, eks.
On olemas nt sojast toorjuustud/mascarponed (ökopoest olen ostnud) ja koored, aga ausalt… mitte eriti maitsvad. Kasutasin koogi jaoks ja no liiga erinev on, kui pole harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rullbiskviit? Sellest kannatab midagi piduliku ka teha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kookoskoor asendab vahukoort edukalt. Kookospiima hoida külmkapis ja siis pealmine koorene osa kaussi ja vahule sarnaselt vahukoorega. Tarretis on lastele meeldiv magustoit.
Mul ka piimavalgu talumatusega peagi kahene poiss ja plaanin maasikatorti just kookoskoorega. Või kogus on nii väike ja valku selles vähe, nii et pole probleem meil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab. Biskviitpõhi ei nõua ei võid ega piima, muul taignal saab või asendada väga ilusti Keiju tumesinise margariiniga (sulatada, vahustada, isegi võikreemi annab sellest teha), hapukoore sojajogurtiga jne. Või 1:1 õliga asendamine jätab minu jaoks koogi liiga õliseks ja õlimaitsega.
Koorestest asjadest on olemas Alpro sojajogurt, toorjuustud (Viola Creamy peaks olema Prismas saadaval, hea maitsega ja väga sobiv kookidesse). Kohupiima (pakis teralist kohupiima) päris asendada ei ole millegiga, mulle need tofuasjad ei istu, sojamaitse käib üle. Aga marjade (+vegan valge sokolaadi) või tumeda sokolaadi (isegi Kalevil on paljud uued tumedad sokolaadid piimavabad) vms annab piisavalt maitset jogurti-toorjuustu-zelatiinimassile. See sojajogurt (Konsumis on 400ml, mujal ka ninud) on vanilje ja maitsestamata (saab ka soolast võileivatorti teha), juuretisega ja täitsa norm maitse.

Kui oled kogenud kõsetaja siis makroonid ja muud mandlijahuga küpsetised, ka maitsestatud võikreemiga (margariiniga siis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Piimatoodete asendaja!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.