Esileht Ilu ja tervis piinlik tervisemure

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: piinlik tervisemure

Postitas:

Tere!
Tunnen aegajalt väga õrna pakitsust pepuaugu juures. Kui peaksin seda kuidagi kirjeldama, siis nagu ülipisike ussikene pistaks sekundiks pea välja ja siis tõmbaks tagasi.
Vabandust imeliku kirjelduse pärast, aga muudmoodi ei oska. Lugesin hemorroidide kohta ja mul ei ole sügelust ega valu ega verd, lihtsalt see õrn, isegi vaevumärgatav tunne vahel.
Kas peaksin alustama perearstist, kas tema khmm… vaatab mulle sinna pepuauku või selleks saadetakse eriarsti juurde? Sinna kuudepikkused järjekorrad?
Iseenesest erilist kaebust pole, aga muretsema paneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:55; 11.04 23:11; 11.04 23:22; 12.04 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki ongi sul ussid. naaskelsabad.
võid helistada perearstile ja öelda, et sul on ussid ja ta kirjutab vermoxi digiretsepti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:01; 11.04 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki ongi sul ussid. naaskelsabad.
võid helistada perearstile ja öelda, et sul on ussid ja ta kirjutab vermoxi digiretsepti.

No kas seda ei peaks kontrollima siiski enne kui tablette palun? Lugesin ka usside tunnuste kohta, aga ei ole justkui mingeid sümptomeid. Kas tõesti võiks olla variant, et uss muudkui pistab pead välja ja siis vupsab tagasi või? Appi kui hirmus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:55; 11.04 23:11; 11.04 23:22; 12.04 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi erilisi sümptomeid peale sügeluse.
muidugi, kui tahad võid hakata uurima, minna perearstile ja teha proovi.
lihtsam on öelda et ongi ussid, võtad ära ühe tbl ja teise kunagi hiljem (ma ei mäleta täpselt, infolehel on kirjas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:01; 11.04 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi erilisi sümptomeid peale sügeluse.
muidugi, kui tahad võid hakata uurima, minna perearstile ja teha proovi.
lihtsam on öelda et ongi ussid, võtad ära ühe tbl ja teise kunagi hiljem (ma ei mäleta täpselt, infolehel on kirjas).

See pole sügelus, vaid vaevu tähelepandav vale tunne. Aga no võin muidugi katsetada ja perekalt telefoni teel tellida ussirohu digiretsepti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:55; 11.04 23:11; 11.04 23:22; 12.04 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleksid naaskelsabad, siis oleks päris korralik sügelus, mis tekib eriti õhtuti-öösel, kui inimene rahulikult magab/pikutab.
Muud ussid reeglina niimoodi väljas ei käi ja kui juba näiteks solge välja tuleb, siis ise ta sisse tagasi ei lähe. Naaskelsaba on muidugi väga palju väiksem ka kui solge.

Väike hemorroid võib vabalt sellise õrna pakitsuse või mis iganes tunde tekitada.

Ei ole vaja perearsti häbeneda, räägidki nii nagu oskad kirjeldada ja eks siis otsustate edasi mis ja kuidas uurida. Nii hemorroidid kui mitmesugused ussid on üsna levinud (hemorroidid siiski rohkem vist) ja arsti ei üllata. Ussiproovi teeb perearst ja võibolla vaatab ka hemorroidi.
On sul muidu sagel kõht kinni ja/või väljaheide selline kõvem, et peab punnitama? Oled sünnitanud, istuv töö, vanust 40+? On ehk mujal (või vanematel) veenilaiendeid? Esineb ehk kroonilist köha? Need kõik soodustavad hemorroidide teket.
Ma pakun, et tegu on pigem väikse hemorroidiga. Muidugi niimoodi ekraani tagant ja selle lühikese kirjelduse järgi kindlalt ei saa öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 00:53; 12.04 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha hirmutada, aga minu puhul oligi tegu umbes 6cm ussiga ehk solkmed. Olin siis noor ja polnud üldse aimugi kui ohtlik see asi on. Kui tekkis sama tunne, mis sai siin kirjeldatud siis ma hästi lõõdvustasin ja pistingi näpud sisse ja oligi uss. Kuna armastan süüa kala ja kodus oli kutsukas siis ei teagi millest nad tulid. Tean, et hiljem koeral olid spageti suuruse soklmed ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 09:18; 12.04 12:43; 13.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha hirmutada, aga minu puhul oligi tegu umbes 6cm ussiga ehk solkmed. Olin siis noor ja polnud üldse aimugi kui ohtlik see asi on. Kui tekkis sama tunne, mis sai siin kirjeldatud siis ma hästi lõõdvustasin ja pistingi näpud sisse ja oligi uss. Kuna armastan süüa kala ja kodus oli kutsukas siis ei teagi millest nad tulid. Tean, et hiljem koeral olid spageti suuruse soklmed ka.

Misasja sa ajad jama. Pistsid omale näpud tagumikku ja tõmbasid solkme välja? Solkmed ei ela ometi pärakus. Kirjanik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 09:50; 12.04 16:41; 13.04 09:08; 14.04 01:26; 21.04 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oleksid naaskelsabad, siis oleks päris korralik sügelus, mis tekib eriti õhtuti-öösel, kui inimene rahulikult magab/pikutab.
Muud ussid reeglina niimoodi väljas ei käi ja kui juba näiteks solge välja tuleb, siis ise ta sisse tagasi ei lähe. Naaskelsaba on muidugi väga palju väiksem ka kui solge.

Väike hemorroid võib vabalt sellise õrna pakitsuse või mis iganes tunde tekitada.

Ei ole vaja perearsti häbeneda, räägidki nii nagu oskad kirjeldada ja eks siis otsustate edasi mis ja kuidas uurida. Nii hemorroidid kui mitmesugused ussid on üsna levinud (hemorroidid siiski rohkem vist) ja arsti ei üllata. Ussiproovi teeb perearst ja võibolla vaatab ka hemorroidi.
On sul muidu sagel kõht kinni ja/või väljaheide selline kõvem, et peab punnitama? Oled sünnitanud, istuv töö, vanust 40+? On ehk mujal (või vanematel) veenilaiendeid? Esineb ehk kroonilist köha? Need kõik soodustavad hemorroidide teket.
Ma pakun, et tegu on pigem väikse hemorroidiga. Muidugi niimoodi ekraani tagant ja selle lühikese kirjelduse järgi kindlalt ei saa öelda.

Aitäh vastamast. Räägin perearstiga.
Kõht käib muidu kenasti läbi ja punnitamist pole, ei ole sünnitanud, aga istuv töö on küll, kuigi püüan ikka palju jalgsi käia. Veenilaiendid on vanaemal küll jah, aga köha mitt.e

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 22:55; 11.04 23:11; 11.04 23:22; 12.04 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naaskelsabad võivad ka tekitada sellist vaevuaimatavat tunnet, nagu keegi liigutaks.
Üldiselt neist lahtisaamine ei olegi nii lihtne, et sööd vermoxi ja korras.
Naaskelsabadest saab lahti ka ilma vermoxita – peab korralikult tagumikku pesema ja pesu vahetama/triikima. Need ussikesed ei paljune mitte sooles sees, vaid käivad munemas just pärakuavale öösel kui inimene magab. Vermoxit võib muidugi süüa, aga igapäevane range hügieen peab tõrje juurde käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja sa ajad jama. Pistsid omale näpud tagumikku ja tõmbasid solkme välja? Solkmed ei ela ometi pärakus. Kirjanik.

Ma kirjeldasin vaid oma elust juhtunu. Samas soovitan kirjutada otsinguse solkmed ja lugeda esimesed 5 teemat ja sa saad aru, et ma pole kirjanik! Tarkpea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 09:18; 12.04 12:43; 13.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja sa ajad jama. Pistsid omale näpud tagumikku ja tõmbasid solkme välja? Solkmed ei ela ometi pärakus. Kirjanik.

Ma kirjeldasin vaid oma elust juhtunu. Samas soovitan kirjutada otsinguse solkmed ja lugeda esimesed 5 teemat ja sa saad aru, et ma pole kirjanik! Tarkpea.

Tegin, nagu soovitasid. Ei leidnud ühtegi teemat, mis rääkinuks pärakust sõrmega välja tõmmatavatest solkmetest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 09:50; 12.04 16:41; 13.04 09:08; 14.04 01:26; 21.04 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja sa ajad jama. Pistsid omale näpud tagumikku ja tõmbasid solkme välja? Solkmed ei ela ometi pärakus. Kirjanik.

Ma kirjeldasin vaid oma elust juhtunu. Samas soovitan kirjutada otsinguse solkmed ja lugeda esimesed 5 teemat ja sa saad aru, et ma pole kirjanik! Tarkpea.

Tegin, nagu soovitasid. Ei leidnud ühtegi teemat, mis rääkinuks pärakust sõrmega välja tõmmatavatest solkmetest.

Mina seevastu olen küll lugusid kuulnud kuidas inimesest on solge omal algatusel väljunud. Ju siis sel tagumikust väljatõmbajal oli ka solge juba teel välja. Edasi-tagasi solge ei käi, kui kord väljas, siis väljas ja enamasti lõppeb sellega tema elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 00:53; 12.04 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvasin ka, et mul on naaskelsabad, muudkui sügeles ja ussike justkui isegi hammustas, aga väga piinlik oli ja lükkasin arstile minekut muudkui edasi, see oli siis krooni-aja alguses millalgi. Püüdsin end ise diagnoosida peegli kohal kükitades, kuni kord saingi ussikese “pildile”. Võtsin julguse kokku ja läksin perearstile, räägin et mul on ussikesed. Küsis, et kus te teate. Rääkisin siis ära, et peegliga vaatasin. Õde hakkas itsitama, väga piinlik oli. Kuidas lahti sain, ei mäletagi, küllap sain tabletid. Vist pidin kaka proovi ka viima pärast? Tagumikust küll proovi ei võetud minu arust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et naaskelsabad. Meil korra lasteaialapsed said endale ja lõpuks oli kogu perel. Just selline tunne oli, et kerge liikumine pärakus, aga ei mingit sügelust või muid tunnuseid. Lapsed ka ei süganud ennast, aga proov oli kõigil peres lõpuks positiivne ja proovi viisime selle peale üldse, et ühe lapse kaka sees oli näha üks naaskelsaba. Helistad perearstile, viid kakaproovi, aga see ei pruugi midagi näidata, sest munemas käivad nad periooditi, nii et kui selles portsus midagi ei ole, siis tuleb viia uus proov, aga kindel selles, et naaskelsabasid siiski ei ole, negatiivse proovi peale olla ei või. Mul endal oli ka esimene proov negatiivne, teine aga juba positiivne. Võtsime kogu perega ussirohtu. Üsna ebameeldiv on teada, et ussid sees on. Sinna juurde muidugi väga range hügieen, nagu keegi eespool kirjutas, kuna rohu võtad küll ära, aga taasnakatumine on väga lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seevastu olen küll lugusid kuulnud kuidas inimesest on solge omal algatusel väljunud. Ju siis sel tagumikust väljatõmbajal oli ka solge juba teel välja. Edasi-tagasi solge ei käi, kui kord väljas, siis väljas ja enamasti lõppeb sellega tema elu.

Arusaadav, et solkmed päraku kaudu väljuvad, kuid et keegi omale näpud tagumikku ajab, et midagi sealt otsida, see kõlab kui ulme. Ei ole just kõige tavalisem, kas pole? Pealegi peaks ju millegi välja tõmbamiseks sinna ajama mitte ühe, vaid kaks näppu …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 09:50; 12.04 16:41; 13.04 09:08; 14.04 01:26; 21.04 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin, nagu soovitasid. Ei leidnud ühtegi teemat, mis rääkinuks pärakust sõrmega välja tõmmatavatest solkmetest.

Otsingus teine teema solkmed. perefoorum üks kiri 1 inimesest:
Tahan siia kirja panna ühe loo, mille finaal saabus täna (olen emal saaremaal külas).
Juba pikka aega on mul laps väga viril, seda nii päeval kui öösel, ei söö praktiliselt midagi. Kuna sellised ööd, mil olen terve öö magada saanud, vöin ühekäe sörmedel üles lugeda (tema sünnist alates siis), siis ei pööranud ma sellele suuremat tähelepanu. Samuti süüdistasin tema isupuuduses ja magamatuses tulevaid hambaid.
Aga täna hommikul… Peale ärkamist oli ta löbus, vöttis ise riided seljast ja mähku jalast ja ütles, et ta on kaka häda. Panin ta kenasti potipeale istuma aga sinna eitulnud midagi. Igahommikuse tegevusena läksin seejärel tal tagumikku pesema ja äkki…hakkas mingi asi näppu 😯 Esialgu vaatasin, et makaron ja imestasin, et kuidas see tal püksi sai 😕 Siis hakkas “makaron” liigutama 😯 . Suurest ehmatusest viskasin selle seebialusele. Raamatutest ja internetist uurides jöudsin selgusele, et tegu on solkmetega. Olend oli valkjas/rooskas, 11 cm pikk, 2-3 mm läbimööduga.
http://foorum.perekool.ee/teema/solge-uss/

2 inimene: Osad arstid on ikk akummalised küll.
Kui ema on näinud solget, siis on see ju reaalselt olemas olnud/olemas. Kuii arst sellisel juhul ei kirjuta Wermoxit, tuleks kahelda tema pädevuses.
Mina olen ka selle õudusega kokku puutunud. See pilt terendab siiani silme eest, kuidas solge hakkas lapse pepust välja ronima, kakamisel siis. Õnneks oli mees kodus ja sikutas selle välimuselt albiino-vihmaussi lapse pepust välja.
Meie oma arst, kes on väga tubli, polnud järgmisel päeval tööl. Mul oli solge kaasas ja arst keeldus esialgu rihtu välja kirjutamast. Pidasin nõu tuttava lastearstiga ning tänu temale helistasin tagasi ja nõudsin retsepti välja kirjutamist. Kirjutaski.
Ma ei saa aru sellistest arstidest.

Meie enda perearst ütles, et solkme mittesaamist ei saa kuiagi takistada, piisab vaid sellest kui laps pistab õues korraks oma käe suhu. Käe peal on solkme munad ning aitab. Igatahes oli see äärmiselt õõvastav kogemus ja see pilt vist ei unune iialgi.
Ilmselt kasside olemasolu ei ole ka liiga väike.

Ma arvan , et sellest piisas tõestamiseks , et minu lugu pole uudis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 09:18; 12.04 12:43; 13.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ta kenasti potipeale istuma aga sinna eitulnud midagi. Igahommikuse tegevusena läksin seejärel tal tagumikku pesema ja äkki…hakkas mingi asi näppu

Inimene! Seal ei aetud näppe ju pärakusse ega sikutatud sealt solget välja, mismoodi see siis sinu juttu kinnitab? Kas sa ei ole eestlane ja ei valda keelt? Kui nii, siis arusaadav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 09:50; 12.04 16:41; 13.04 09:08; 14.04 01:26; 21.04 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ta kenasti potipeale istuma aga sinna eitulnud midagi. Igahommikuse tegevusena läksin seejärel tal tagumikku pesema ja äkki…hakkas mingi asi näppu

Inimene! Seal ei aetud näppe ju pärakusse ega sikutatud sealt solget välja, mismoodi see siis sinu juttu kinnitab? Kas sa ei ole eestlane ja ei valda keelt? Kui nii, siis arusaadav.

Kas sa oled vähe imelik või? Kui solge tagumikust väljuda võib, siis on võimalik seda ka pärasoolest välja tõmmata. Kus sina tead teise inimese võimeid näppe tagumikku ajada? On sul ikka probleem, et järgi ei jäta. Mille krdi pärast peaks see inimene valetama või välja seda mõtlema? Räme, kui närvi mind sinusugused närijad ajavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ussid, mis näpud pees?!

Kui usse pole ja ka mitte veenikomu, siis võib vabalt olla B12 vitamiini puudusest põhustatud närvihäire.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Panin ta kenasti potipeale istuma aga sinna eitulnud midagi. Igahommikuse tegevusena läksin seejärel tal tagumikku pesema ja äkki…hakkas mingi asi näppu

Inimene! Seal ei aetud näppe ju pärakusse ega sikutatud sealt solget välja, mismoodi see siis sinu juttu kinnitab? Kas sa ei ole eestlane ja ei valda keelt? Kui nii, siis arusaadav.

Näppudega solkme väljatõmbamisest räägid siin ainult sina! Loe nüüd uuesti – ta pani näpud pärakusse ja oligi uss! Ta lihtsalt kompas seda ussi ja sai kinnitust selle olemasolule. Sina aga muudkui jorrad siin oma “näppudega välja tõmbamisest”. Keegi pole väitnudki siin seda peale sinu enda! Saa üle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 15:09; 21.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näppudega solkme väljatõmbamisest räägid siin ainult sina! Loe nüüd uuesti – ta pani näpud pärakusse ja oligi uss! Ta lihtsalt kompas seda ussi ja sai kinnitust selle olemasolule. Sina aga muudkui jorrad siin oma “näppudega välja tõmbamisest”. Keegi pole väitnudki siin seda peale sinu enda! Saa üle!

Saa ise üle. Ilusat nädalavahetust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 09:50; 12.04 16:41; 13.04 09:08; 14.04 01:26; 21.04 17:16;
To report this post you need to login first.

Näppudega solkme väljatõmbamisest räägid siin ainult sina! Loe nüüd uuesti – ta pani näpud pärakusse ja oligi uss! Ta lihtsalt kompas seda ussi ja sai kinnitust selle olemasolule. Sina aga muudkui jorrad siin oma “näppudega välja tõmbamisest”. Keegi pole väitnudki siin seda peale sinu enda! Saa üle!

Saa ise üle. Ilusat nädalavahetust.

Ahah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 15:09; 21.04 18:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis piinlik tervisemure

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.