Esileht Imetamine Pillid imetamise ajal

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pillid imetamise ajal

Postitas:

Tervist!

Imetan peaaegu seitsmekuust poissi. Raseduse vältimiseks hakkasin kasutama Cerazette pille. Kõik oli hästi veidi üle kolme kuu. Nüüdseks on mitu nädalat juba selline mure- küll tuleb rohkem verd, küll määrib, mõni päev vahet ja uuesti. Kuidagi võtab ära tahtmise nende pillide kasutamise, kui selline jama on.
Olen lugenud, et tavapille imetavatele emadele ei kirjutata välja, et miski sealt imendub rinnapiima sisse. Ja siis samas kellegile kirjutatakse välja tavapille! Kuidas nii saab ja mis täpsemalt tavapillis kujutab ohtu lapsele? Lihtsalt tahaks selgust saada selles asjas ja kohe kindlasti ei jäta ma nüüd imetamist selle pärast pooleli, et kombineeritud pilli peale üle minna. Lihtsalt on meeles, et Yarinaga ei olnud mul kunagi mingeid muresid ega ka kõrvaltoimeid.
Mul on tõsine plaan Cerazetteˇga lõpparve teha ja ma ei teagi mida siis edaspidi kasutada. Spiraali ei taha, kondoomi ka mitte. Või äkki siiski spiraal. Jagage kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:13; 21.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imetamispillid võivad sellist jama tekitada küll jah. Kombineeritud pillid ei sobi kindlasti seetõttu, et nad vähendavad rp kogust. Võib-olla on mingi põhjus veel lisaks, seda ma ei tea. Miks välistad hormoonspiraali, aga vaskspiraali mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 10:38; 21.03 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Ausalt öeldes, ma pelgan spiraale. Olen teadlik, et ka pillid pole tea mis kasulikud tervisele ja igast kõrvaltoimeid võib olla. Spiraali puhul kõige rohkem hirmutab mind emakavälise raseduse võimalus ja valulikud ning vererohked päevad. Samuti olen kuulnud lugusid, et ka spiraaliga rasestutakse. Päevad mul niigi alati olnud nad valulikud, isegi kui kasutasin pille. Ometigi pidavat pillid valusid leevendama. Samas ma juba natuke mõtlen spiraali peale ja ehk vaja sellest hirmust lahti saada ja proovida. Oh ei teagi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:13; 21.03 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need jutud ongi just vaskspiraali kohta. Hormoonspiraaliga üldiselt sellist jama ikka pole ja päevad võivad üldse ära jääda või väga verevaesed olla. Kõigil muidugi nii palju ei vea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 10:38; 21.03 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonspiraali kohta mulle just seletati, et päevad võivad üldse ärajääda või olla ainult kerge määrimine, kindlasti jääb valusid vähemaks jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast esimese lapse sündi proovisin ka Cerazette’i (st ei hakanud kohe pärast sünnitust võtma, vaid 2 kuud pärast sünnitust, kui olin sünnitusjärgses kontrollis käinud ja arst rohud välja kirjutas), aga mulle ei sobinud, pidevad ebakorrapärased ja üsna suured verejooksud, vahepeal määrimine, nagu lõputud päevad oleks, heal juhul oli 4-5 päeva nö kuiva aega ja siis hakkas jälle veritsus pihta. 3 kuud jamasin, siis jätsin pillid ära ja hakkasime kondoomi kasutama, kuna niikuinii oli teine laps peagi plaanis.

Pärast teise lapse sündi lasin vaskspiraali panna (spiraal pandi u 4 kuud pärast sünnitust). Imetasin last kuni ta aastaseks saamiseni, päevad algasid 6 kuud pärast sünnitust ja olid kohe regulaarsed (ka esimese lapsega algasid päevad pool aastat pärast sünnitust, imetasin aasta aega). Esimene poolaasta olid päevad natuke vererohkemad, kui mul muidu olid olnud, aga siis vastupidi, muutusid just lühemaks ja verevaesemaks.

Praegu on vaskspiraal 4 a olnud ja olen rahul, ei ole sellist päevadeaegset valu, nagu enne, päevad on verevaesemad. Nii et minu puhul need vaskspiraali hirmujutud, kuidas kõik hullemaks läheb, õnneks ei kehtinud. Kardan ainult seda, kui 5 a täis saab ja tuleb välja võtta. Hormoonspiraali ei julgenud panna, kuna enne laste saamist olin katsetanud hormonaalsete pillidega ja need mulle ei sobinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Pillid imetamise ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.