Esileht Koolilaps Põhikooli lõpetamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Põhikooli lõpetamine

Postitas:

Olen natuke segaduses, aidake palun. Lapsel on paari päeva pärast põhikooli lõpetamine aga olen segaduses millal ja kellele kinkida lilli. Klassi poolt tehakse igale õpetajale väike kink ja lilled. Kas laps kingib ka veel omakorda lilled õpetajatele või siis valitud õpetajatele? Ja kes kingib lapsele lilled (vaatasin internetist lõpuaktuse fotosid ja lastel on kõigil lilled käes). Oleks tore kui keegi selgitaks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 08:18; 18.06 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti võiks klassijuhataja anda selle kohta infot. meil oli nii:
lapsd kinkisid vanematele lilled, loomulikult klassijuhatajale, sh esimesele klassijuhatajale. siis kingiti lemmikõpetajatele.
laps sai killed koolilt, vallalt tunnistuse kättesaamisel ja seejärel vanematelt, sõpradelt , sugulastelt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavapärane on, et lapsed kingivad lilli lemmikõpetajatele ning lastele kingivad lilli vanemad, sõbrad, sugulased. Omal ajal ise ju lõpetasid kooli – eks nüüd ole samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsd kinkisid vanematele lilled

Olen palju lõpetamistel käinud, kuid kunagi ei ole kohanud, et lapsed kingivad vanematele lilli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tavaliselt kingivad lilli jah, kas lemmikõpetajatele, enamasti saab klassijuhataja ka palju lilli, mõnel pool antakse klassi poolt kuidagi pidulikult veel igale õpetajale või siis ainut nt klassijuhatajatele (nii praegustele kui ka eelmistele) pidulikult aktusel lilled ja pärast aktust siis igaüks annab sellele õpetajale, kellele tahab (või äkki ka sellele, kes on nägemisulatuses või kellele nt ema käskis anda, sest see õpetaja aitas last kuidagi või mis iganes variandid veel, mõni kindlasti ei anna ka lilli). Laps ise saab omale ka tavaliselt palju lilli, enamasti siis lähedastelt ja sõpradelt, kes aktusele tulid õnnitlema. Üldiselt toimub laste ja õpetajate suurem lilletamine pärast ametlikku aktust ja enne pildistamist, sest pildistamisel on juba kena, kui on vihad süles. Aga olen kuulnud, et mõnes koolis (loodetavasti väikesed koolid) oli lõpetaja õnnitlemine aktuse ametlik osa, umbes et Juku tuleb lavale või lava ette tunnistust saama ja siis kogu vahmiil tormab lilledega lavale teda õnnitlema- mu meelest on see küll tarbetu ajaraisk, aga eks selle määrab aktuse korraldaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Olen õpetaja. Kõigepealt palju õnne!!!!
Tahtsin öelda, et (olen olnud mitmeid korda lõpuklassi juhataja) klassijuhatajale antavad lilled võivad olla sümboolsed (vabalt näiteks astrid jms), ei pea olema kallid lilled. See toiming iseenesest on tegelikult õpetajale aga tähtis (et ta saab lilled nö avalikult). Samas ta hiljem ei mäleta (lilli on palju), kes ja kas just mingeid uhkeid kimpe tõi. Muidugi võib laps ka lihtsalt tulla kallistama ja tuua omatehtud kaardi, lihtsalt kätt suruma ja naeratama jms. Aineõpetajad tegelikult muidugi rõõmustavad ka, aga minumeelest neile võiks anda siis lilli (sümboolseid), kui laps ise tahab. Tegelikult aineõpetajatel on hea tunne, kui neil on ka käes lilled, millega õpetajate tuppa ja pildile minna, see on nagu märk, et hinnatakse jne. Klassijuhatajatel seda probleemi ei ole, nagu ütlesin, lilli on PALJU. Kindlasti oleks hea mõte anda sümboolsed lilled aga algklassiõpetajale (kui on teada, et ta on kohal). Kindlasti õnnitlege lilledega last. Vahel on ühispildil laps lilledeta, vanemad tööl, seljas dressid (jah, on ka seda juhtunud). Laps tunneb ennast siis halvasti. Tahan öelda oma pika jutuga seda, et see FAKT on iseenesest meie kultuuris tähtis (juured on tegelikult muistses ohverdamises ja meie ürgmälus, lilled jätavad oma elu tähtsa rituaali ajal), aga samas võivad olla nopitud metsast, koduaiast, olla sümboolsed. Mina ei ole näiteks ise muide üldse lilleinimene ise, ma oma aeda ei raja lillepeenraid jne, aga samas just need rituaalsed traditsioonilised hetked ikkagi on tähtsad. Tegelikult sama efekti õpetajate puhul annavad ka elektroonilised lillekaardid, on fakt, et keegi on korraks sinu peale mõelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeee… kuskohast neid astreid juuni alguses saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud kõigile! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 08:18; 18.06 14:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Põhikooli lõpetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.