Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Poisi nimi Eik

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Poisi nimi Eik

Postitas:

Tean ühte sellise nimega meest ja seetõttu mulle tundub see nimi lihtne, ilus ja harjumuspärane. Täitsa paneks oma pojale. Samas ei tea, kuidas see kõlab neile, kel pole sellenimelist tutvuskonnas. Kas teile meeldib? Kas tundub nagu üks korralik poisslapse nimi? Või oleks reaktsioon pigem, et … misasi? Eiki? Heiki? Eike – on ta tüdruk?
Ja kuidas te ilma inimese eelistusi teadmata seda nime automaatlselt käänaks, kas Eigile, Eigule, Eikile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaan-Eik Tulve räägib enda nimest:
“Eik on tegelikult vana eesti nimi. Aga tal ei ole kindlat vastet [st tähendust teada]. Olen nimede raamatust seda järele vaadanud. Oletatavaid vasteid küll pakutakse, aga see nimi on vanem, ajast enne, kui tulid suured mõjutused. Olen kuulnud ka, et vanematel inimestel on sellist nime esinenud” (ajakiri Muusika, 2003, nr 12).
Samas artiklis käänatakse nime Eik : Eigi. Siis: räägin Eigile, kutsun Eiki.
Mulle isiklikult meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib. Tõesti kena nimi. Käänaks Eik, Eiki, Eikit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaktsioon tekib võõrastel kindlasti.
Minu lapsel on harvaesinev ja lühike nimi ja tihti on esmakordsel tutvustamisel küsimusi, et “kuidas”. Positiivne on see, et kui see lühike nimi on kord ära kuuldud ja meelde jäetud, siis on see inimestel igaveseks meeles. Isegi inimesed, keda väga harva näen, küsivad nimepidi, et kuidas …-l läheb. Kaheosaliste liitnimedega laste emadelt küsitakse seevastu, et “kuidas lapsel läheb” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib, käänaks Eik – Eigi – Eiki. Tüdrukunimeks ei peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu tuttavat Eiku käänatakse Eik, Eigu, Eiku. Enda lapsele kindlasti ei paneks, aga teiste laste juures ei häiriks. Nagu ka muud nimed, mis just umbes Bärtick või Chätlyyn ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga ilus nimi on.
Automaatselt oleks omastav Eigi, aga Eiguks ümber õppida poleks imelik.
Mu mõlemal pojal on ühesilbiline levinud nimi ja ikka osatakse teisiti käänata (kardetakse vältevaheldust ja u-d), aga mis seal ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüüdnimeks Hõbe-(h)eik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inglise keeles kõlab nagu valu (ache)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahe nimi! Omaenese tarkusest käänaks Eigi, Eiki. Ise ei tunne ühtegi sellenimelist. Aga võõraste reaktsiooni järgi ei saa lapsele nime panna, ma usun, et ka Oti ja Atsi peale imestatakse, et misasja, selline nimi ongi? Et mismoodi sa seda kirjutad? 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et nime paneb inimene oma lapsele siiski enda meeldimistest lähtudes, mitte võõraste reaktsioonide põhjal. Mulle isiklikult ei meeldi ühesilbilised nimed, mis lõppevad kaashäälikuga. Need ei kõla ja last nendega kutsuda pole eriti mugav, nt Epp või Ats. Koit ja Eik on isegi paremad puhtalt seetõttu, et nendes on täishäälikuühend. Aga see on puhtalt minu isiklik arvamus ja keegi teine ei pea oma lapsele nime valides minu eelistusi arvestama. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Poisi nimi Eik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.