Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pole päevi, pole triipe

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pole päevi, pole triipe

Postitas:

Lõpetasin pillide võtmise eelmise aasta juuli alguses sooviga rasestuda. Esialgu väga ei muretsenud ja lasin tavalisel elul tavapäraselt edasi minna, kuigi eks kuskil sisimas oli ikka igal kuul lootus, et äkki nüüd… Päevad läksid loomulikult täielikult segamini, ei mingit korrapärasust ja eks see andis ka igal kuul lootus, kuid siiski ei miskit. Pillide võtmise ajal olid mul igal kuul õigel ajal punased kohal, enne pille kasutasin ka veidi plaastreid, need ei sobinud. Enne hormoonvahendite kasutamist olid päevad samuti ebaregulaarsed.

Praegu on siis nii, et viimased päevad algasid 24.dets ja peale seda ei miskit. Vahepeal on paar-kolm korda õrnalt määrinud ühe päeva. Rasedusteste olen sellel ajal päris mitu teinud, kuid enam ei ole tahtmist neid ka teha, kuna nagunii jälle pettumus 🙁 Mees ikka üritab rahustada, et küll beebi varsti tuleb. Kuna päevi pole olnud siis pole ka ov teste proovinud. Sain juuni alguseks naistearstile ka aja, ehk saab sealt miskit selgemaks. On teil miskit sarnast olnud, või oskate midagi soovitada, kuidas oma meelerahu tagasi saaksin?

Kõike paremat teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan et jätsin pillid, möödus 2 aastat, päevad käisid regulaarselt. Peale seda 2 aastat oli lõpuks lap, mis k6ik vussi keeras. Tsykkel pikenes ajapikku. Kuni mul ei olnud 3 kuud paevi. Diagnoos varajane menopaus- ovulatsiooni puudumine. Ma ei tea kas sellele seletust on aga kui metformini v6tan siis käivad päevad regulaarselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 19:43; 19.05 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie mõlema puhul tundub, et tegemist on PCOS-i ehk polütsüstiliste munasarjade sündroomiga. Mul on samuti polütsüstilised munasarjad ja tsüklid kipuvad olema ebaregulaarsed.
Kuna mul pärast pillide lõpetamist ei alganud päevad (ootasin üle aasta), siis kutsuti ovulatsioon ravimitega esile. Jäin kenasti rasedaks ja 9 kuud hiljem sündis tubli ja terve laps 🙂 Sel sügisel jäin veidi ootamatult uuesti rasedaks (pärast imetamise lõpetamist olid päevad 9 kuud väga ebaregulaarsed ja verevaesed; 2. regulaarse tsükliga rasestusin loomulikul teel), aga see rasedus kahjuks peetus. Meie rõõmuks õnnestus aga kohe järgmise tsükliga uuesti ning hetkel olen juba 7. kuud rase 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 09:23; 19.05 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma see teine kägu. Sul on õigus, mul on diagnoositud ka pcos.
Minu jaoks oli hämmastav see, et 2 aastat käisid päevad regulaarselt. Ja siis peale lapi…
Kui ma rääkisin oma eesti viljatusarstile (elan valismaal) et metformin aitab, hakkas ta naerma. Kuigi see tavaline ravi pcos puhul. Ei tea.
Aga esimene kägu, sa saad kindlasti abi kui sa arsti juurde lähed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.05 19:43; 19.05 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll günekoloog, aga arst küll, seetõttu aimasingi 🙂
PCOS-i puhul on esmavalikuks normkaalu saavutamine/säilitamine ja regulaarne trenn. Metformiin on tegelikult väga levinud ravim (parandab insuliini ainevahetust, mis võib PCOS-i puhul olla häiritud) ja paljud saavad sellega tsüklid enam-vähem normaalseks. Kui VILJATUSRAVI arst sellist asja ei tea, siis mina tema juurde teist korda ei julgeks minna 😀
Kui on konkreetne rasedaks jäämise soov, siis peale nö leebemate meetodite rakendamist proovitakse ovulatsiooni induktsiooni (Serophene+Duphaston on Eestis vist kõige enam levinud kombinatsioon, vahel lisatakse ka Ovitrelle või Pregnyli süst).

Aga tõepoolest – arsti juures uuritakse sind täpsemalt (ultraheli, vajadusel ka vereproov – kuigi vereproovi on sellise tsükli puhul väga keeruline ajastada) ning hakatakse ravi proovima. PCOS-i täiesti välja ravida ei ole võimalik, küll aga on võimalik tsükleid regulaarsemaks saada ja rasestuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 09:23; 19.05 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teile vastamast, sain veidike lootust. Loodan väga, et varsti on kõtuke kasvamas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pole päevi, pole triipe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.