Esileht Hobinurk Poola

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Poola

Postitas:

Pole kunagi väga palju reisimas käinud. Riikidest võikski mainida Läti, Leedu ja Soome. Eesti on ka otsast otsani läbi uudistatud. Nüüd siis plaan teha üks pikem reis. Põhiliselt Poola, aga ka üle piiri kiigata Slovakkias ja Tsehhis. Tegelesin põhjaliku eeltööga. Panin paika paigad, mida külastada, millal lahti, palju maksavad. Uurisin liikluse kohta jne. Täna hommikul tuli aga ema rääkima, et see Poola on ikka ohtlik koht ja tema oli ka uurinud, et parkida tohib ainult valvega parklates või kohtades, kus on kaamerad. Rahakotti, kui sellist ei tohi olla, vaid tuleb osta kõhukott, mis on enda juures või raha erinevatesse kohtadesse peita. Bensiinijaama sisse ei tohi kahekesi minna, vaid üks peab jääma auto juurde. Luges mulle veel ühe artikli ka ette. Mul ajas selline asi kohe tuju ära. Ei suuda uskuda, et selline värk seal toimub, et kõik on ühed sulid ja iga nurga taga varitsevad vargad. Ja nüüd palungi, et kui keegi on viimasel ajal Poolas käinud, siis rääkige, kuidas seal on! Ma millegipärast usun, et kui Poola liiklusreeglid välja arvata, siis on enamustel tore reis olnud ja karta pole niiväga midagi. Igatahes mitte rohkem, kui Lätis või Leedus! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poolas on odav.
Kui riideid vaja sul, siis soovitan kindlasti raha varuda ja sinna poodlema minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt luges su ema sulle kahekümne aasta tagust artiklit :). Mina käisin koos sõbrannaga viimati Poolas, Krakowis, eelmisel suvel. Mingit ohtu või kuritegevust ei kohanud, ka pimedal ajal baarist tulles mitte. Inimesed on sõbralikud, suhtlusaltid ja abivalmis. Elasime äärelinna hotellis, kesklinna vahet liiklesime kohaliku ühistranspordiga. Mingeid vargusi või varguskatseid ette ei tulnud. Olemine oli nagu igas teises Euroopa linnas. Rentisime kohapeal auto ja tiirutasime ka Zakopane kandi Tatrates. Nii liikluskultuur kui teede kvaliteet annavad Eestile igati silmad ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime Saksas ja olime paar ööd ka Poolas. Meie ööbisime hotellis ja võrreldes sakslaste hotellidega olid Poola omad täitsa lux värk. Meie käisime ka shoppamas. Lodzi lähedal on selline koht nagu Ptak (oli vist). Ühel pool kiirteel on siis firma riided ja teisel pool turukaup. Firmakad olid suht kallid ja turupeal sai ainult hulgi osta. Lõpuks saime kusagilt kaubanduskeskusest hea hinnaga riideid.
Poolakad vene keelt eriti ei armasta rääkida.
Kindlasti soovitan minna, ei ole asi nii hull.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no konkreetselt täna on Poola küll ohtlik koht, sest seal on hetkel tohutu äikesetorm, Warssawist veidi ida poole. (ja see liigub hetkel leedu ja valgevene poole)
Aga kui sa just täna-homme-ülehomme sõitma ei hakka, siis sa vast selle äikesetormi kätte ei jää (eile oli see saksamaal)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

su ema on päris loll

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime nädal tagasi Gdanskis ja väga ilus koht, ütle emale, et isegi väikse lapsega kõndisime pimedatel tänavatel ja ellu jäime.

Sama teema, mida ilmselt Lääne-Eurooplased meie kohta siin Eestis arvavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi väga palju reisimas käinud. Riikidest võikski mainida Läti, Leedu ja Soome. Eesti on ka otsast otsani läbi uudistatud. Nüüd siis plaan teha üks pikem reis. Põhiliselt Poola, aga ka üle piiri kiigata Slovakkias ja Tsehhis. Tegelesin põhjaliku eeltööga. Panin paika paigad, mida külastada, millal lahti, palju maksavad. Uurisin liikluse kohta jne. Täna hommikul tuli aga ema rääkima, et see Poola on ikka ohtlik koht ja tema oli ka uurinud, et parkida tohib ainult valvega parklates või kohtades, kus on kaamerad. Rahakotti, kui sellist ei tohi olla, vaid tuleb osta kõhukott, mis on enda juures või raha erinevatesse kohtadesse peita. Bensiinijaama sisse ei tohi kahekesi minna, vaid üks peab jääma auto juurde. Luges mulle veel ühe artikli ka ette. Mul ajas selline asi kohe tuju ära. Ei suuda uskuda, et selline värk seal toimub, et kõik on ühed sulid ja iga nurga taga varitsevad vargad. Ja nüüd palungi, et kui keegi on viimasel ajal Poolas käinud, siis rääkige, kuidas seal on! Ma millegipärast usun, et kui Poola liiklusreeglid välja arvata, siis on enamustel tore reis olnud ja karta pole niiväga midagi. Igatahes mitte rohkem, kui Lätis või Leedus! :)

Ema saada muidugi kukele .Lolli juttu ajab .Aga kui reisist rääkida ,siis sai kunagi ka ette võetud umbes sama .Esimene aasta olime 10 päeva ja ausalt Tsehhit ja Slovakiat saime ainult “riivata ” .Kusjuures Läti-Leedu sõitsime päevaga lihtsalt peatumata läbi .Poola on ikka marusuur riik .Järgmine aasta läksime uuesti .Kui võimalik siis valiks kas Tsehhi või Slovakia(ise eelistaks viimast ) Või siis Poolast “maigu ” saamiseks valiks P-Poola mis lähemal ,aga tunduvalt ilusam ja mitmekesisem kui L-Poola .Mis liiklusesse puutub ,siis pole sellel midagi viga .15 aastat tagasi polnud seal teid ,nüüd kõik korras

Samas eks inimesi erinevaid ,tean tuttavat kes käis nädalaga Itaalias ära !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, kas neil seal järvede ääres on selliseid RMK telkimiskohti, nagu meil ka? ilmapoolest võiks ju p-poolasse minna, meil siin ju soojaks ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

su ema on päris loll

ah, mine nüüd, vahetas ehk üle pika aja tapeeti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt luges su ema sulle kahekümne aasta tagust artiklit :). Mina käisin koos sõbrannaga viimati Poolas, Krakowis, eelmisel suvel. Mingit ohtu või kuritegevust ei kohanud, ka pimedal ajal baarist tulles mitte. Inimesed on sõbralikud, suhtlusaltid ja abivalmis. Elasime äärelinna hotellis, kesklinna vahet liiklesime kohaliku ühistranspordiga. Mingeid vargusi või varguskatseid ette ei tulnud. Olemine oli nagu igas teises Euroopa linnas. Rentisime kohapeal auto ja tiirutasime ka Zakopane kandi Tatrates. Nii liikluskultuur kui teede kvaliteet annavad Eestile igati silmad ette.

Mina elasin aasta Poolas, Krakowis. Siiani elus ja õnnelik selle kogemuse üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autoga Poolas seiklemise kogemust pole, aga olen päris erinevates linnades seal omal käel reisinud ja polnud küll midagi kahtlast. Käisin ka õhtuti jalutamas ning isegi pimeda peale jäädes ei tundnud end ebaturvaliselt. Baarides ja ööklubides ning muudes kohtades, kus on suurem tõenäosus probleemide otsa sattuda, ma ka ei käinud.
Aga tasub arvestada, et Poolas ei osata nii hästi inglise keelt, turumüüjatega saigi vaid poola keeles suheldud – paarkümmend sõna-väljendit õppisin enne reisi ära ja tulid väga kasuks. Näiteks ostsin omale turult mugavad teksapüksid, aga need olid liiga pikad. Müüja seletas, et paar putkat edasi saab lasta lühemaks teha, maksab alla 2 euro ja 15 min. Ja nii oligi, aga keegi neist peale poola keele muud ei rääkinud ja õmbleja kätte jäetud pükse ka pihta ei pandud:) Töö oli igati korralik. Aga ka apteegis ei osatud ei inglise ega saksa keelt, pidin oma soovid paberile joonistama…
Hinnad on seal tõesti odavad, välja arvatud elektroonika jms tehnika, see on kallim kui meil. Aga restoranidest on väga head mälestused – suured imemaitsvad praed korralikus restoranis meie kiirtoidu hinnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll jutt..olime Poolas, super lihtsalt, üürisime puhkemaja, kondasin hilisohtul poodi metsa vahel ja polnud röövleid, kohalikud juba teretasid.Muidugi peab alati vaatama kus oled..ja mis inimesed, aga see kehtib igalpool. Minu arust on vana hea ida euroopa turvalusem, kui mis tahes lääne riik oma verejanuliste aafrika pagulastega..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme mitu aastat Poolas omal käel reisinud: maganud telgis ja autos suvalises kohas metsas, maantee ääres “taskus”, bensiinijaama teisel korrusel ja mingi metsajärve kaldal inimtühjas kohas. Matkanud ja öösel jalutanud. Päevitanud ja ujunud. Tankinud ka 🙂 loomulikult. Poolas on justnimelt kuidagi kodune. Eriti mere ääres.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tööasjus Poolas käinud nii….väga palju kordi. Ei ole midagi ohtlikku kunagi täheldanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Hobinurk Poola

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.