Esileht Pereelu ja suhted pooleks jagamine, kui mees teenib 5000 eur ja naine 450 eur

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: pooleks jagamine, kui mees teenib 5000 eur ja naine 450 eur

Postitas:

Kas see on normaalne, et 5000 eur teeniv mees vingub kodus, et miks leib on vana, saab ainult makarone ja oliiviõli asemel on gmo rapsiõli, kui ta ise nõuab, et kõik kulud tehakse pooleks? Mehel on ainult oma toitudega külmkapipool. Naine saab ainult 450 eur kuus. mees ei piirdu ainult sellega, vaid nõuab, et ka lastesse panustatakse võrdselt ehk nad peavad kaltsuka riideid kandma, kui ema poolt maksta ei saa. Reisile saab minna ainult loomaaeda, sest bussisõit on tasuta, aga mees käib Norras kalastusretkedel ja Šeišellidel sukeldumas. Naine peab isegi pesumasina liisingut mehele maksma, sest ei saanud korraga poolt raha panustada. Kas selline suhe pole mitte orjus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 11:37; 23.03 19:57; 23.03 20:02; 23.03 20:03; 24.03 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju teenis see mees suhte loomise ajal ehk alguses ja kuidas majandati siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi peavad mõlemad võrdselt panustama.
Näiteks kumbki 50% sissetulekust. Ehk siis sina 225€ ja mees 2500€, kokku 2725€ peaks nagu väikese, kahelapselise pere välja küll vedama.

Mehel oma külmkapipool??? Ei kujuta ette, et sellise idioodiga üldse keegi koos elaks.
See pole ju mees vaid sama katuse all elav ülbitsev orikas, keda lihtsalt seksi pärast peetakse. Mehena olen pk kägude arvamusega nõus, et kõik mehed on sead, aga, noh, mitte niii sead.
Normaalseid ikka ka leidub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, loomulikult pole see normaalne ja kaldun arvama, et reaalses elus nii ekstreemne juhus on ikka haruldus.
Mina naisena ei elaks mitte ühtegi päeva sellisega koos. Miks sina elad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, loomulikult pole see normaalne ja kaldun arvama, et reaalses elus nii ekstreemne juhus on ikka haruldus.
Mina naisena ei elaks mitte ühtegi päeva sellisega koos. Miks sina elad?

Aga kuhu 450.- sissetulekuga elama minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi peavad mõlemad võrdselt panustama.
Näiteks kumbki 50% sissetulekust. Ehk siis sina 225€ ja mees 2500€, kokku 2725€ peaks nagu väikese, kahelapselise pere välja küll vedama.

Mehel oma külmkapipool??? Ei kujuta ette, et sellise idioodiga üldse keegi koos elaks.
See pole ju mees vaid sama katuse all elav ülbitsev orikas, keda lihtsalt seksi pärast peetakse.

mis jama sa ajad, kui palgad oleks vastupidised oleks mees ammu mahajäetud. ei mõista mida sellise palgaga mees näeb nii pisikese palgaga naises???? amoraalne suhe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naine pole ilmselgelt enda tööalasesse ega hariduslikku arengusse üldse panustanud, isegi lasteaia kasvataja abid saavad rohkem. lapsed ei ole mehe omad. naisparasiitidest ongi raske lahti saada. valik tekib siis, kui naine endale uue seksisõbra suudab hankida, kelle juurde kohe sisse kolida.

kui lapsed on siiski mehe omad ja naine ei ole olukorraga rahul, siis naisel just tasuks minekut teha sellisest perverssest suhtest, 450 + laste elaturaha annavad kokku ikka parema summa, millega majandada, ja rahulikuma kodukeskkonna lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on normaalne, et 5000 eur teeniv mees vingub kodus, et miks leib on vana, saab ainult makarone ja oliiviõli asemel on gmo rapsiõli, kui ta ise nõuab, et kõik kulud tehakse pooleks? Mehel on ainult oma toitudega külmkapipool. Naine saab ainult 450 eur kuus. mees ei piirdu ainult sellega, vaid nõuab, et ka lastesse panustatakse võrdselt ehk nad peavad kaltsuka riideid kandma, kui ema poolt maksta ei saa. Reisile saab minna ainult loomaaeda, sest bussisõit on tasuta, aga mees käib Norras kalastusretkedel ja Šeišellidel sukeldumas. Naine peab isegi pesumasina liisingut mehele maksma, sest ei saanud korraga poolt raha panustada. Kas selline suhe pole mitte orjus?

Aga mina arvan hoopis, et see on täielik libateema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 12:50; 24.03 07:28; 25.03 15:03; 25.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan ka, et liba. sellepärast arvan, et mees, kes nii naisesse suhtub, ei taha seda naist. ma ei usu ka eriti, et 5000 teeniv mees sebiks 450 teeniva naisega, kellel käsiks omad kulud ise maksta. no veidike jah võiks sebida, aga mitte pikemalt. sellist naist on lihtsalt väga raske kuskil esitleda – teda ei saagi kuskile kaasa võtta, sest kui ka reisiraha kokku koguks naine, siis ta ei saaks ju reisil olles isegi restosse kaasa tulla.

või siis on variant, et alguses, enne lapsi, omas naine muud tasuvamat tööd ja siis saidki kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 12:55; 23.03 12:57; 23.03 15:54; 25.03 11:18; 25.03 11:42; 29.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuhu 450.- sissetulekuga elama minna?

no ja kui mees ühel hetkel astub ise minema, mida siis teha? see mees maksab elatusrahana miinimumi ju (või no kohtus määratud summat ja ei ma usu, et üle 500 määrataks), ei usu, et järsku heldeks muutuks. või eladki lootuses, et lahutades saad poole majast vms? aga siis algatagi lahutus ja saagi see pool majast. pluss elatusraha ja ongi kena kopik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 12:55; 23.03 12:57; 23.03 15:54; 25.03 11:18; 25.03 11:42; 29.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Orjus see küll pole, reaalne muidugi ka mitte.
Kui aga kaasa fantaseerida, siis ei saanud tegelikult probleemist aru. Kui mehel on “oma külmkapipool”, miks ta sinna ei osta siis värsket leiba, oliiviõli ja kalamarja (ei tulnud hetkel head vastandit makaronidele :D)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 12:58; 23.03 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui naine teeniks 1000 ja mees 5000? Täiesti reaalne ju, paljud kõrgharidusega spetsialistid teenivad 1000€ ringis. Naise haridus võib kõrgemgi olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 13:50; 24.03 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle kallal mees vingub, kui ta ise süüa ostab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui naine teeniks 1000 ja mees 5000? Täiesti reaalne ju, paljud kõrgharidusega spetsialistid teenivad 1000€ ringis. Naise haridus võib kõrgemgi olla.

Omalt poolt igaks juhuks täpsustan, et ma ei pea ebareaalseks mitte erinevate sissetulekuga paaride kooselu, vaid teemaalgataja sulest loodud olukorda, kus tuhandeid teeniv mees miinimumpalgaga naiselt poole pesumasina rahast sisse nõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 12:58; 23.03 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa probleemist aru. Näitaksin mehele kasvõi punkt haaval, milliste eluks oluliste asjade peale mu raha kulub. Kasvõi ekseli tabelina, nädalased ostud kirja panduna. Kui ta teenib 5000 eur kuus, on ta kindlasti võimelikne selliseid lihtsaid tehteid tegema. Näitan ära, et minu rahast ei ole tema soove võimalik täita. Pakun välja variandi: kas hakkab tema rohkem pere ühistesse kuludesse panustama ning siis võin osta ka kallimat toitu, või läheme lahku ja siis saab ta juba üksi elades ise maksta oma kallimate toitude eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub libateema või siis on see suhe täiesti valedel alustel. Ma ei usu hetkekski, et 5000 eurot teeniv, eeldatavasti väga haritud inimene, selliselt käituks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:28; 23.03 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pruugi olla haritud mees ju, variant, et on välismaal ehitusel töötav mees näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 12:55; 23.03 12:57; 23.03 15:54; 25.03 11:18; 25.03 11:42; 29.03 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski normaalne mees ei käituks nii, naine samuti mitte. See mees ju ei alada ainult oma naist ja laste ema, vaid ta alandab ka lapsi.
Väga nõme mees.

Muide kuidas teil olukord koduse tööjaotusega on, kas kõik on pooleks? Mees koristab samapalju kui sina, mees triigib, mees teeb süüa, mees mängib lastega või siis aitab neid õppetöös. Ma oletan, et see mees ei tee kodus ühtegi liigutust.

Ps. Kuidas teie peres auto osteti, eeldan, et teil see ikka on. Sõidate 15 aastat vana autoga? Uut autot ju lubada ei saa, sest sinul ei oleks seda poolt raha mitte kuskilt võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:07; 24.03 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lugu tõesti. Ma oleatan, et naine töötab osaajaga? Miks peaks ta nii piisavalt rikka mehe kõrval elades kuskil täiskohaga miinimumpalgalist tööd tegema?

Selline asi on vaimne vägivald. Niisuguse palgaga mees peaks ilma eraldi rõhutamata taipama seda, et päris nii see elu ei käi, et naine oma 450-st veel maksab liisinguid ja värke, pooleks. Miks üldse niisuguse palgaga inimene peaks pesumasina järelmaksuga ostma? Kui raha on, siis on ju mõistlikum pesumasin täies mahus korraga välja osta? Või on mees koostanud mingi oma liisinguplaan, ostis pesumasina ära ja nüüd naine maksab sellest osade kaupa poolt kinni? See on vaimne vägivald.

Kui elamiskulusid soovitakse sellise ebavõrdse sissetuleku juures kuidagi jaotada, siis peaks see tõesti käima mitte 50/50 ostetud esemetest, vaid pigem protsendina sissetulekust. Näiteks paneb mees 20% oma sissetulekust pere kukrusse ja naine samuti. Tekiks igakuine fond 1090 eurot, mille eest siis ostetakse koju süüa, lastele riideid, kui vaja siis pesumasin või mõni mööblitükk, käiakse mõnikord ehk Soomeski ära. Üle jääks veel kommunaalide maksmine, mille võiks mees enda peale võtta, oletades, et naine panustab pereellu ka koduse tööga (koristab, kasib lapsi, peseb pesu) ja oletades, et pind, kus elatakse, on nagunii mehe oma ja tema rahakoti järgi valitud, vaevalt nad naisele kuuluvas ühetoalises kööktoas elavad?

Ma ei leia, et mees peaks kõik kinni maksma, ka mingid naise kosmeetikud, riided ja kingad, kuid nii ebavõrdse sissetuleku puhul võiks siiski ise maksta eluasemekulud ja panustada ka lastesse (ma saan aru, et need on tema enda lapsed). Naise napp sissetulek oleks siis naise enda taskuraha. Mees võiks naist toetada haridustee jätkamisel (kui see on näiteks laste tõttu katkenud vms), et naine edaspidi ka vähe parema palga peale saaks.

Mina täitsa usun, et on olemas sellist ebanormaalset elukorraldust, mu endagi tutvusringkonnas on olnud, nagu ma ehmatusega kuulsin pärast ühe eemalt vaadates toreda paari lahkuminekut. Mees, kes oli tööl väga lahe sell, sõbralik, humoorikas, muhe, tegi välja kui kuskil töökaaslastega käidud sai, osutus kodus täielikuks majanduslikuks türanniks. Naine väikse lapsega kodus, emapalka siis veel polnud, tegi ka mingeid juhuotsi. Ja see sõbralik mees (tegevjuht ja omanik) ei maksnud sentigi koduse elu jaoks. Oligi umbes nii, et oma külmkapp ja küsis naise käest veel raha juurde. uskumatu, aga selliseid inimesi on. Miks? Ei mahu pähe. Kui teine inimene ei meeldi – minge lahku, aga niimoodi kottida ka ei saa. Eriti siis, kui naine on väikeste lastega kodus ja tema võimalused 100% tööelule pühenduda on piiratud.

Ahjaa, see mu tuttav oli ka päris intelligentne ja haritud. Omal erialal vägagi hinnatud. Mu meelest just haritud inimesed kalduvadki niisugusele peenemale türanniale, “lihtsamad” inimesed on pereelu suhtes lahkemad, hoiavad rohkem kokku. Ei ole nii väiklased raha suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:16; 24.03 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu lugu tõesti. Ma oleatan, et naine töötab osaajaga? Miks peaks ta nii piisavalt rikka mehe kõrval elades kuskil täiskohaga miinimumpalgalist tööd tegema?

Selline asi on vaimne vägivald. Niisuguse palgaga mees peaks ilma eraldi rõhutamata taipama seda, et päris nii see elu ei käi, et naine oma 450-st veel maksab liisinguid ja värke, pooleks. Miks üldse niisuguse palgaga inimene peaks pesumasina järelmaksuga ostma? Kui raha on, siis on ju mõistlikum pesumasin täies mahus korraga välja osta? Või on mees koostanud mingi oma liisinguplaan, ostis pesumasina ära ja nüüd naine maksab sellest osade kaupa poolt kinni? See on vaimne vägivald.

Kui elamiskulusid soovitakse sellise ebavõrdse sissetuleku juures kuidagi jaotada, siis peaks see tõesti käima mitte 50/50 ostetud esemetest, vaid pigem protsendina sissetulekust. Näiteks paneb mees 20% oma sissetulekust pere kukrusse ja naine samuti. Tekiks igakuine fond 1090 eurot, mille eest siis ostetakse koju süüa, lastele riideid, kui vaja siis pesumasin või mõni mööblitükk, käiakse mõnikord ehk Soomeski ära. Üle jääks veel kommunaalide maksmine, mille võiks mees enda peale võtta, oletades, et naine panustab pereellu ka koduse tööga (koristab, kasib lapsi, peseb pesu) ja oletades, et pind, kus elatakse, on nagunii mehe oma ja tema rahakoti järgi valitud, vaevalt nad naisele kuuluvas ühetoalises kööktoas elavad?

Ma ei leia, et mees peaks kõik kinni maksma, ka mingid naise kosmeetikud, riided ja kingad, kuid nii ebavõrdse sissetuleku puhul võiks siiski ise maksta eluasemekulud ja panustada ka lastesse (ma saan aru, et need on tema enda lapsed). Naise napp sissetulek oleks siis naise enda taskuraha. Mees võiks naist toetada haridustee jätkamisel (kui see on näiteks laste tõttu katkenud vms), et naine edaspidi ka vähe parema palga peale saaks…

5000 vs 500 teenivas peres kindlasti naine saab elada paremates tingimustes kui üksi enda palgaga. Selles mõttes ju kahtlust polegi. Kui mees veeretab sente selle jures, siis on suhe valedel alustel (näiteks kahtlustab sind raha pärast koosolemises) ja siis on ka mehe käitumine selgitatav. Kui mees tunneks end teemaalgatajaga koos perena, siis sellist asja kindlasti poleks.

Jätkuvalt arvan et liba, või paisutatakse kõvasti sissetulekuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:28; 23.03 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka, et liba. Naine ei suuda naaatukenegi argumenteerida, miks ei ole õiglane summa vaid oleks õiglane ühesugune % sissetulekust perekuludeks? Ja ongi sellise asjaga nõus olnud, lapsed teinud sellisega jne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on normaalne, et 5000 eur teeniv mees vingub kodus, et miks leib on vana, saab ainult makarone ja oliiviõli asemel on gmo rapsiõli, kui ta ise nõuab, et kõik kulud tehakse pooleks? Mehel on ainult oma toitudega külmkapipool. Naine saab ainult 450 eur kuus. mees ei piirdu ainult sellega, vaid nõuab, et ka lastesse panustatakse võrdselt ehk nad peavad kaltsuka riideid kandma, kui ema poolt maksta ei saa. Reisile saab minna ainult loomaaeda, sest bussisõit on tasuta, aga mees käib Norras kalastusretkedel ja Šeišellidel sukeldumas. Naine peab isegi pesumasina liisingut mehele maksma, sest ei saanud korraga poolt raha panustada. Kas selline suhe pole mitte orjus?

appi miks sa sellise mehega elad? nõua lastele korralik elatis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see 450eurone naine peaks endale 500eurose palgaga mehe otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see 450eurone naine peaks endale 500eurose palgaga mehe otsima.

Mina arvan sama. Praegune teema (kui see oleks päristeema) kisub prostitutsiooni valdkonda. Koos peaksid elama inimesed, kes teineteist väärivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naine pole ilmselgelt enda tööalasesse ega hariduslikku arengusse üldse panustanud, isegi lasteaia kasvataja abid saavad rohkem. lapsed ei ole mehe omad. naisparasiitidest ongi raske lahti saada. valik tekib siis, kui naine endale uue seksisõbra suudab hankida, kelle juurde kohe sisse kolida.

kui lapsed on siiski mehe omad ja naine ei ole olukorraga rahul, siis naisel just tasuks minekut teha sellisest perverssest suhtest, 450 + laste elaturaha annavad kokku ikka parema summa, millega majandada, ja rahulikuma kodukeskkonna lastele.

See ei ole alati tõsi. Näiteks paljud rikkad mehed tahavadki alguses, et naine jääks koduseks ja hoolitseks laste eest. Mõni takistab isegi sõpradega väljas käimist, rääkimata ülikoolist. Kui naine aga üle viskab, sest uuem ja noorem on silmapiiril või naine tahab lihtsalt rohkem raha, kui koduloom ehk tal on ka muud vajadused peale söögi ja elementaarsete riiete, siis hakataksegi nõudma, et mine siis tööle ning isegi söögiraha ei anta. Seda on ajakirjanduses samuti kirjeldatud, kuidas rikkad mehed oma kullast puuris elavatele naistele isegi laste jaoks bussiraha ega söögiraha ei anna. Mõni maksab seksi eest, sest see on ainus, mis teda erutab.

450 eur ja 5000 eur teeniv paar ei pruugi üldse erineva haridusega olla, mees on näiteks 90ndatel midagi erastanud või aktsiaid saanud või tegeleb ettevõtlusega. Sellise palgaga võib isegi rekkajuht olla ja vabal ajal paar haltuuraotsa teha. Või ise kolimisteenust vms osutada. Mehel võib isegi keskkool lõpetamata olla ja naisel lõpetatud ning mees ei taha, et naine üli- või ametikooli läheks, sest tunneb end siis alaväärsena ja tal pole sellist raamatukoid vaja. Ei ole nii, et kõik kõrgepalgalised on väga haritud inimesed ja isegi, kui oleks, mis takistab tal hankimast just vaene naine, et pere peale võimalikult vähe kulutada, naine on ju kokkuhoiuga harjunud, ülejäänud raha läheb sõpradega reisimise, pidustsemise, armukeste, prostituutide ja hobide peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 11:37; 23.03 19:57; 23.03 20:02; 23.03 20:03; 24.03 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.pealinn.ee/koik-uudised/majanduslik-vagivald-mehed-jatavad-hoolimata-suurtest-n16387

Armukade mees ei talu mõtet, et naine tööl käib, aga ise talle raha ei anna. «Ta võib nädalavahetusega 1500 eurot maha pidutseda, aga minul pole niigi palju raha, et poest lapsele piima ja leiba osta,» ütleb koduperenaine Tiina nukralt.

Kord käis Tiina koos mehega laupäeva õhtul baaris ja pakkis mehe teadmata kõik jäägid kaasa, et tal oleks lapsele midagi järgmisel päeval süüa anda.

Pealtnäha paistab villades elavate koduperenaiste elu nagu lust ja lillepidu, kuid tegelikult elavad mõned naised luksuse keskel ülimas vaesuses ja neid alandatakse iga päev. Mehe raha ei jõua pereni, vaid kulub tema hobidele ja luksuskaupadele, naise teenitud raha või säästud aga lähevad ühisesse eelarvesse. Küsimus pole ka ainult rikaste meeste naistes. Kuigi Eestis on Euroopa suurim palgalõhe ehk naised teenivad meestest keskmiselt kolmandiku võrra vähem, on enamiku naiste panus pere-eelarvesse suurem kui suurepalgalise mehe oma. Müüt leivateenijast ei kehti, sest suur osa mehi kulutab lihtsalt enamiku raha enda, mitte pere peale.

Seda probleemi ühiskonnas tunnistavad nii sotsioloog Ülle-Marike Papp kui ka sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Katri Eespere. «Mujal maailmas on seda vägivallaliiki palju uuritud, kuid Eestis ei ole mindud uuringutega süvitsi, selleks puuduvad poliitilised huvid,» tõdeb Papp. «Meil on majanduslik vägivald defineeritud vaid väikese lõiguna, kuid karistusseadustikus ei ole ühtki punkti, mis aitaks panna sellisele tegevusele piiri. Võib-olla ainult väärkohtlemise ja hooletusse jätmise eest on võimalik kohtusse anda.»

Advokaat Helen Hääl ütleb, et naise panus laste kasvatamisse ja kodu korrashoidu on abielulises kooselus võrdsustatud mehe ettevõtlusega. Seda saab võrdsustada mitteabieluliselt ka näiteks seltsinglepingute sõlmimise kaudu. Lisaks on naisel, kes kasvatab kuni kolmeaastast last ega saa tema hooldamise tõttu ise sissetulekut hankida, õigus ka endale elatise nõudmist (lisaks lapse elatisele). Seda võimalust kasutatakse aga ilmselt teadmatusest vähe.

Pealinn tegi juttu kolme naisega, kes elavad või on elanud koos rikka mehega, kuid loevad sente, et perele süüa osta.

Tiina elab Nõmmel uhkes kahekordses majas, kus on kuus tuba ja suur kõrghaljastusega hoov. Maja on ehitatud mõned aastad tagasi, kui perre hakkas sündima poeg.

Jana elas Tiskres mereäärses majakeses, mis mõjus pilt kui klantsajakirjas. Nüüdseks on Jana oma mehest lahku läinud ning üürib üksinda pisikest kahetoalist korterit Kalamajas.

Tea elab Tallinnas oma majas koos koera, mehe ja kahe lapsega ning püüab leida väljapääsu vaesusest ja karmi mehe käe alt.

Elu kuldpuuris

Tea räägib, et iga pisikenegi ost, mis päevakorda kerkib, on juba ette liiga kallis ja liiga mõttetu, ning kuigi perekonnapeal on mitmes pangas deposiidid, aktsiad ja ärid õitsevad, ei anna ta kodus lapsi kasvatavale naisele peaaegu üldse raha.

«Tuttuvate meelest läheb meil nii hästi, et meid lausa kadestatakse, aga tegelikult kombineerin iga päev poes, kuidas ots otsaga kokku tulla,» tunnistab Tea. Reeglina ei lase mees naist üksi poodigi, vaid minnakse koos ja mees otsustab, mida osta. «Kui ma midagi ühisele söögilauale panemiseks soovin, viriseb ta alati, et miks ma nii palju toidule kulutan. Külmkapp aga on tühi ja lastele pole ju midagi süüa anda. See, et pean tõestama iga eurosegi ostu vajalikkust, on nii alandav.»

Armukade mees ei talu ka mõtet, et naine iga päev teiste meeste keskel töötaks ja tal väljaspool kodu ahvatlusi tekiks. Seega polegi naisel võimalik tööle minna ja ise raha teenida.

Tiina on samuti hädas sellega, et mees kontrollib kõiki väljaminekuid sendi pealt. «Isegi hügieenisidemete ja tampoonide jaoks on vaja raha lunida, rääkimata siis muudest kulutustest. Ma pole ammu endale midagi lubanud,» mainib naine. Tiina mees on vihahoos mõnikord käratanud, et kao tööle, kuid kui Tiina siis töökoha leiab, materdab mees selle mõtte kohe maha.

«Ta ütleb, et pole mõtet sendikopikate eest tööl käia. Minu jaoks oleks aga 500 eurot suur palk, sest tema almuseid oodata ja alandamist kannatada ma ei taha. Mees aga ei luba mul tööle minna,» räägib Tiina. «Nii ongi nokk kinni, saba lahti olukord.»

Tiina räägib, et kui ta lapseootele jäi, leppisid nad mehega kokku, et naine on lastega kodus nii kaua, kui vaja. Mõte lastega kodus olevast naisest meeldis mehele väga. Tiinalegi tundus rollijaotus paigas olevat – mees käib tööl, tema askeldab kodus, õhtul saab sooja sööki, kodu on korras, lapsed rõõmsad. Paraku jäi selline elu vaid ilusaks unistuseks.

«Kuna emapalk oli mul päris hea, siis jätsin mõned rahalised kohustused siiski ka enda kanda. Ka praegu maksan lapse lasteaia ja huviringi eest, ostan talle riideid ja mõnikord käin oma raha eest toidupoes. Mees lihtalt ei osta midagi koju ja minuga koos poodi ka ei tule, isegi kui ma ütlen, et külmkapp on täiesti tühi, pole millestki süüa teha. Teda see ei huvita, ta käib väljas söömas.»

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 11:37; 23.03 19:57; 23.03 20:02; 23.03 20:03; 24.03 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luksuskaupu Tiina ei soeta, isegi kosmeetikat pole ammu ostnud. Mingi laristaja ta pole. «Raske ohkega ulatab mees kümneka ning teeb sealjuures sellist nägu, nagu ma oleks palunud teab mis varandust.» Tiina sõnul on kummaline, et mees kulutab oma hobidele selliseid summasid, mis on mõne mehe aastapalk, aga naise ja lapse jaoks ei suuda kümnekatki välja käia. Ka veel väiksema summa kulutamist peab Tiina mehele põhjendama ja talle tšekid tooma. Kuna Tiinal ei ole Tallinnas vanemaid ega sugulasi ja sõbrannadele ta oma viletsat olukorda näidata ei soovi, siis pole talle olnud võõras mõte suisa kerjama mina.

«Mõni aasta tagasi, kui veel ei olnud tasuta ühistransport ja pidin lapsega Nõmmelt linna arsti juurde sõitma, teatas mees, et temal on teised plaanid, istus autosse ning sõitis minema. Raha ta mulle ei jätnud. Mul polnud isegi nii palju, et oleksin saanud bussipileti osta,» ohkab Tiina. Kuna linnas ei ole kombeks hääletada, sõitis ta koos lapsega jänest. Häbi oli küll, kuid laps tuli arsti juurde viia.

Parem vähe, aga oma

Jana on tänaseks oma asjad kokku pakkinud, mehest lahku läinud ning rahul sellega, mis tal on. Ehkki ta jäi ilma unistustemajast ja kallist autost, on naisel nüüd töö ja oma raha ning pisike korter. «Õnneks sain oma raha ja jalad alla, ei pea kellestki sõltuma,» mainib Jana, kes leiab veel 35-aastasena, et tal on veel vara lapsi saada. «Enne kui uude suhtesse lähen, tahan olla kindel, et selline terror ei korduks. Ma pean suutma hakkama saada ja oma lapsed ise üles kasvatada,» lausub Jana, meenutades valusaid ja alandavaid seiku oma n-ö rikkurielust.

«Jah, ka rikkad nutavad,» tunnistab tagantjärele tark naine. Jana sõnul sai mees iga kord, kui kuulis, et naine tahab tööle minna, pahaseks, ja karjus, et kuidas ta võib olla nii tänamatu. Jana sõnul tegi mees talle mõnikord heas meeleolus olles kalleid kingitusi sõrmuse, kõrvarõngaste või kaunite riiete näol, aga raha ei andnud. «Samas nõudis, et söök oleks laual, kui ta koju tuleb. Pidin olema ikka väga loov.»

Jana oli pidevalt stressis ja ei teadnud kunagi, mida homne päev toob. Lahkumineku tõukeks saigi see, et mees jättis ta terveks nädalaks söömata-joomata. «Mees lihtsalt jättis elektri- ja telefoniarve maksmata, ise sõitis ärireisile. Mul polnud süüa, ma ei teadnud, kas mul lülitatakse elekter välja ja pean olema külmas majas, ma ei saanud isegi helistada.»

Jana sõnul oli raske ära tulla ilusast villast ja hakata elama palju kehvemates tingimustes, kuid oma raha ja vabadus on tema sõnul siiski vaieldamatult paremad kui uhke fassaad. «Minul polnud õnneks väga raske, olin üksik. Ma ei kujuta ette, kui oleksin pidanud nullist alustama siis, kui mul oleks lapsed käe kõrval.»

Tea ja Tiina aga ütlevad, et ei suuda praegu mehest lahku minna, sest kaotada on väga palju. «Kuhu ma lähen töötuna ja kahe lapsega? Millistesse tingimustesse?» lausub Tea. Ka Tiina leiab, et armukadeda mehe viha on lahkumineku puhul garanteeritud ning lapse elukvaliteet langeb sel juhul oluliselt, sest kogu vara on mehe firmade nimel.

Advokaat Helen Hääle esmane soovitus neile, kes elavad mitteabielulises kooselus, on kindlasti soetada vara kaasomandisse. «Sel juhul on ka lahkumineku korral kindel, et ei jää koduta/varata. Kui on kooselu ja õnn majas, siis ei peaks partneril olema midagi selle vastu, et vara omandatakse ühiselt.»

Sotsioloog Kadri Soo ütleb, et ka jõukas mees, kes väljapoole paistab väga hoolitsev, võib tegelikult olla vägivaldne. «See on osa laiemast vägivalla kompleksist – majanduslik vägivald. Algul ei saa ehk arugi, et see võib probleeme tekitada. Naine võib pidada ekslikult hoolitsuseks seda, kui mees ütleb, et ei ole vaja tööle minna. See ei tundu ohumärgina. Tegelikult peaks kõik olema võrdväärsed partnerid ja mitte keegi ei tohi piirata teise inimese iseseisvust. Kui inimene kujutab ette, et tema on ainus otsustaja, siis see on autoritaarne, egoistlik lähenemine. Kui ei lubata ka tööle minna, see piirab ju oluliselt naise toimetulekut. Sellise suhtega sillutatakse endale vaid teed vaesusesse, sest mida kauem inimene tööturult eemal on, seda keerulisem on sinna uuesti siseneda. Tihti pole naisel ka ressurssi ja julgust sellisest suhtest lahkuda.»

Ka sotsioloog Ülle-Marike Papp tõdeb, et taolises suhtes on ohvril väga suur vaesusrisk. «Aga ilmselt ei osata sellises olukorras ka lahendusi otsida. Meil on tehtud uuringuid, millest selgub, et elame veel 19. sajandi peremudel järgi – perepea toidab ja naine hoolitseb laste eest.»

Kui aga naine jääb kauaks koju, on tal hiljem tööturule sisenemine sotsioloogide sõnul väga keeruline. «Vanemahüvitise aeg on meil poolteist aastat. Selle aja jooksul uuendatakse firmas kogu tarkvara. Eestis ei ole ka kombeks lapsepuhkusel olevate kolleegidega sidet pidada, nad on ühiskonnast ära lõigatud,» nendib Papp.

Sotsioloogidele teeb muret seegi, et elulaadi uuringuid on vähe tehtud. Nii ei saadagi teada, kuhu mees oma teenitud raha kulutab ning et naine-lapsed võivad ka jõuka mehe peres viletsuses elada.

«1985. aastal tehti suurem küsitlus elulaadi uurimiseks, ja sealt tulid välja mitmed tüpoloogiad,» räägib Papp. «Näiteks et poisse usaldatakse rahaga umber käima tunduvalt varem kui tüdrukuid ja et pereisad panustavad pere-eelarvesse reeglina suurte asjade ostuga nagu televiisor või mööbel, naised seevastu kulutavad söögile ja majapidamistarvetele. Samuti tuli välja suhtumine, kui naine oli lapsehoolduspuhkusel, leidis mees, et ta ju annab makaroniraha ja need makaronid paisuvad. Tänapäeval pole perede finantskäitumist uuritud.»
Vähe uuritud valdkond

Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna juhataja Katri Eespere tõdeb, et majanduslik vägivald on teemana uus ja seda klassifitseeritakse maailmas erinevalt. Otseseid uuringuid selle vägivallaliigi kohta polegi veel Eestis tehtud, ka statistilisi andmeid on vähe. Küll on justiitsministeeriumi 2013. a kuritegevuse ülevaates mainitud, et naiste varjupaikadesse pöördujatest 39% kannatas majandusliku vägivalla all.

Arvestades Eestis eksisteerivat soolist palgalõhet (30% naiste kahjuks), on üsna ilmne, et majanduslik sõltuvus on aktuaalne probleem, mis omakorda soodustab lähisuhtevägivalda. Naiste majanduslik iseseisvus on meie jaoks üks prioriteetseid teemasid, kuna ka laste vaesus on sellega otseselt seotud. 90% üksikvanematest on Eestis naised ning kahjuks on tavapärane praktika, kus teiselt lapsevanemale elatise kättesaamine on väga keeruline, kui mitte võimatu. Sedagi võib käsitleda majandusliku vägivallana, mille all ei kannata üksnes naine, vaid ka laps.

«See on teema, mida on eraldiseisvana väga vähe käsitletud,» nendib Eespere. «Seni oleme riigi tasandil keskendunud eelkõige füüsilisele vägivallale, kuna see on kõige nähtavam, aga ka vaimsele vägivallale, ning nüüd teeb esimesi samme süsteemne töö seksuaalvägivalla ennetamiseks ja tõkestamiseks.»

Eespere sõnul on ohtlik elada kogu oma täiskasvanuelu kellestki majanduslikult sõltudes. «Oma kodu ja auto me kindlustame, aga väga tihti kohtab suhtumist, et kuna mees teenib palju, siis ma ise ei tahagi või ei peagi tööl käima. On ka varjatud uhkusetunne teatud meeste poolt: minu naine ei peagi töötama, ma suudan teda ülal pidada. Kuid see on lühinägelik ja väga riskantne valik igas mõttes.»

Eespere sõnul on Eestis naised kõrgelt haritud, nad on väärtuslikud töötajad ning neid on tööturul vaja: «Majanduslik sõltumatus ennetab väga paljusid probleeme, muuhulgas seda, et vägivaldsest paarisuhtest on suurem võimalus lahkuda, kindlustada oma lastele kvaliteetne elu ning olla ise oma valikutes vaba ja õnnelik.»

Mis on majanduslik vägivald?

Majanduslik vägivald raskendab partneri iseseisvat materiaalset toimetulekut ning võib muuta partneri vägivallatsejast sõltuvaks. Vägivallatseja kontrollib partneri raha kasutamist või partnerile kuuluvaid materiaalseid ressursse.

Näiteks:

· partneri raha äravõtmine ja pangakaartide enda käes hoidmine,

· tema ostude tegemise ja muude majanduslike tehingute tegemise piiramine,

· takistamine või kritiseerimine,

· kulude range kontrollimine,

· ühisvara enda nimele kirjutamine,

· töötamise ja õppimise takistamine,

· elatisraha mittemaksmine,

· võlgade tekitamine,

· partneri sundimine osalema ebaseaduslikes tehingutes.

Kuritegevuse statistika

Perevägivallakuritegude arv on aasta-aastalt kasvanud. 2011. a registreeriti 1939 perevägivallajuhtumit, 2012. a 2231 ja 2013. a juba 2752 (ehk 23% rohkem kui aasta varem).

2013. a registreeriti Eestis 39 631 kuritegu. Võrreldes 2012. aastaga vähenes kuritegude arv 3% ehk 1185 kuriteo võrra. Võrreldes 2003. aastaga registreeriti 2013. aastal 31% vähem kuritegusid.

Perevägivald sisaldab kõiki füüsilise, seksuaalse, psühholoogilise või majandusliku vägivalla akte, mis toimuvad praeguste või endiste abikaasade, elukaaslaste, partnerite vahel. Tegu võib olla ka laste või (vana)vanemate väärkohtlemise või õdede-vendade omavahelise vägivallaga, hoolimata sellest, kas toimepanija elab või elas ohvriga samal elamispinnal. Perevägivalda ei määratleta sündmuse toimumise koha järgi, vaid ohvri ja vägivallatseja lähedaste suhete järgi. Perevägivallatsejatest 92% olid mehed ja ohvritest 84% naised.

Paarisuhtevägivalla puhul oli 96% juhtudest vägivallatseja mees ja ohver naine.

2013. a oli13% juhtumitel (kaas)ohvriks alaealine, 9% juhtumitel nägi alaealine vägivalda pealt.

Naiste varjupaikadesse pöördus 2013. a nii majutusele kui ka nõustamisele 1524 naist ja 208 nendega kaasas olnud last. Varjupaigas palus öömaja 189 naist (11% kõigist pöördunuist) ja 165 last. Enamik varjupaiga poole pöördunud naistest oli kokku puutunud vaimse (69%) ja füüsilise (50%) vägivallaga, aga oli ka neid, kes kannatasid majandusliku (39%) või seksuaalse (10%) vägivalla all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.03 11:37; 23.03 19:57; 23.03 20:02; 23.03 20:03; 24.03 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on normaalne, et 5000 eur teeniv mees vingub kodus, et miks leib on vana, saab ainult makarone ja oliiviõli asemel on gmo rapsiõli, kui ta ise nõuab, et kõik kulud tehakse pooleks? Mehel on ainult oma toitudega külmkapipool. Naine saab ainult 450 eur kuus. mees ei piirdu ainult sellega, vaid nõuab, et ka lastesse panustatakse võrdselt ehk nad peavad kaltsuka riideid kandma, kui ema poolt maksta ei saa. Reisile saab minna ainult loomaaeda, sest bussisõit on tasuta, aga mees käib Norras kalastusretkedel ja Šeišellidel sukeldumas. Naine peab isegi pesumasina liisingut mehele maksma, sest ei saanud korraga poolt raha panustada. Kas selline suhe pole mitte orjus?

Naine töötab oma raha eest mehe juures majapidajanannana? Eks naine võtku nüüd paber ja liiats kätte ja arvutagu, mis saaks siis kui ta elaks eraldi. Kui endal olukord sinnakanti hakkaks liikuma, siis esitaks mehele arve. Maksu ära pool koka, koristaja, varustaja, riidehoidja jne töötasudest. Huvitav kuidas üldse selliste suheteni jõutakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu selle lahmimise kõrval on mul üks küsimus. Minu suhtlus- ja tutvusringkond on väga suur, erti ettevõtjate ja meditsiiniinimeste seas. Vanust ka juba. Ometi ei tea ma elust ühtegi sellist paari. Ma pean silmas sellist paari, kes elaks koos, lapsed jne. Niisugust käitumismustrit, kus naine peaks varastama mehe toidujäätmeid peolaualt, et ühistele lastele süüa anda???

Miks mulle tundub, et kuskil on veel üks Eesti või keegi lihtsalt mõtleb probleeme ja libateemasid välja? Täie mõistusega rikka mehe lastele peab naine mehe pidulaualt jääke varastama? Kõlab nagu odav ja tobe Vene muinasjutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 12:50; 24.03 07:28; 25.03 15:03; 25.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu selle lahmimise kõrval on mul üks küsimus. Minu suhtlus- ja tutvusringkond on väga suur, erti ettevõtjate ja meditsiiniinimeste seas. Vanust ka juba. Ometi ei tea ma elust ühtegi sellist paari. Ma pean silmas sellist paari, kes elaks koos, lapsed jne. Niisugust käitumismustrit, kus naine peaks varastama mehe toidujäätmeid peolaualt, et ühistele lastele süüa anda???

Miks mulle tundub, et kuskil on veel üks Eesti või keegi lihtsalt mõtleb probleeme ja libateemasid välja? Täie mõistusega rikka mehe lastele peab naine mehe pidulaualt jääke varastama? Kõlab nagu odav ja tobe Vene muinasjutt.

Sa ei teagi, enne kui nad pole lahku läinud. Mina kirjeldasin üht paari, keda ma tundsin. Kuni nad koos elasid, poleks elu sees aimanudki, et midagi sellist neil koduseinte vahel toimub. Kui sa paari väga hästi ei tunne või suhtled ainult selle rikkama osapoolega, siis sa ei pruugi ka lahkuminekul teada saadagi, et neil peres toimus majanduslik vägivald.

Kui su tuttavad on sellised, et mõlemad on heal positsioonil ja käivad korraliku palgaga tööl, on firmaomanikud, siis jah sellist asja ei saa tekkida, siis kumbki saabki rahulikult majandada oma rahadega. Kas sa selliseid paare tead, kus naine on täiesti kodune, näiteks väikeste lastega, ja vbla saab ka miinimumvanemahüvitist, sest enne seda pole ka tööl käinud? Niisuguses olukorras võib su rikas semu vabalt olla sinu teadmata oma naise suhtes rahadega laiav türann.

Kui nad sulle ise rääkima ei tule, ega sa ei saa teada. Mina sain teada tänu sellele, et suhtlesin ka naispoolega sellest paarist. Küsisime, miks ta ENNE ei rääkinud, et selline asi toimub. Me oleks talle ise raha andnud, kulleriga sööki koju saatnud… No häbi oli. Ei julgenud. No nüüd nad on ametlikult lahutatud juba aastaid, naine on omal alal edukas, rikkaks pole küll saanud, aga puudust ka ei kannata.

Niisuguseid lugusid on. See pole muinasjutt või mingi kolmas eesti. Mu tuttavatel olid abiellumise ajal kõrgkoolid lõpetatud, täiesti intelligentsed ja toredad inimesed mõlemad. Eemaltvaadates ka musterpaar. Alustasid koos vaesemalt. No ei olnud lollid, täie mõistusega inimesed. Need lood ongi sellised, et kui välja tuleb, siis see on täiesti uskumatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:16; 24.03 10:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted pooleks jagamine, kui mees teenib 5000 eur ja naine 450 eur

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.