Esileht Sünnitus Presside puudumine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Presside puudumine

Postitas:

Tere,

Jagage kogemusi kellel pole samuti sünnitusel looduslikke presse olnud, vaid ise peab lapse välja punnitama! Mis te arvate miks teil polnud? Ja kas on mõnel nii, et ühegi sünnitusega pole ja võibolla mõnel nii et ühe sünnitusega on ja teisega pole? Kas ema üleväsimus võib siin teguriks olla? (pole kuulnud, et kiire sünnitus kellelgi pressideta oleks, pigem on pressideta need väga pikad sünnitsued kus naine lõpuks poolsurnuks kurnatud). Ja pigem vist on pressideta esimene sünnitus? Kaua üldse nö “väljutamise” periood on olnud. Kuna esimese lapsega presse ei olnud ja väljutamine ise oli 4(!)h 8st täisavatust oli 4h enne kui lapse välja sain), siis uurin kas on lootust, et teisega vähemalt pressid tulevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, teisega on lootust, et tulevad. Võib-olla kui emakakael ei olnud nt. piisavalt avanenud, siis ongi hea, et presse ei tulnud ja oli aega rohkem, muidu oleks puha katki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 04:09; 04.10 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega presse ei olnud, pressisin toore jõuga kaks tundi, kogu aeg oli meeletult valus, mingeid pause ei olnud. Lõpuks tehti lahklihalõige ja tõmmati vaakumiga, sest lapse südametöö jäi aeglaseks.
Teise lapsega oli suht kiire lõpp, pool üks öösel avatust 5cm, tund aega hiljem täisavatus, umbes 10 minutit hiljem algasid pressid. Siis tundus, et pressid kestsid igaviku (õnneks olid pausidega), laps ei tahtnud jälle edasi liikuda, vahepeal läksid südametoonid alla, toodi juba “riistad” välja ja tehti lahklihalõige, aga õnneks siis ikkagi sündis ise. Pärast arvutasin, et kokku kestsid pressid umbes 15 minutit.
Miks esimesel korral presse ei olnud – pole aimugi. Esimesega sain tilka sünnituse edenedes, sest tuhud ei läinud regulaarseks, teine kutsuti esile geeliga. Ehk tõesti üleväsimus, sest kuigi tilka sain ainult kaks tundi kuni täisavatuseni, võttis see mu korralikult läbi.
Hoian Sulle pöialt, teemaalgataja, et saaksid oma pressid seekord, see meeletu valuga umbes pressimine on jube tõesti. Üldse, kuigi mul teisel oli sünnitusel suur verekaotus ja pärastine õmblemine oli kohutavalt valus (valusam kui esimesel korral), oli see sünnitus meeldiv kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka esimese lapsega presse polnud, arst lihtsalt ütles, et hakka nüüd pressima ja siis ma proovisin. Arvasin mingite filmide põhjal, et nüüd peab mitu tundi pressima, aga tegelikult vist 4-5 korda (iga uue tuhu ajal) ja oligi laps käes. Ühe pisikese rebendi sain ainult sellepärast, et kui laps juba peaaegu väljas oli, siis mul olid silmad kinni ja pressisin kõigest väest, kuigi tegelikult ämmaemand samal ajal ütles, et ära enam pressi, las ta tuleb ise (nägin seda olukorda hiljem videost, muidu polekski teadnud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud nii esimese kui ka teisega. Esimese lapse toore jõuga pressimine võttis aega 3 tundi, teise pressimine 2 tundi. Mõlemaga oli täisavatus ja mingi kerge survetunne lihtsalt. Nüüd ootan kolmandat ja kardan. Arst soovitas haiglasse minnes öelda, et esineb väljutusjõudude nõrkus, et saaks paralleelselt stimulatsiooniga alustada. Teise lapse ajal hakati lõpus tablette keele alla andma, aga neist polnud enam kasu, sest sünnitegevus oli juba vaibunud. Peale teist last sain aastaks ajaks roojapidamatuse ja päris korras pole see asi praeguseni. Pabistan väga. Teise lapse sain lõpuks sünnitatud järil, sellest oli palju abi. Tahaks ka kolmanda ajal seda proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, miks presse polnud esimesel sünnitusel. Veed tulid ära kell 3 öösel ja kell 16 õhtul oli laps käes. No ei olnud ju teabmis pikk sünnitus, et üleväsimus kohe oleks.
Võrdluseks sõbrannal oli esmalt terve üks öö ebaregurlaarseid valusid, mistõttu ei saanud üldse magada ja terve järgmise öö veetis juba sünnitusmajas (laps sündis ära kell 9 hommikul) – ametlikult läks kirja küll 16h sünnitegevust alates regulaarsetest valudest, aga magamata oli kokku 48 h (okei, 3 h olla maganud selle aja jooksul) – kusjuures nagu ta rääkis, temal hoopis tulid pressid liiga varakult peale, laps polevat veel päris õiges asendis olnud ja ei lubatud kaasa pressida tükk aega, et laspele viga ei teeks.

teine sünnitus oli mul turbosünnitus 3 h koos kõikide vilede ja tuledega 😀 Hea, et kuskil maanteel ei pidanud sünnitama, esimeste valude tekkides ei osanud ju arvata, et lõpp nii kiireks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese sünnituse ilmselt rikkus liiga hilja tehtud seljasüst (oodati meeskonda 2h ja ei kontrollitud siis uuesti enam avatust), kardan, et selle nahka läksid kõik loomulikud protsessid, lõppes asi keisriga. tilk oli ka enne kasutusel. Teist pressisin 2h toore jõuga, oma pressid olid nõrgad ja harvad, neist soovitati üldse mitte end häirida lasta ja pressisin omas tempos, lõppes vaakumiga. Kolmandaga läks kõik ideaalselt. No eks mul on sünnitegevus alati nõrgemapoolne olnud (mingeid toonuseid ei ole eluski kogenud) ja kui veel sekkutakse ka, läheb kõik untsu. tundub, et kolmandaks korraks oli keha midagi õppind, ise ka muidugi rahulikum, teadsin juba, et midagi ilusat oodata pole, aga oli ilus, va mõned seigad lapsega hiljem, aga põhimõtteliselt ütleb mu kogemus, et alati võib ikka paremini minna, kui eelmine (eelmised) korrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka esimesega presse ei tundnud. Väsinud olin küll, sest öö oli magamata. Kell 12 öösel hakkasid õrnad valud pihta. Ma polnud veel selleks ajaks magama jäänud. Laps sündis järgmisel päeval 12:30. Sünnitasin külili voodis olles. Mees hoidis ühte jalga üleval. Täpselt ei tea, kui pikk väljutus oli. Aga seda mäletan küll, et toore jõuga ei pressinud. Kiiret nagu polnud kuskile.
Alles teise sünnitusega sain teada, mis on õiged pressid. Sünnitasin põlvili voodil. Ega palju kaasa pressida polnud vaja. Uutasin lihtsalt lapse välja. Sünnitusvalud algasid kell 1 öösel. Olin jõudnud juba paar tundi magada. Laps sündis järgmisel päeval kell 15:00.
Kolmandat korda läksin libavaludega haiglasse. Algasid samuti öösel kell 11. Ka vann ei võtnud valusid ära. Läksime haiglasse ja avatust 3cm. Hommikul kadusid aga valud ära. Passisime niisama. Kell 9 oli valik, kas avatakse veed või läheme koju. Otsustasime veed avada. Siis läks kõik väga kiireks. Väga valus oli ja läksin vanni. Nii kui vanni jõudsin avastas arst, et täisavatus ja tuleb pressima hakata. Ja jälle polnud mingeid presse. Seekord pressisin nii, et kõrvus hakkas kohisema. Tundus, et väga kiire on ja laps on vaja kiirelt kätte saada. Teada oli, et suur laps tulemas. Eks see vann oli ka selline riskivärk, aga ma ei suutnud ega tahtnud sealt enam välja ka tulla. Laps sündis 12:50. Väga kiire sünnitus oli. Pressimist sellest ehk 15-20min. Laps kaalus 4,5kg.
Ma ei tea, millest need pressid olenevad. Esimese sünnituse puhul öeldi, et emakas on väsinud. Siis tehti ka tagumikku süst. Äkki on see seotud eelnevate toonustega. Mul neid olnud ikka korralikult enne sünnitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud nii esimese kui ka teisega. Esimese lapse toore jõuga pressimine võttis aega 3 tundi, teise pressimine 2 tundi. Mõlemaga oli täisavatus ja mingi kerge survetunne lihtsalt. Nüüd ootan kolmandat ja kardan. Arst soovitas haiglasse minnes öelda, et esineb väljutusjõudude nõrkus, et saaks paralleelselt stimulatsiooniga alustada. Teise lapse ajal hakati lõpus tablette keele alla andma, aga neist polnud enam kasu, sest sünnitegevus oli juba vaibunud. Peale teist last sain aastaks ajaks roojapidamatuse ja päris korras pole see asi praeguseni. Pabistan väga. Teise lapse sain lõpuks sünnitatud järil, sellest oli palju abi. Tahaks ka kolmanda ajal seda proovida.

Aga kui pikad mõlemad sünnitused olid? Kas olid väga läbi omadega selleks ajaks kui täisavatus? Ja kuidas see sünnitegevuse vaibumine sul väljendus? (kas tuhuvalusid ei olnud?) Mul ka diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja pandi lõpus tilguti. Aga ise küll ei saanud aru, et midagi oleks vaibunud – tohutult valuad ja pikad tuhud käisid väga tihti, ca 1 minuti tagant ja ei vaibunud küll midagi. Arstile tundus, et ühe tuhu ajal võiks jõuda 3 korda pressida – ma pressisin 2 korda. Siis kui tilk pandi läks tuhu pikemaks natuke ja siis pressisin 3 korda. Kas tead ka miks sul roojapidamatus tekkis? Kas mingi lihas rebenes? Ja arvad et pressimise tõttu? Oli mingedi rebendeid ka muidu? Olen kuulnud, et see võib tekkid kui mingi 3-4astme rebend tekib. Aga hoian sulle pöialt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud nii esimese kui ka teisega. Esimese lapse toore jõuga pressimine võttis aega 3 tundi, teise pressimine 2 tundi. Mõlemaga oli täisavatus ja mingi kerge survetunne lihtsalt. Nüüd ootan kolmandat ja kardan. Arst soovitas haiglasse minnes öelda, et esineb väljutusjõudude nõrkus, et saaks paralleelselt stimulatsiooniga alustada. Teise lapse ajal hakati lõpus tablette keele alla andma, aga neist polnud enam kasu, sest sünnitegevus oli juba vaibunud. Peale teist last sain aastaks ajaks roojapidamatuse ja päris korras pole see asi praeguseni. Pabistan väga. Teise lapse sain lõpuks sünnitatud järil, sellest oli palju abi. Tahaks ka kolmanda ajal seda proovida.

Aga kui pikad mõlemad sünnitused olid? Kas olid väga läbi omadega selleks ajaks kui täisavatus? Ja kuidas see sünnitegevuse vaibumine sul väljendus? (kas tuhuvalusid ei olnud?) Mul ka diagnoositi väljutusjõudude nõrkus ja pandi lõpus tilguti. Aga ise küll ei saanud aru, et midagi oleks vaibunud – tohutult valuad ja pikad tuhud käisid väga tihti, ca 1 minuti tagant ja ei vaibunud küll midagi. Arstile tundus, et ühe tuhu ajal võiks jõuda 3 korda pressida – ma pressisin 2 korda. Siis kui tilk pandi läks tuhu pikemaks natuke ja siis pressisin 3 korda. Kas tead ka miks sul roojapidamatus tekkis? Kas mingi lihas rebenes? Ja arvad et pressimise tõttu? Oli mingedi rebendeid ka muidu? Olen kuulnud, et see võib tekkid kui mingi 3-4astme rebend tekib. Aga hoian sulle pöialt!

Esimene sünnitus oli vete minekust lapse sünnini kokku 19 tundi, sellest 3 tundi väljutust. Valud olid ikka metsikud, kuid kui alguses oli mingigi survetunne, siis hiljem see vaibus ja pidin sarnaselt sinule valuhoo ajal pressima 3 korda.

Teine sünnitus oli kiirem. Emakakael õnneks avanes mõistliku aja jooksul. Esimestest valudest lapse sünnini 9,5 tundi. Jälle sarnast tühjusesse pressimist 2 tundi. Ja jälle oli nii, et kui veed lahti tehti, siis alguses nagu oli pressi, aga hiljem see vaibus maha. Valud seevastu olid ikka tugevad. Siis hakatigi keele alla tablette andma. Laps läks järil lahti, muidu ei liikunud üldse.

Kui u 4 kuud hiljem sünnitusjärgses kontrollis käisin, siis ei olnud pressimisest tingitud hematoomid sealt alt kuhugi kadunud ning pärasool ei sulgunud ulatuslike sisemiste ja välimiste hemorroidide tõttu. Rebendit arst õnneks ei tuvastanud, kuigi ise kartsin seda. Neist taastumine oligi u aasta ja kuigi ma praegu mingit hemorroidi ei tunne, siis 100 protsenti endine asi ei ole.

Aga ega see teiste kogemus õnneks! midagi ei tähenda. Paljudel hakkab teise sünnituse juures keha paremini tööle. Isegi minul oli teine sünnitus kokkuvõtteks palju talutavam, sest oli tunduvalt lühem. Emakakael avanes ka ise mõistliku aja jooksul. Esimesega tehti lõpuks emakakaela süst, mis lisaks valude leevendamisele pidi ka kaela kiiremini avama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabanda, et ma nii detailselt uurin, aga äkki see aitab mind kuidagi. Mul ka tekkisid suured hemaroidid peale esimest sünnitust. Ja nad siiani kuigipalju olemas. Ei taha teada mis siis peale teist veel võib olla kui sama palju peaks pressima… Aga küsiks veel, et kui sa teise lapsega pressisid 2h ja ütlesid, et järil olles hakkas asi liikuma, siis kaua sa seal järil olid sellest kahest tunnist? Muidu mulle emadekoolis öeldi, et kui on hemarodid siis ei tohiks järil sünnitada-et pidid hullemaks minema…? Et vot nüüd ei teagi kas valida kiirem sünnitus ja suuremad hemaroidid või vastupidi. Soovitati vette sünnitada, et see sellele tagaotsale ja hemaroididele kõige leebem variant ja mitte kükakil olla. Ja teine küsimus, et mida sa siis teisiti tundsid kui sulle see tablett keele alla pandi? Kas valud läksid veel valusamaks? Või pikemaks? Või ei tundud ise midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabanda, et ma nii detailselt uurin, aga äkki see aitab mind kuidagi. Mul ka tekkisid suured hemaroidid peale esimest sünnitust. Ja nad siiani kuigipalju olemas. Ei taha teada mis siis peale teist veel võib olla kui sama palju peaks pressima… Aga küsiks veel, et kui sa teise lapsega pressisid 2h ja ütlesid, et järil olles hakkas asi liikuma, siis kaua sa seal järil olid sellest kahest tunnist? Muidu mulle emadekoolis öeldi, et kui on hemarodid siis ei tohiks järil sünnitada-et pidid hullemaks minema…? Et vot nüüd ei teagi kas valida kiirem sünnitus ja suuremad hemaroidid või vastupidi. Soovitati vette sünnitada, et see sellele tagaotsale ja hemaroididele kõige leebem variant ja mitte kükakil olla. Ja teine küsimus, et mida sa siis teisiti tundsid kui sulle see tablett keele alla pandi? Kas valud läksid veel valusamaks? Või pikemaks? Või ei tundud ise midagi?

Järile aidati mind lõpus, kui lapse enesetunne kehvemaks läks ja keisrist rääkima hakati. Järil pressisin korra ja tundsin, kuidas laps reaalselt tubli sammu edasi liikus. Siis tahtsid nad mulle lapse pärast lahklihalõiget teha ja kamandasid voodisse tagasi, aga õnneks tuli kohe uus valuhoog ja nad lubasid korra veel pressida ning siis ta sündis ise. Pakun, et järi ja lapse sünni vahele jäi max. 15 min. Arvan, et suurema kurja sabaalusele tegin siiski pikalt tühja pressides.
Lõpus enam tbl. ei aidanud. Abi ei tundnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur su rasedus on praegu?
Ma peaksin lähima 2 nädala jooksul kolmanda sünnitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur su rasedus on praegu?
Ma peaksin lähima 2 nädala jooksul kolmanda sünnitama.

Mul aega on veel. Alles II trimester algas. Oh peab ikka ka seda järgi proovima siis! Kas kavatsed ka järi sünnitusplaani sisse kirjutada nüüd?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb olukorrast, mis asendeid kasutada kannatab. Proovida võib muidugi igasuguseid asendeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 04:09; 04.10 00:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur su rasedus on praegu?
Ma peaksin lähima 2 nädala jooksul kolmanda sünnitama.

Mul aega on veel. Alles II trimester algas. Oh peab ikka ka seda järgi proovima siis! Kas kavatsed ka järi sünnitusplaani sisse kirjutada nüüd?

Sain sünnitatud. Kolmas sündis valudest alates 3,5 tunniga. Pikali, külili oli ikka raske olla. Sain kohe järile. Mees toetas tagant. Seekord olid pressid täiesti olemas. Mitte küll tugevad, aga tuntavad. Laps sündis kolmanda valuhooga. Väljutus kestis max. 20 min. Rebendeid ei tekkinud ja alumine ots on tunduvalt paremas olukorras, kui kahel varasemal korral peale pikka selili punnitamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur su rasedus on praegu?
Ma peaksin lähima 2 nädala jooksul kolmanda sünnitama.

Mul aega on veel. Alles II trimester algas. Oh peab ikka ka seda järgi proovima siis! Kas kavatsed ka järi sünnitusplaani sisse kirjutada nüüd?

Sain sünnitatud. Kolmas sündis valudest alates 3,5 tunniga. Pikali, külili oli ikka raske olla. Sain kohe järile. Mees toetas tagant. Seekord olid pressid täiesti olemas. Mitte küll tugevad, aga tuntavad. Laps sündis kolmanda valuhooga. Väljutus kestis max. 20 min. Rebendeid ei tekkinud ja alumine ots on tunduvalt paremas olukorras, kui kahel varasemal korral peale pikka selili punnitamist.

Oi juudas kui hea meel mul on seda kuulda!!!! Palju, palju õnne! (Nagu oleks ise sünnitanud 😀 ) Ja suured tänud jagamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vastupidi. Esimesega olid võimsad pressid. Teisega olid esialgu, aga üsna lahjad ja kästi kinni hoida. Kui aga pidin pressima, siis need kadusid üldse ja pidin toore jõuga lapse välja pressima. See oli vastik ja ebaloomulik ja kartsin, et lähen alt lõhki nii. Siiski läks hästi, mitte ühtegi õmblust teisel sünnitusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 21:47; 25.12 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vastupidi. Esimesega olid võimsad pressid. Teisega olid esialgu, aga üsna lahjad ja kästi kinni hoida. Kui aga pidin pressima, siis need kadusid üldse ja pidin toore jõuga lapse välja pressima. See oli vastik ja ebaloomulik ja kartsin, et lähen alt lõhki nii. Siiski läks hästi, mitte ühtegi õmblust teisel sünnitusel.

Aga mis asendis olid esimesel sünnitusel ja mis asendis teisel olid kui pressid kadusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui siia veel juhtus piling, siis kirjuta endast ka, et kuidas seekord läks. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis asendis olid esimesel sünnitusel ja mis asendis teisel olid kui pressid kadusid?

Esimesega pidin mööda sünnitustuba ringi tatsama. Ei lubatud ei istuda ega pikali olla.
Teisega läks kõik väga kiireks. Olin kiirabiautos pikali rihmadega kinni, kui valudel vahe oli 2 minutit ja algasid pressid. Kinni pidin hoidma neid, et haiglasse jõuaks lapse sünniks. Haiglas kimati minuga kohe sünnitustuppa ja olin sealgi pikali laual. Laps sündis umbes 20 minutit hiljem. Ma arvan, et pressid kadusid äkki sellepärast, et ma neid eelnevalt kinni pidin hoidma. Kui siis kästi pressida, siis olid need liiga nõrgad või üldse olematud, aga kiire oli, sest lapse pea juba paistis. Jämedalt esimesest valuaistingust kodus ,läks kirja 2 tundi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 21:47; 25.12 17:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mul läks nii, et sünnitus oli kiire – kestis 2h. Seekord võtsin sellise tasulise ämmaemanda, kes lubas mulle, et seekord tunnen presse. Kuna polevat olemas naist kellel presse pole, on lihtsalt halvad olukorrad. Läks nii, et mingeid pressilaadseid asju vist tundsin, aga kuna lapsel hakkas halb siis ikkagi pandi selili voodisse ja pidin ise välja pressima. Õnneks seekord läks vaid ca 5-10 minutit selleks, mitte 4h nagu esimene kord. Seega hemaroidid ikka tulid, aga mitte nii hullud kui esimene kord ja nädalaga sain nendestki lahti. Et sessuhtes läks väga hästi. Ämmaka sütles, et kui lapsel poleks halb hakanud, oleks saanud rohkem presse tunda ja poleks lauale pandud ise punnitama. Kokkuvõttes olen ikka väga rahul kõigega. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.09 22:49; 29.09 11:13; 30.09 22:28; 02.10 22:04; 06.10 11:26; 14.10 20:58; 07.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pressid olid nö valel ajal. Emakakael ei olnud veel täielikult avanenud. Ämmakas ytles hoia kinni ja ise läks palatist välja. See oli elu yks jubedamaid kogemusi. Proovi sa seda elu suurimat kakahäda kinni hoida. L6pptulemusena pressisin toore j6uga 2 tundi.

Nyyd elan Soomes ja olen kuulnud, et siin toimitakse sellistes olukordades natuke teistmoodi. Kardan ausalt öeldes, et kordub sama situatsioon.Valu ei karda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Presside ülehingamine on jube ebameeldiv – teadaolevalt pole emakas lihas, mida saaks ise kontrollida. Seega on see “ära pressi” jutt ämmakatel suhteliselt rumal jutt.
Mul on terve rasedus kõht nii kinni, et ma “unustan pressimise ära” – kõhukinnisusega teadaolevalt ei tohi pressida, saab jubedad hemorroidid… ja siis ütleb ämmakas, et pressi kaasa. Nagu misasja? Ma pole neid lihaseid 7 kuud kasutada tohtinud! Ja siis ütleb ämmakas, et no selle pressi eest saad küll kahe miinusega? WTF??? Naise enda tahtlik pressimine on jura. Pressib ikkagi emakas. Ja kui ei pressi, on kuri karjas… Ma ei saa aru, kuidas lapse väljutamine ilma pressideta võimalikki on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Presside kinnihoidmine käib nii et puhud nagu küünalt ära hästi tugevalt pressi ajal. Keha asend võiks olla käpuli ja tagumik püsti ja ülakeha põrandal. Lapse raskus siis ei vajuta emakakaelale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõtte saab keegi väita, et pole olemas naisi, kel pole presse, vaid hoopis halvad olukorrad?

Minu tasuline ämmakas oli Eesti üks hinnatumaid ja parima ämmaka tiitliga pärjatud. Pange otsingusse soovita ämmaemandat ja leiad kohe hulgaliselt tema andunud fänne!

Ja sellele vaatamata oli mul pressideta sünnitus, mingist “halvast olukorrast” küll juttu polnud. Jah, oli esimeen sünnitus. Ei, ei olnud pikk, vaid vatsupidi. Algas vete tulekuga, kestis kokku vete tulekust 5h, valudest alates 4h. Pressi osa oli 11 minutit. Üks hetk lihtsalt öeldi, et täisavatus ja ootasime, kui pressid ei alanud, siis ämmakas lihtsalt juhendas pressima ja pressisin oma ligi 4kg poja välja ühegi rebendi ja tüsistuseta. Kus see halb olukord siin oli siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mul läks nii, et sünnitus oli kiire – kestis 2h. Seekord võtsin sellise tasulise ämmaemanda, kes lubas mulle, et seekord tunnen presse. Kuna polevat olemas naist kellel presse pole, on lihtsalt halvad olukorrad. Läks nii, et mingeid pressilaadseid asju vist tundsin, aga kuna lapsel hakkas halb siis ikkagi pandi selili voodisse ja pidin ise välja pressima. Õnneks seekord läks vaid ca 5-10 minutit selleks, mitte 4h nagu esimene kord. Seega hemaroidid ikka tulid, aga mitte nii hullud kui esimene kord ja nädalaga sain nendestki lahti. Et sessuhtes läks väga hästi. Ämmaka sütles, et kui lapsel poleks halb hakanud, oleks saanud rohkem presse tunda ja poleks lauale pandud ise punnitama. Kokkuvõttes olen ikka väga rahul kõigega. ????

Tegelikult ju hästi siis. Palju õnne!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.09 18:36; 30.09 19:24; 01.10 16:07; 01.10 20:17; 05.10 11:37; 22.12 15:55; 12.06 23:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Sünnitus Presside puudumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.