Esileht Väikelaps Printsessindus lastesõimes

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Printsessindus lastesõimes

Postitas:

Oh, mulle jälle ei meeldi üldse, kui lasteaias koguaeg midagi korraldatakse. Nagu milleks? Või kõige tähtsam, kelle jaoks? Kas tõesti tahavad poisid olla valitud printsiks? Vaevalt. Samuti ei tasu ka eeldada, et kõik tüdrukud tahavad kangesti olla need printsessid. Oma lapse rühma põhjal arvan, et ehk 1-2 tüdrukule läheks selline üritus peale, teistel oleks sügavalt ükskõik ja ootaks, millal juba normaalselt mängima saab minna.
Lasteaias ürituste korraldamine on tore siis, kui seda tehakse laste jaoks. Paraku on paljudes majades õpetajatele see kohustus peale pandud ja siis tulevadki sellised punnitatud ja läbimõtlemata asjad, sest igapäevase töö kõrvalt tuleb ju midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te sellisest “printsessitamisest” arvate? Võib-olla ma olen ainus imelik, kes sellisest üritusest ei vaimustu?

Tavaliselt ma ei kasuta seda sõna, aga selle ürituse kirjeldus kõlas nüüd küll õõvastavalt. Selline “Toddlers and tiaras”-maiguline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 12:42; 21.01 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile jälle tuli lasteaiast teade, et toimub lasteaia printsi ja printsessi valimine. Et vanemad peavad siis oma lapse etteaste ette valmistama/selgeks õpetama. Rühmades toimuvad eelvoorud ja siis nende eelvoorust edasi saanute hulgast valitakse lasteaia prints ja printsess. Minu lapse rühmas on siis nublud vanuses 3-4. Iseenesest ju tore, et õpetajad viitsivad üritusi korraldada, aga ürituse sisu paneb seekord küll kukalt kratsima. Ma olen selline vana kooli inimene, kes päris täpselt ei mõista, miks peab lapsi juba sellises vanuses omavahel võrdlema, pingeritta panema ja parimat valima. Võiks ju teha niisama ürituse, kus igaüks saab oma oskusi näidata. Mis te sellisest “printsessitamisest” arvate? Võib-olla ma olen ainus imelik, kes sellisest üritusest ei vaimustu?

Minu arvates on lubamatud igasugused väikelaste “missivõistlused”, kui ma oleks selle rühma lapsevanem, siis protestiksin tuliselt selle vastu (kusjuures ma olen tavaliselt vägagi rahumeelne ja tolerantne inimene). Ka täiskasvanute missivõistlused on ajast ja arust, aga panna 3-4-aastaseid võistlema, no selle peale ikka annab tulla.
Pealegi, kes siis moodustavad auväärse žürii? Juhataja, õpetajad ja mõni hoolekogu liige? Või kutsutakse lausa Tiina Jantson kohale? Milliste kriteeriumite järgi need 3-aastased poisid ja tüdrukud pingeritta seatakse? Oeh, haige värk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see nõue, et laps ei tohi lasteaeda kostüümis tulla, on mingi postsovjetlik hirm? Ei kujuta ette, et meie lasteaias (Rootsi) selliseid keelde-käske jagataks. Seda olen küll kuulnud, et õõvastavate piltidega/kirjadega riideid ei või kanda. Või mida halba juhtub kellegi meelest sellest, kui laps tuleb lasteaeda, liblikatiivad seljas? Või paneb printsessitiaara pähe? Kas tavaline peavõru on ikka lubatud? Supermani pildiga särk võib olla, aga supermani särk mitte? Mul üks laps läks mingi periood lasteaeda ainult eri paarist sokkidega. Eestis oleks ta vist ukselt tagasi saadetud, pangu “korralikult” riidesse? Mäletan ka üht teemat siin, kus isa oli lapse pidžaamas lasteaeda viinud (st üleriided olid ikka peal, asi polnud selles, et laps võiks külmetuda) ja kuri kasvataja helistas emale, et tulgu lapsele järele ja pangu ta viisakalt riidesse.
Minu meelest saavad sellised asjad juhtuda ainult ühiskonnas, kui riided teevad inimese ja lasteaed on kasvatajate, mitte laste jaoks. Meie lasteaias ei oleks võimalik, et ilma printsessikleidita last tõrjutaks – selle välistamine on kasvatajate, mitte lapsevanemate töö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 13:38; 22.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see nõue, et laps ei tohi lasteaeda kostüümis tulla, on mingi postsovjetlik hirm? Ei kujuta ette, et meie lasteaias (Rootsi) selliseid keelde-käske jagataks. Seda olen küll kuulnud, et õõvastavate piltidega/kirjadega riideid ei või kanda. Või mida halba juhtub kellegi meelest sellest, kui laps tuleb lasteaeda, liblikatiivad seljas? Või paneb printsessitiaara pähe? Kas tavaline peavõru on ikka lubatud? Supermani pildiga särk võib olla, aga supermani särk mitte? Mul üks laps läks mingi periood lasteaeda ainult eri paarist sokkidega. Eestis oleks ta vist ukselt tagasi saadetud, pangu “korralikult” riidesse? Mäletan ka üht teemat siin, kus isa oli lapse pidžaamas lasteaeda viinud (st üleriided olid ikka peal, asi polnud selles, et laps võiks külmetuda) ja kuri kasvataja helistas emale, et tulgu lapsele järele ja pangu ta viisakalt riidesse.
Minu meelest saavad sellised asjad juhtuda ainult ühiskonnas, kui riided teevad inimese ja lasteaed on kasvatajate, mitte laste jaoks. Meie lasteaias ei oleks võimalik, et ilma printsessikleidita last tõrjutaks – selle välistamine on kasvatajate, mitte lapsevanemate töö.

See on küll kõvasti ülepaisutatud jutt, aga eks eemalt tundubki kõik hirmsam 😀 See pidzˇaamaprobleem võis tulla puhtalt sellest, et lastel on ikkagi mänguks ja magamiseks eraldi riided. Ei saanud ja õpetaja last uneks mõeldud riietega õue liivakasti saata ja pärast nende tolmuste riietega puhaste linade vahele, nii et siin on ikka lapsevanem see, kes ei arvestanud sellega, et lapsel on päeva jooksul lasteaias erinevad tegevused, ega ta sinna jõudes kohe voodisse ei lähe. Ise olen Rootsis elanud ja nii roosades värvides sealset lasteaeda ja kooli ei näinud, tuttavatel oli seal oma lastega väga palju erinevaid kogemusi, nii et ise eelistasin pereloomise ajaks kodumaale tagasi tulla ja siin lapsed lasteaeda viia.

Ei usu, et kedagi ukse pealt tagasi saadetaks, kuna tal on tiivad seljas. Pole ka kuulnud ei enda laste lasteaiast ega ka tuttavate laste omadest, et kedagi kordagi riiete pärast tagasi oleks kutsutud või kellelegi märkust tehtud.

Tegelikult on lasteaias ju ka kord nädalas nö mänguasjapäev, kui saab tuua kaasa igasugu kodust nänni ja võetakse kaasa ikka igasugu asju. Samam hästi võib neid tiibu kanda sel päeval.

Ise ma lapsevanemana pigem ei tahaks, et minu tütarde rühmas keegi kostüümikleidiga tavalisel lasteaiapäeval tuleks. Sellest tuleb lihtsalt väga palju mõttetut selgitamist, et kui üks tuli, miks siis mina ei võiks jne. Ja kuigi mugav päev otsa sellega olla ei oleks, enamasti on need puhas sünteetika. Või nt ei luba ma oma lastel lasteaeda kaela panna kaelakeesid või käe ümber käevõrusid, nendega võivad mängida ja neid kanda kodus, aga lasteaias siis viiestel tuleks järgmine päev pea kõik tüdrukud üleni ehituna. Pole just kuigi turvaline, kuna õpetaja vastutab siis ju selle eest, et keegi oma kaelakeega kuhugi mänguväljakul rippuma ei jää jmt.

Lapsevanemana muidugi arvestan sellega, et lasteaias tegelevad lapsega õpetajad ja mina saan nende tööle kaasa aidata kasvõi sellega, et laps läheb puhtana ja sobivas mugavas riides lasteaeda. Nii et selles mõttes eelistan tõesti postsovjetlikku lasteaeda, et järgitakse seda, et väikelapsel on ikkagi mänguks ja liikumiseks sobivad ja mugavad riided, oma kodukord jne.

Enamasti on rühmades ka selline kast või kohver või kirst, kus on mänguks olemas kostüüme (nii poistele kui ka tüdrukutele), tiibu, kroone jmt – vähemalt meil on mõlema lapse rühmas selline kast olemas, nii et rollimänge ja kostüümidega mänge saavad nad rühmas niikuinii mängida. Sellega on lasteaias oma võimalused lastel lõbusalt ja fantaasiarikkalt aega veeta, oma koduste kostüümidega tulemiseks on meie lastel muinasjutu- või teemapäevad, mänguasjapäevad jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 16:41; 21.01 10:04; 21.01 14:04; 22.01 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pidzˇaamaprobleem võis tulla puhtalt sellest, et lastel on ikkagi mänguks ja magamiseks eraldi riided. Ei saanud ja õpetaja last uneks mõeldud riietega õue liivakasti saata ja pärast nende tolmuste riietega puhaste linade vahele, nii et siin on ikka lapsevanem see, kes ei arvestanud sellega, et lapsel on päeva jooksul lasteaias erinevad tegevused, ega ta sinna jõudes kohe voodisse ei lähe.

Ei, pidžaamaprobleem tuli sellest, et isa polnud aru saanud, et see tema meelest ilus komplekt on tegelikult pidžaamaks mõeldud. Magamiseks mõeldud pidžaama oli ikka lasteaias olemas.

Ja kui inimene kirjutab, et “kas lasteaias on üldse lubatud kostüüme kanda, kasvatajatel on ju raskem lapsi riietada”, siis jääb paratamatult mulje, et see lasteaed on rohkem kasvatajate kui laste huvides. Ehete osas olen küll sinuga ühel nõul, just ohutusele mõeldes. Ka koolis pole ju kehalise tunnis ehted lubatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 13:38; 22.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile jälle tuli lasteaiast teade, et toimub lasteaia printsi ja printsessi valimine. Et vanemad peavad siis oma lapse etteaste ette valmistama/selgeks õpetama. Rühmades toimuvad eelvoorud ja siis nende eelvoorust edasi saanute hulgast valitakse lasteaia prints ja printsess. Minu lapse rühmas on siis nublud vanuses 3-4. Iseenesest ju tore, et õpetajad viitsivad üritusi korraldada, aga ürituse sisu paneb seekord küll kukalt kratsima. Ma olen selline vana kooli inimene, kes päris täpselt ei mõista, miks peab lapsi juba sellises vanuses omavahel võrdlema, pingeritta panema ja parimat valima. Võiks ju teha niisama ürituse, kus igaüks saab oma oskusi näidata. Mis te sellisest “printsessitamisest” arvate? Võib-olla ma olen ainus imelik, kes sellisest üritusest ei vaimustu?

Kostüümipidu on muidugi lahe ja miks mitte ka esinemine, aga mingisugune lasteaia esiprintsessi valimine on küll idiootsus kuubis. Imelik, et tänapäeval veel keegi sellise asja peale võib tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinga rahulikult ja naudi seda aega, teemaalgataja:) mul 15-aastane tuli koolist ja teatas, et tervel klassil on Iphone 7 ja temal vaja nüüd ka. vot kus läksid juuksed püsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga arenenud teemadega lastesõim teemaalgataja. Mul ka kolmas laps, käib hoius, on 2,5. Ei ole seal veel printsessiteemasid ega sõbrannasid. Need asjad alles ees mu mäletamist mööda, rohkem nagu 4-5-aastaste teema. Aga üldiselt on see hoiak “Ma olen hästi sooneutraalne, roosat ei osta, printsessindus on out” ka meil esimese lapsega läbitud nii nagu lastel on möödunud printsessifaasid. Kolmandale ostan mõnuga nunnusid tüdrukuriideid, ei mingit sooneutraalsust. Ikka selgelt tüdrukute oma. Muuseas, see ei pea tähendama tingimata roosat. Aga lasteaeda ma kostüümikleidiga last ei saadaks liiati veel sõime. Esiteks on nad ebamugavad üldiselt pikalt kanda, teiseks võibki tekitada kadedust – miks tal on ja mul mitte. Kodus mängimiseks või kui ongi karneval lasteaias. PS. Mul on kolm tütart. Mu kümnene “printsess” pigem sureks kui elsa-retuusidega kooli peaks minema. Mu seitsmene tahab veel olla printsess, aga päris peole enam kostüümis ei läheks, ikka juba välja kasvamas ja kahesel on kõik alles ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, “nii nagu poistel on mingil eluhetkel püssi teema, on ka tüdrukutel printsessi teema. nii lihtsalt on, oli ja jääb.” – üldjuhul tõepoolest, aga muuseas on ka erandeid ja lapsevanem ei tohi eeldada, et tema tütar või poeg ka just selline on.
Keegi mainis midagi poiste ja kleitide kohta – kui nüüd realistlikumalt rääkida, siis tüdrukutel normaalseks peetav riietusvalik on tõesti laiem kui poistel, st ei imestata, kui tüdruk kannab sinist või musta, aga poisil roosa puhul imestatakse küll. Teised lapsed ilmselt näitavad näpuga, aga kindlasti paljud täiskasvanud ka (no need vanemad tahavad oma pojast teadagi keda kasvatada…).
Aga riietus riietuseks ja nn sooneutraalne kasvatus kindlasti ei tohiks olla millegi (n-ö oma soo pärase) keelamine – pigem ikka see, et kui laps ise midagi tahab, siis ei keelata talle seda sellepärast, et poistele/tüdrukutele see ei sobi. Põhiline on ikka see, et pojast ei kasvaks enesekeskset vägivaldset jõhkardit ja tütar tunneks oma elus muidki võimalusi peale hoolitsev allaheitlik perenaine või ilus meestemagnet olemise.
Printsi ja printsessi valimised ei tuleks meie lasteaias kindlasti kõne allagi, õnneks! Isegi spordipäeval ei saa ju mingi võitja auhinda, vaid hinnatakse osavõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 10:10; 23.01 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli printsessifaas sajaga, vanuses 4-5 oli tippaeg. Ta ikka etles mõnuga ja riietus ümber iga päev. Nüüd on 6 ja huvitavad hoopis vampiirid, koletised ja säärane.

Mina olen ema, kes ise ka täiega printsessindust fännab. Juba nende multikate laulud on nii kaunid ja kleidid, ja muinasjutud. Ariel, Elsa, Lumivalgeke, Bella, Tuhkatriinu, Okasroosike, Pöial-Liisi, no võrratu lihtsalt! Ja oi kus me tütrega erinevaid rollimänge tegime! Tal on kolm kleiti – Elsa, Ariel, ja Lumivalgeke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Väikelaps Printsessindus lastesõimes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.