Esileht Rasestumine ja lapse ootamine proovid TÜ kliinikumis

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: proovid TÜ kliinikumis

Postitas:

Tere,
käisin täna arstil, kus tuvastati rasedus ja anti uriiniproovi tarbeks kaasa nõu. Arst rääkis kiiresti ja mina suure ähmiga ei saanudki aru miks neid nõusid nii palju on. Sain aru, et üks nõu on see kuhu sisse pissitakse, mis on ära viskamiseks ja piklik on see, mis uurimiseks antakse. Aga veel lisaks andis arst topsiku(sinise kaanega), mis peaks ka millegagi täituma. Kas keegi oskab rumalat aidata ja öelda, on see siis ka uriinitops ja miks neid sellisel juhul mitu peab olema.
Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tops ja siis vaakumampull vms? Ja lisaks veel üks tops?
Mis sul saatelehel kirjas on? Kas ainult üks leht? Õpetust kaasa ei antud? Tallinnas Itk annab õpetuse kaasa.
Itk omadel on nii, et sinise kaanega topsi pissid ja seal peal kleeps mille tuleb ära tõmmata ja ampull pannakse sinna otsa ja täitub automaatselt. Kui on rohkem kui 1 proov, on ampulle rohkem. Pissimine käib ikka ühte topsi.
Kui antakse rohkem ette korraga, siis topside arv võrdub ampullide arvuga. Aga sellisel juhul on ka ainult ühe proovi ampullid. Erinevatel proovidel on erinevate värvidega ampullikaaned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot mina Tartlane tean. TÜK-is käib nii: See (tavaliselt kollane) mis on koos ampulliga,keerad korgi maha pissid sinna,keerad korgi peale, tõmbad paberi maha ja ampulli täis. Teise topsiku mis said, sinna valad ülejäänud uriini(ja viskad tolle kuhu pissisid minema). Ära viid siis selle ampulli ja teise keeratava kaanega topsi(tavaliselt sinise korgiga) Mõlemale nimi, kellaaeg ja kuupäev peale. Wc asub registratuuri paremal küljel. Seal on ûks lauake, sätid ampulli hoidikusse ja topsik niisama lauale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 23:43; 17.06 10:30; 17.06 11:07; 17.06 22:26; 19.06 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina käisin rasedusega kaks korda naistearsti juures TÜ kliinikumis ning ma ei saanud ühtegi topsi. 🙂 Pean vist sinna helistama ja uurima asja, sest ülejärgmisel nädalal ka verevõtt. Kelle poole pean murega pöörduma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:05; 17.06 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina käisin rasedusega kaks korda naistearsti juures TÜ kliinikumis ning ma ei saanud ühtegi topsi. ???? Pean vist sinna helistama ja uurima asja, sest ülejärgmisel nädalal ka verevõtt. Kelle poole pean murega pöörduma?

Tavaliselt antakse uriini topsikud ja saateleht vereandmiseks korraga+ kuhi isikukoodiga triipkoodi kleepse vereanalüüside jaoks, et saaksid kõik ühes tehtud. Vere andmisel elav järjekord, peaasi, et käid nii ära, et tulemused oleks enne järgmist visiiti olemas, soovituslikult nii 2n.enne uut visiiti, kuigi üldjuhul arst ikka ütleb soovitusliku ajavahemiku.
Ehk käisid liiga vara? Palju nädalaid oli kui käisid?
Kas sa pole uriini üldse veel andnud?
Aga küsimustega ikka oma arsti/ ämmaemanda poole, kes Sinu rasedusega tegeleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 23:43; 17.06 10:30; 17.06 11:07; 17.06 22:26; 19.06 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot mina Tartlane tean. TÜK-is käib nii: See (tavaliselt kollane) mis on koos ampulliga,keerad korgi maha pissid sinna,keerad korgi peale, tõmbad paberi maha ja ampulli täis. Teise topsiku mis said, sinna valad ülejäänud uriini(ja viskad tolle kuhu pissisid minema). Ära viid siis selle ampulli ja teise keeratava kaanega topsi(tavaliselt sinise korgiga) Mõlemale nimi, kellaaeg ja kuupäev peale. Wc asub registratuuri paremal küljel. Seal on ûks lauake, sätid ampulli hoidikusse ja topsik niisama lauale.

Jep, mulle anti täpselt samad juhised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel visiidil selgus, et mu rasedus on väiksem kui päevade järgi (arst ütles, et umbes 4n). Anti mulle see kollane kaart ja need isikukoodiga triipkoodid ja öeldi, et söömata-joomata verd andma.

Arst pani mulle aja teise naistearsti juurde kahe nädala pärast, sest ta ise puhkusel. Teine arst tuvastas nädalaid 6+5. Mulle anti valge paber, kus olid kirjas kaal, esimene rasedus jne. Seejärel pandi mulle aeg ämmaemanda juurde, keda ma veel näinudki pole, sest visiit on samal päeval kui kv-uuring.

Peaksin siis selle ämmaemandaga ühendust võtma või emma-kumma naistearstiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:05; 17.06 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel visiidil selgus, et mu rasedus on väiksem kui päevade järgi (arst ütles, et umbes 4n). Anti mulle see kollane kaart ja need isikukoodiga triipkoodid ja öeldi, et söömata-joomata verd andma.

Arst pani mulle aja teise naistearsti juurde kahe nädala pärast, sest ta ise puhkusel. Teine arst tuvastas nädalaid 6+5. Mulle anti valge paber, kus olid kirjas kaal, esimene rasedus jne. Seejärel pandi mulle aeg ämmaemanda juurde, keda ma veel näinudki pole, sest visiit on samal päeval kui kv-uuring.

Peaksin siis selle ämmaemandaga ühendust võtma või emma-kumma naistearstiga?

Mina jah uuriks, sealt kus viimati käisid, tavaliselt tehakse ikka üks veri ja uriin enne KV-d ära. Aga kas arst vereanalüüsi teada saamiseks mingit helistamis aega ei andnud? Üldjuhul antakse!?
Ja tahaks ju ise ka vere analüüsi vastuseid ennem teada kui terve kuu peale jookseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 23:43; 17.06 10:30; 17.06 11:07; 17.06 22:26; 19.06 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel visiidil selgus, et mu rasedus on väiksem kui päevade järgi (arst ütles, et umbes 4n). Anti mulle see kollane kaart ja need isikukoodiga triipkoodid ja öeldi, et söömata-joomata verd andma.

Arst pani mulle aja teise naistearsti juurde kahe nädala pärast, sest ta ise puhkusel. Teine arst tuvastas nädalaid 6+5. Mulle anti valge paber, kus olid kirjas kaal, esimene rasedus jne. Seejärel pandi mulle aeg ämmaemanda juurde, keda ma veel näinudki pole, sest visiit on samal päeval kui kv-uuring.

Peaksin siis selle ämmaemandaga ühendust võtma või emma-kumma naistearstiga?

Uriiniproovi topsid saad alles ämmaemanda visiidil tema käest, kui raseduskaarti hakkate täitma. Vere annad peale arstivisiiti, kui oled saanud kollase paberi. Enne ämmaemanda visiiti ei pea sa mingit uriini andma, ta ise seletab sulle kõik ära. Käisin ka rasedusega 2x arstil- 5n ja 7n ja sain teisel korral verepaberid ja ämmaemdna aja- temalt sain alles uriinitopsid ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 19:56; 18.06 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin viimane kord 6+3 ja sain kohe kõik topsikud ja vereproovi paberid ja jãrgmine külastus oli nädal peale KV-d, aga proovi vastused sain ikka kahe nädala pärast juba arstilt teada, ise käskis helistada. Pole kunagi enne KV mitut korda tiirutanud arstide vahet.
Kahjuks küll selle rasedusega läks kurvalt nädal enne KV-d…
Hetkel uus rasedus ja nädalaid 8+3 ning esimene visiit endal pandud alles siis kui 11n.täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 23:43; 17.06 10:30; 17.06 11:07; 17.06 22:26; 19.06 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin viimane kord 6+3 ja sain kohe kõik topsikud ja vereproovi paberid ja jãrgmine külastus oli nädal peale KV-d, aga proovi vastused sain ikka kahe nädala pärast juba arstilt teada, ise käskis helistada. Pole kunagi enne KV mitut korda tiirutanud arstide vahet.
Kahjuks küll selle rasedusega läks kurvalt nädal enne KV-d…
Hetkel uus rasedus ja nädalaid 8+3 ning esimene visiit endal pandud alles siis kui 11n.täis.

Mina tiirutasin 2x seetõttu, et esimesel visiidil oli rasedust alles max 5nädalat ja nâha vaid lootekott. Seetõttu kutsuti uuesti. Vere andsin enne KV ja peale KV oli esimene ämmaka kûlastus, kust sain uriinitopsid ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 19:56; 18.06 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ampullid? 😀 Pelgulinnas lähed apteeki, ostad ühe topsi, pissid sisse ja viid ära. Kõik, kogu muusika 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt oli TÜK-is proovide andmisest! Kus kuhu ja kuidas sa mujal urineerid pole tõenäoliselt teemaalgataja jaoks tähtis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 23:43; 17.06 10:30; 17.06 11:07; 17.06 22:26; 19.06 10:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine proovid TÜ kliinikumis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.