Esileht Väikelaps Protest

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Protest

Postitas:

Öelge palun kas see on normaalne ja mis selle puhul aitab?
Nimelt minu pooleteise aastane keeldub nii paljusid asju tegemast. Kohati teeb koostööd, aga siis jälle ei tee. Viskab selja kõveraks ja käed ülesse. Protest on peaargu kõige suhtes ja enam ei jaksa midagi välja ka mõelda loovalt mis aitaks. Nt riietumisele ei aita, et annan valikuid. Lihtsalt ei vali ja ei panegi riidesse, õue minnes panengi vahel jõu ja kisaga riidesse. Aga päris sunniviisiliselt ei saa ka kõike teha. Õpib sellest äkki et kui midagi tahab siis ka agreesiivselt sunnib? Mis mängud või veenmisnipid aitavad õue minekuis ja tuppa tulekuks selles vanuses, söömisel, et ei mängiks pidevalt söögiriistade ja toiduga. Päris söömata ei saa jätta kaalu pÄrast ja no eks siis tuju ole ka hullemgi. Samuti on potiga keeldumine jne.
Kas nii väikest saab või peaks distsiplineerima kuidagi? Saab ta sellest aru üldse?
Pigem ikka suunata, aga kuidas kui protestib. Ma ei ole üldse loominguline enam, milliseid poti ja magamaminemise mänge mängida ja et tuppa tulek normaalne oleks?
Öösel ärkab umbes kahel korral, mis on väsitav, kuidas sellest jagu saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 20:49; 24.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on 1a5k. Eks ta ka protestib, viskab vibusse ja jonnib mõnikord. Riidesse ta veel ise ei pane, st tal on huvi küll ja ma annan talle lihtsalt riideeseme kätte ning aitan, suunan. Kui jonnib ja meil on kiire siis panen ta ise riidesse. Söögiajal istub meiega laua taga, tal endal on lusikas/kahvel käes ja üritab aga mina enda kahvliga söödan ja aitan, kui vaja. Kui laua tagant ära jookseb siis ongi söömata. Mida see mängimine sinu jaoks tähendab? Toitu loopida ma ei luba. Samas kui ta söögiriistadega taldrikus sahmerdab siis lasku käia, nii õpibki. Potiga meil kiire ei ole. Ta teab täpselt mis on pott aga tundub, et ta ei saa selle mõttest veel aru. Vahel, kui ma vetsus käin siis tuleb ja istub ka enda potile korraks. Vahel panen ilma püksteta aga ega ta ei ole sinna veel midagi teinud ja jõuga ma teda kinni ei hoia. Magama jääb ta meie kaisus – jutustame, räägime, lollitame, kallistame, saab rinda ja nii ta meil suigub.
See, et ta kahel korral ärkab on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui minu laps oli 1,5, siis küsimus “kas see või see” oli liiga keeruline tema jaoks, ta lihtsalt vaikus. Isegi veel 2a pidin küsima esmalt Kas see? Ja alles kui oli “ei” sain küsida kas teine. St üks asi korraga.

Aga see valiku andnine pole kunagi toiminud, kui laps ei taha. Nt alusran juttu – kas teeme ühe või kaks patsi? Vastus – ei taha patsi. Ja nii kõigega. Ei toimi, kui laos ikka ei taha. Laps 2,5.

Õuest tuppa meelitan tihti toiduga ????
Kui laps mängib söögilauas ega söö, siis pole näljane. Mul küll juba vanem laps ja viimasel ajal võtangi toidu ära, kui liiga hulluks läheb. Õhtuti ta nagunii ei söögi eriti, isegi kui õhtuoode on ära jäänud. Ju pole näljane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises vanuses nad ei suudagi veel valida. Valimine algab nii 3selt ja siis ka alguses paned kaks rõivast ette ja siis valib. Sama mänguasjadega – kui neid on liiga palju laiali, ta ei mängigi nendega, sest valik on liiga suur. Lihtne.
Tuppa ja õue minek, riietumine – käib konkreetselt. Riided selga ja kõik, võid kõrvalt ju öelda – et ei meeldi sulle küll ja sulle ka ei meeldi, aga peab. Paar korda protestib ja kui näeb, et jääd kindlaks, küll teeb ka koostööd lõpuks.
Muud asjad käivad läbi kordamise – kordadki nagu papagoi kasvõi 100x järjest – pane müts pähe, pane müts mähe, pane müts mähe…ja nii nad õpivad. Nende mõistus ei suuda veel teha loogilisi järeldusi ja valikuid jne, nende aju ei tööta veel nii – nad alles õpivad, anna aega atra seada :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps on 1a5k. Eks ta ka protestib, viskab vibusse ja jonnib mõnikord. Riidesse ta veel ise ei pane, st tal on huvi küll ja ma annan talle lihtsalt riideeseme kätte ning aitan, suunan. Kui jonnib ja meil on kiire siis panen ta ise riidesse. Söögiajal istub meiega laua taga, tal endal on lusikas/kahvel käes ja üritab aga mina enda kahvliga söödan ja aitan, kui vaja. Kui laua tagant ära jookseb siis ongi söömata. Mida see mängimine sinu jaoks tähendab? Toitu loopida ma ei luba. Samas kui ta söögiriistadega taldrikus sahmerdab siis lasku käia, nii õpibki. Potiga meil kiire ei ole. Ta teab täpselt mis on pott aga tundub, et ta ei saa selle mõttest veel aru. Vahel, kui ma vetsus käin siis tuleb ja istub ka enda potile korraks. Vahel panen ilma püksteta aga ega ta ei ole sinna veel midagi teinud ja jõuga ma teda kinni ei hoia. Magama jääb ta meie kaisus – jutustame, räägime, lollitame, kallistame, saab rinda ja nii ta meil suigub.
See, et ta kahel korral ärkab on normaalne.

Kas ta magab teil kaisus ja ärgates kohe uinub? Mille peale uinub? Kas puudutuse või muu peale?

Söömisel ilusti sööb lusika või kahvliga. Saab ise suhu ilusti, kuigi kiirustab (paneb palju suhu või ajab maha) see ongi normaalne las õpib. Aga siis on tal vaja hakata kahvliga vrhkima, lauda või peopesa kratsima,hapukoorega kõike määrima, niheleda ja jalgadega vehkida. Mõtled et kas ta väsib lihtsalt ära söömisest ja istumisest. Kui ise annan süüa ceel siis sööb edasi aga samas on tal sada muud tegevust käsil. Väga häiriv ja ma ei teagi kas see käibki väikestel nii või on minu oma üleliia aktiivne.

Õue tahab minna. Kuid siis kui riidesse on vaja panna raputab pead ja läheb minema. Veenan teda igatepidi et riide vaja panna. Proovib ise panna riidesse koos minuga ja riidest lahti võtta. Aga tihtipeale on lihtsalt nii et ta ei nõustugi ja peangi nagu sunniviisiliselt riietama teda. Tuppa tulles on nüüd komme pikali maha visata. Lihtsalt väsitav ja tekibki küsimus et kas see on normaalne ja kaua see kestab. Voodisse minemisel on sada muud asja vaja teha ja kas peabki lihtsalt last koguaeg kaenlasse igaasjaga võtma ja tegema ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 20:49; 24.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Protest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.