Esileht Koolilaps psühhogeenne köha – kel kogemusi, kuidas piir seada

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: psühhogeenne köha – kel kogemusi, kuidas piir seada

Postitas:

Jagage kogemusi, kel on, seoses teismeliste psühhogeense köhaga. Kuidas jõudsite arusaamisele, mis on köha põhjus, kuidas lahti saite?
Minu murelaps on 12 aastane, poiss. Praktiliselt koduõppel juba sest niipea kui septembris kool algas, on koguaeg köhinud. Ise ta ei kurda, et kool on raske või suhted keerulised. Pigem ütleb, et kahju, et koguaeg haige ja kusagil käia ei saa. Sümptomid nii ja naa. On ka viirusele viitavad sümptomeid, aga pikaajaline ärritusköha on kestev. LOR ei näinud haigust, esimesel võimalusel võtan teise LORi arvamuse. Astma testi tulemus on järgmine nädal teada. Ise oskan välja mõelda veel psühhogeense köha ning viimane variant on hakata toiduaineid menüüst välistama.
Tänud ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 22:10; 23.01 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja-jah, ta kujutab endale köha ette. Astma on tõenäolisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühhogeense köha puhul ei kujuta keegi midagi ette, vaid laps reaalselt tunnebki köhaärritust.

Meil sarnane lugu läbitud, kuid poole noorema lapsega. Tema köhis meil sügisel pikalt, oli pidev ärritus kurgus, mis sundis köhima ja köhatama. Eriti hull oli õhtul enne magamajäämist, kus köhis läkastamiseni. Ja kui magama jäi lõpuks, siis öösel ei köhinud kordagi. Vahelduva eduga oli ka kurk valus ja punetas veidi. Perearst tegi erinevaid analüüse: verest põletikunäitaja, mükoplasma, kopsuklamüüdia. Kurgukülv. MITTE MIDAGI. Kõik negatiivne. Siis käisime LORi juures, kes ausalt öeldes väga ei süvenenudki, vaid kuuldes, et laps öösel ei köhi, andis saatekirja psühholoogile. Psühhogeenne köha. Psühholoogile ei hakanud aega panema, sest laps oli rõõmus ja rahulik ega paistnud olevat millestki häiritud (köha välja arvatud). Siis olime sealmaal, kus perearst andis loa viia laps tagasi ujumistrenni, lasteaias käis juba niikuinii ja proovida probleemi lihtsalt ignoreerida. Läksin veel ka allergoloogi juurde, et allergia/astma kahtlus välistada. Allergiaid ka veretest ei näidanud. Astmale omast vilinat vms hingamisel ei olnud. Allergoloog pani diagnoosiks hüperreaktiivsed hingamisteed (köhis rohkem õhuvahetusel, jooksmisel jne) v harjumuslik köha. Ja leppisime selle teadmisega, selle aja peale oli köha ka oluliselt juba vähenenud. Ja lõpuks kadus vähehaaval ära, kokku kestis 2,5 kuud umbes.
Millised analüüsid Teil tehtud on? Kui midagi tegemata (mükoplasma, klamüüdia, läkaköha), siis tehke ära. Allergiatestid ka. Mina prooviks ikkagi kõik välistada, enne kui psühhogeense köha diagnoosiga leppida. Kui hull see köha teil on, et koolis üldse käia ei saa? Kui arstid mitte midagi ei leia, siis võiks ehk ka proovida ikkagi igapäevast tavapärast elu elada ja mitte liigselt köhale tähelepanu pöörata. Kindlasti olete proovinud juba ka erinevaid imemistablette, mis ärritust leevendavad. Neil on ka psühholoogiline efekt, kui laps usub, et aitavad. Mina oleks viimases hädas olnud valmis juba ka homöopaadi poole pöörduma, meil siiski ei läinud vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on igapäevane pilt täpselt see, mida Kägu 09:39 kirjeldas.

Mükoplasma, klamüüdia, läkaköha uurimise kohta uurin veel perearstilt. Kurgukülv oli korras. Ainus, mis kõrge, on ASO. See on kõrge, aga trend on langev.

LORile läheme uuesti.

Astma testi läbis ning ei ole astmat. Praegu hakkab hingamisteede rahustamiseks pulmicorti hingama.

Koolist on puudunud, kui kurk valusaks jäi. Kui ainult köha ilma palaviku ja kurguvaluta, siis on igapäevast elu elanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 22:10; 23.01 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama asi tütrega läbi tehtud lasteaia viimases rühmas 4 aastat tagasi. Allergoloog, pulmnonoloog – allergia rohud, bronhide lõõgastamiseks ventolin ja ma kõike ei mäletagi. Täiesti masendav aasta oli.
Meie saime abi lõpuks homöopaadilt. Dr Tatja Vatter võtab vastu Tallinnas ja Keilas. Kusjuures meil aitasid alles kolmandad terad. Seega asjast üle saamine võttis vist 6 nädalat alates esimeset homöopaadi visiidist.
Meie perearst ütles, et ma olen loll et Vatteri juurde läksin ja köha läks lapsel üle sest kevad tuli. Mu laps köhis õhtuti voodis nii, et oksendas. Ja seda kuid. Jooksin mööda arste ja kuulasin kogu suguvõsa targutusi lapse ravimise jne kohta. Sulepadjad, suletekid, villased vaibad jne kõik kadusid kodunt. Kuigi ühtegi allergiat lapsel ei leitud. Läksin täitsa hulluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps psühhogeenne köha – kel kogemusi, kuidas piir seada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.