Esileht Beebi ja mitmikud Püreedelt näputoidule üleminek

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Püreedelt näputoidule üleminek

Postitas:

Mul on 10-kuune laps. Püreesid hakkas saama 6-kuuselt. Näputoidust polnud siis ma kuulnudki. Nüüd aga olen lugenud selle kohta ja tundub huvitv. Hetkel saab laps püreesid ja õhtul/öösel ka rinnapiima. Kas ja kuidas minna nüüd üle näputoidule? Või olen hiljaks jäänud ja oleksin kohe 6-kuuselt pidanud näputoiduga alustama?? Kui hilja pole, siis millega võiksin alustada näputoidule üleminekut ja kas püreed jäävad siis täiesti ära? Aga puder?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna lapsele pihku asju, mida ise sööte. Näiteks keedetud aedviljad, makaronid, pehmed puuviljad, leib, munavalge jne. Natukehaaval ja proovides. Tavaliselt on lapsed ise väga huvitatud sööma sama sööki, mis teised pereliikmed. Vähemalt minu jaoks on see müstiline näputoit alati seda tähendanud. Putru ja püreed võib ka anda – ei pea ainult näputoitu sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka putru võib vabalt peoga süüa. 😉
Nagu eespool öeldud, anna pehmeks keedetud köögiviljad ette, kui ise ei viitsi enam mätserdada, siis võid ju lusikast püreed lisaks sööta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 15:14; 12.08 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10kuuselt vôiks laps juba vaikselt peretoiduga harjuda, vähemalt need road, mis talle eakohased (nt riis köögiviljade ja kala/kanaga). Ja näputoitu nagunii saada kui mitte pôhitoiduna, siis aegajalt nt ôuna, porgandit vmt.

Kui laps laseb end hästi toita ja sööb suuri koguseid, siis vôib juhtuda, et päris kanakoiba ta ei söö nii palju kui püreed. Ehk et suureneb piimavajadus, kui kôhtu täis ei saa.

Mul esimene laps sôi püreesid kehvasti, vahepaladena sai näputoitu al 6,5k. 10kuuselt hakkasin peretoitu andma, kuid toitsin ikka ise. Nüüd teine ka püreesid ei tahtnud, ega putrusid ja on näputoidul, 9k. Murran pead, et mismoodi ta seda riisi, ühepajatoitu vmt sööma hakkab, seni ta nt putru ei söö kätega ega eeltäidetud lusikalt. Vôta nüüd kinni, kas asi maitses vôi ei meeldi pudrused sôrmed ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on paralleelselt püree ja näputoit. Poiss 8,5 kuud hetkel. Õhtuks saab sama toitu perega, lihtsalt ilma soola ja suhkruta. Küüslaugu, pipra ja muude maitseainetega ka ei koonerda. Erinevad asjad kätte, mida ta närida saab ise. Kartuli, kaalika, kapsa, liha, puuvijade jm kangid. Kana poolkoivad on erilised lemmikud, saab hästi käes hoida ka. Olen nüüd paar korda teinud ka ainult munakollasest omletti.

Hommikul saab putru ja lõunal mingi lihaga juurviljapüree. Need kausist ja nii, et mina söödan. Aga õhtul istume terve perega lauas ja sööme, ei mina viitsi siis titte sööta, peab ise hakkama saama ja siis ongi hunnik erinevaid pulkasid talle, mida näpuvahelt süüa. Mina tahan ka süüa koos perega ja tegelikult harjub laps ka pere toimimise sotsiaalse poolega. Õhtul istub pere lauas ja sööb koos 🙂 Talle väga meeldib, jutustab emme-issi juttudele ja söögi vahepeale kaasa.

Päris 100% näputoidu teooria muidugi lubab kõike lapsel ise süüa. Aga ausalt öeldes kätega pudrukausis sodimisest jookseb minu taluvuse piir. Isegi nende tükkidega on pärast koristamist piisavalt, et sellega peab arvestama.

Ahjaa, alustasime ka üsna varakult, viiendal kuul kurgi jm ohutuga. Aga ma usun, et ei tasu karta, anna aga asju kätte ja vaata, kuidas läheb. Lapse läkastamist ka ära karda. Seni kuni läkastab ja öögib on kõik korras, tuleb üleliigne iseenesest välja. Alguses peab harjutama ju, kuidas tükkidega hakkama saada. See möödub varsti ja siis ta juba oskab kõike ise reguleerida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näputoidule ei minda üle. Näputoitu pakutakse lisaks püreele, et laps saaks harjutada koordinatsiooni, tükilise toidu söömist jne. Kõhtu täis beebi näputoidust ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea jah, mis moevärk sellest näputoidust tehtud on. Kui on puder, siis on puder. Kui sul on pudru juurde pakkuda kamapalle, leivatükikesi, kurki, puuvilja, marja, siis ongi näputoit ju.

Mul on kolm last ja mul pole seda aegagi, et oodata, millal imik jõuab endal näputoidust kõhu täis süüa. Ikka paralleelselt tavatoiduga käivad need asjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näputoidule ei minda üle. Näputoitu pakutakse lisaks püreele, et laps saaks harjutada koordinatsiooni, tükilise toidu söömist jne. Kõhtu täis beebi näputoidust ei saa.

Beebi asi ei olegi lisatoidust kõhtu täis saada, tema põhitoit on rinnapiim või RPA. Lisatoit ongi just koordinatsiooni, uute maitsete, tükilise toidu jne harjutamiseks, et siis, kui beebieast välja kasvab, oskaks juba “suure inimese” kombel toituda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 15:14; 12.08 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul ka kolm last ja leian, et näputoit on mu elu palju lihtsamaks teinud. Ei pea eraldi beebile toidutegemisega aega kulutama. Beebi sööb seda, mida meiegi, aga magedalt ja kui vaja, siis sobilikke palasid sellest. Ja püreed määrivad ikka väga korralikult. Nii lauda, last kui riideid. Tükilise toiduga on seda sodi ja koristamist palju vähem. Eriti mõnus on niimoodi riisi või tatart või aurutatud aedvilju anda. Sisuliselt ilma olulise järeltööta 🙂
Ja kõhtu täitab laps tõesti siiani ennekõike rinnapiimaga. Lisatoidust annan talle ette lusikatäie ja sellestki enamiku ta lihtsalt töötleb kätega läbi ning kõhtu jõuab mingi osa sellest ainult. Aga kuna kaalus võtab juurde normaalselt ja kaka koostises on ka näha, et ta söödud saab, siis ma võtan asja rahulikult.
Pudrud on väga head asjad, sest need on püree ja tükilise toidu vahepealsed. Seda saab ju kergesti endale ise suhu pista. Pane marju ka pdrule juurde, neid on mõnus näpuga noppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin alati söömise ajal lapse kõrval.

kui kurku tõmbab, siis ei aita see aeg mis sa ta kõrval võimled.
siis alustad kahe lihtsa esmaabivõttega niikuinii, et sa tagantjärele teaksid.
ja jällegi, kui putru pihuga sõi, siis tegi sedav paljana söögitoolis duši all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Püreedelt näputoidule üleminek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.