Esileht Ilu ja tervis Purgisupp

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Purgisupp

Postitas:

Olen enda üle uhke olnud, et üritan vähemalt kaks korda nädalas suppi süüa. Tõsi, supp tuleb küll minu toidulauale Salvesti purgist, aga minu loogika on siiani öelnud, et midagi jubedat see ei ole, ikkagi supp ju! Ühesõnaga ehk mõni targem teab öelda kui jubedad need purgisupid siis tegelikult on? Mina siin loodan, et langetan kenasti kaalu, aga teen ma tegelikult endale purgisuppide näol hoopis karuteene?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju kui sa ainult suppi sööd ja mis suppi? Kui ikka 3X päevas 3 rammusat purki suppi sisse ajad võib juurde isegi võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 10:27; 22.03 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb supist. Loomulikult on korralikust kondipuljongist ja värske juurviljaga supp korades tervislikum ja maitsvam. Mina küll ei uhkustaks sellega, et ma regulaarselt purgisuppi söön.
Loe koostist ja näed täpselt, kas on jube või mitte niiväga. Salvestil on mitut sorti purgisuppe, Salvesti enda nimega on puhtad, aga need 3min supid on maitsetugevdajaga nt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 11:32; 22.03 16:31; 23.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kallid on ka need purgisupid. peotäis juurikaid, kulbitäis rasva, killuke liha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

Siit postitusest on selge, et ka sa ise pole ühegi Salvesti purgi silti viimase kahe-kolme aasta jooksul vaadanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

Siit postitusest on selge, et ka sa ise pole ühegi Salvesti purgi silti viimase kahe-kolme aasta jooksul vaadanud.

Mm… vaatasin just, mis siis? 100g valmistoote kohta (purgis on 530g supisegu): energiasisaldus 287 kJ/68 kcal , rasvad 1,2g, millest küllastunud rasvhapped 0,3g, süsivesikud 8,4g, millest suhkrud 1g, valgud 4,6g, sool 0,79g.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 10:27; 22.03 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja kus on siis “kulbitäis rasva” ja hullut soola jne? Liha % on ka enamasti antud.
Mina ei ütle, et purgisupp oleks nii saatanast (vrd kartulikrõpsud, coca või muu, millest tõepoolest on raske midagi kasulikku leida), aga regulaarselt seda tarbida ei ole ikka tervisele just ülim teene. Tee see supp ise, kuigi noh, ega pole sugugi kindel, et sa vähema rasva ja soolaga läbi ajad. Ma üritan perele iga päev üheks söögikorraks supi teha (2 päevaks), on kanasuppe, kalasuppe, köögivilja (spinati, tomati jne) lisaks lihasuppidele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 11:32; 22.03 16:31; 23.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

Siit postitusest on selge, et ka sa ise pole ühegi Salvesti purgi silti viimase kahe-kolme aasta jooksul vaadanud.

Mm… vaatasin just, mis siis? 100g valmistoote kohta (purgis on 530g supisegu): energiasisaldus 287 kJ/68 kcal , rasvad 1,2g, millest küllastunud rasvhapped 0,3g, süsivesikud 8,4g, millest suhkrud 1g, valgud 4,6g, sool 0,79g.

Ma just ükspäev haarasin poes hernesupi ja panin selle sama kiirelt tagasi, kui nägin sildil esimese asjana maitsetugevdajat nimega naatriumglutamaat (ehk E621), mis on üks ohtlikumaid E-aineid. Lisaks kaalu jälgimisele võiks iseenesest vaadata ka seda, mis keemiat toit sisaldab. Muide, E621 peetakse läänemaailmas üheks põhiliseks rasvumuse tekitajaks, sest on tõestatud, et E621 sisaldavate toiduainete tarbimine suurendab isu mitmekordselt. Selgitab ka seda, miks nt kartulikrõpsude söömist on enamus inimestel võimatu lõpetada enne, kui need otsas on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:31; 22.03 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purgisupist saab kätte makrotoitained (valgud, rasvad, süsivesikud, vee), mikrotoitained on seal töötlemise käigus rohkemal või vähemal määral ära hävinenud. Purgisupp säilib ju umbes 2 aastat ja selle saavutamiseks saab läbib korralikku kuumtöötlemist.

E621 ei ole just parim asi tervisele, kuid kui seda väga harva ja mõistlikus koguses tarbida, siis pole midagi nii saatanast koostisaine.
Ka selle kasutusele toiduainetes on seatud piirid ning kui pidevalt/regulaarselt ei tarbi E621 sisaldavaid toiduaineid, ei ole see ohtlikum kui igapäevaselt sissehingatav heitgaasine õhk :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

Siit postitusest on selge, et ka sa ise pole ühegi Salvesti purgi silti viimase kahe-kolme aasta jooksul vaadanud.

Mm… vaatasin just, mis siis? 100g valmistoote kohta (purgis on 530g supisegu): energiasisaldus 287 kJ/68 kcal , rasvad 1,2g, millest küllastunud rasvhapped 0,3g, süsivesikud 8,4g, millest suhkrud 1g, valgud 4,6g, sool 0,79g.

Ma just ükspäev haarasin poes hernesupi ja panin selle sama kiirelt tagasi, kui nägin sildil esimese asjana maitsetugevdajat nimega naatriumglutamaat (ehk E621), mis on üks ohtlikumaid E-aineid. Lisaks kaalu jälgimisele võiks iseenesest vaadata ka seda, mis keemiat toit sisaldab. Muide, E621 peetakse läänemaailmas üheks põhiliseks rasvumuse tekitajaks, sest on tõestatud, et E621 sisaldavate toiduainete tarbimine suurendab isu mitmekordselt. Selgitab ka seda, miks nt kartulikrõpsude söömist on enamus inimestel võimatu lõpetada enne, kui need otsas on.

Jube jama. Lohutuseks võin öelda, et ka ise suppi keetes, näiteks kanast, pole see “keemiavaba”, oled ehk kunagi mõelnud, kuidas saab supikana olla poes hinnaga 4-5 eurot? Millega teda in söödetud, et kogu eluea on veetnud vähem kui 4 euroga? Tervislikku tahad, pead metsatalus ise kanu kasvatama (ja ka siis pole kindel, et saastus ei ladestu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

Siit postitusest on selge, et ka sa ise pole ühegi Salvesti purgi silti viimase kahe-kolme aasta jooksul vaadanud.

Nt rassolnik veiselihaga:

Koostisosad: kartul, soolakurk, odrakruup, veiseliha (10% sissepanekul), porgand, sibul, searasv, suhkur, nisujahu, sool, maitsetaimed, vürtsid.

Toitumisalane teave 100 g valmistoote kohta: energiasisaldus 188 kJ / 45 kcal, rasvad 2,1 g, millest küllastunud rasvhapped 0,8 g, süsivesikud 4,8 g, millest suhkrud 0,8 g, valgud 1,4 g, sool 0,70 g.

Kaalualandamisel peaks jälgima, et toit sisaldab piisavalt valku ja samas piiratud hulgal süsivesikuid. Selline toit hoiab ka kõhu kaua täis.
Supilurrist valku ei saa, ja kõhtu see ka ei täida – seega ei ole see kaalualandamisel ideaalne toit. Pigem võta puhast lahjat liha ja sinna juurde aedvilju ja pruuni riisi või tatart.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru sellest toitumisalasest teabest.

Kui võtta see 100g/45kcal – kas see on supipõhja kohta? Või veega 1:1 lahjendatud valmissupi kohta?

Ehk siis kui mul on 500 g/0,5l “paksu” supipõhja ja lisan sellele sama palju vett, siis kas selle saadud koguse (kokku 1 liiter) kcal koguhulk on 450 kcal või 225 kcal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasva (sh küllastunud rasvhapped) on seal tõesti koguseliselt rohkem kui kodusuppides. Lisaks ohtralt süsivesikuid, maitsetugevdajaid (kui on), sool… Kaalulangetaja peaks õppima lugema purgi pealt koostisosi ja energiasisaldust.

Siit postitusest on selge, et ka sa ise pole ühegi Salvesti purgi silti viimase kahe-kolme aasta jooksul vaadanud.

Mm… vaatasin just, mis siis? 100g valmistoote kohta (purgis on 530g supisegu): energiasisaldus 287 kJ/68 kcal , rasvad 1,2g, millest küllastunud rasvhapped 0,3g, süsivesikud 8,4g, millest suhkrud 1g, valgud 4,6g, sool 0,79g.

Ma just ükspäev haarasin poes hernesupi ja panin selle sama kiirelt tagasi, kui nägin sildil esimese asjana maitsetugevdajat nimega naatriumglutamaat (ehk E621), mis on üks ohtlikumaid E-aineid. Lisaks kaalu jälgimisele võiks iseenesest vaadata ka seda, mis keemiat toit sisaldab. Muide, E621 peetakse läänemaailmas üheks põhiliseks rasvumuse tekitajaks, sest on tõestatud, et E621 sisaldavate toiduainete tarbimine suurendab isu mitmekordselt. Selgitab ka seda, miks nt kartulikrõpsude söömist on enamus inimestel võimatu lõpetada enne, kui need otsas on.

Jube jama. Lohutuseks võin öelda, et ka ise suppi keetes, näiteks kanast, pole see “keemiavaba”, oled ehk kunagi mõelnud, kuidas saab supikana olla poes hinnaga 4-5 eurot? Millega teda in söödetud, et kogu eluea on veetnud vähem kui 4 euroga? Tervislikku tahad, pead metsatalus ise kanu kasvatama (ja ka siis pole kindel, et saastus ei ladestu)

Loomulikult on toitu ostes puhast üsna võimatu saada, aga sellegipoolest vähemalt mina eelistan ikkagi valida. Kui toit on ikka kõikvõimalikke E-aineid täis, siis ma usun, et see ise keedetud supp on sellegipoolest tervislikum. Seetõttu olen ma hakanud ostma rohkem toiduaineid talunikelt, eriti just tuttavatelt ja aina vähem igasugu keemiat täis rämpsu. Selle loogika järgi ei ole vahet ka nt Coca-Colal või poest ostetud puuviljadest pressitud mahlal. Ka puuviljad on säilitusaineid ja muud jama täis, aga ma usun, et ikkagi on vahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:31; 22.03 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kunagi ostsin ka suvilasse purgisuppe, et saab kiirelt valmis kui näiteks rannast tuled. Viimastel aastatel pole neid eriti suutnud tarbida, peale söömist jääb pikaks ajaks suhu selline “konservi” maitse, ilmselt see ongi kas liigsest maitsetugevdajast või siis mingist säilitusainest.
Ise suppi keeta on ju imelihtne, osta hakkliha, mingi kanakoivake või kasvõi frikadellid (need on ka viimasel ajal kuidagi imeliku kõrvalmaitsega), pane koos külmutatud supiseguga keema ja supp on kiirelt valmis ilma vastiku konservandimaitseta. Ülejäägi võid sügavkülma panna järgmiseks korraks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru sellest toitumisalasest teabest.

Kui võtta see 100g/45kcal – kas see on supipõhja kohta? Või veega 1:1 lahjendatud valmissupi kohta?

Ehk siis kui mul on 500 g/0,5l “paksu” supipõhja ja lisan sellele sama palju vett, siis kas selle saadud koguse (kokku 1 liiter) kcal koguhulk on 450 kcal või 225 kcal?

Oleneb, mis andmed sul täpsemalt ees on. Keegi enne mainis, et tema numbrid olid valmistoidu kohta ehk siis supi kogusele, kui on valmistatud juhiste järgi. Aga mõnel juhul võib olla supipõhja kalorsus antud, siis peab ise ringi arvestama vastavalt lisatud vee kogusele.
Ja ka esimesel juhul, kui paned teistsuguse koguse vett kui soovitatud on, siis ei jää 100g valmistoidu kalorsus samaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purgisupi ja värske supi kvaliteedivahe on ikka mäekõrgune. Purgisupist on välja aurutatud kõik vitamiinid ja kasulik, selles on liiga palju soola ja sageli ka maitsetugevdajaid. muidugi ei tee see tervisele midagi, kui aeg-ajalt purgisuppi süüa, aga midagi kasulikku sealt küll ei saa, see on odav ja kiire kõhutäide ja kalorid lihtsalt.
Kui tahad tervislikult ja kaalu langetada, osta aurupott ja auruta endale sama ajaga, mis sa purgisuppi teeksid, mõned brokkolid, sparglid, porgandiliistakud jne. Siis on ülivähe kaloreid ja vitamiinid alles niipalju kui see üldse võimalik on kuumutades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka neid foodstudio puljongeid, väga head: https://www.selver.ee/catalogsearch/result/?q=foodstudio hea koralik puljong, rasvane pole.
Aga mina nt kasutan borshipõhjaks Salvesti külmsuppi Suvi hoopis, http://www.salvest.ee/toode/salvest-kulmsupp-suvi-530g/ põhiliselt sellepärast, et seal pole lisatud nisujahu (jah, enamikes on nisujahu paksendajaks, küsisin kunagi Salvestist, nad ütlesid, et kahjuks pole leidnud niisama head ja odavat paksendajat. Kesse ull paneb kodus seljankasse-borsisupi sisse jahu!?!?), pole liha, on 0g rasva ja köögivilja osakaal suur. Niiet näiteks kui sellest teha suppi, siis selle puljongiga ja lisatud hea singi/lihaga annaks küll juba kobedama tervisetoidu välja. Uba on ikkagi selles, et tuleb lugeda koostist. Nt hernesupi tegemine on nii vaevarikas, haisurohke ja ma unustan alati herned likku panna 😛 et kasutan purgisuppi, kui isu tuleb 1-2x aastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 11:32; 22.03 16:31; 23.03 17:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Purgisupp

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.