Esileht Tööelu, raha ja seadused. Püsiv elatise sisse nõudmine kohtutäituri kaudu kas võimalik?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Püsiv elatise sisse nõudmine kohtutäituri kaudu kas võimalik?

Postitas:

Mehega on elatise suhtes sõlmitud notariaalne leping. Igakuine maketähtaeg on määratu 10. kuupäev. Mees palus maksepikendust 10 päeva võrra ja tulin talle vastu. Siiski toimub igakuine veiderdamine maksekuupäevade ja ka summadega. Ühe korra olen kohtutäiturile avalduse teinud ja nii ka oma rahad kätte saanud. Tigedaks teeb just igakuine mängimine summade ja kuupäevadega. Kui on kokku lepotud 10. kuupäev ja 235 euri siis nii olgugi aga ei, iga kuu on üllatus kas summaliselt või ei peeta kuupäevadest kinni. Raske on sedasi arvestada kulutusi lapsele.
Kas tänapäeval ongi nii, et iga kuu pean tegema aga uue avalduse kohtutäiturile ja tema kaudu rahasid sisse nõudma? Või on olemas variant, et kohtutäitur hakkab meest pidevalt jälgima ja igakuised laekumised hakkavad läbi kohtutäituri käima ilma, et ma pidevalt avaldusi teeksin? Lihtsalt automaatselt iga kuu 10.ndal kohtutäitur võtab 235 euri maha mehe kontolt ja kannab mulle. Vanemad inimesed teavad rääkida, et vanasti selline süsteem olevat olnud.
Ja veel….Kui teen täna kohtutäiturile avalduse, et mees ei ole maksnud,täitur algatab menetluse ja homme mees teeb ülekande siis, mis sellisel juhul saab? Kas kohtutäituri kulud määratakse mulle, et olen teinud nn valehäiret või lihtsalt menetlus lõpetatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ise nagu ei pea lapsele kulutusi tegema? Tee fikseeritud tähtajaga kulutused oma rahast ja isalt ju tuleb raha nagunii kuu jooksul.

Ma koliks siit riigist minema, kui mind 18 aastaks kohtutäituri jälgimise alla pandaks. Otsi siis tuult (meest) väljal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Püsiv elatise sisse nõudmine kohtutäituri kaudu kas võimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.