Esileht Kodunurk Puudega köetavas ahjus küpsetamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Puudega köetavas ahjus küpsetamine

Postitas:

Kirjeldage mulle palun, kuidas toimub puudega köetavas ahjus toiduvalmistamine.
Kas ahi on köetud eelnevalt tavapäraselt, kas süsi jääb ahju tavapärasel moel, kas siiber pannakse kinni või jäetakse lahti, millist potti kasutatakse ja üldse, mida võiks teada, kui tahaks ükskord ahjutoidu valmistamist proovida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 23:06; 02.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on katsetamise asi ja oleneb suuresti ahjust. Üldiselt suured paksuseinalised kaanega ahjupotid on selleks. Kütad tavapäraselt ära ja toidu paned ahju siis, kui muidu siibri kinni paneksid. Üldiselt mina pean liha-juurviljad vähese vedeliku sisse panema(vesi, vahukoor, õlu, vein vms.), muidu kuivab söök väga ära. Tangupudrul-mulgikapsastel on endal vedelik sees. Paned toidu ahju, siibri kinni, hommikul võtad välja. Kui külalised tulevad lõunal, siis jätad toidu rahumeeli lõunani sinna sooja ahju ja võtad siis lõuna ajal soojana välja. Oleneb muidugi ahjust, mõni jahtub järgmiseks päevaks ikka väga maha. Mina pean söed poti alt ära lükkama, lükkan taha poole ja külgedele ja panen ahjupoti siis lihtsalt ahju põrandale. Tudengiajal katsetasin igasugu põnevaid õunakrõpse jms lahtise panniga ka. Päris huvitavad tulid. Muidugi kui kõrbema lähevad on tulemuseks hoopis kole hais toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Malmpotid sobivad: http://www.on24.ee/images/d/26402_d_91056.jpg

Kuid tuleb vaadata, et poleks plastnuppudega malmpott, need sulavad ahjus üles: http://www.hansapost.ee/i/hansapost/products/300×300/3/1/31052_oran-emaileeritud-malmpott.jpg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kütad ahju ära, lükkad söed taha-külgedele laiali (ahjupõhi puhtaks), siiber kinni. Toidu võid panna veel hõõguvate sütega otsekohe või veidi jahtunud ahju. Kookigi olen proovinud teha, äärtest kõrbes aga muidu ok. Kõikidel hautamiste jms aeglaste küpsetamiste juures ideaalne asi. Lemmik on kruubipuder, hapukapsad, lihad, kalad, ühepajatoidud, talvel teemegi ahjus sööke, ei mingit juurespassimist. Toit on valmis ikka 2-3 tunniga aga võib vabalt ka ööseks ahju jätta (kui ära ei kuiva). Mul oli isegi mingi plastnuppudega potiasi, mis üles ei sulanud, aga muidugi kindlam ikka malmist kaanega ahjuvorm. Klaasvormiga pole proovinud, kuid peaks saama küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutan ka malmpotti ja teen seda kaminas – panen õhtul kaminasse ja hommikul on valmis. Hernesupppi saab ka kiirelt ja mugavalt teha – järgmine päev teen kondid lihast puhtaks- panen lisa supi sisse, praen sisse sibulat ja riivitud porgandit ja lasen 15 minutiks veel pliidil haududa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma teen ahjukartuleid plekkpanni peal, selline kõrgete äärtega. Söed tahapoole ja siiber kinni. Kooritud kartulid lapiti pooleks ja ahju. Ca 20 minuti pärast on valmis.
Minu juures käiaksegi tihti vaid nende kartulite pärast:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, vastajad, niivõrd asjalike näpunäidete eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 23:06; 02.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ikka väga mõnus toidutegemise moodus, kuna toit tuleb nö kõrvalsaadusena- ei pea eraldi ressursse- elektrit, aega ega muud energiat raiskama 😛 Kui nt õhtul kütta, saab isegi hommikupudru valmis teha.
http://www.nami-nami.ee/Board/Forum/ViewTopic/1693
http://kodukauniks.postimees.ee/viewtopic.php?f=15&t=147837&start=0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tõesti oleneb perenaisest. Mina nt ei jäta pea üldse süsi, mees jätab. Siiber on kinni loomulikult.
Sea- ja veiseliha õhtul ahju, hommikul välja. Vedelikku peab olema piisavalt. Kana ei tohi nii kaua olla, pärast võid konte ka pudruna süüa.
Viimati katsetasin poolfabrikaadist pirukaid lahtises keeksivormis kohe peale siibri sulgemist ahjus küpsetada. Pidevalt käisin vaatamas, et äkki kõrbeb ära, aga hääd said 🙂
Potte olen kasutanud igasuguseid – malmpotte, praepanne katmata või kaetud fooliumiga. Põhiliselt kasutan siiski tavalist metallpotti.
Jõudu, sealiha tuleb küll hää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:15; 02.12 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel. Kunagi on mingi klaaskaas katki läinud ahjus, pärast seda pole julgenud klaasnõusid kasutada. Ehk oli vaid juhus, aga ikkagi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:15; 02.12 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

me kasutame talveperioodil mitu korda nädalas sellist söögitegemismoodust. kasutame suurt malmpotti. kui teha näit ainult ahjukartuleid, siis valmis umbes tunniga, kui liha ka juures, siis umbes kahega. a ja meile meeldib, kui ei ole vett lisatud. terveks ööks jätame ahju (mulgi)kapsad ja hernepudru. ahjuliha läheb liiga pehmeks selle pika ajaga, vähemalt meie jaoks. aga eks see oleneb kindlasti ka ahjust ja on algul rohkem katse-eksitusmeetod. ja kütame nagu tavaliselt, meil jäävad alati mõned söed hõõguma ka. siis lükkan poti lihtsalt ahju ja siiber kinni. ülimugav ja ülimaitsev!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on katsetamise asi ja oleneb suuresti ahjust. Üldiselt suured paksuseinalised kaanega ahjupotid on selleks. Kütad tavapäraselt ära ja toidu paned ahju siis, kui muidu siibri kinni paneksid. Üldiselt mina pean liha-juurviljad vähese vedeliku sisse panema(vesi, vahukoor, õlu, vein vms.), muidu kuivab söök väga ära. Tangupudrul-mulgikapsastel on endal vedelik sees. Paned toidu ahju, siibri kinni, hommikul võtad välja. Kui külalised tulevad lõunal, siis jätad toidu rahumeeli lõunani sinna sooja ahju ja võtad siis lõuna ajal soojana välja. Oleneb muidugi ahjust, mõni jahtub järgmiseks päevaks ikka väga maha. Mina pean söed poti alt ära lükkama, lükkan taha poole ja külgedele ja panen ahjupoti siis lihtsalt ahju põrandale. Tudengiajal katsetasin igasugu põnevaid õunakrõpse jms lahtise panniga ka. Päris huvitavad tulid. Muidugi kui kõrbema lähevad on tulemuseks hoopis kole hais toas.[/tsitaat]

minu ema teeb täpselt samamoodi seda ahjus küpsetamise värki. toit saab imemaitsev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas keegi õpetaks malmpotiga hernesupi/pudru tegemist? no kohe puust ja punaseks palun

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan vana teema, ehk keegi annab veel häid ideid, mida kõike malmpotiga ahjus teha. Hernesupi tegemise õpetust sooviks ka. Kas panna lihtsalt kõik asjad korraga potti ja visata paariks tunniks ahju?
Kas lahtise panniga ahjukartulite tegemisel liigselt niiskust ei eraldu ahju? Vabandan, võib-olla loll küsimus, aga ei tahaks ahju ka ära rikkuda kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen süldimaterjali sedasi valmus keetnud (enne ahju hauduma panemist pliidil liha “ära vahutanud”). Hommikul hakkan lõikuma ja siis panen jahedasse tarduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest saab ahjuga valmistada praktiliselt kõiki sööke. No piimasuppi mitte, aga seda me sööme ka haruharva. Aga tavalist suppi küll – teen selle lihtsalt paksema ja soojendades lisan vett. Üldiselt ma siiski terveks ööks toitu ahju ei jäta, olenevalt toidust saab see siiski 1-3 tunniga valmis (kartul-köögiviljad kiiremini, liha-kruubid-oad aeglasemalt) ja siis tõstan jahtuma, kui kohe sööma ei hakka. Ahjukartuleid olen teinud kaane all malmpotis. Näiteks kotletitaignast olen ahjuga teinud pikkpoissi, kui ahi parasjagu köetud ja kotlette praadida ei viitsi – see käib küll lahtisel ahjupannil, valmib u poole tunniga. Hernesuppi olen teinud näiteks nii, et vähemalt pool päeva leotatud herned ja mingi liha, nt suitsutatud supikogu panen külma veega ahjupotti, lisaks nt porgandi- ja sibulakuubikuid, ja ahju. Soola võib panna hiljem, aga ma olen pannud ka kohe alguses. Kui tahad, et kiiremini valmis saaks, võib mõne aja pärast panna sahmaka külma vett juurde. Maitsestamiseks sobib hästi pune ja tüümian. Valmimisaeg sõltub sellest, millist tulemust soovid: kas pudrusemat või klaarimat. Tunni ajaga igatahes peaks täiesti normaalse supi saama.
Veel saab teha igasuguseid vormiroogi – suvalised köögiviljad hakklihaga või ilma, munasegu peale ja lõpuks juustu. Näiteks kõrvitsavormi teen nii, et alguses poti põhja hakkliha, sibulat, (tomatit,) riivitud porgandit ja lasen natuke haududa, kuni lõikan kõrvitsa kuubikuteks, siis lisan kõrvitsa ja munasegu, lasen u 20 minutit haududa ja lisan riivjuustu, millel lasen ilma kaaneta pisut pruunistuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hernesupp ahjus

100 g herneid
50 g odrakruupi
150 g suitsukooti, suitsuribi või suitsuliha
1 l vett
sool

Hernes eelnevalt leotada. Panna ahjupotti, lisada odrakruubid ning suitsuliha. Maitsestada soolaga. Peale valada vesi ning panna ahju paariks kolmeks tunniks hauduma.

Ja ahjus haudunud kruubipuder lihaga, oehhh: http://toidutare.ee/pudrud/1B0A2/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Puudega köetavas ahjus küpsetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.