Esileht Koolilaps Puudumine ja kontrolltööd

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Puudumine ja kontrolltööd

Postitas:

Kas on seadus, mis kohustab tunnivälisel ajal järele tegema kontrolltööd, mille toimumise ajal on ōpilane haiguse tōttu puudunud? Tegemist pōhikooliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 10:30; 20.02 13:09; 20.02 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa tunni ajal kontrolltöö järeletegemist ette kujutad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks on igal õpetajal ju järelevastamise aeg tunniplaanis, nimetatagu seda siis tunniväliseks ajaks või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on olemas seadus, mis kohustab kontolltöö järele tegema õpetajale sobival ajal. Igal õpetajal on määratud mingi konkreetne konsultatsiooni aeg, millal ta neid järeltööde tegijaid vastu võtab ning see võib olla nii enne kui pärast tolle õpilase tundide aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle jaoks tunnivälisel ajal? Õpilase? Kas konsultatsiooni/järelvastamise tund on tunniväline aeg? Nagu oleks, kui laps seal regulaarselt käima ei pea, aga samas, millal ta selle töö siis teha saaks? Mis sa ise välja pakud? Lastakse ülejäänud õpilased koju ja sinu laps jääb järeltööd tegema, peaasi, et ei oleks tunniväline aeg?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:08; 20.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle jaoks tunnivälisel ajal? Õpilase? Kas konsultatsiooni/järelvastamise tund on tunniväline aeg? Nagu oleks, kui laps seal regulaarselt käima ei pea, aga samas, millal ta selle töö siis teha saaks? Mis sa ise välja pakud? Lastakse ülejäänud õpilased koju ja sinu laps jääb järeltööd tegema, peaasi, et ei oleks tunniväline aeg?

Küllap võiks teemaalgataja arvates kontrolltöö kirjutamist üldse mitte nõuda, kui sel päeval puudutud. Mul üks õpilane nii arvas küll…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lubati erandkorras kontrolltöid ja tunnikontrolle järgi teha ainetunni ajal. Miinuseks see, et selle tunni materjal jäi täies mahus omandamata. Õnneks ei olnud seda varianti vajadust eriti kasutada, kuna kord nädalas toimus koolis järelevastamise tund, kus aineõpetajad jätsid tööd koos nimedega selle õpetaja kätte, kes tol nädalal tundi läbi viis, st jagas tööd laiali ja valvas õpilasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on olemas seadus, mis kohustab kontolltöö järele tegema õpetajale sobival ajal. Igal õpetajal on määratud mingi konkreetne konsultatsiooni aeg, millal ta neid järeltööde tegijaid vastu võtab ning see võib olla nii enne kui pärast tolle õpilase tundide aega.

Kas Sa palun viidata võiksid?

Kelle jaoks tunnivälisel ajal? Õpilase? Kas konsultatsiooni/järelvastamise tund on tunniväline aeg? Nagu oleks, kui laps seal regulaarselt käima ei pea, aga samas, millal ta selle töö siis teha saaks? Mis sa ise välja pakud? Lastakse ülejäänud õpilased koju ja sinu laps jääb järeltööd tegema, peaasi, et ei oleks tunniväline aeg?

Küllap võiks teemaalgataja arvates kontrolltöö kirjutamist üldse mitte nõuda, kui sel päeval puudutud. Mul üks õpilane nii arvas küll…

Jah, ma ei mäleta oma koolipõlvest, et oleks hirmsasti pidanud mingeid puudutud töid peale tunde järele tegema. Puudumise ajal läbi võetud teema tuleb järele õppida, seda küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 10:30; 20.02 13:09; 20.02 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ei mäleta oma koolipõlvest, et oleks hirmsasti pidanud mingeid puudutud töid peale tunde järele tegema. Puudumise ajal läbi võetud teema tuleb järele õppida, seda küll.

võibolla käisime erineval ajal koolis, aga mina mäletan küll, et kontrolltööd tuli alati järgi teha. samamoodi on mu oma lastel nüüd – kontrolltööd tuleb järgi teha, tunnikaid pole vaja teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:08; 20.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ei mäleta oma koolipõlvest, et oleks hirmsasti pidanud mingeid puudutud töid peale tunde järele tegema. Puudumise ajal läbi võetud teema tuleb järele õppida, seda küll.

võibolla käisime erineval ajal koolis, aga mina mäletan küll, et kontrolltööd tuli alati järgi teha. samamoodi on mu oma lastel nüüd – kontrolltööd tuleb järgi teha, tunnikaid pole vaja teha.

Täiesti võimalik, et ma olen mäluprobleemidega saurus. Ilma irooniata, sealjuures 🙂
Ma ei aja jonni, vaid tunnen siiralt huvi – käesolevas trimestris on kaks hinnet, millest üks on 1, kuna laps unustas end peale haigust järelvastamisele registreerida. Ma ei kontrolli teda pidevalt, kuna üldiselt on õppeedukus üle keskmise.
Halb trimestrihinne ei ole minu jaoks maailmalõpp, kuid lihtsalt üllatusega avastasin, et rohkem hindeid polegi, kuna jooksvalt üldse ei hinnatagi, vaid ainult kontrolltöödega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 10:30; 20.02 13:09; 20.02 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on olemas seadus, mis kohustab kontolltöö järele tegema õpetajale sobival ajal. Igal õpetajal on määratud mingi konkreetne konsultatsiooni aeg, millal ta neid järeltööde tegijaid vastu võtab ning see võib olla nii enne kui pärast tolle õpilase tundide aega.

Kas Sa palun viidata võiksid?

Kelle jaoks tunnivälisel ajal? Õpilase? Kas konsultatsiooni/järelvastamise tund on tunniväline aeg? Nagu oleks, kui laps seal regulaarselt käima ei pea, aga samas, millal ta selle töö siis teha saaks? Mis sa ise välja pakud? Lastakse ülejäänud õpilased koju ja sinu laps jääb järeltööd tegema, peaasi, et ei oleks tunniväline aeg?

Küllap võiks teemaalgataja arvates kontrolltöö kirjutamist üldse mitte nõuda, kui sel päeval puudutud. Mul üks õpilane nii arvas küll…

Jah, ma ei mäleta oma koolipõlvest, et oleks hirmsasti pidanud mingeid puudutud töid peale tunde järele tegema. Puudumise ajal läbi võetud teema tuleb järele õppida, seda küll.

Mina käisin koolis nõuka aja lõpus ja tead siis ei pidanud üldse kontrolltöid järele tegema, isegi sai puudutud ja kontrolltöö jäigi tegemata. Tänapäeval kahjuks tõesti nii ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on järelvastamise kord kirjas hindamisjuhendis. Seadus just ei ole, aga ametlik dokument küll, millest lähtuda ja millele tugineda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan. Kehtiv “Põhikooli ja gümnaasiumiseadus” tõesti ei sätesta otsest korda kuidas järeltööde tegemine toimuma peaks, see õigus on antud koolidele. Võta lahti oma kooli koduleht ning loe läbi kodukorra osa, mis puudutab hinnete panemist, sealt leiad oma küsimusele kõige täpsema vastuse.
PS. Ka 20 aastat tagasi pidi kontrolltööd alati järele tegema (tavaliselt peale tunde)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:54; 20.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks matemaatikas peab õpilane vähemalt sama päeva kl 13.00-ks õpetajale Stuudiumis teada andma, et tuleb lisatundi kas õppima või tööd järgi vastama. Igal klassil on omad ajad. Tööd on võimalik järgi teha ka pikapäevarühmas, kus õpetajat ennast juures ei ole, samuti tuleb õpetajale teada anda, mis teema on vastata.
Tunni ajal ei saa ju vastata, siis jääb laps uuest teemast ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:37; 21.02 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Sa palun viidata võiksid?

 Põhikooli riiklik õppekava § 21. Teadmiste ja oskuste hindamine kui kokkuvõtvate hinnete alus
(7) Kui kirjalikku või praktilist tööd, suulist vastust (esitust), praktilist tegevust või selle tulemust on hinnatud hindega „puudulik” või „nõrk” või on hinne jäänud panemata, antakse õpilasele võimalus järelevastamiseks või järeltöö sooritamiseks. Järelevastamise ja järeltööde sooritamise kord sätestatakse kooli õppekavas.
Kooli õppekavas on tavaliselt kirjas, millal on õpetajatel järelvastamiste ajad ja millise aja jooksul on võimalik järeltööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lasknud lastel teha kontrolltöid järgi tunni ajal, aga tegemist algklassidega ja enamasti on tegemist ka testi stiilis või lihtsama arvutustööga.
Üks puudus on käesoleva tunni materjali mitte omandamine, aga kujutaks nüüd ette, kuidas suhtuvad laps ja vanemad tunnis tehtud töö kehva tulemusse. Teised segasid, laps ei saanud keskenduda. Jah, loogiline ju, meil on tund! Aga pärast tunde ei saavat tulla, siis on vaja trenni/koju minna. Need ei ole paraku üksikjuhtumid ja seetõttu on ka koolid oma kodukorras täpsed juhendid välja toonud. Tuleb vaid konkreetse aineõpetaja konsultatsioonitundi minna. Kuna tegemist on teemaalgataja lapse puhul ühekordse juhtumiga, siis vast pole hullu, kui ühe korra peab pärast tunde kooli jääma. Neid, kes mitmes konsultatsioonis iga nädal käivad, on ka hulgaliselt, nendest on küll kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid, kes mitmes konsultatsioonis iga nädal käivad, on ka hulgaliselt, nendest on küll kahju.

Paraku haiguste ajal nii ongi, et lapsed puuduvad pikalt. Minugi laps käis paar korda õppimas, enne, kui töö tegi. Ta on ka hiljem käinud, kui tunnis arusaamatuks jäi.
Algklassis oli õpetajal nädalas üks lisatund, kuhu ta ise kutsus lapsi ja kuhu võisid lapsed ka vabatahtlikult õppima minna.
Lisatundi tuleb võtta kui hüve õpilasele, mitte kui karistust. Tean, et meil põhikooli viimaste klasside õpilased käivad seal heameelega õppimas, just enne kontrolltöid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:37; 21.02 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps puudus eelmisel nädalal haiguse tõttu ja just siis oli kahes erinevas aines kontrolltööd. No oleks võind need ju varem olla, kui laps terve oli 😛
Oleks lapse kontroltöö ajaks lausa kooligi saatnud, kuid esimesel päeval oli laps nii haige, et ei jõudnud kõndidagi.
Ja nüüd teeb järgi. Jama muidugi, et ka tema peab ju oma ringide ja huvikoolide ajast aja leidma ja tegemata asjad ära tegema.
Ja ma küll ei leia, et ei pea järele tegema ja õps on paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega keegi tõepoolest EI KOHUSTA last tööd järgi tegema, aga siis peab laps leppima hindega 1. Oma valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Puudumine ja kontrolltööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.