Esileht Ilu ja tervis puukborrelioos?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: puukborrelioos?

Postitas:

kaks nädalat tagasi leidsin puugi peast, nüüd on sinna lähedale tekkinud punased väiksed laigud-täpid. võib olla õrn peavalu aegajalt.muud kahtlast enesetundes pole. vereanalüüs pidi näitama alles 6-8 nädala möödumisel. ravi oleks 3 nädalat pikk, 2 tabletti päevas. kas tasuks neid täppe-laike mõnda aega jälgida või alustada igaks juhuks tabletiraviga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.07 20:07; 21.07 09:36; 25.07 14:33; 15.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei usu küll, et arst sulle igaks juhuks kanged rohud välja kirjutab.
selline asi on ka olemas, ei tea küll, kui usaldusväärne https://www.sudameapteek.ee/teenus/puugihammustuse-testid/

kõige mõistlikum on pöörduda selle murega perearsti poole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine palun Tallinnas Müürivahe tn 17. Seal on väike esoteerika pood, küsi Kassiküüne ekstrakti ja B-50 vitamiinid. Lisaks hakka ennast magneesiumiõliga määrima, seda saad apteegist, seal õli odavam. Valikus on geel ja õli. Magneesiumiõli imendub läbi naha kõige kiiremini. Sisse võtmisel soovitan ainult Solgari magneesiumtsitraati.
Minu emal oli eelmisel aastal puukborrelioos ja samuti minu lapsel. Kõik need ravimid enne vereanalüüsi aitasid ema hästi. Tal hakkasid käed surema nii,et midagi enam ei saanud teha. Peale vereanalüüsi vastust sai ka AB kuuri. Lapsele andsin kohe peale puugi eemaldamist Kassiküüne ekstrakti. Soovitan kassiküüne ekstrakti kuure teha. Mul on ka paaril tuttaval puukporrelioos. Kahjuks nende närvisüsteem peale seda ei ole enam endine. Kassiküüne ekstrakt, magneesiumiõli ja B-50 on neid samuti aidanud ja nad teevad siiani kuure. See jääb kahjuks eluks ajaks sulle organismi. Edu ja head paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 23:22; 21.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige kindlam oleks teha vereproov, aga see pidi näitama alles 1,5-2 kuu möödumisel. samas apteegis müüdav kiirtest 2-4 nädala möödumisel. ostaksin selle? või uuriks merimetsast vereproovi kohta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.07 20:07; 21.07 09:36; 25.07 14:33; 15.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen see inimene kes soovitas müürivahe tn 17 Kassiküüne ekstrakti. Vereproovi on nii või naa vaja teha, seda ma ei kirjutanud ja AB kuur tuleb ka ära teha. Vereproovi ei saa kohe teha. Vaatan, et 5 inimest on on märkinud, et ei ole hea soovitus. Kas te ise olete põdenud puukporrelioosi, et kohe märgite selle halvaks? Miks on magneesiumiõli halb, B-50 vitamiini? Ja samuti kassiküüne ekstrakt mis on looduslik? Ja need ravimid tõesti toimivad ja aitavad inimese närvisüsteemile eriti magneesium ja B vitamiinid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 23:22; 21.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vereanalüüs peaks ikka varem näitama, juba ehk 3 nädala möödumisel.
Tablettravi on antibiootikumidega, neid ei ole hea igaks juhuks võtta, vaid ainult vajadusel. Punased täpid pole nn klassikaline sümptom. Peaks olema järjest suurenev punane ring ümber hammustuskoha.
Jälgi ennast ja kui tekib mingeid muid kahtlasi sümptome, siis võta perearstiga ühendust.
Puugid levitavad lisaks borrelioosile veel tervet hulka haiguseid, nii et kui lähema kuu-kahe jooksul peaksid tõsiselt haigestuma, siis kindlasti maini arstidele, et sind puuk hammustas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal pole sellest infost väga abi, aga Synlab (endine Quattromed) määrab borrelioosi olemasolu ka otse puugist, seega tasub nahalt eemaldatud puuk puhta topsiga laborisse toimetada, või kui kohe laborisse viia ei saa, siis topsiga seni jääkapis hoida, kuni tekib selleks võimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erythema migrans on borrelioosi sümptom, kuid ei esine kõigil, vist isegi 30% juhtudel pole klassikalist punast laiku. Peanahk on pisut erinev ka, seal võib see punetus avalduda teisiti.
Teemaalgataja- varem alustatud ravi annab kiiremini tulemuse ning hilistüsistused ei ole jõudnud tekkida. Erythema migransi esinemisel alustatakse ravi kohe. Samas ei ole midagi hullu, kui oodata analüüsitulemused ära ja siis vajadusel AB kuur läbi teha, see ei ole ka liiga hilja. Kus piirkonnas puuk saadi, kui Muhus, siis on 90% borrelioos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erythema migrans on borrelioosi sümptom, kuid ei esine kõigil, vist isegi 30% juhtudel pole klassikalist punast laiku. Peanahk on pisut erinev ka, seal võib see punetus avalduda teisiti.
Teemaalgataja- varem alustatud ravi annab kiiremini tulemuse ning hilistüsistused ei ole jõudnud tekkida. Erythema migransi esinemisel alustatakse ravi kohe. Samas ei ole midagi hullu, kui oodata analüüsitulemused ära ja siis vajadusel AB kuur läbi teha, see ei ole ka liiga hilja. Kus piirkonnas puuk saadi, kui Muhus, siis on 90% borrelioos.

Mul pojal oli laik, aga ühtlaselt punane, mitte rõngas. Laik läks ikka suureks, oli põlveõndlast peaaegu hüppeliigeseni. Borrelioosidiagnoosi sai alles paar nädalat hiljem, kui näonärvi halvatusega haiglasse sattus ja veretesti vastus positiivne tuli. Laik oli selleks ajaks täiesti kadunud, hea, et taipasin sellest rääkida.
Teise lapsega läksin kohe perearstile, kui reiel punast rõngast märkasin. Oli siis 4,5cm läbimõõduga. Arst tegi ikkagi vereproovi. Järgmine päev oli rõngas juba pea 6cm. Ravi alustati siis, kui analüüsi vastus tuli.
Nii imelik on lugeda, et laigu puhul alustatakse raviga kohe. Või ei alustatud raviga kohe, kuna puuki ei näinud kummalgi lapsel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearsti juurde ilma pikema jututa. Mida varem saad borrelioosi puhul ravi, seda suurem tõenäosus, et ei saa igasugu tüsistusi. Endal oli puuk, tüüpilist borrelioosirõngast ei tekkinud ja ei pööranud asjale tähelepanu. 2,5 kuud hiljem oli tervis korraga täiesti mokas (liigesevalud, peavalud, ärevus, põieprobleemid) ja siis tuli meelde saadud puuk. Arsti juurde jõudnuna olid borrelioosinäit väga kõrge. Antibiootikumikuur, ja nüüd juba aasta aega tüsistustega võitlemist, kuna liigesed ja kesknärvisüsteem said korralikult kannatada. Pidevad vaibumatud peavalud, ärevus, liigesepõletikud…vaenlasele ka ei soovita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arstil käidud, aga kuna vereproov nii vara ei pruugi näidata, siis asi jälgimisel. kas vereproovi tegemine kuu aega peale puugi hammustust näitaks võimalikku nakkust? või on ikka liiga vara? samas borrelioositest (mis apteegis müüakse) näitab 2-4 nädala möödumisel. on need testid usaldusväärsed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.07 20:07; 21.07 09:36; 25.07 14:33; 15.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine palun Tallinnas Müürivahe tn 17. Seal on väike esoteerika pood, küsi Kassiküüne ekstrakti ja B-50 vitamiinid. Lisaks hakka ennast magneesiumiõliga määrima, seda saad apteegist, seal õli odavam. Valikus on geel ja õli. Magneesiumiõli imendub läbi naha kõige kiiremini. Sisse võtmisel soovitan ainult Solgari magneesiumtsitraati.
Minu emal oli eelmisel aastal puukborrelioos ja samuti minu lapsel. Kõik need ravimid enne vereanalüüsi aitasid ema hästi. Tal hakkasid käed surema nii,et midagi enam ei saanud teha. Peale vereanalüüsi vastust sai ka AB kuuri. Lapsele andsin kohe peale puugi eemaldamist Kassiküüne ekstrakti. Soovitan kassiküüne ekstrakti kuure teha. Mul on ka paaril tuttaval puukporrelioos. Kahjuks nende närvisüsteem peale seda ei ole enam endine. Kassiküüne ekstrakt, magneesiumiõli ja B-50 on neid samuti aidanud ja nad teevad siiani kuure. See jääb kahjuks eluks ajaks sulle organismi. Edu ja head paranemist!

Kas see kassiküüneekstrakt on seal ka vedelal kujul olemas? Ja mis umbkaudne hind on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

andsin Synlabis verd 1 kuu ja 5 päeva peale puugi hammustust. piirnorm pidi olema 18, mul oli näit 13. järelikult siis pole borrelioosikahtlust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.07 20:07; 21.07 09:36; 25.07 14:33; 15.08 16:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis puukborrelioos?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.