Esileht Kodunurk Rääkige amplimaasikatest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Rääkige amplimaasikatest

Postitas:

Kellel amplimaasikate kasvatamise kogemusi, rääkige, millist sorti tasuks osta.
Mida nende kasvatamisel veel teadma peaks. Ilmselt vaja palju päikest ja kastmist.
Aga eelkõige hvitab just, milline sort peaks rohkelt vilju andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada nad kõik on head saagikad, aga ainult esimesel aastal, sest tegemist on selliste hübriididega, mis järgmisel aastal enam nii palju ei kanna ja minu teada ei aita ka tütartaimedest paljundamine, vaid on vaja ekstra hübriidseemet (mitte sellelt taimelt võetud seemet). Eks nad rohkem iluasjad on, sest tegelikult vajab ju palju hoolt ja kastmist ja loomulikult on korralikul peenral tavalise maasika saak kokkuvõttes suurem ja ei ole sellist üleväetamise ohtu kui potimaasika puhul. Kui ikka tahad moosi teha ja külmutada jne, siis on mõeldamatu hooldada 25 potti, sellisel juhul rajatakse ikka peenar. Aga lastel on tore, kui paar amplit on. Mul endal on ainult 1 aasta kasvatamise kogemust ja siis läks ka nässu, hoidsin varakevadel natuke aega kasvuhoones, aga seal läks liiga kuumaks ja kärbus poolenisti ära, pärast enam ei kosunudki, sain vist 10 maasikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole olemas sellist asja nagu amplimaasikas või rippmaasikas, nad kõik võivad niimoodi rippuda (isegi eelistavad ja marjad jäävad puhtad, ka peenraid tehakse korrustega https://www.google.ee/#q=grow+strawberries+vertically ) ja tütartaimi saada ja need võivad kandma hakata. Enamasti on nad lihtsalt selline sort mis on taasviljuv ja annab palju võsusid. Minu lemmikud on kuumaasika ristandid (mida enamus taasviljuvaid ongi).
Kõige tähtsam: kuna amplis on tavaliselt mitu taime väga vikese mullakogusega, siis vajavad nad vähemalt ülepeva (suvel kuumaga iga päev) kastmist ja regulaarselt väetist. Amplimuld kuivab kiiresti läbi võrreldes peenraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk Rääkige amplimaasikatest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.