Esileht Hobinurk rääkige Marokost! või Portugalist!

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: rääkige Marokost! või Portugalist!

Postitas:

Sel aastal kujuneb vist nii, et erinevatel põhjustel (tööga seotud) ei saa septembris reisida ega saa ka jaanuaris-veebruaris. Seega ei saa minna kuhugi Vahemere äärde ega talvel kuhugi kaugemale.
Mis oleks hea sihtkoht oktoobri teises pooles ja novembris? Ideaalne sihtkoht oleks, kus saaks rannapuhkust segada vaatamisväärsustega tutvumiseks. Ja siis on silma jäänud Maroko. Lugesin Maroko reisijuhti ja tundus, et võiks vastata minu huvidele.
Kes on ise Marokos käinud, kas soovitate? Lisan veel, et reisime omal käel. Ise ostame piletid, paneme hotellid ja ise koostame programmi. Mis linna Marokos tasuks lennata, kus oleks head rannad lähedal ja ka vaatamisväärsusi?
Olen ka tänulik, kui soovitate mõnda muud sihtkohta, kuhu just novembris sobiks sõita? Muidugi võib ka Aasiasse novembris minna, aga ilmselt meil üle nädala poleks võimalik ära olla ja nädala pärast nii pikka lendu pole otstarbekas ette võtta.
Teine koht, mida olen kaalunud, on Portugal. Kuid kahtlane, kas seal novembris enam nii soe on, et rannas saaks olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marokos pole käinud, küll aga Lõuna-Portugalis oktoobri esimeses pooles. Siis olid ilmad superilusad, umbes sellised nagu meie ilusal suvel (25 C) ja vesi ka veel soe. Novembris ma enam riskida ei julgeks, ei usu, et sel ajal enam rannailma on.

Novembris saab rannailma Euroopas ehk vaid saartel, proovi Madeirat, Maltat, Kreetat. Kanaari saared on muidugi kindla peale minek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud mõlemas, aga septembri lõpus ja oktoobri alguses.
Marokos lendasime Rabatisse, käisime veel Casablancas, Ifrane´s, Fes´s, Chefchaouen´s, Ceutas (see küll pole enam Maroko). Üldiselt jäime väga rahule. Ei peatunud hotellides, vaid rentisime maju/kortereid. Kohalikud olid sõbralikud, toidud head. Mis häiris, olid mustad ja prahti täis rannad. Samas kogu see ahrhitektuur ja kultuur olid hästi teistsugused. Kuna meist keegi prantsuse keelt ei valda, siis kohati tuli end käte-jalgadega selgeks teha, aga saime hakkama.
Majutuse puhul muidugi on hästi oluline, et vaatad pilte, loed teksti ja siis ka veel küsid üle. Meie tahtsime kindlasti saada 3 eraldi magamistuba ja meid ikka trikitati sellega ühes kohas.
Portugalis olen käinud nii Lissaboni kandis kui ka Faro ümbruses(Sagres, Lagos, Albufeira, Estoi). Portugali kohta ütleks, et samuti hästi sõbralikud inimesed, hea toit, mõnus kliima. Novembris ilmselt rannailmaga juba kehvad lood.
Naisterahvana meeldib mulle Portugalis rohkem – ei pea ennast nii katma ja olemine seetõttu vabam ning mugavam. Marokos ikka katsime paljad õlad rätikuga ja riideid pakkides valisime pikemad seelikud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Marokos veebruari esimesel nädalal ning väga mõnus oli. Ilm oli selline 19-20 kraadi, aga kui päike peale küttis, siis oli väga palav – hotellis sai päikest võtta. Samas varjus, näiteks hommikuti ja õhtupoolikul, oli jahedam ning jakk oli alati kaasas. Tegelikult kandsin pidevalt veidi pikemaid ja mitte nii ümber riideid, sest endal on mugavam, kui sind ilastades ei vaadata (tegelikult nagunii vaadatakse, aga ikkagi tunned korralikult kaetuna end vähem lihatükina).

Linnaks oli Marrakech. Meie hotell oli linnast veidi väljas, aga sellest polnud midagi, sõitsime taksoga. Marrakech ise on väga kaootiline ja lärmakas linn – minu jaoks väga uudne kogemus. Ma tõeliselt nautisin enda reisi ja ahmisin endasse iga kogemust, aga samas sain ka aru, et selline rahvus ja kära/müra on tõsiselt väsitav ning ma tulin Eestisse tagasi väga hea meelega. Õhtuks oli alati väsimus suur, sest päeval tuleb nii paljudele asjadele reageerida – kuigi iga sekund kaupa peale määrivatele kohalikele ei pea ju tegelikult reageerima, siis ikkagi see mitte-reageerimine oli ka väsitav.

Lisaks käisime merelinnas Essaouris, mis on rahulikum ja mõnusam, aga randa seal küll ei saa – räpane ja nagunii marokolaste ees end paljaks ei kisu, kui just tatinire oma nabale ei taha. Mägedes meeldis väga – sinna tasub kindlasti üks matk teha. Seal oli täielik kevad – kergelt karge, vulisev vesi jm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Hobinurk rääkige Marokost! või Portugalist!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.