Esileht Hobinurk rääkige oma Itaalia-reisidest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: rääkige oma Itaalia-reisidest

Postitas:

Käisin suvel Prantsusmaal. See oli mu esimene Lõuna-Euroopa reis. Olen siiani veel muljete mõju all. See kunst ja need toidud…
Otsustasin, et järgmine reis tuleb Itaaliasse. Reisikaaslaseks saab mul 16aastane poeg, nii et ka temale peaks asi huvitav olema. Mõlemad naudime reisil kunsti ja toitusid, 16aastane ei ütleks vast ära ka mõnest kaelamurdvamast lõbustuspargist, kui selline seal olema peaks. Kauni looduse nautimise vastu pole ka midagi.

Te lihtsalt muljetage ja jagage oma emotsioone ja ma üritan siis kild killu haaval seda uut reisi kokku panema hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 21:39; 31.07 16:16; 01.08 17:31; 07.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

proovin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen ilmselt korra veel sinna (autoga) sest Pompeis jäi käimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tervet Itaaliat korraga üritama ei hakkaks kui sul just tohutult aega ja raha pole. Teeksin kas Põhja-Itaalia reisi (Veneetsia, Firenze, Siena jne) või siis Napoli-kandi (Napoli, Pompeij, Vesuuvi vulkaan, Capri). Roomat ma isiklikult ei soovitaks. Tore oli seal ära käia aga tagasi enam ei tahaks. Suurlinn, palju kerjuseid, kaubitsejaid ja vargaid ja see oli väsitav. Paljud teised suurlinnad on mulle tunduvalt positiivsema mulje jätnud kui Rooma. [/tsitaat]

100% nõus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud Itaalias kolm korda. Esimene kord oli Toskaana ja Rooma. Teine kord Sitsiialia ja kolmas kord Garda järv, Dolomiidid ja Veneetsia. Kõik korrad käisime Ryanairiga Milanosse. Sitsiilia puhul muidugi jätkulennuga edasi.
Kindlasti ei jõua sa ühe reisiga tervet saabast ära võtta, see pole reaalne:) Meie kõik reisid olid nädalased. Ja me pole ka veel kaugeltki igal pool käinud. Roomast allpool, Napoli ja Pompei, on käimata. Samuti “saapakonts” ehk Bari ümbrus.
Mina soovitan sul alustada Toskaanast, see on kõige rohkem Itaalia. Firenzes on tohutult muuseume ja kunsti. Siena on väga ilus veidi väiksem linn. Ja muidugi kõik need kümned väikesed linnakesed mäetippudel nagu pääsukesepesad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 22:24; 31.07 23:28; 07.08 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka Milanost alustada (Ryanair maandub tegelikult Bergamos ja see osutus minu lemmiklinnaks, Milanosse ei läinudki teisel korral) Sealt siis Firenze, Siena, Cinque terre. Genova mulle sügavat muljet ei jätnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 14:30; 03.08 09:43; 23.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tulime terve perega Itaaliast ja meile kellelegi ei meeldinud see riik. Esiteks ei räägi nad praktiliselt üldse inglise keelt, teiseks on vahemaad tohutult pikad (nt Bergamo lennujaamast sõidab autoga Itaalia keskossa neli-viis tundi vähemalt, iga suurema linna vahe on tundides), kolmandaks saab sealt korraliku õhtusöögi alles kella 20-st õhtul, neljandaks on rannad ülerahvastatud ja räpased (sealjuures ka eesti turistide seas populaarsed Rimini ja Cattolica).
Roomas on tohutult kuritegevust, kerjuseid, räpasust.
Veneetsia ja San Marino on tõelised turistilõksud (parkida pole kuhugi, poemüüjad teenindavad vene keeles, üks ja sama turistinänn jne)

Järgmine kord (kui üldse minna), valiksin Sardiinia või Sitsiilia või Capri saare.
Või siis teeks sõbrannadega puhtalt Firenze linnareisi (shoppaks ja käiks mööda muuseume/kunstigaleriisid).

Iseenesest toit ja vein olid odavad, bensiin kallis (1,8 eur/liiter), kiirteed on liikumisel suureks abiks (samas ilma GPS-ta ei tee Itaalia teedel muidugi midagi), riided kaubanduskeskustes ja outletides odavad (samas outletid tihtipeale kiirteede ääres suvalistes kohtades ja selleks ajaks kui outleti silmanurgast märkad oled juba kiirteel pöördumatult mööda pannud).
Kohalikud inimesed üldiselt väga sõbralikud ning ei ole tüütud.

Mulle meeldivad hoopis rohkem ikkagi Kreeka saared (ilusam maastik, ilusamad rannad, puhtam/selgem vesi, väiksemad vahemaad), eeldan, et mulle meeldiks ka Sardiinia/Sitsiilia kuigi see pitsa ja pasta tüütab nii või teisiti täiega ära. Lõpuks tuled koju tagasi ja oled näost ise üks saiake.

Ja kordan veelkord – nad ei räägi praktiliselt üldse inglise keelt (eriti maakohtades on toidumenüüd, kirikutes/muuseumites info jne kõik ainult itaalia keeles).

Kui nüüd meie pere reisidest meeldivuse järgi pingereda teha, siis:
1. Kreeta ja Santorini
2. Portugal
3. Soome-Rootsi-Norra-Taani
4. Iirimaa
5. Itaalia
6. Egiptus

tahaks perega ära käia veel Londonis ja Maltal. Võib-olla käiks vaataks ka Horvaatiat korra.
Loodetavasti sain abiks olla.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:10; 12.11 02:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, asi hakkab juba ilmet võtma. Võib-olla panen kokku reisibüroo mitu reisi + liingun ise Itaalias ringi vahepealse aja. Hetkel tunnen küll, et tahaks korraga võimalikult palju Itaaliast kogeda. Pole seda reisimise jm nautimise kvaliteetaega mulle enam palju jäänud. Ei tea ju, missugune on mu tervis nt 50+ vanuses. Kas üldse kannatabki siis enam reisida.
Minu eesmärgiks on eelkõige kunsti- ja toidureis + soov ilusat loodust näha. Pole mõtet väita, et seda Itaaliast ei leia.

Minu reiside top on selline:

1. Prantsusmaa (olen ka sellest kohast sõltuvuses, katsun üle saada:).
2: Rootsi ja eriti Stockholm (võin seal nõrkemiseni käia ja ikkagi veel jumaldan seda riiki ja ta pealinna).
3. Taani. Muidu vahva, aga kultuurikiht on õhukene ja upub üleüldisesse tehnokraatiasse ära. Sellest väsib ja tüdineb kiiresti. Tagasi ei igatse, kuigi muljed sealt pole üldse pahad.
4. Soome. Põhja piirkond on ilus ja pakub kauni looduse näol silmailu. Muud osa vabatahtlikult eriti ei külasta. Matslik ja eestlastevaenulik.
5. Norra. Ei kannata mina neis mägedes sõitmist. Linnad on koledad, hinnad taevas, rahvas talupoeglik. Ei tõmba tagasi.

Lõuana-Euroopa on võrratu just puhkamiseks ja meelte hellitamiseks. Olen ennegi Rooma kriminaalide kohta karme sõnu kuulnud. Samas on see nii paljusid kultuuriväärtusi sisaldav linn, et ignoreerida poleks seda mõistlik.

Kõigi teiste muljed on siia teemasse samuti teretulnud:).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 21:39; 31.07 16:16; 01.08 17:31; 07.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule näiteks Kreeta erilist muljet ei jätnud. Väga meeldis ainult Samaaria kuru matk. Võib-olla on minu pettumus tingitud sellest, et see on ainus reis, mis meie pere on ostnud paketina büroost. Elasime nädal aega samas kuurordis samas hotellis, mis oli täielik pettumus (4tärni meie hinnangul tavaline 3tärni). Ise reisi kokku pannes sõidame ringi ja peatume pea iga öö eri kohas, nii näeb rohkem. Nt Sitsiilias, mis on pindlalt u Kreetaga võrreldav, tegime ringi nädalaga peale ja nägime kõik olulisema ära.
Mina soovitan sul ise oma reis kokku panna. Kuna ütled, et vahepeal reisiksid niikuinii omal käel, siis milleks üldse vahepeal mingi reisifirmaga sehkendada? Mina kasutan peamiselt kolme abimeest: esiteks Silmaringi reisijuht pluss internet, millega panen kokku programmi: kus mida vaadata. Lisaks on programmi planeerimisel abiks Google Maps, millega vaatan trajektoorid ja vahemaad eri kohtade vahel. Siis mõned lennufirmade kodukad ja lennupiletite otsingusüsteemid (bookinghouse.ee, lendama.ee jt) lennupiletite ostmiseks. Kui lennupiletid ostetud, siis booking.com kaudu otsin ja broneerin hotellid. Kuna me oleme ka veidike gurmaanid, siis bookatable.com kaudu otsin sihtkohtades häid restorane.
Trip.ee on ka abiks, seal on teemad loogiliselt maade ja piirkondade kaupa, saad vaadata mis sind huvitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 22:24; 31.07 23:28; 07.08 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on autoga sõitmine suur töö, eriti veel tundmatus kohas. Ma jätaks selle töö he meelega kellegi teise, st turismifirma kanda. Samuti pole mul kedagi, kes vahetaks autosõitude ajal mind välja. arvan, et rendiauto rooli keerates kujuneks reisist minu suurim katsumus. Hipilikult ühistranspordiga (rongid, bussid jm) ma ka Itaaliat avastama ei taha minna. Tahan siiski reisi nautida.
Mu meelest on just hea kombineerida sõit turismireiside ja omapäi käimisega. Need kohad, mis meeldivad ja mille puhul tekib tunne, et jäi napiks nende külastus, ongi võimalik teistkordselt kohe nn üle külastada.

Kreeka ja Kreeta, samuti Hispaania on ka kindlasti avastamist väärt, kuid need reisid jäävad alles kaugesse tulevikku minu jaoks. Saksamaal on mul laps ise nii palju käinud, et siina temaga eraldi koos minna pole mul mõtet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 21:39; 31.07 16:16; 01.08 17:31; 07.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaksin veel, et ainult linnareise pole mõtet küll südasuvele planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lisaksin veel, et ainult linnareise pole mõtet küll südasuvele planeerida.[/tsitaat]
Väga õige! Kui ujumie plaani ei ole, siis valige tõesti aprilli lõpp-mai algus oma reisiks. Suurlinnades on suvel VÕIMATU!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 14:30; 03.08 09:43; 23.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesingi just Germalo peale, nii et aitäh informeerimast. See Norra reis, millega eriti rahule ei jäänud, oli ka Germalo organiseeritud. Ja oli ka hästi tiheda programmiga, mis reisil väga häirima hakkas. Arvasin, et see oli lihtsalt üks ebaõnnestunud reis, kuid ilmselt on see siis ikkagi terve reisibüroo käekiri.

Eks ma nuputan siis vaikselt edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.07 21:39; 31.07 16:16; 01.08 17:31; 07.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud Germaloga Peterburis ja minu meelest oli meie reisisaatja lihtsalt ebaprofessionaalne. Lisaks veel ka venemeelne. Mul oli kaasas vene ajalugu hästi tundev sõbranna ja too tundis piinlikkust giidi faktiapsude pärast. Giid kohtles meid nagu poolearulisi või teise klassi õpilasi. Sõitsime poolteist tundi bussiga Ermitaazhi juurest vahakujude muuseumi – mis asub sisuliselt teisel pool väljakut, 10 min jalgsi minna. Aga meid kästi tulla bussi ja loksutati poolteist tundi tipptunnil ringi. Bussist välja giid meid ei lubanud, rääkis kogu aeg, et sõidame järgmisesse kohta – mis osutus olevat eelmise koha kõrval. Jalga maha me Peterburis praktiliselt ei saanud. Korraldatud õhtusöök rahvusrestoranis oli täielik õudusunenägu. Mingist autentsusest polnud seal juttugi. Oli vist mingi asutuse söökla steriilne kelder, kus vahepeal mingi rahvaansambel natuke laulis-tantsis. Mina enam kunagi Germalo teeneid ei kasuta! Tõesti juba nende firma nime kuulmine-nägemine teeb mu tigedaks. Hea vähemalt, et tegemist oli Peterburiga, mitte mõne kaugema-kallima reisiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.07 22:24; 31.07 23:28; 07.08 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just tulin eelmine kuu Napoli-Capri reisilt. Napoli on suhteliselt räpane linn kuid minule just meeldis, et oli teistsugune kui meil. Elasin Piazza Garibaldil küllaltki tagasihoidlikus hotellis, kuid asukoht oli ideaalne, otse kõrval oli rongijaam. Sealt sai rongiga kohe Vesuuvi vulkaanile sõita, kus oli imeliselt ilus vaade pealpool pilvi 🙂 Lisaks sõitis t¨arter-buss otse sellelt platsilt lennujaama ja tagasi ka niiet polnud ka sellega probleemi.
Käisime ka Capri saarel ühepäevasel ekskursioonil. Tegemist täieliku turustikaga – saarel ainult rikaste villad ja Gucci jm poed, kõik väga kallis. Samas on kõik jälle meeletult ilus ja vaated on imelised. Käisime ka Blue Grotto koopas. Arvan, et Capri saarel saab ilusti kõik ühe päevaga ära vaadata ja seal hotelli eest hingehinda maksta pole mõtet. Napolist läheb palju praame sinna igapäevaselt.

Põhja-Itaalias olen käinud veel Firenzes, Veneetsias, Lido di Jesolo (kuurort, peale päevitamise ja rannapromenaadil jalutamise väga midagi muud teha pole, ainult paadiga teistele väikestele saartele minna, mis iseenesest on tore). Veneetsias tasub kindlasti käia, kuid ka selleks piisab ühest päevast.

Ühesõnaga, ma arvan et ükskõik kuhu lähed Itaalias, on see imeline. Ma jumaldan Itaaliat, sealset kultuuri ja toite!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldinud.
Ülerahvastatud kiirteed, jube liiklus, haiged rollerijuhid,
inglise keelt ei osata, teenindajad on laisad, iga asja eest tahetakse raha.
Iga kell valin enne näiteks Horvaatia.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin La Stradaga, meeldis küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veneetsiaase tasub minna ehk mais-polnud väga palju rahvast. Läksin rongiga ja jalutasin terve päeva , sõitsin ka veetrammiga. Jõin kohvi ja sõin jäätist, muuseumites olid küll pikad järjekorrad ja ei läinudki lõpuks. Majad ja tänavad on piisavalt huvitavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma kavatsen minna nädalaks Lucca kanti (öömaja on seal), kas te oskaksite soovitada kohti, kuhu kindlasti minema peaks? sõidame rendiautoga, suuremates linnades on kindlasti parkimisega probleeme. kas me kaotame midagi, kui Firenze ja Pisa täitsa vahele jätame?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kedagi, kes on käinud paketireisiga Itaalias? Pakub huvi just Sitsiilia ja ka Napoli. Leidsin, et Novatours on hetkel isegi sinna reise korraldamas https://www.novatours.ee/puhkusereisid/itaalia. Tore oleks kuulda reisimuljeid just nendest piirkondadest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Napolis varastati paljaks, aga Capri on ilus jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kus Itaalias need põgenikelaagrid on. Oleks hea teada, et saaks neist piirkondadest eemale hoida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abikaasaga sätime oma Euroopa reisid alati aprilli lõppu. Siis on ilmad juba ilusad, aga turiste normaalselt. Meil on alati kavas paar päeva linnades ja paar päeva rahvusparkides või mägedes. Viimane osa on mulle endale alati rohkem meelinud.
Itaalias oleme käinud 3 korda 1) Milaano (võib vahele jätta), Veroona (nunnu), Veneetsia (Muraano ja Buraano on lahedad saared) ja sealt alla Liguuria rannikule. Viimane on superkoht, kus 5 kaluriküla on nagu omaette maailmas. 2) Firenze, Sienna ja Elba saar (seal matkasime). Mõlemad need reisid tegime ühistrantspordiga – rong, buss. Ühistrantspordi hinnad on suht kallid, aga plaanid internetis olemas ja liiklus toimib ja on täpne.
3) Sardiinia reisi tegime rendiautoga. Väga ilus saar, pealinna võib muidugi vahele jätta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on vist nüüd juba ka Itaalias jõudnud ära käia, aga mõtlesin et igaks juhuks jagan ka enda kogemust. Põhja-Itaalias olen käinud kahel korral, esimene kord Milaanos ja Genovas, teine kord Veneetsias. Genova meeldis neist kõige rohkem, aga nüüd on plaanis minna kolmas kord ja talvel, mis peaks veel parem olema, sest mulle ja mehele meeldib mõlemale suusatada (siiani oleme Rootsis ja Slovakkias käinud). Valisime Val di Fiemme, hotelliks on Bellaria (hotellipakkumise leidsime siit: https://www.novatours.ee/otsing/puhkusereisid/itaalia/bergamo, mis asub suhteliselt heas kohas ja ümberringi on terve hunnik kuurorte. Eks annan teada, kuidas Itaalia suusareis kulges ja kas tasub minna!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abikaasaga sätime oma Euroopa reisid alati aprilli lõppu. Siis on ilmad juba ilusad, aga turiste normaalselt. Meil on alati kavas paar päeva linnades ja paar päeva rahvusparkides või mägedes. Viimane osa on mulle endale alati rohkem meelinud.

Kasutan juhust ja küsin, milline oleks sobiv riietus aprilli lõpus Itaalias reisimiseks? Olen sinna järgmisel aastal minemas. Aitäh ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie abikaasaga sätime oma Euroopa reisid alati aprilli lõppu. Siis on ilmad juba ilusad, aga turiste normaalselt. Meil on alati kavas paar päeva linnades ja paar päeva rahvusparkides või mägedes. Viimane osa on mulle endale alati rohkem meelinud.

Kasutan juhust ja küsin, milline oleks sobiv riietus aprilli lõpus Itaalias reisimiseks? Olen sinna järgmisel aastal minemas. Aitäh ette!

SAma tark on küsida, millist riietust kanda mais Eestis. Vaevalt et keegi seda oskab ette ennustada. Seal võib olla aprillis kuumalaine aga võib ka jahe-niiske-tuulise peale sattuda. Eks sa pead ikka ilmateadet vaatama nädal enne ja siis saad otsustada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.07 14:30; 03.08 09:43; 23.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan juhust ja küsin, milline oleks sobiv riietus aprilli lõpus Itaalias reisimiseks? Olen sinna järgmisel aastal minemas. Aitäh ette!

Täpselt õige, et vaata, millist riietust kantakse Eestis mais! Võib olla 22 kraadi ja lauspäike, aga võib olla ka 12 kraadi, pilves ja vihmane. Ma olen Itaalias ühe korra käinud just nimelt aprilli lõpus. Toskaana kandis ja Roomas. Mul oli kaasas üks õhuke kilejope ja üks natuke paksem jope. Fotosid vaatan, siis need kaks jopet on mul enamusel piltidel ülestikku seljas 🙂 Samas mäletan, et paaril päeval sai ka õhukese kampsuni väel ringi käia. Nt Siena keskväljakul on tehtud pildid, kus on t-särk seljas ja kampsun seotud ümber vöö. Viimasel päeval Roomas oli aga lausa palav. Nii et võta kaasa lai valik riideid ja selliseid, et vajadusel saad kõik üksteise otsa selga toppida. Mul õnneks see õhuke kilekas oli number suurem, nii et mahtus selle teise jope peale selga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin perega Roomas ja Napolis. Pereks on siis mees ja peagi kolmeseks saav laps. Kui on huvi ja natukene vaba aega, siis võib lugeda selle kohta siit: https://hashtaglifeonline.com/

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja selleks kaevasid üles aasta vana teema? Et su üllitist lugeda?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 17:00; 11.11 17:05; 10.04 18:34; 13.05 20:21; 14.05 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su õigekiri on kohutav. Väljendusviisist rääkimata. Ja no Roomast ei rääkinud sa midagi…kindlustus ja giidid 50 euro eest ei ole rooma…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.11 17:00; 11.11 17:05; 10.04 18:34; 13.05 20:21; 14.05 18:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Hobinurk rääkige oma Itaalia-reisidest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.