Esileht Kodunurk Rabarberikook

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Rabarberikook

Postitas:

Mulle toodi sületäis rabarbereid. Enamus muidugi läheb sügavkülma, aga tahaks ka rabarberikooki teha. Väga lihtst ja lollikindlat retsepti oleks vaja.
Mulle maitseb kaerajahu, kas on mõnd retsepti mis oleks ka sellega või võin seda lihtsalt asendadagi nisujahuga ?
Laoge oma head retseptid lagedale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muretainas alla, rabarber suhkruga vahele ja biskviit peale. Vahet pole mis jahu kasutad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik lapsepõlvest, selline lihtne ühekausikook.
200g võid
3 dl suhkrut
4 muna
1 tl küpsetuspulbrit
tiba soola
4 dl(või õige natuke veel) jahu
rabarbereid

Sulatan või, klopin suhkru ja muna võiga segamini (ei vahusta), lisan jahu, küpsetuspulbri, soola ja segan ühtlaseks. Lisan tükeldatud rabarberid (neid on ikka päris palju – pole kunagi kaalunud, panen silma järgi, aga umbes nii nagu Toots arvas, et kringlis peaks rosinaid olema).

Küpsetan ahjuvormis, mitte plaadil (on selline kõrgemate servadega kandiline vorm). Tulemuseks on u 4cm paksune mõnusalt mahlane kook. Aega pole ka kunagi täpselt jälginud, panen taimeri poole tunni peale ja siis edasi jooksvalt vaatan, et pealt ilus ja piilun ka põhja alla. Tavaliselt u mingi 45 min kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin mõni nädal tagasi keegi jagas oma retsepti ja no tõesti ülihea ja ülilihtne kook on. aega läheb täpselt nii kaua kui ahi soojeneb ja mustaks saab vaid üks kauss.

3 muna, 3dl suhkrut, 3dl jahu, 1tl küpsetuspulbrit, 600g rabarberit. Munad ja suhkur kloppida tugevaks vahuks, lisada kuivained ja hakitud rabarber. Küpsetada 170kraadi juures 35min. Mõnus biskviit, pealt nagu besee, sees hapukas mahlane rabarber. Ja lihtsalt nii lollikindel ja hästi meeldejääv retsept.

Selle koguse jaoks 24cm läbimõõduga. Kui teha 28cm läbimõõduga, siis on 4 muna, 4dl suhkrut, 4dl jahu, 1tl küpsetuspulbrit ja 1kg rabarberit. Rabarberit võib tõesti kohe palju panna, muidu tuleb kuiv.

lisaks on jube lihtne kogust reguleerida, kuna olen suur maiasmokk, siis vahel teen ainult endale ja siis võtan 1 muna, 1 dl suhkrut, 1 dl jahu, näpuotsatäis küpsetuspulbrit ja 200g rabarberit. mul on selleks üks väike ümmargune vorm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Kodunurk Rabarberikook

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.