Esileht Pereelu ja suhted raha ja õnn

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: raha ja õnn

Postitas:

Soovitan soojalt teemaalgatajale ja kõigile teemasse kirjutajatele minna kinno vaatama filmi “Stiilne lahkumine”. Väga teemakohane ja lõbus film.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke mulle miljon, ma pärast vastan 😀

Tegelikult ma arvan, et kindlasti raha teeb õnnelikumaks. Saad osta asju mis meeldivad, reisida, elada ilusas majas… Ei meeldi kodutööd – palkad koristaja. Suhteprobleemid? – sõidad mehega unistuste puhkusele jne. Raha lahendab palju probleeme. Ei pea muretsema, et mis saab kui nt tööst ilma jääd. Saad teisi aidata, kes hädas on.
Siirast armastust ja sõprust muidugi raha eest ei saa, aga palju muud küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tervist ikka ei saa raha eest. On surnud ikka kõik need rahakogujad, kel surmatõbi on olnud, hoolimata tüvirakkude siirdamisest ja operatsioonidest Saksamaal.

Õnnelikuks teeb see, et sa oskad väärtustada seda, mis sul on, mitte kadetseda selle üle, mida pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:06; 19.04 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On surnud ikka kõik need rahakogujad, kel surmatõbi on olnud, hoolimata tüvirakkude siirdamisest ja operatsioonidest Saksamaal.

Aga vaeseid on surnud ka selliseid, kel pole surmatõbi olnud, lihtsalt ravimid on kallid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:23; 18.04 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On surnud ikka kõik need rahakogujad, kel surmatõbi on olnud, hoolimata tüvirakkude siirdamisest ja operatsioonidest Saksamaal.

Aga vaeseid on surnud ka selliseid, kel pole surmatõbi olnud, lihtsalt ravimid on kallid.

no vot, vaene teab, et raha pole ja on viimased elupäevad nii õnnelik kui olla saab. rikas kulutab viimsegi sendi kõiksugu ravimitele, arstidele ja sureb deprekaga, sest raha ju on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 12:21; 17.04 12:52; 17.04 13:53; 18.04 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen palju mõelnud selle peale, sest viimase 5 aasta jooksul on mu enda rahaline olukord ca 5-10 korda paranenud. Ma olin varem ka õnnelik, aga siis olin lihtsalt noor 🙂
Praguseks olen jõudnud järeldusele, et raha ei ole garantii, et sa õnnelik oled, aga meie ühiskonnas on õnnelik olemiseks siiski raha vaja.
Ehk, et.. meie ühiskonnas: ilma rahata õnnelik olemine on väga väga raske.
Kui sul on raha, siis sa võid õnnelik olla, aga ei pruugi – siin tulevad juba uued tegurid mängu.

See jutt kehtib alates mingist vanusest.. Umbes 25 või nii.
Kusagil 18-25 saab vabalt ka rahatult üdini õnnelik olla.
Lastel on eakohaseks ja mõnusaks arenguks on päris palju raha vaja ja 25+ on siis jälle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 23:37; 18.04 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see kommentaar ka, et mu meelest on raha ja tervise vahel väga suur seos.
Jõukal inimesel on tervisliku eluviisi viljelemine NIII palju lihtsam + stressi on vähem.

Muidugi saab rahatult ka tervislikult elada, aga see on keerulisem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 23:37; 18.04 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha, raha, raha
Mina olen rikka mehe, vaene naine 😉
Elu on, raha mõttes, muretu. Midagi vaja on-ostan, midagi tahan teha-teen, kuhugi soovin reisida- reisin, aga minule endale ei meeldi minu roll “see ei ole minu raha ja seda on ebamugav kasutada, tihti tunnen süümekaid- kuigi kasutan”
Mees, kes seda teenib on kuhjatud töö ja igasugu ettevõtmistega. Kui temalt küsida, kas ta on õnnelik siis oma saavutuste üle, aga mitte selle pärast, et raha rohkem, kui teistel tavaliselt on. Raha loob võimalused.
Mina võin ükskõik, kus töötada, aga ma teenin ikka vähem ja paratamatult on meie tänase elu-olukulud suuremad ja kuna minul puudub kontroll/ tunne, et kui teise poolega midagi juhtuks, kaua ma loodut üleval hoida suudaksin siis tunnen endas ebamugavust.
Samas, olen mina+3last, selle mehe sütitav jõud olnud…poleks mind, poleks vajadust, nii palju vaeva näha 😉 Kas ma olen õnnelik….oma pere üle olen õnnelik, aga raha üle….ei tea, tegelt ei mõtle sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et noorena ei ole rahal nii suurt tähtsust. Kui on suur ja õnnelik armastus, siis võib ka sente veeretades pilvedel hõljuda. Keskeas muutub raha aina tähtsamaks, inimene hakkab rohkem hindama mugavusi, luksust, vabadusi, mida raha annab. Vanas eas jälle on rahal vähem tähtsust, oleks ainult tervist ja armas inimene kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et kui vaadata inimeste vajaduste teooriat, siis leiab ka vastuse. Inimestel on palju vajadusi, mida rahaga ei kompenseeri (väliselt ehk jah, aga mitte reaalselt).

https://et.wikipedia.org/wiki/Inimvajaduste_hierarhia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha, raha, raha
Mina olen rikka mehe, vaene naine ????
Elu on, raha mõttes, muretu. Midagi vaja on-ostan, midagi tahan teha-teen, kuhugi soovin reisida- reisin, aga minule endale ei meeldi minu roll “see ei ole minu raha ja seda on ebamugav kasutada, tihti tunnen süümekaid- kuigi kasutan”
Mees, kes seda teenib on kuhjatud töö ja igasugu ettevõtmistega. Kui temalt küsida, kas ta on õnnelik siis oma saavutuste üle, aga mitte selle pärast, et raha rohkem, kui teistel tavaliselt on. Raha loob võimalused.
Mina võin ükskõik, kus töötada, aga ma teenin ikka vähem ja paratamatult on meie tänase elu-olukulud suuremad ja kuna minul puudub kontroll/ tunne, et kui teise poolega midagi juhtuks, kaua ma loodut üleval hoida suudaksin siis tunnen endas ebamugavust.
Samas, olen mina+3last, selle mehe sütitav jõud olnud…poleks mind, poleks vajadust, nii palju vaeva näha ???? Kas ma olen õnnelik….oma pere üle olen õnnelik, aga raha üle….ei tea, tegelt ei mõtle sellele.

Ära tunne süümekaid. Sinu asi on teha mehel võimalikuks võimalikult palju tööd teha ja teenida. Ning ka hoida kulud kontrolli alla. Selline ongi toimiv, traditsiooniline abielu/kooselu, kus mees teenib perele elatist ja naine on koduhoidja. Selline pere on nn. kommuun, igaühelt tema võimete kohaselt ja igale tema vajaduste järgi (tuttav ajalooline lause).
Mina otsin naist, kellele sobiks sarnane peremudel. Naine peaks olema………
Jne, jne, jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei ole raha ja õnne vahel kindlasti võrdusmärki. Raha on vahend millegi saavutamiseks. Kui sul aga puudub see miski, mille poole püüelda, siis pole vahet, kas sul on raha või mitte. Raha reisimiseks – kaua sa ikka reisid niisama kuhugi soojale maale, elul peab ikka mingi sisuline väärtus või eesmärk olema, põhjus, miks reisida, nt millegi õppimise eesmärgil reisimine. Ma ei näe lihtsalt reisimisel mitte mingisugust pointi, ilmselt seetõttu ma ei kuulu ka reisijate hulka.
Kui ma olin selline peale kahekümnene, siis tundus mulle kõik mõttetu, raha polnud, eesmärke väga polnud, otsisin ja mõtlesin, mida üldse tahan teha, käisin ülikoolis, aga tegelikult ei teadnud, mida ma seal teen, sest eriala ei meeldinud. Võibolla oleks isegi meeldinud, aga kuna ülikoolis on kõik nii teoreetiline, siis oli minu jaoks mõttetu. Raha ka polnud. Käisin kohati tööl, siis sain raha, aga see kulus nii mõttetute asjade peale, ja põhimõtteliselt mul polnud vahet. Kui esimene laps sündis, siis see tõi küll totaalse elumuutuse, raha polnud, kuna kirjutasin just ka ülikooli lõputööd, siis sai selgeks, miks peab raha teenima. Elasingi niimoodi siis umbes viis aastat, et käisin tööl, elu oli nö ilus, raha oli, kogunes pangaarvele suht ilusti. Hinges aga ikkagi näris miski. Siis sündisid järjest teised lapsed, jäin koduseks. Mõned aastad püüdsin laste kõrvalt teha tööd, lepingulised tööotsad, mis tõid päris korralikult raha sisse, aga õnn? Raha küll ei olnud see alus, miks olla õnnelik. Pigem olin laste üle õnnelik. Laste kõrvalt sai ka selgeks prioriteedid ja väärtused, kuhu poole tahan oma elus püüelda, aastatega jõudsin selgusele, millega tahan tegeleda. Hetkel see mulle raha sisse ei too, või noh, toob vähesel määral, rohkem läheb küll välja, aga tegelen selles suunas. Vat see teeb mind õnnelikuks! Tulin töölt ära, olen rahalises mõttes vaesem tunduvalt, aga saan hakkama, ses mõttes, kuu sissetuleks katab mu vajadused. Loomulikult mõtlen, et kui mul oleks raha, mida ma sellega teen… Visualiseerin oma eesmärke, paigutan mõttes raha kindlate asjade alla, et kui tuleb, siis läheb sinna. Mul ei seisa raha arvel, ma ei kogu ses mõttes. Või noh, kui kogun, siis ikka jälle kindla eesmärgiga (laste koolifondid nt).
Seega selle pika jutuga tahan öelda, et raha iseenesest ei tee kedagi õnnelikuks, õnnelikuks teeb see, kui sul on, mille nimel elada, siis hakkad ka pingutama ja mõtlema, kust selle jaoks raha saada. Ja see raha tuleb. Kui hing on rahul, oled õnnelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vaeseid on surnud ka selliseid, kel pole surmatõbi olnud, lihtsalt ravimid on kallid.

Eestis ei sure inimesed sellepärast, et ravimid on kallid. Haigekassa kompenseerib neile, kel väga suured kulud ravimitele, palju rohkem. Samuti saavad kõik meil haiglaravi, kes vajavad. Ravijärjekorrad on kõikjal maailmas. Ja ka sureb maailmas ääretult palju inimesi arstiabi kättesaamatuse või kalliduse tõttu.
Miks rahakamad inimesed on eluga rohkem rahul, on ilmselt ka seetõttu, et ollakse palju reisinud ja näinud, kui raske on elu suuremal osal inimkonnast kõikjal. Vaesem inimene näeb televiisorist rikaste seriaale, ja arvab, et kõik elavadki nii, sest reisib ta vähe. Kui pääsed liikuma maailma, siis alles näed, mis on vaesus ja viletsus ja arstiabi kättesaamatus ja siis tuleb ka arusaamine, et meil on kõik ikka väga hästi. Jah, raha võiks alati rohkem olla ja päikest on meil selgelt liiga vähe, aga kõik ülejäänu on meil võrreldes 90% maailma rahvastikust ikka VÄGA hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:06; 19.04 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tervist ikka ei saa raha eest. On surnud ikka kõik need rahakogujad, kel surmatõbi on olnud, hoolimata tüvirakkude siirdamisest ja operatsioonidest Saksamaal.

Õnnelikuks teeb see, et sa oskad väärtustada seda, mis sul on, mitte kadetseda selle üle, mida pole.

raha eest saab lubada endale väärikat surma-kui sa sellel hetkel oled piisavalt pädev sedasi mõtlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 01:38; 23.04 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeb küll raha õnnelikuks. Eriti kuna on olnud aegu, kus teist üsna vähe käes oli. Pere kõrvalt käisin 4 aastat ülikoolis ja sissetulek oli ots-otsaga kokku. Aga kohe kui lõpetasin kooli ja sain erialast tööd tegema hakata ja mees ka juhuslikult sai parema töö, siis hakkas raha nagu voolama sisse. Ja ma ei räägi siin tuhandetest, aga kui muidu pole üldse ja järsku saad 1000 kuus kõrvale panna … siis on ikka hea tunne küll. Eriti kui pere asjad korras ja õnnelikult/stabiilselt abielus. Tasub muidugi tähele panna, et rahalise poolega koos tuli ka rahulolu end üle, sest ma nägin tõesti väga vaeva koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha teeb kindlasti õnnelikumaks. Vähem muresid, võimalus teha seda, mida sa tahad ja millal tahad on kindlasti asjad, mis õnnetunnet suurendavad, selles pole kahtlustki. Samas kui võtta selline teoreetiline olukord, kus sa pead valima kas väga-väga palju raha, aga sa oled alati üksi või siis palju vähem raha, aga sul on sugulased, sõbrad, siis juba kalduks valik teisele poole – ma ei oleks õnnelik, kui ma ei saaks oma emotsioone kellegagi jagada. Samamoodi olen ma veendunud, et kui mul oleks valida, kas ma saan elu lõpuni oma rahamuredest priiks ja loobun inimesest kellega me üksteist tõeliselt armastame või jään armastatuga ning me elame elu lõpuni rahaliselt kitsastes oludes, siis ma valiks viimase.

Aga kui sellised väljamõeldud valikud ära jätta, siis loomulikult teeb raha elu vaheldusrikkamaks ja rõõmsamaks. Kindlasti võib selle olemasolu ka suhetele hästi mõjuda. Ma ei mõtle seejuures kellegi armastamist tema raha pärast, vaid seda, et kui ikka peab kogu aeg mõtlema ots-otsaga kokku tulemise peale, siis see paratamatult tekitab rohkem pingeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nõustute sellega et raha ei tee õnnelikuks?

Oleme mehega mõlemad suhteliselt kesise palgaga, ja tuli täna jutuks.

Igal pool öeldakse seda, et ”raha ei ole tähtis” ja et ”raha ei tee õnnelikuks” , aga kuidas ta siis ei tee, kui me elame kõik materiaalses ühiskonnas. Kuidas saab napilt 500 eurot teeniv kassapidaja sisemiselt õnnelik olla? Olen ise sellist tööd teinud, kui tulen vaevu ots otsaga kokku ja kui muu ei mahugi pähe, kui ainult rahaprobleemid. Kas on üldse olemas sellised inimesed, kes päriselt on sellise töö ja eluga rahul ja millegi rohkema poole ei püüdlegi?

ja samas kui miljonäridel on tohutud võimalused ja aeg teha kõike mida hing ihkab, kuidas saab siis sealjuures õnnetu olla? Vabadus ju just ongi see, mida enamus inimesi kogu hingest soovivad… jah muidugi kui tervis kehv, siis arusaadav, aga näiteks kui tervis on korras? Mis siis veel?

Raha iseenesest ei tee kedagi tõepoolest õnnelikuks, aga raha puudumine õnnetuks teha võib küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen oma elu jooksul näinud mõlemat otsa – seda, kui raha on nii vähe, et igapäevakulutustega hakkama ei saa ning ka seda, kui raha on piisavalt, et igapäevaelu pärast muretsema ei pea.

Ilma rahata aeg oli ikka väga raske, nagu siin ennegi kirjutati, siis ega muud mõtted eriti pähe ei mahu kui see, kuidas üldse ellu jääda.

Praegu elan okeilt, rikas ei ole, aga ootamatuid kulutusi ja planeerimata reise saan omale lubada ning mingi puhver on ka alati olemas.
Aga ma ei saa tänasel päeval öelda, et ma oleksin väga palju õnnelikum kui ma olin siis, kui mul raha polnud. Jah, ma olen rahulik, sest mul on kodu, lastel kõik vajalik olemas jne, aga iga päevaga üha enam mõtlen, kas see tõmblemine ja pidev töö tegemine on seda kõike väärt.
Ma näiteks ei ole näinud oma väiksemat last suureks kasvamas – sest ma tegin kogu aeg tööd. Ma ei ole kahjuks see esimene inimene, kellega nad tulevad oma rõõme ja muresid jagama, sest olulistel hetkedel pole mind nende kõrval olnud. Me oleme mehega üksteisest kaugenenud, sest meil kummalgi on nii tihe graafik, et meil pole üksteise jaoks just palju aega. Ma olen mingite väga intensiivsete tööperioodidega pekki keeranud oma tervise, mille turgutamise peale ma nüüd iga kuu sadu eurosid pean kulutama. Mu sõbrad ei helista mulle enam ammu, sest nad teavad, et mul ei ole aega nendega nädalavahetusel välja minna.

Tegelikult on see väga kurb hetk, kui lõpuks kohale jõuab, millest kõigest oled elus töö nimel loobunud. Küll parimate kavatsustega, tahtes oma perele head, kuid lapsed tahavad ema, kes nendega tegeleks, mitte kodu, mis on koristaja poolt läikima löödud, kuid kus oma inimesi on harva.
Ma olen viimased pool aastat sellest rattast välja proovinud saada, teinud muudatusi, aga ega see nii kerge polegi, kui aastatega on vastutusekoorem tohutuks kasvanud ja ma ei saa lihtsalt käsi püsti tõsta ning öelda, et mina enam ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen väga üllatunud eile pereraadiost kuuldud jutust. ma arvasin, et usklikud loodavad jumalale ja on õnnelikud selle üle, mida jumal annab.
aga mis ma teada sain? ei ole enam nii, et rikkad on pahad. elus tuleb seada eesmärgid ja nende nimel vaeva näha. kui ise püüad, aitab ka jumal sind eesmärgi poole.
see Malaisia kirikuõpetaja, kes pidas siin jutlust kummutas arusaama, et raha ei tee õnnelikuks. st mitte raha ise ei tee küll õnnelikuks, vaid see on vahend saamaks õnnelikumaks. ta rääkis, et teda teeb õnnelikuks et sai tulla pärnusse ja rääkida jumalast siin. aga ta poleks saanud seda teha rahata, sest ta poleks saanud muidu piletit osta.
muidu on ju räägitud ikka, et annab jumal lapse, annab ka leiva. st ära väga muretse, küll saab hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 07:54; 17.04 14:04; 30.04 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nõustute sellega et raha ei tee õnnelikuks?

Oleme mehega mõlemad suhteliselt kesise palgaga, ja tuli täna jutuks.

Igal pool öeldakse seda, et ”raha ei ole tähtis” ja et ”raha ei tee õnnelikuks” , aga kuidas ta siis ei tee, kui me elame kõik materiaalses ühiskonnas. Kuidas saab napilt 500 eurot teeniv kassapidaja sisemiselt õnnelik olla? Olen ise sellist tööd teinud, kui tulen vaevu ots otsaga kokku ja kui muu ei mahugi pähe, kui ainult rahaprobleemid. Kas on üldse olemas sellised inimesed, kes päriselt on sellise töö ja eluga rahul ja millegi rohkema poole ei püüdlegi?

ja samas kui miljonäridel on tohutud võimalused ja aeg teha kõike mida hing ihkab, kuidas saab siis sealjuures õnnetu olla? Vabadus ju just ongi see, mida enamus inimesi kogu hingest soovivad… jah muidugi kui tervis kehv, siis arusaadav, aga näiteks kui tervis on korras? Mis siis veel?

Selle kohta on tehtud palju teadusuuringuid, osade alusel teeb raha õnnelikuks teatud piirini, näiteks 75000 USD aastas Ameerika elatustaseme juures, mõnel järgi mingi teise arvuni. Aga põhimõte on selles, et kui inimese normaalpiirides soovid on kaetud, siis raha juba õnnelikumaks ei tee, vaid võib tekitada lisakohustusi. Ehk siis, kui inimene võib minna rahakotti vaatamata suvalisele reisile, osta, mida hing ihaldab ja käia väljas. Muidugi on 75k teenivad inimesed selle ise saavutanud, mistõttu on neil ka muu elu peale raha ja sellega edvistamise. Raha võimaldab lihtsalt unistusi täita, ei midagi enamat.

Sealt edasi ei tee raha aga alati õnnelikumaks. Miljonärid peavad sõprade ja potsentsiaalsete partnerite puhul väga valvsad olema, sest ei ole kunagi kindlad, kas nendega ei suhelda ainult raha pärast ja pärast ei räägita sellest kollases meedias. Inimesed on sageli võltsid ja lipitsevad, mistõttu suheldakse teiste rikkuritega, aga seal on teatud standardid, mis peavad meeldima, kindlad firmamärgid, kindel stiil, hobid, kohad jms. Miljonärilaps peab väiksest peale kuskil golfiklubis vanaonudega polosärke kandma, mitte näiteks enda välimusega eksperimenteerima ja ta ei tohi kuuluda “kahtlasesse” seltskonda, näiteks mõni kunstnike ühendus või ühiskondlik organisatsioon. Täiskasvanud miljonäride puhul on ka nii, et neile peavad meeldima teatud asjad, mis on nende seltskonnas aktsepteeritud, mis on paljude meelest klišee või maitsetu. Et nad tohivad eksperimenteerida ainult selles elustiilis, siis ostetaksegi suuremaid ja kuldsema sisustusega jahte, isikupäratuid uusehitistest losse, maamajasid ülehinnatud rikkurite piirkonnas, kulda ja karda jne. Lõpuks jõutaksegi välja sinna, et raha head maitset ei osta.

Teiseks, suure varahulga puhul on oluline ka selle hooldamine, et inimene teenib stabiilselt sama palju edasi ning on pidev stress töö pärast. Hooldust vajab äärmiselt lahmakas mittekodune villa, üledekoreeritud suusamajake, spetsmööbliga jaht, kuldsisustusega rannavilla, eralennuk, erasaar, muud maatükid ja majad jne. Rääkimata turvameestest ja teenijaskonnast. Paljud rikkurid elaks hea meelega oma maitse järgi tehtud kolmetoalises korteris või väikeses majas ja madala elatustasemega linnaosas või riigis, aga see pole turvaline ja nende sõbrad on mujal.

Niisiis, väga vähe raha teeb õnnetuks, väga palju aga mitte ilmtingimata õnnelikuks, kui inimene pole just psühhopaat, kelle jaoks on õnn ainult see, et tal on teistest rohkem raha ja võimu. (Paljud pankurid ja rikkurid kahjuks on psühhopaatsete joontega)

http://www.novaator.ee/ET/uhiskond/kas_raha_teeb_onnelikuks/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin kunagi krooniajal mehega, kelle pangakontol oli 9-kohaline summa. Läksime lahku, kuna mees armastas narkootikume ja alkoholi rohkem kui mind. Õnnelik inimene selliseid meelemürke ei tarvita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted raha ja õnn

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.