Esileht Pereelu ja suhted raha jaotus kärgperes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: raha jaotus kärgperes

Postitas:

kuidas teie meelest on õiglane, kas see kui erinevate sissetulekute puhul säästetakse võrdselt või kulutatakse võrdselt?
näide ka: perekonnas mees, naine, mehe laps, naise laps.
kulud nagu igas majapidamises-söök, kommunaalid, kodumasinad, muu sisustus, aia- ja lemmiklooma tarvikud..oma laste kulud tasub igaüks ise.
sissetulekud mehel 2500, naisel 1500 kuus. kulud tasutakse sendi pealt pooleks, kuu lõpul saavad mõlemad hoiustada, mis ûle jäi. ütleme, et kulud kokku olid 3000 eur kuus, seega mehel jäi üle 1000 eur, naisel 0 eur.
mees on olnud tubli, hoolega säästnud ja sõidab oma lapsega Taisse, naine, va laristaja läheb oma lapsega Nuustakule. Võrdne olukord? Või peaks leppima sellega, et elus ei peagi kõik võrdsed olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 21:39; 23.02 06:41; 23.02 06:49; 23.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina om uhkuse juures laseks sel nii ka sündida. Kuigi ma ise rohkem teenijana iialgi nii ei teeks, siis kui minuga keegi nii käituks, siis võitlusse või klaarimisse mingil juhul ei asuks. Mina kellegi raha ei vaja. Loomulikult ei varjaks ma seda kellegi eest ja kui mees oma lapsega läheb ja keegi midagi pereringis küsiks, siis ütleks kõva selge häälega, et mul ei ole raha, kõik on ära kulunud.
Kuigi – küllap prooviksin rohkem teenida. Ja valiks siis muidugi hoolega reisikaaslasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on minu meelest kaks teemat ära seganud. Üks asi on kulude jaotus – ma ise pean sellist võrdselt maksmist üsnagi õiglaseks lahenduseks. Teine asi on see, kas vaba aega veedetakse ja reisitakse koos ühe (kärg)perena või tehakse seda oma lastega eraldi. Oma lastega omaette aeg on (ema-tütre teatriskäigud või midagi sarnast) on aeg-ajalt vajalikud, aga kui ollakse või püütakse olla üks pere ühe katuse all (mis siis, et kärg) võiks proovida suunata seda pereelu ikkagi nii, et ka vaba aega veedetakse ühiselt ja reisitakse ühiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, kui palju on need muud kulud. 1500 ei kulu ju mõlemal jooksvateks kulutusteks? Kaks inimest siis sinu jutu järgi tarvitavad kuus ära kahepeale 1500 ja midagi järgi ei jää? Sinna kuuluvad, kommunaalid, söök, jook, kütus autole e autokulud, trennid, aiakaubad ja loomad(kui need on), kodukaup, kodumaisnad, olme jne. Loogiliselt võttes iga kuu ei osta kodumasinaid ja riideid ega jalatseid. Kui palju on kahe inimese toit? Kirjutaks lahti need kulud. Ja kuidas igapäevaelu on seal peres, kas millegi pealt kokku hoitakse ja säästlikult majandatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 22:30; 23.02 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust otsast selline kooslus üldse pere on? Tundub küll, et pigem lihtsalt kaks “üksikvanemat lapsega” ühe katuse all elamispinda jagamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ikka on kärgpere? või on 2 inimest, kes elavad koos ja neil on ka lapsed ?
Sinu olukorras olles ilmselt jälgiks, et ma ei muutuks kodus teenijaks. Et kui pooleks siis pooleks. Igaüks peseb “oma pere ” pesud, teeb “oma perele söögi” jne. Kui ikka tõesti mees korjab raha ja käitub nii nagu me poleks pere, siis ma keeraks selle poolitamise ikka nii koomiliseks kui vähegi saab. Pere ikkagi tähendab muuhulgas ka ühist ajaveetmist. Ja kui kulutused pooleks, siis tuleks perena toimiv mees ka nuustakule, saades aru, et hetkel muuks raha pole.

Kas mehe laps elab koos mehega või koos emaga? Kui elab emaga, siis saaksin isa ja lapse reisidest aru küll. See ,et lapse isal on uus perekond ei tähenda seda, et laps peaks jagama lapse isaga olemise aega. Kägiperes ongi see lugu ka, et lapsevanema ja bioloogilise lapse ühine aeg peaks ka olemas olema. Nii nagu perekonnas on privaatne aeg lapse ja vanema vahel.

Kui toodud rahalised piirid on enamvähem ligilähedased, siis ilmselt mõtleks oma kulutused selliselt läbi, et ka ise ikkagi saaks reisida sinna kuhu tahan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot mina olen ka selline inimene, kes ei kujuta ette mehe kulul elamist ja enda asjade kinni plekkida laskmist, aga selline piinlik sendisaagimine ei ole enam minu jaoks normaalne. Minu arust on täiesti okei, kui kulud jaotatakse võrdselt olenemata sissetuleku erinevusest, kuid see, et nüüd mul on 1000€ ja sul 0€ ja ma lähen oma lapsega puhkama, sina tulla ei saa, sest sul pole raha, ei ole enam minu jaoks aktsepteeritav.
Minu jaoks on kõige parem lahendus selline, et fikseeritud kulud lähevad pooleks (üürid, laenud, arved mis iganes) ja jooksvad kulud lähevad nii nagu juhtub. Nt koju süüa ostes ma hästi ei kujuta ette, et lähen tšekiga koju ja hakkan poolt raha tagasi küsima. See ei ole enam tõesti pere, vaid meenutab rohkem kahte koos elavat inimest. Üle jäävast palgast panustavad mõlemad pooled võrdse summa ühisesse kassasse, kuhu kogutakse nt ühisreisi või millegi taolise jaoks raha. Seda ma mõtlen ideaalis, loomulikult on ka peresid, kus ühe palk on nii väike, et võrdse kulujaotuse korral ei jääks midagi kätte.
Sama on kaaslase lapsega. Ma ei võtaks endale lapsega meest, kui ma ei suudaks tema last oma pereliikmena võtta. Ma ei väida, et isa naine peaks hakkama lapsele teiseks emaks, aga selline ebavõrdsustamine on minu jaoks haige. Oletame, et mul on mehel laps ja endal laps, siis mul ei oleks kahju mehe lapsele midagi osta. Samas ma eeldaks, et ka mees suhtub minu lapsesse samamoodi. Ma lihtsalt ei kujuta seda ette, et lähen nt mõlema lapsega linna ja otsustame välja sööma minna ning siis ütlen mehe lapsele, et sina täna midagi tellida ei saa, sest isa ei andnud mulle sinu jaoks raha kaasa.

Ja kui ongi selline olukord nagu kirjeldatud, et ühel osapoolel ei ole raha reisiks, siis ma eeldan, et teine osapool ka ei lähe juhul, kui rahad on eraldi arvestatud. Samamoodi ka ilma lasteta ei ütleks oma mehele, et ma nüüd lähen üksi reisile, sest sul pole raha kaasa tulla..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kulud nagu igas majapidamises-söök, kommunaalid, kodumasinad, muu sisustus, aia- ja lemmiklooma tarvikud..oma laste kulud tasub igaüks ise.

Igas majapidamises on põhilised kulud kinnisvarale. Kui see just ei ole eelnevate krahvide või hertsogite pärandus. Need sa nagu unustasid sujuvalt ära.

Kui juba sendisaagimiseks läks…?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kulud nagu igas majapidamises-söök, kommunaalid, kodumasinad, muu sisustus, aia- ja lemmiklooma tarvikud..oma laste kulud tasub igaüks ise.

Igas majapidamises on põhilised kulud kinnisvarale. Kui see just ei ole eelnevate krahvide või hertsogite pärandus. Need sa nagu unustasid sujuvalt ära.

Kui juba sendisaagimiseks läks…?

krahve ja hertsogeid pole, aga maja jah päranduseks saadud. kui vaja tapeete vahetada, plaatida, seinu värvida, mööblit osta, siis lähevad kulud samuti pooleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 21:39; 23.02 06:41; 23.02 06:49; 23.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju, kui palju on need muud kulud. 1500 ei kulu ju mõlemal jooksvateks kulutusteks? Kaks inimest siis sinu jutu järgi tarvitavad kuus ära kahepeale 1500 ja midagi järgi ei jää? Sinna kuuluvad, kommunaalid, söök, jook, kütus autole e autokulud, trennid, aiakaubad ja loomad(kui need on), kodukaup, kodumaisnad, olme jne. Loogiliselt võttes iga kuu ei osta kodumasinaid ja riideid ega jalatseid. Kui palju on kahe inimese toit? Kirjutaks lahti need kulud. Ja kuidas igapäevaelu on seal peres, kas millegi pealt kokku hoitakse ja säästlikult majandatakse?

numbrid on näitlikud. laristajad pole me kumbki, mis järgi jääb, selle hoiustame. või noh-mees hoiustab, minul sellise “võrdsuse” korral midagi hoiustada pole ja seega kalleid reise ja muid luksusi endale ega lapsele lubada ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 21:39; 23.02 06:41; 23.02 06:49; 23.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei suuda mõista selliste sendisaagijate mõttemaailma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 07:45; 23.02 21:18; 23.02 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu meelest on see konkreetse koosluse kokkuleppe küsimus. Meil on ka igapäevased kulud enam-vähem pooleks jagatud, mina teenin vähem. Aga lastetoetused tulevad minu arvele, samuti laste pealt tulumaksu tagastus. Ning kui mul ikkagi auto rehvivahetuse puhul kipub raha vajaka jääma, siis ma lihtsalt kurdan muret ja mees maksab ise. Aga kõik reisid on kokkuleppe küsimus. Mees ei ole meie peres eriline reisija, ta üldse ei saa aru, miks nii palju raha peab reisidele kulutama. Seega reisin mina lastega enda kogutud raha eest, sest kui mina arvan, et see on vajalik, siis mina finantseerin ka seda üritust. Mees reglina kaasa ei tule. Ehk siis lõbustusteks jagatava raha kulutamine on puhtalt kokkuleppe küsimus. Sa võid ju eeldada, et see raha tuleks peres võrdselt jagada, aga kui arvamused raha kulutamise vajadustest on erinevad, siis sundida ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siin ka kärgpere, aga kaugel teemaalgataja variandist. Meil teenib samuti mees rohkem, aga ta ei tee mingit vahet, kuhu ja kellele tema raha kulub. Lapsed on erinevad vaid bioloogilisel tasandil. Näiteks mees käib spordipoes ja ostab kõigile lastele suusad. Mina jälle ostan kõigile riideid. Loomulik on meie peres see, et kel on suurem palk, see kulutab rohkem. Reisisihtkoha paneme ühiselt paika ja õnneks oleme nii sarnased, et kumbki ei taha kaugele reisida. Kuid ka Eesti ja Euroopa piirides liikumine on võrreldes kojujäämisega üsna kulukas. Nii et peamiselt maksab reisikulud mees. Mind see ei häiri. Kuniks käin tööl ja oman sissetulekut, olen ju omalt poolt ka panustanud nii hästi kui saan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisitakse kõik koos või ka nii, et tüdrukud spaasse, mees kahe eelmise elu poja ja ühise pojaga lähevad seenele või kalale.

Venna uus naine on siis lapsnaine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees kolis minu ja laste juurde minu koju. Mehe laps käib mõnikord külas. Iga kuu annab mees mulle umbes 1/3 oma palgast. See katab tema osa kodu ja toidukuludest. Mina maksan koduga seotud arved ja enamasti toidupoes. Oma laste, auto, hobide, riiete jne eest maksab igaüks ise. Säästame kumbki eraldi. Väljas käies maksab see, kes kutsus. Raha pärast me ei tülitse.
Arvan, et teemaalgataja probleemiks on pigem see, et mehega koos on ta justkui sunnitud kulutama rohkem kui ta muidu kulutaks. Kui mina nädal enne kuu lõppu näen, et raha on kodus tehtud odavama toidu jaoks, siis seda ma ostan ja seda me valmistame. Kõht saab täis ja säästud jäävad alles. Kui peaksin sel hetkel mehe käsul oma säästude arvelt restorani minema, siis saaksin väga tigedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooruses pidasin seda normaalseks. Enam mitte. St, kui mul peaks selline olukord taas teemaks tulema, siis ma poleks enam nõus maksma pooleks, kuna kaaslase sisssetulekute pärast elame me minu rahakoti mõistes üle minu võimete. Sellisel juhul, et mina saaks ka säästa ja hoida enda eelarve normaalsena, peaksime elama tunduvalt kehvemates tingimustes ja sellega kaaslane pole nõus. Seega peab tema panustama rohkem. Mina jagaks oma palga ka selliselt, et üks osa maksudeks, teine osa toiduks, kolmas osa muu kulu ning mingi x osa ka säästudeks. Mul peab jääma võimalus säästa, mitte nii, et ma iga kuu tõmban enda eelarve nulli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on pere toimimise aluseks ühine eelarve. Muidu pole tegu pere, vaid lihtsalt koos elavate inimestega. Eraldi raha saab olla enam-vähem võrdse sissetulekuga inimestel, kui sissetulek erineb kordi, ei kujuta ma seda ette. Meie riigis ei pruugi sissetulekute suur erinevus sugugi tähedada seda, et on tegu erinevast ühiskonnaklassist ja seega vähem kokkusobivate inimestega. Ka näiteks programeerija ja õpetaja/õppejõu sissetulek võib erineda isegi 10 korda, samas töötavad mõlemad täiskohaga ja viimase haridus on tihti kõrgemgi. Küll aga on õpetajal rohkem kontakttundidevaba aega, kui saab näiteks lastega tegeleda (koolivaheajad, pärastlõunad). Seega annab üks pere toimimisse suurema panuse raha, teine aja näol.
Kui piiritleda võimalike abikaasade ring vaid sama palju teenivatega, jääb valik ju palju väiksemaks!
Loomulikult tuleb see kõik enne pereloomist läbirääkida, konkreetselt meie peres tuli ettepanek ühiseks eelarveks just enam teenivalt poolelt. Sellegipoolest on meil igapäevased kulutused jaotatud, aga see on tehud nii, et suuremaid summasid nõudvad kulutused on enam teeniva poole kanda. Seega ka näiteks lennupiletid pikemale reisile või autoost. Poes maksab see, kel rahakott lähemal (või üldse kaasas). Vähem teenival poolel on teise arvele igaks juhuks lisakaart, mida tõsi küll, pole 10 aasta jooksul kordagi kasutatud. Lihtsalt igaks juhuks, kui midagi juhtuma peaks.
Ühine eelarve eeldab loomulikult usaldust, sarnaseid väärtushinnanguid ja prioriteete. Selles eelarves läheb arvesse absoluutselt kõik: väljaminev ja sissetulev elatis, lotovõit, pärandus jne. Suuremad ostud räägitakse oamvahel läbi, isegi siis, kui see on pigem ühele poolele minev ost, väiksemad põhinevad usaldusel. Kummagi rahaline seis on ju mõlemal teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 09:56; 23.02 13:13; 23.02 15:38; 23.02 15:57; 23.02 17:41; 24.02 10:17; 24.02 19:13; 25.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mees on olnud tubli, hoolega säästnud ja sõidab oma lapsega Taisse, naine, va laristaja läheb oma lapsega Nuustakule. Võrdne olukord? Või peaks leppima sellega, et elus ei peagi kõik võrdsed olema?

Kas mehe laps ja naise laps elavad mõlemad koos sellesama teemaalgatuse mehe ja naisega või elab mehe laps eraldi ja naise laps koos naise ja mehega? Ühel lapsel on bioloogiline isa eemal ja kasuisa kodus olemas, teisel lapsel on bioloogiline isa, kes elab koos teise naise lapsega ja mängib talle isa. Võrdne olukord?

Siin ei ole küsimus võrdsuses vaid selles, kas mees ja naine koos elades midagi koos teha ei tahagi. Kas mees ei taha oma naisega koos Taisse minna? Äkki ta läheb lapsega üksi Taisse selleks, et veeta oma lapsega üksühele aega, mis on lahuselava lapse ja vanema puhul ka ülioluline? Sellisel juhul ei ole see rahaküsimus esmane määraja ja eraldi reisid toimuks ka juhul, kui mõlemal oleks sama palju vaba raha.

Teiseks on kummalgi lapsel veel ka teine vanem, kus nende osa on? Kas lapsed käivad ka nende teiste vanematega reisil? Kas mees ja naine ei tahaks hoopis kahekesi Taisse minna, jättes lapsed samal ajal teiste vanemate hooleks? Ja nii edasi.
Elu ei ole mustvalge. Kui sa juba ühelt lapselt isa ära võtsid, siis neela alla, et see isa oma lapsele natukenegi midagi kompenseerida üritab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust ei saa sendi pealt jagada, sest tarbitakse ju ka erinevalt. Kui mina ei elaks oma mehega koos, siis kuluks meie peres söögi peale oluliselt vähem raha. Ma arvan, et meie 4-liikmelises peres kulub mehe söögi peale mitte neljandik, vaid vähemalt pool rahast.
Meil on muidugi ka ühine rahakott selles osas, et oleme püsikulud enam-vähem pooleks jaganud, et kes maksab, kuid arvutama ja täpselt jagama ei hakka. Reisime alati koos ja igasugu suuremad kulutused teeme nii, et maksab see, kelle arve peal parasjagu piisavalt raha on.

Ma arvan, et teemaalgataja peaks küsima endalt ka seda, et kas ta siis, kui ta elaks oma lapsega kahekesi, oleks võimeline Taisse puhkama minema? Kelle oma on eluase? Kas sa üksi elades elaksid sealsamas või peaksid ostma/rentima endale elamispinna?
Kui naine oma sissetuleku juures nagunii ei saaks endale ja oma lapsele sellist reisi lubada, siis peab vist leppima sellega, et mees otsustas oma lapsele sellist asja võimaldada. Kui aga vastupidi, et mees elab tegelikult naise pinnal ja tema võime raha kokku hoida tuleb sellest, et ta elabki osaliselt naise kulul, siis ei ole asi õiglane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

krahve ja hertsogeid pole, aga maja jah päranduseks saadud.

Sa elad võõra inimese majas ja üüri ei maksa, ma saan nii aru.
Ja sul on veel oma laps ka sinna kaasa tassitud…?

Ma tõmbaks teile mõlemale kokku veel 500€ üüri otsa.
Või – otsige mingi muu koht, kus parasiteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalis näeksin mina nii, et lüüakse enamvähem kokku igakuised pere kulud ning lisatakse juurde mingi summa tulevaste ühiste kulutuste jaoks (suuremad ostud, ühised reisid jne) ning nö igakuiselt läheks see ühisele a/a-le (jagatakse kulutused omavahel umb pooleks) või ühe a/a-le kogumiseks (just see “ülejääv” osa). Muidugi, kui ühe inimese sissetulek on väga väike, siis päris pooleks kulude kandmist teha ei anna, aga pere puhul võiks siis üks mingi summa võrra rohkem panustada (ei pea kogu suurem teenitud raha minema kõikidele kulutamiseks). Aga 1500 eurot (kui see pole suvaline nr) kahe inimse kulutusteks kuus on ka päris palju, äkki annab siiski üldisi kulutusi natuke vähendada ning siis tasapisi õnnestub ka sinul midagi hakata kõrvale panema.
Samas mõtlen meie olukorda, kus mehe omaette töötamisel on tihti ka mõõnasid. Ei kujutaks ette, et lähme pooliku perega reisile, mõnusamat nädalavahetust veetma, sest minul on võimalus ja temal ei ole. Siis lihtsalt kannan mina suuremaid kulutusi. Teil muidugi keerulisem, sest ühist last pole, aga kas su lapse isa pole kõrvalt toetamas (käib ka ise oma lapsega reisil või aitaks panustada lapse reisikulutustele)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis mehe laps elab igapäevaselt isaga koos või ei ?
Ja sealt edsasi(kui elab),et kas siis see mees läheb oma lapsega reisile sellest ühe kuu kokkuhoitud-ülejäävast rahast või kogub ta seda reisiraha x arv kuid?
Kuidas sinu nägemus on sellisest kaugreisist või üldse reisimisest? Kas peab saama kohe minnaja kaugele ja kallist või kogud kauem ja siis valid enda rahakotile sobiva välja?
Kui mees ei ela lapsega koos, siis oleks siinne arutelu ju täiesti teise mõttega ja poleks asjakohane.
Hea oleks ühine majandamine,kui lapsed elavad teie kodus kogu aeg. Nagu vanasti oli valdavalt. Aga selleks peavad inimesed olema sarnaste tarbimisharjumustega ja elustiiliga. Seda ei peaks tegelikult üldse kirjutamagi, või peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 22:30; 23.02 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis mehe laps elab igapäevaselt isaga koos või ei ?
Ja sealt edsasi(kui elab),et kas siis see mees läheb oma lapsega reisile sellest ühe kuu kokkuhoitud-ülejäävast rahast või kogub ta seda reisiraha x arv kuid?
Kuidas sinu nägemus on sellisest kaugreisist või üldse reisimisest? Kas peab saama kohe minnaja kaugele ja kallist või kogud kauem ja siis valid enda rahakotile sobiva välja?
Kui mees ei ela lapsega koos, siis oleks siinne arutelu ju täiesti teise mõttega ja poleks asjakohane.
Hea oleks ühine majandamine,kui lapsed elavad teie kodus kogu aeg. Nagu vanasti oli valdavalt. Aga selleks peavad inimesed olema sarnaste tarbimisharjumustega ja elustiiliga. Seda ei peaks tegelikult üldse kirjutamagi, või peaks?

jah, elame kõik koos. mehel on on lapsega ajaveetmiseks 24/7.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 21:39; 23.02 06:41; 23.02 06:49; 23.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu meelest võiks üks pere ikka ühiselt majandada. Seda ettepanekut on muidugi raskem teha vähemteenival poolel. Aga mõtlen umbes nii, et kogu raha ühisesse potti, kokku siis 4000 eurot, sealt ühisest potist siis kõik kulud enamvähem planeeritult. No kui need kulud on nt 3000, siis iga kuu läheks ühisele säästuarvele 1000. Mida siis kasutaks vajadusel suuremate asjade ostmiseks või rieismiseks vmt. sinu-minu raha jaotus tundub üsna totakas.

Või kui tahab tingimata seda sinu-minu-raha stiili rakdendada, siis võiks ühised kulud minna proportsionaalselt palgast. Kumbki pool paneb kolmveerand oma palgast ühisesse potti ja veerand oma palgast jääb siis säästmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks ei pea olema ilmtingimata kärgpere, et sellist perversset sendisaagimist harrastada. minu tutvuskonnas oli selline abielus paar, kus mees oli suure palga teenija ja naine teenis miinimumilaadset palka. perereisidele mingi nii, et mees maksis ka naise eest, aga naine siis hakkas kuude kaupa osadena oma reisiraha osa mehele tagasi maksma. seda, et üks naine on otsustanud allaheitlik olla, saab võtta lihtsalt tema valikuna, kõige jubedam on aga see, et selle pere lastest on ka samasugused sendisaagijad kasvatatud. iga liigutus arvestatakse rahasse, koguaeg peetakse arvet, kalkuleeritakse, kes, kui palju kellele võlgu on jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks ei pea olema ilmtingimata kärgpere, et sellist perversset sendisaagimist harrastada. minu tutvuskonnas oli selline abielus paar, kus mees oli suure palga teenija ja naine teenis miinimumilaadset palka. perereisidele mingi nii, et mees maksis ka naise eest, aga naine siis hakkas kuude kaupa osadena oma reisiraha osa mehele tagasi maksma. seda, et üks naine on otsustanud allaheitlik olla, saab võtta lihtsalt tema valikuna, kõige jubedam on aga see, et selle pere lastest on ka samasugused sendisaagijad kasvatatud. iga liigutus arvestatakse rahasse, koguaeg peetakse arvet, kalkuleeritakse, kes, kui palju kellele võlgu on jne.

Ma tean mittekärgperet, kus mees tegi ettepaneku, et naine ostab ta vana auto ära, mees ostab siis endale uue… Müstika minu jaoks. Muuseas, naine vajab autot põhliselt ühise lapse sõidutamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 09:56; 23.02 13:13; 23.02 15:38; 23.02 15:57; 23.02 17:41; 24.02 10:17; 24.02 19:13; 25.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kah nõus nendega, kes leiavad, et perel on ühine sissetulek ja ühised kulud. Vahet pole kas kärgpere või mitte. Omaette rahakotte pidades jõuab lõpuks absurdini, et kui minu töötund maksab 20 eurot, sinul 10 eurot, seega kui tahad, et ma tund aega sinu lapsega mängiks, siis pead sina järgmine kord 2 tundi mängima selle eest jms. Kahjuks on päris levinud sendisaagijate puhul ka see, kui elukoht kuulub ühele, siis teine maksab üüri selle eest.

Tulge mõistusele, te olete pere ja jooksvad sissetulekud ja kulud peaks olema ilma raamatupidamiseta ja pole vahet, kumb säästab, sest säästud on perel mitte ühel või teisel lapsevanemal.

Kahjuks tean kah ühte sellist perekonda, kus üks liige käib alati kuu lõpus minult raha laenamas, sest elukaaslane keeldus andmast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 14:11; 23.02 15:27; 23.02 15:47; 23.02 16:44; 23.02 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulge mõistusele, te olete pere ja jooksvad sissetulekud ja kulud peaks olema ilma raamatupidamiseta ja pole vahet, kumb säästab, sest säästud on perel mitte ühel või teisel lapsevanemal.

Peab olema võimalus enda isikliku raha jaoks ka. Mingi iseseisvus peab alati jääma.

Pere ühine eelarve on hea asi, pannakse kirja, aetakse sente taga või mitte. Aga kui ühel jääb väheks pere ühisesse eelarvesse panustamiseks, rääkimata isiklikest säästudest, siis peab teine pool rohkem panustama. See pole õige, et üks sööb liha ja teine ainult makarone. Kes krt tuleb sellise õuduse peale. Peab vist väga vihkama teist? Isegi kui ühel on võimalus tasuta reisida ja teise reisi ei saa ka kahepeale kinni makstud, siis oleks solidaarne mitte kasutada tasuta võimalust. Aga et kinni plekkida oma reis ja teine koju jätta?

Aga selgita, miks sul peab olema oma isiklik (sala)raha. Millised kulutused sa teed ilma teise osapoole teadmata? Sünnipäevakink kaaslasele on ainuke asi, mille peale tulen. Ka see on ju kaaslase poolelt arusaadav, kui te tõesti üksteise kontoväljavõtteid vaatate. Mõistlike inimeste puhul piisab rääkimisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 14:11; 23.02 15:27; 23.02 15:47; 23.02 16:44; 23.02 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes isiklik või salaraha? Olen see ühisest eelarvest kirjutaja. Meil on kummalgi sellegipoolest oma pangaarve ja oma raha. Lihtsalt eelarve on ühine! Me ei planeeri seda ometi sendi täpsusega ära, oleme lihtsalt kõiki oma tulusid liites saanud ettekujutuse, kui palju tuleb ja saab millelegi kulutada. Kuigi teise arvele on ligipääs, ei käi me seda inspekteerimas! Otse loomulikult ei anna me ka teineteisele pidevalt oma kulutustest aru. Vaid suuremad ja tähtsamad räägime omavahel läbi. Näiteks: mehel on juba majalaen maksta, ta ei saa rohkem kohustusi võtta. Seega hakkan meie uue auto liisingut maksma mina. Enne muidugi arutasime läbi, ka saame endale lubada uut või kasutatud autot. Üks meist sai (ootamatu) päranduse. Otsustasime üksmeelselt, et peale säästmise ja uue gaasikatla ostu saame ka ühe eksootilisema reisi. Ühel meist on ka varasemast suhtest laps. Elatis, nagu ka tänu sellele saadav kõrgem lastetoetus ja tulumaksutagastus lisandub lihtsalt pereeelarvesse, nagu sealt lähevad maha ka kulud kõigile lastele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.02 09:56; 23.02 13:13; 23.02 15:38; 23.02 15:57; 23.02 17:41; 24.02 10:17; 24.02 19:13; 25.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes isiklik või salaraha? Olen see ühisest eelarvest kirjutaja. Meil on kummalgi sellegipoolest oma pangaarve ja oma raha. Lihtsalt eelarve on ühine! Me ei planeeri seda ometi sendi täpsusega ära, oleme lihtsalt kõiki oma tulusid liites saanud ettekujutuse, kui palju tuleb ja saab millelegi kulutada. Kuigi teise arvele on ligipääs, ei käi me seda inspekteerimas! Otse loomulikult ei anna me ka teineteisele pidevalt oma kulutustest aru. Vaid suuremad ja tähtsamad räägime omavahel läbi. Näiteks: mehel on juba majalaen maksta, ta ei saa rohkem kohustusi võtta. Seega hakkan meie uue auto liisingut maksma mina. Enne muidugi arutasime läbi, ka saame endale lubada uut või kasutatud autot. Üks meist sai (ootamatu) päranduse. Otsustasime üksmeelselt, et peale säästmise ja uue gaasikatla ostu saame ka ühe eksootilisema reisi. Ühel meist on ka varasemast suhtest laps. Elatis, nagu ka tänu sellele saadav kõrgem lastetoetus ja tulumaksutagastus lisandub lihtsalt pereeelarvesse, nagu sealt lähevad maha ka kulud kõigile lastele.

Loomulikult on teil oma pangaarved, kaardid. Lihtsalt mu mõte oli see, et peres on tegelikult ühine raha. Pole oluline kelle kontol see on. Kui midagi jääb üle, siis on see mõlemale teada, kui on suuremaid kokkulepitud kulusid, siis ainuke läbirääkimisteema on see, kelle kontolt oleks mõistlik see makse teha ja siinkohal ei tohiks olla vahet ala sina maksad, mina maksan. Pere maksab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.02 14:11; 23.02 15:27; 23.02 15:47; 23.02 16:44; 23.02 18:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted raha jaotus kärgperes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.