Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: raha toidule

Postitas:

Kui palju kulub teil iga kuu raha toidu peale? Mitme liikmeline pere?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju väga erinev. Mitu täiskasvanut, mitu last, kui vanad…Sõltub, kas tööinimesed söövad lõunat kohvikus või võtavad karbi kaasa, kas lapsed on mudilased, kes söövad 3x päevas lasteaias või teismelised, kes söövad küll koolis aga kodus on 24t päevas näljased ja söövad meeletuid koguseid…
Kas midagi kasvatad, hoidistad jne ise või kõik poest. Millisest poest(kas üldse on valikuid või ongi 1 nn külapood).
Mida ollakse harjunud sööma (n mulle on kõik mereannid täiesti out ja juustu ei söö mingil kujul, veini ka ei joo juba aastaid).

Kui kokkuhoidlik olla siis min 100/inimene, kui normaalselt ja rikkalikum menüü siis 150

4-liikmeline pere (2 töötavat täiskasvanut võtavad lõuna karbiga kaasa, 2 koolilast söövad koolis tasuta hommikuputru ja lõunat, tüdrukud ja väikese söömisega) 400-500/kuus

Vend+vennanaine+spordipoisist teismeline st 3-liikmeline pere aga samuti 500-550

Pensionärist naabriproua 80-90

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 25.01 17:07; 28.01 15:59; 28.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 inimest (2 täiskasvanut, 14-aastane, 4-aastane) ja söögi peale läheb kuus 600-700 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 28.01 00:45; 28.01 15:54; 28.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja laps. Lapsel erivajaduslik menüü, mis ei sisalda ühtki perekoolika tavaettekujutuses olevat toitu. Eelarves on nädala kuluks ette nähtud 50 eurot (peale kõigi regulaarsete arvete tasumist) ja sellest peab piisama. Tavaliselt piisab ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres neli inimest (2 täiskasvanut, lasteaia laps ja algklassilaps). Kuus kulub toidupoodi 400-500 EUR (sisaldades siis ka kodukeemiat, kassi liiva jms pudi-padi). Lisaks siis minu ja mehe tööl söödud lõunad u 12-13 EUR kahe peale päevas ja lasteaialapse toit u 25 EUR kuus, koolilaps saab tasuta päeval süüa.

Kõik kokku siis umbes 600-700 EUR.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

400-500 euri, seda ka vaid tänu sellele, et ostan enamus toite alena. Kui ostaks vabamalt, mille järele isu on, siis lisanduks tõenäoliselt paarsada eurot. Näiteks kala raatsin väga harva osta. Pere 4-liikmeline, poisid 14a ja 11a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-liikmeline pere, rahapäevikust näen (SEB’ klient olen)- keskelt läbi 600 eurot kuus. See näitab toidupoes tehtud kulusid, seega on seal ka WC-paber, puhastusvahendid. Lisaks sööme mehega väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on majapidamisraha kuus 600 eurot. Pere on siis meie mehega, väikelaps, beebi, ja paar korda kuus külaskäiv mehe vanem laps.

Selle 600 euro eest ostame siis tavapärase kodutoidu, majapidamistarbed (a la wc paber, puhastusvahendid jmt), mähkmed (ehk kõik, mida toidupoest saab), lisaks tihti ka riided lastele (va internetist, siis maksan oma arvelt reeglina), samuti kui väljas söömas käime, väiksem meelelahutus (nt loomaaed), on tulnud ette ka, et koos toidupoe kraamiga olen ostnud endale kreeme, sokke vmt, kui ei viitsi eraldi maksta.

Palju täpselt toidule kulub sellest 600, ei teagi, aga päris palju asju saab selle eest nagu näha. Samas kuu lõpus on kõik otsas kah 🙂 Ma pakun, et reaalselt söögile kulub ehk 250 euri 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil umbes 800.- euri umbes poearved, aga täpselt ei tea, kui palju sellest on toit, kuna poest ostame ka majapidamiseks vajaliku kraami. Pere siis 2 täiskasvanut, 3 teismelist ja 2 aastane. Lapsed saavad koolis lõunat. Väljas käime harva söömas ja kui siis odavates kohtades. Külmkapp on täis pidevalt ja millegist puudust ei tunne. Sooja toitu õhtuks, kui kõik koju tulevad, teen alati. Kunagi panin pool kuud kirja ka, mis kui palju maksab, siis sain aru, et meie pere suur kulu on maiustused – kohukesed, kohupiimakreemid, pudingid, jogurtid jms, mille arvelt saaks kokku hoida. Meil on ka iga päev laual vaagen puuviljadega – ostame seda mille hooaeg on ja mis soodsam on. Ilmselt 600.- eur on meil siis toidu kulu. Ehk 100.- eur nägu, aga toidu kulu on ka siis väiksem, kui on peres rohkem inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju kulub teil iga kuu raha toidu peale? Mitme liikmeline pere?

miskipärast on meie eelmise aasta toidukulud langenud võrreldes 2015 aastaga.
5 inimest, 2 kassi 800-1000 euri kuus.
ei sisalda lõunasööke väljas.
keskmine lõuna väljas on 3.50
eraldi reana kajastuvad Kalevi kommipoe rida.
Kunagi pidasin kohvi ja alko jaoks ka eraldi rida aga ei viitsi enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 10:29; 27.01 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks täiskasvanut, mina ja mees. Kulutame u 350 eurot söögi+majapidamise peale. Mõlemad käime 5 korda nädalas intensiivses trennis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja teismeline poeg, paar korda kuus käivad külalised ka – arvestuses on mul koos toit (sh väljas söömised) ja majapidamistarbed (sh WC-paber, koristusvahendid jmt), kuus kulub keskmiselt 380.- (arvestus tehtud juuni-dets 2016 põhjal)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole otseselt arvestanud, aga 2-liikmeline pere (2 täiskasvanut) ja arvata on, et üle 300 läheb ikka. Suuremaid oste teeme paar x nädalas, siis on tavaliselt 40-50 eurised arved, jooksvalt siis väiksemad ostud juurde, kui midagi otsa saab, aga üldiselt “kohvikoore järele” minek kujuneb ka ikkagi ca 20-euriseks ostuks, eriti kui tühja kõhuga minna või midagi huvitavat silma hakkab. Lisaks siis see summa, mida maksame “oma” maamehele, kellelt tellime juurvilju ja talupoodidest aeg-ajalt suitsuvorsti, kohupiima, pasteeti ja muud sellist. Väljas käime ka aeg-ajalt söömas, aga viimasel ajal harvem. Kui ma veel koolis päevases õppes õppisin, läks mul juba koolilõunale ca 100€ kuus, sest koolis on üsna kallis kohvik. Nüüd kool sessidena ja läheb ehk 25€ kuus seal söömiseks lisaks.

Üldiselt ma olen seda meelt, et toidu pealt ei pea väga kokku hoidma, kui ei ole just kitsas seis rahadega. Mitte, et peaks pidevalt süüa tellima või väljas söömisele kulutama, aga toit võiks olla mitmekesine ja kvaliteetne ning kindlasti ka maitsev. Kui on isu paprika või kalamarja järgi, siis ei jäta hinna tõttu ostmata. Samuti eelistan osta pigem talunikelt teatud tooteid, olgugi, et need on sageli kallimad, siis maitse ja kvaliteet on ka täiesti erinevad. Nt poemunad saab kätte ca 80 senti karp, aga ma eelistan osta ikkagi pigem talunikult 2 euri karp, sest tõesti on maitsevahe.
Kokku hoian pigem muudelt (mõttetutelt) kulutustelt nagu nt impulsiivostud riietele, mis jäävad pärast suure tõenäosusega kappi seisma (mul on ka selline eluperiood olnud, kus ma olen igasugu mõttetuid hilpe soetanud meeletutes kogustes).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 14:02; 25.01 18:39; 28.01 14:53; 28.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kuidas keskmine perekoolikas kulutab toidule rohkem või sama palju raha, kui ta keskmiselt teenib?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mees, 800-900 + restoran jne. 2 koera ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:06; 27.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kuidas keskmine perekoolikas kulutab toidule rohkem või sama palju raha, kui ta keskmiselt teenib?!

Mina ei leidnud küll, et siin 2 täiskasvanust koosnevad pered kulutaks kogu palga toidule… ilmselgelt pole 2 inimese palk vaid 500-600 st 250-300 inimese kohta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 25.01 17:07; 28.01 15:59; 28.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mees, 800-900 + restoran jne. 2 koera ka.

Nüüd mul tekib küll küsimus, et mida te sööte? 😀 Ma ostan ka tihti kalleid asju, aga no 800-900 tundub ikka väga utoopiline (kui sinna lisaks väljas söömine arvestada). Ma vist reaalselt ei suudakski sellise raha eest toitu ära süüa, vb siis kujutaks sellist summat ette, kui ostaks iga päev külmkapi puupüsti täis ja siis viskaks enamus asjad ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 14:02; 25.01 18:39; 28.01 14:53; 28.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, mees ja kaks last (8 ja 2).
Kuskil 500€ (ainult toit, muu ei ole arvestatud), sh väljas söömised, mehe töölõunad.

Arvan, et see OK 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

500-600 eur, kaks täiskasvanut, kaks koolilast, väike koer ja merisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 täiskasvanut, kolm algkooli last. 400 eur kuus toit ja majapidamisvahendid- wc-paberid-kodukeemia jne. Meil on elustiil selline, et suvel sööme palju oma aia kraami, külmik on oma korjatud marju-seeni täis, Hoidistan tomateid-kurke-sibulaid-õunu jms. Tuttavatelt ostame suuremas koguses maheliha külmikusse, naabrinaiselt kodumune (see mahub ka eelarvesse). Nii, et toidulaud on rikkalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mees, 800-900 + restoran jne. 2 koera ka.

Nüüd mul tekib küll küsimus, et mida te sööte? ???? Ma ostan ka tihti kalleid asju, aga no 800-900 tundub ikka väga utoopiline (kui sinna lisaks väljas söömine arvestada). Ma vist reaalselt ei suudakski sellise raha eest toitu ära süüa, vb siis kujutaks sellist summat ette, kui ostaks iga päev külmkapi puupüsti täis ja siis viskaks enamus asjad ära.

Ma ei ütleks, et midagi väga erilist sööme. Üleeile tegime lasanjet, eile sõime india toitu, eks jah ostan mida iganes, külmkapp on koguaeg täis vb sellepärast, et lapsena meil ei olnud eriti süüa ja mul paranoia kui mul külmkapist asjad välja ei kuku aga midagi ära ei viska, sink jne eriti ei söö ostan mingi paar viilu ja need saab ka lõpuks koertele antud. Liha ostame ainult vabalt ja mitte suuri koguseid, ntks terve kana on mingi 20 mees sööb loomaliha mina mitte ma söön ainult kala ja kana. Hakkliha teen ise veisefileest sest mehel allergiad.
Poes käime reede v laup ja kolmap toon ns nipet näpet juurde ja sügavkülm ka asju täis nii et ma ei teagi mille peale raha kulub, nv kodus süüa ei tee käime väljas söömas või tellime hiina toitu, pitsa jne. Selle eest maksab mees eraldi ei lähe sellest rahast.
Koeratoit ja närimispulgad jne läheb sellest rahast saavad hüpoallergeenilist toitu ja konserve ka ei seedi üldse nii, et saavad kas lõhe/forellifileed või valget kala oleneb päevast, seda ei küpseta võiga lihtsalt niisama. Valge kala näiteks hautame. Tüdruk on nädal aega loomaarsti juures olnud toome koju täna ja arst pakkus, et kartulit keeta ja lõhega v kanafilee ja riis ja juurviljad hautatult on kerge talle nii, et see ka nii öelda pole tavaline koeratoit ja raha kulub sellele ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:06; 27.01 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin, et meil kulub ülipalju, aga siit lugedes suht keskmine vist. 2 täiskasvanut, kaks väikelast, kellest üks sööb veel purgipüreesid. ca 600 + 150-200 väljas söömised.
Ega me väga kokku ei hoia. Kui ostame kala, siis fileed, kuigi saaks ju ise fileerides ja puhastades odavamalt. Kui sööme jäätist, siis enamasti La muud. Liha pooltooteid ei tarbi. Lapsed söövad tihti tuubipüreesid ja valmis smuutisi vahepalaks, kuigi ise oleks palju soodsam teha. Saaksime tegelikult palju kokku hoida ka kvaliteedist kaotamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kuidas keskmine perekoolikas kulutab toidule rohkem või sama palju raha, kui ta keskmiselt teenib?!

mille alusel sul keskmise palga kujund siin tekkinud on? Palga teemades on ju ka ulmelised summad koos…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 10:29; 27.01 23:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd mul tekib küll küsimus, et mida te sööte? ???? Ma ostan ka tihti kalleid asju, aga no 800-900 tundub ikka väga utoopiline (kui sinna lisaks väljas söömine arvestada). Ma vist reaalselt ei suudakski sellise raha eest toitu ära süüa, vb siis kujutaks sellist summat ette, kui ostaks iga päev külmkapi puupüsti täis ja siis viskaks enamus asjad ära.

Mina jälle arvan, et kui ostaksin nii palju kui tahaks nt erinevat juustu, sushit, soolalõhet jms ning oleks komme käia 1-2 nädalas väljas söömas, siis läheks palju rohkemgi kui 900 eurot kuus.

Elame linnas, oma aeda, kus midagi kasvatada, ei ole. Ostame kõik poest ja turult. Teeme küll ise kodus süüa, kuid sageli ostame ka poolfabrikaate, et peale tööd kiiremini toidu lauale saaks. Liha ja puuvilju läheb meil palju, teismeline poiss on hea isuga ja sageli söövad meil ka tema sõbrad. Nii see raha toidu alla läheb, kusjuures ära viskame minimaalselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 28.01 00:45; 28.01 15:54; 28.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd mul tekib küll küsimus, et mida te sööte? ???? Ma ostan ka tihti kalleid asju, aga no 800-900 tundub ikka väga utoopiline (kui sinna lisaks väljas söömine arvestada). Ma vist reaalselt ei suudakski sellise raha eest toitu ära süüa, vb siis kujutaks sellist summat ette, kui ostaks iga päev külmkapi puupüsti täis ja siis viskaks enamus asjad ära.

Mina jälle arvan, et kui ostaksin nii palju kui tahaks nt erinevat juustu, sushit, soolalõhet jms ning oleks komme käia 1-2 nädalas väljas söömas, siis läheks palju rohkemgi kui 900 eurot kuus.

Elame linnas, oma aeda, kus midagi kasvatada, ei ole. Ostame kõik poest ja turult. Teeme küll ise kodus süüa, kuid sageli ostame ka poolfabrikaate, et peale tööd kiiremini toidu lauale saaks. Liha ja puuvilju läheb meil palju, teismeline poiss on hea isuga ja sageli söövad meil ka tema sõbrad. Nii see raha toidu alla läheb, kusjuures ära viskame minimaalselt.

Ma söön ka erinevaid juuste, sushit, lõhet, kalamarja jne, aga no 900 eurist on ikkagi asi kaugel. Ok, ma saan aru kui inimene sööb suure purgi kalamarja päevas ära või terve lõhe jne, aga kas reaalselt sellist olukorda ka kellelgi on?
Lisaks oli ju mainitud, et 800-900 + väljas söömine, seega seda sinna sisse arvutatud pole. Kui (peaaegu) iga päev väljas süüa, siis oleks see summa jah juba arusaadavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 14:02; 25.01 18:39; 28.01 14:53; 28.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön ka erinevaid juuste, sushit, lõhet, kalamarja jne, aga no 900 eurist on ikkagi asi kaugel. Ok, ma saan aru kui inimene sööb suure purgi kalamarja päevas ära või terve lõhe jne, aga kas reaalselt sellist olukorda ka kellelgi on?
Lisaks oli ju mainitud, et 800-900 + väljas söömine, seega seda sinna sisse arvutatud pole. Kui (peaaegu) iga päev väljas süüa, siis oleks see summa jah juba arusaadavam.

Eks oleneb, kas selle raha eest sööjaid on 1-2 täiskasvanut või lisanduvad ka lapsed. Ei räägi praegu kalamarjast ja delikatessjuustudest, aga paljud teismelised söövad tavatoitu rohkem kui täiskasvanud ja lastega peres ostetakse üldjuhul rohkem ka kohukesi, jogurteid, kohupiimakreeme, puuvilju, hommikusöögihelbeid jms, mille peale üksinda elades mina näiteks ei tulekski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 28.01 00:45; 28.01 15:54; 28.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt märkus:

kui oma laste tervisest tõesti hoolite, siis jätke eelpool nimetatu(kohukesed, maitsestatud jogurtid, kohupiimakreemid ja magusad hommikusöögihelbed) ostmata.

Need kõik kvalifitseeruvad koostiselt maiustusteks mitte toiduks, ammugi pole neis midagi tervislikku, paraku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 25.01 17:07; 28.01 15:59; 28.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt märkus:

kui oma laste tervisest tõesti hoolite, siis jätke eelpool nimetatu(kohukesed, maitsestatud jogurtid, kohupiimakreemid ja magusad hommikusöögihelbed) ostmata.

Need kõik kvalifitseeruvad koostiselt maiustusteks mitte toiduks, ammugi pole neis midagi tervislikku, paraku.

Mina arvan küll, et lapsele on kasulikum kohuke, kohupiimakreem või hommikuhelbed piimaga kui üldse mitte süüa või siis pakk komme või küpsiseid korraga ära süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 28.01 00:45; 28.01 15:54; 28.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan küll, et lapsele on kasulikum kohuke, kohupiimakreem või hommikuhelbed piimaga kui üldse mitte süüa või siis pakk komme või küpsiseid korraga ära süüa.

Sellega, et kasulikum kui üldse mitte süüa…peaks vist nõus olema, kuigi ei taipa, miks sellise toiduraha kulutamise võimalusega peaks laps mitte sööma, on kümneid häid ja tervislikke toite(ka piimatoite ja/või magustoite), pole vaja ebatervislikke snäkke-kreeme-krõbinaid eelistada.
St miks peaks laps mitte sööma versus sööma kohukest?
Ja küpsised pole (jälle oleneb küpsistest) sugugi mitte halvem valik st pigem sama halb kui eelnimetatu. Näiteks korralikud täisterahelvestest kodus tehtud, munaga küpsised pigem kasulikumad kui kohuke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 19:47; 25.01 17:07; 28.01 15:59; 28.01 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma söön ka erinevaid juuste, sushit, lõhet, kalamarja jne, aga no 900 eurist on ikkagi asi kaugel. Ok, ma saan aru kui inimene sööb suure purgi kalamarja päevas ära või terve lõhe jne, aga kas reaalselt sellist olukorda ka kellelgi on?
Lisaks oli ju mainitud, et 800-900 + väljas söömine, seega seda sinna sisse arvutatud pole. Kui (peaaegu) iga päev väljas süüa, siis oleks see summa jah juba arusaadavam.

Eks oleneb, kas selle raha eest sööjaid on 1-2 täiskasvanut või lisanduvad ka lapsed. Ei räägi praegu kalamarjast ja delikatessjuustudest, aga paljud teismelised söövad tavatoitu rohkem kui täiskasvanud ja lastega peres ostetakse üldjuhul rohkem ka kohukesi, jogurteid, kohupiimakreeme, puuvilju, hommikusöögihelbeid jms, mille peale üksinda elades mina näiteks ei tulekski.

Aga seetõttu mul ju küsimus tekkiski, et kommentaaris oli “mina, mees ja kaks koera”. Loomulikult on vahe, kas leibkonda kuulub 10 inimest või 2.

Mitte, et ma halvustaks, üldsegi mitte, lihtsalt huvitav oleks teada, kus sellised summad tulevad. Kuna meie perre kuulub peaaegu sama arv liikmeid (-1 koer), siis see summa tundub mulle ikka tõeliselt suur, sest meil ei lähe kaugeltki nii palju ja me ei hoia toidu pealt teps mitte kokku ja armastame ka kallimasse hinnaklassi kuuluvat kraami alates kalamarjast lõpetades hooajaväliste juur- ja puuviljadega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 14:02; 25.01 18:39; 28.01 14:53; 28.01 20:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.