Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: raha toidule

Postitas:

Kuna meie perre kuulub peaaegu sama arv liikmeid (-1 koer), siis see summa tundub mulle ikka tõeliselt suur, sest meil ei lähe kaugeltki nii palju ja me ei hoia toidu pealt teps mitte kokku ja armastame ka kallimasse hinnaklassi kuuluvat kraami alates kalamarjast lõpetades hooajaväliste juur- ja puuviljadega.

Mina jälle ei saa aru, kuidas on võimalik nii vähese rahaga hakkama saada, nagu enamus siin kirjutab. Mul tekivad alati süümepiinad selliseid teemasid lugedes, sest tundub et ma olen suur laristaja.700-800 euri kuus kolme inimese söögile ja majapidamiskraamile (WC paber ja puhatsusvahendid, küpsetuspaber jms) kulutada ei ole mingi probleem. Ulmesumma see kindlasti ei ole. Tegelikult tuleb vahe vist sellest ka, mida keegi näiteks kallimasse hinnaklassi kuuluvaks ja kalamarjaks peab… hakkliha näiteks on minu jaoks lihaveise delikatesshakkliha, mitte perenaise hakklihasegu jne. Üldiselt sellised teemad on head selles mõttes, et distsiplineerivad, sest tegelikult on totrus suuri summasid ära süüa, kui saaks ka vähem kulutada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres on kaks täiskasvanut.
Toidupoes kulutame u 300 eurot kuus, lisaks tööpäeva lõunasöögid ühel pereliikmel 80 eurot kuus (teine saab lõuna kaasa võtta).
Vanematekodust tulevad lisaks tasuta: kartul, kanamunad, marjad sügavkülma, moosid, mahlad.

Majapidamistarbed ja pesemisvahendid – sinna kulub u 50 eurot kuus (sh siis pesemisvahendid, hügieenitooted, pabertooted ja pesupesemise ning kodu korrashoiuga seotud vahendid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb 100 eurot, mina ja laps. Laps sööb päeval lasteaias. Kodus sööme peamiselt liha ja aedvilja, maiustusi ei osta mitte kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 100.- üksi.
Mitte, et raha loeks, aga kiiksuga, ostan vaid tooraineid, millest saan aru, millega tegemist, lõuna vean kaasa.
Poolfabrikaate, valmistoite, magusat, nätse, karastusjooke jne lihtsalt ei söö, lapsest saati.

Mida see teadmine küsijale annab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perekonnas (2 täiskasvanut ja väikelaps) on toidule kuluv summa kuude lõikes erinev. Tänase seisuga on vaid toidule kulunud 125€ + 60€ väljas einestamisele. Ennustan, et sel kuul läheb kokku ca 500-600€. Sinna pole arvestatut toit kahele koduloomale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 täiskasvanut ja lapsed 15,13,7 Puhtalt toidule 800 kuus, muud majapidamiskulud(bensiin, apteek, pesuvahendid, sigaretid, vein, näksid sama palju juurde)

Enamus toiduainetest tuleb soodsast Lidlist, elukoht Soome..Kahtlustan, et Eestis sama summaga ära ei majandaks peensusteni arvestamata..Oli kuulda, et Lidl kett murrab ka Eestisse, väga soovitan..
Ei maksa võrrelda Säästuka ja Maximaga..Toiduained head, valik suur, väga ok kett..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 täiskasvanut ja lapsed 15,13,7 Puhtalt toidule 800 kuus, muud majapidamiskulud(bensiin, apteek, pesuvahendid, sigaretid, vein, näksid sama palju juurde)

Enamus toiduainetest tuleb soodsast Lidlist, elukoht Soome..Kahtlustan, et Eestis sama summaga ära ei majandaks peensusteni arvestamata..Oli kuulda, et Lidl kett murrab ka Eestisse, väga soovitan..
Ei maksa võrrelda Säästuka ja Maximaga..Toiduained head, valik suur, väga ok kett..

Kas näksid polegi siis söök? Imelik, hoopis majapidamiskulude alla liigitatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kuidas keskmine perekoolikas kulutab toidule rohkem või sama palju raha, kui ta keskmiselt teenib?!

Keskmine kahe täiskasvanuga pere teenib keskmisel 2000 eur kuus.
Seega jätta kõrvale perekooli miljonärid, on 500-600 söögile kulutada üsna normaalne ja vaid 25% palgast (ok, tegelt rohkem, 2000 on brutopalk)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.