Esileht Koolilaps Rahajanu

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rahajanu

Postitas:

8-aastane poiss ronis vette, kuna suured poisid lubasid 5 eurot anda. Ei andnud muidugi. Olen paanikas.
Aga kui lubavad 100€ anda, kui ta poest varastab või katuselt alla hüppab? Äkki annavadki mõne väiksema lolluse eest selle 5€, et teda hullemale ahvatleda?
Laps ütles, et ta on kõigeks valmis, et raha saada, sest meie ju talle kõiki neid asju ei osta, mida ta tahab.
Kas keegi on millegi taolisega kokku puutunud? Kuidas lapsega rääkida?
Kas tegu on kiusamisega? Kas peaks need kiusajad välja selgitama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleks ohumärk see, et laps ongi valmis ka edaspidi raha eest lollusi tegema. Muidu oleks olnud hea õppetund. Eelkõige peaksid ikkagi oma lapse probleemiga tegelema, mitte tegelema kiusajate jahtimisega. Teine asi, kui nad oleksid teda ähvardanud ja sundinud midagi tegema. Antud juhul aga on viimane aeg reageerida. Millest ta nii hirmsasti puudust tunneb? Miks talle raha nii oluline on? Kas ta saab aru raha väärtusest, on tal oma taskuraha? Tajub ta piiri ohutu ja ohtliku vahel? Lubatu ja keelatu? Kõige selle teemal tulekski vestelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel taskuraha on? Kas ta ise kogub millegi suurema jaoks või raiskab ära? Kas on nõus jõukohast tööd tegema, et ise teenida?
Kõigepealt räägi lapsega. Mis on raha, kust tuleb, kuhu läheb, teie pere eelarve, palju miski maksab.
Tean, lastel on valus. Mu lapse klassis on lapsi, kes saavad viite eest raha. Isa tuleb välismaalt koju käima, loetakse hinded kokku; minnakse poodi, laps saab kõik, mis tahab. Teeb ju teised (osad vähemalt) kadedaks? Minu lapsele oli koolis alguses just selle tõttu raske, ta nägi neid uusi nutikaid, kalleid firmarõivaid, üüüratut taskuraha, mis mõnel oli.
Raha teemal tuleb pidevalt rääkida, elust näiteid tuua, kehutada last õppima, et ta tulevikus paremini teeniks, kui sina. Kui lapsel on ärivaistu, las tegutseb: koolis on laadad, kirbuturud.
Mõnes mõttes on see kiusamine, aga eelkõige pead sa oma lapsele selgeks tegema, kuidas sellistel puhkudel käituda. Mõelge koos, mis rumalust need poisid järgmisel korral võiksid välja pakkuda, et sinu lapse üle naerda? Sellest sai ta ehk juba aru, et raha ta ülesande täitmise eest ei saa! Kas ta tahabki kurikaelte tööriistaks saada, narkomuulaks, et siis vanglas oma elu veeta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ka vanematega manipuleerimine – et teie mulle raha ei anna, siis teengi selliseid asju. Rääkima peab lapsega, ka eneseuhkusest ja austusest jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lahendasin mõned aastad tagasi sõbranna pojaga probleemi selliselt, et maalisin talle ette pildi, kuidas tema lolluste pärast pannakse ema vangi ja poiss ise lastekodusse. Mõjus, ma ei teagi, kas ta jäi mind toona uskuma või mitte, aga teatud jamad lõppesid. Tavaliselt lapsed ei taha, et vanemad kannatavad. Veits ülekeeratud, aga mõnikord ikka mõjub ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see võib tunduda lapsele kerge rahasaamise võimalus, mis ahvatleb. paneb end proovile ka ja viiekas käes.
Umbes nagu prostitutsioon. Vastik küll, aga raha saab. raha nimel kannatatakse ebameeldivus ära. võib küll vaielda, et neil polegi muud võimalust raha saada ja nad on ise ka õnnetud, et niimoodi peavad teenima. aga kas tõesti pole muud viisi raha saamiseks?
vanemad kasutavad ka vahel laste äraostmist, et panna teda tegema midagi, mida on vaja.
nt süsti on vaja teha või hambaarstile minna. siis lubavad et saavad mingi toreda asja pärast seda preemiaks. ma ei ütle, et see on vale. aga see on sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-aastane poiss ronis vette, kuna suured poisid lubasid 5 eurot anda. Ei andnud muidugi. Olen paanikas.
Aga kui lubavad 100€ anda, kui ta poest varastab või katuselt alla hüppab? Äkki annavadki mõne väiksema lolluse eest selle 5€, et teda hullemale ahvatleda?
Laps ütles, et ta on kõigeks valmis, et raha saada, sest meie ju talle kõiki neid asju ei osta, mida ta tahab.
Kas keegi on millegi taolisega kokku puutunud? Kuidas lapsega rääkida?
Kas tegu on kiusamisega? Kas peaks need kiusajad välja selgitama?

kiusamisest palju olulisem probleem on lapse väärtushinnangutes. hea veel kui poisid vargile saadavad, palju hullem on kui pedofiili kätte jääb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti jälgi, et su oma lapsel oleks natuke taskuraha iganädalaselt, kui see talle nii oluline on. 5 euro eest kaaluda kuhugi hüppamist näitab tõelist rahanälga. Kui taskuraha on olemas ja lihtsalt ära raisatud juba ja ikka tal sellised mõtted peas, siis selgita tõesti, ka hirmutavaid näiteid kasutades, tegelikku elu ja manipuleerimise põhimõtteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

madal enesehinnang – vajab raha, et tunda ennast nö tegijana? see on tõsine alandamine, ääriveeri räägiks sellest, et mõned lapsed tahavad raha niiväga, et on kõigeks valmis, ja et halvad inimesed kasutavad seda ära, kuidas muidu on võimalikud kõik need vastikud lood, kus keegi laps ennast mingi nänni eest kommionudele kätte annab, räägiks kenasti, et see, mis juhtus, on alandamine, aga pole hea, et tal läks isegi hästi…kui sellised märgid püsivad, et ikka väga tahetakse kõiki asju ja süüdistatakse vanemaid asjade mittevõimaldamises, siis soovitaks küll spetsialisti poole pöörduda enesehinnangu jne küsimuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Rahajanu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.