Esileht Koolilaps RAM kool 2017 sügis vastused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: RAM kool 2017 sügis vastused

Postitas:

Tere!

Kas keegi siinolijatest on vastuse järgmise õppeaasta kohta saanud? Meie saime kahjuks eitava, kuid imestama paneb, et isegi perevestlust ei toimunud.
Kas keegi sellel aastal perevestlusel käis?

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kõik õed-vennad, kes soovivad, ei saagi RaM kooli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 18:41; 01.02 15:57; 03.02 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kas keegi siinolijatest on vastuse järgmise õppeaasta kohta saanud? Meie saime kahjuks eitava, kuid imestama paneb, et isegi perevestlust ei toimunud.
Kas keegi sellel aastal perevestlusel käis?

Aitäh!

mis te vanemate töökohtadeks ja koduseks aadressikskirjutasite??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 20:34; 02.02 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM-is ei küsita neid lütseumi stiilis küsimusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal tehti samasugust tünga. Kodukal vastuvõtujutukesest oli siis ja oli ka tänavu eksitav tekst, mis jättis mulje, et on üks loosimine ja see ka pärast perevestlust. Aga üllatus-üllatus, selekteerimine toimus juba enne vestlust. Et mitte igasugustega kohtuda.
PS: Tänavused “katsetajad” on mõnevõrra paremas seisus. Septembrist oli teada, et kokku võetakse 60 last. Eelmisel hooajal oli kuni detsembri keskpaigani info, et 75 last, mis siis muundus 60-ks. Aga noh, tegelikkuses kujunesid klassid veits suuremaks kui väljakuulutatud 20 last ühes klassis. Mõned eliidilapsukesed pidid ju ka ära mahtuma. Seega – RAM on AINULT omadele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult vähemalt RaM ütleb ausalt välja, et eelisjärjekorras lähevad kohad “omadele”, kuigi see on teistes koolides ka nii. Ülejäänud kohtadele teha loos on kindlasti õiglasem kui küsitava väärtusega testid. Eks kohast ilma jääjatel on kurb, aga kui kohti, mida loosida, enam ei ole, siis pole ju vestlusel mõtet. Pere siis lihtsalt raiskaks 2 tundi selle peale ja õpetajad paarsada x 2 tundi, kui kõigi huvilistega vestlusi pidada. Eelmistel aastatel läks kuulu järgi ainult paar kohta üldisesse loosi, nii et võimalik, et seekord oligi vabu kohti null.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 03.02 22:20; 04.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult vähemalt RaM ütleb ausalt välja, et eelisjärjekorras lähevad kohad “omadele”, kuigi see on teistes koolides ka nii.

Erakool otsustab ise, mis alustel lapsi kooli võtab ja kellegi asi ei ole.

Munitsipaalkoolil pole õigust mingit omade eelistamist teha ja ega pole ka võimalik – koolid ju ei vali enam lapsi. Vähemalt Tallinna elukohajärgse kooli määramise korras on aga õdede-vendade eelistamine sees ja jälle ei tohiks midagi öelda olla, sest kriteeriumid on ju selged.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 18:41; 01.02 15:57; 03.02 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM-is ei küsita neid lütseumi stiilis küsimusi.

Nagu näiteks? Minu laps õpib tavalises piirkonnakoolis ja teda kooli pannes tuli meil abikaasaga täita lehtede kaupa ankeete, kus päriti nii vanemate haridustaset, ameteid kui ka töökohti. Isegi seda uuriti, kas oleme sama kooli vilistlased. Huvitav, millised on siis veel need “lütseumi stiilis” küsimused, mida tavalises koolis ei küsitagi? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 17:14; 03.02 20:10; 03.02 20:15; 06.02 10:36; 11.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minu teada sel aastal toimuvad ikka vestlused, kuid et mitte teha seda kõigi paarisaja perega, kellest siis need kümmekond välja valida, tehti nö eelloos, kellede seast peale vestlusi need väljaspool kogukonda lapsed loosida. Igati mõistlik otsus minu meelest. milleks solgutada kõiki peresid ja laste jaoks seda kooliasja veelgi reaalsemaks teha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 23:09; 03.02 09:01; 13.02 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui ankeedis puudub rida isa emaili aadress, siis tänapäeval tunnevad inesed inimesi ja taustauuringud on ka tõhusad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 20:34; 02.02 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles RaM lapsevanem ja mitte omades tuntud nime ega nägu ning nähes päevast-päeva vähemalt 80% ulatuses sealses koolis täiesti tavalisi ja tundmatuid inimesi, siis on mul vaid üks küsimus- kas tõesti on nii raske uskuda, et RaM ei vali omale lapsi pere sissetulekute või tuntuse järgi, vaid neil tõesti on südant märgata inimesi laiemalt!

Ja olles lapsevanem ja nähes ka neid nö tuntuid nägusid ja vesteldes nendega (on neist ju nii mõnigi ka minu laste klassis lapsevanemaks), siis kas on tõesti nii raske uskuda, et need inimesed pole mingid “ufod”, vaid täiesti tavalised inimesed?! Müstika ja kurb, kuis ikka eelarvamused meie elusid võivad juhtida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 23:09; 03.02 09:01; 13.02 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles RaM lapsevanem ja mitte omades tuntud nime ega nägu ning nähes päevast-päeva vähemalt 80% ulatuses sealses koolis täiesti tavalisi ja tundmatuid inimesi, siis on mul vaid üks küsimus- kas tõesti on nii raske uskuda, et RaM ei vali omale lapsi pere sissetulekute või tuntuse järgi, vaid neil tõesti on südant märgata inimesi laiemalt!

Ja olles lapsevanem ja nähes ka neid nö tuntuid nägusid ja vesteldes nendega (on neist ju nii mõnigi ka minu laste klassis lapsevanemaks), siis kas on tõesti nii raske uskuda, et need inimesed pole mingid “ufod”, vaid täiesti tavalised inimesed?! Müstika ja kurb, kuis ikka eelarvamused meie elusid võivad juhtida…

Palun pane kirja need mõõdetavad kriteeriumid, mille alusel osutus sinu laps valituks! Ma ise ei ela Tallinnaski, seega isikukku kogemust/pettumust pole, kuid eelmisel aastal tuli kahel vahetus läheduses elaval lapsel lõpetada unistamine kodulähedasest RAM koolist, sest “loosi tahtel ei saanud”. Üks neist 7-aastastest tegeleb hetkel oma esimese raamatu kirjutamisega ja üldse üle keskmise taibukas ja nutikas laps. Teine oli tavalaps. Sel aastal kordus sama veel ühe tuttavaga – loosi tahtel ei saanud. Mis loos, mis kriteeriumid? Kui oleks keegi selle esimese lapse üldse vestlusele kutsunud, siis ilmselt oleks ka see “südant märgata” toimunud või siis konkreetsetele kriteeriumitele vastanud. Mul on tõesti kõrvalvaatajana väga kummaline mulje kogu sellest jandist jäänud, sest meil siin “looduses” (väljaspool Tallinna linnapiire) käib asi teisiti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu näiteks? Minu laps õpib tavalises piirkonnakoolis ja teda kooli pannes tuli meil abikaasaga täita lehtede kaupa ankeete, kus päriti nii vanemate haridustaset, ameteid kui ka töökohti. Isegi seda uuriti, kas oleme sama kooli vilistlased. Huvitav, millised on siis veel need “lütseumi stiilis” küsimused, mida tavalises koolis ei küsitagi?

Miks te neid ankeete siis vabatahtlikult täitsite? Mina pole ei tava- ega eliitkoolis pidanud mingeid ankeete täitma. Ainult avaldus + vajalikud dokumendid. Mingi hetk küsiti kontaktandmeid ka – see on ka üsna loomulik. Kuna põhiharidus on meil kohustuslik ja piirkonnakool on seal piirkonnas elavate laste jaoks, siis on selline ankeet ilmselgelt koolipoolne omalooming ning täitmise asemel tuleks pöörduda vastava haridusametniku poole.

Mul on tõesti kõrvalvaatajana väga kummaline mulje kogu sellest jandist jäänud, sest meil siin “looduses” (väljaspool Tallinna linnapiire) käib asi teisiti.

RAM on erakool ja neil on täielik õigus valida lapsi ilma oma kriteeriume põhjendamata. RAM ei ole mitte ühegi lapse jaoks piirkonnakool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib tavalises piirkonnakoolis ja teda kooli pannes tuli meil abikaasaga täita lehtede kaupa ankeete, kus päriti nii vanemate haridustaset, ameteid kui ka töökohti. Isegi seda uuriti, kas oleme sama kooli vilistlased.

See pidi küll ammu olema, sest viimastel aastatel ei ole suuremates linnades last kooli pannes ju vanemal isegi mitte kokkupuudet kooliga, asi käib läbi haridusameti/osakonna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 18:41; 01.02 15:57; 03.02 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib RAMis, sai sinna sisse loosi teel kuna vanemaid vendi-õdesid ees polnud.

Oleme täiesti tavaline pere, keskmise sissetulekuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 11:45; 03.02 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te sellest RAM koolist igatsete?
VHK võtab kõik lapsed vastu ja on tasuta ka.
Vähemalt haridusministri lapsed on kõik sinna võetud ja tema juba teab mis on hea.
Snoobide RAM koolilt võtab ta maksumaksja raha ära ja vaadaku need “rikkad” ise kuidas kooliraha kokku saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VHK ruumid on kohutavad, mööda linna laiali jne.

Tüdrukud-poisid eraldi klassides, klassid umbe ülerahvastatud.

Tasuta haridust ei ole olemas, see tuleb meie kõigi taskust niiehknaa.

Rikaste lapsed ei käi RAMi koolis ainult. Seal on muud eelised ja põhjused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 11:45; 03.02 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ka RaM koolis. Oleme samuti täitsa keskmine pere. Mees väikeettevõtja, mina avalikus sektoris keskastme juht. Pole üldse kuulus ega kummaline:) mul käib seal koolis 2 last. Esimene sai loosiga, vestlus oli pärast loosi. Teine sai juba õe-venna klausliga. Minu laste klassis pole ühtegi ‘kuulsust’, keda kogu eesti tunneks-teaks. Ei tasu selliseid meelevaldseid järeldusi külajuttude põhjal teha. Igas Tallinna eliitkoolis on neid kuulsuseid rohkem kui roccas. Ka reaalis ja gagis jne on lapsi, keda kool on pidanud vastu võtma. Rocca on lihtsalt aus ja ütleb selle välja. Ja mis see 6aastaste katsetamine muud on kui üks loos?!? Kui 6sel on paha tuju ja saab 3 punkti maksimumist vähem, siis kas ta on rumal või??? Ei usu! Ka tik-i, gagi ja reaali sissesaamine on üks paras loterii… ja nn näo järgi valitakse seal kohe kindlasti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pidi küll ammu olema, sest viimastel aastatel ei ole suuremates linnades last kooli pannes ju vanemal isegi mitte kokkupuudet kooliga, asi käib läbi haridusameti/osakonna.

See oli eelmisel õppeaastal, Tallinnas. Praegu on mu laps 2.klassis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 17:14; 03.02 20:10; 03.02 20:15; 06.02 10:36; 11.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu näiteks? Minu laps õpib tavalises piirkonnakoolis ja teda kooli pannes tuli meil abikaasaga täita lehtede kaupa ankeete, kus päriti nii vanemate haridustaset, ameteid kui ka töökohti. Isegi seda uuriti, kas oleme sama kooli vilistlased. Huvitav, millised on siis veel need “lütseumi stiilis” küsimused, mida tavalises koolis ei küsitagi?

Miks te neid ankeete siis vabatahtlikult täitsite? Mina pole ei tava- ega eliitkoolis pidanud mingeid ankeete täitma. Ainult avaldus + vajalikud dokumendid. Mingi hetk küsiti kontaktandmeid ka – see on ka üsna loomulik. Kuna põhiharidus on meil kohustuslik ja piirkonnakool on seal piirkonnas elavate laste jaoks, siis on selline ankeet ilmselgelt koolipoolne omalooming ning täitmise asemel tuleks pöörduda vastava haridusametniku poole.

Miks me täitsime? Sest meie laps pidi ju alustama seal peagi oma kooliteed ja ei soovinud (ega näinud ka otsest põhjust) kooliga konflikti minna. Kusjuures, kust sa lugesid välja meie soovimatust või tahtmatust neid ankeete täita? Minu kommentaar oli vaid remargiks neile, kes arvavad, et vanemate kohta esitatakse küsimusi ainuüksi “eliitkoolides”, mujal aga mitte. Küsitakse küll mujal ka, ja täpselt samamoodi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 17:14; 03.02 20:10; 03.02 20:15; 06.02 10:36; 11.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Omad” ei tähendagi ju “kuulsad ja rikkad”, sellepärast ma ei saa aru, miks mõned käod tulid siia oma harilikke töökohti ja kuulsuse/jõukuse mitteolemasolu tuututama. “Omad” tähendab RaMi definitsioonis esimese prioriteedina õdesid-vendi ja kooli töötajate lapsi, seejärel vilistlaste lapsi. Need ongi need “omad”. RaMi õppemaks on ju siiski vaid 200 eur/kuus, odavam kui paljud eralasteaiadki, ja kindlasti paljudele jõukohane.

RaM ei ole piirkonnakool, aga kakumäel ja haaberstis on viimasel ajal kerkinud nii palju elamukomplekse, kuhu kolivad pered, ja kellele RaM on logistiliselt ainus normaalne valik. RaM on ainus kool Paldiski maanteest mere poole jäävas tsoonis. Tegelikult võiks seal piirkonnas üks munitsipaalkool lisaks olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 03.02 22:20; 04.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mimu arust ei võtagi RaM vastu mingite eriliste kriteeriumide alusel ja kindlasti ei ole eesmärgiks välja sõeluda eriti andekaid. RaM põhimõte on, et kõik lapsed on omamoodi andekad ja oodatud kooli, kui koolikohti on. Loobuvad nad ainult nende laste õpetamisest, kes on silmatorkavalt hüperaktiivsed ning kelle vanemad ei tee kooliga koostööd (st. vanemad, kes eeldavad, et nende last kasvatab kool, mitte nad ise). Küll oleks lihtne, kui soovijaid oleks täpselt niisama palju kui kohti, kuid lihtsalt kõik soovijad ei mahu kooli. Mingi valik tuleb ju teha ning siin on juba koolipoolne otsus, et keda võtta – keda jätta. Kohustust kedagi õpetada neil ju pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:52; 04.02 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin jutusoonele :), kirjutan kohe veel.
Nimelt lastevanemate valikust. Ma arvan, et see oleks iga kooli jaoks täiesti suurepärane võimalus, kui saaks valida vanemaid, mitte lapsi. RaM valib, täiesti selgelt, ma ei tea seda loosi asja, aga sisse saavad “vanemad”, keda kool oluliseks peab.
Ja siinkohal ei otsusta rahakott vaid meelsus. Kool tahab vanemaid, kes kaasa löövad – kes osalevad “Meie matkal”, kooli laadal, käivad aastapäeva näidendit vaatamas, kevadisel jalgpalli üritusel, osalevad vanematekogus jne. Kool on ju nagunii tasuline, seega iga kuu potsatab arve postkasti, mis ära tuleb maksta. Kooli jaoks pole vahet, kui palju kontole alles jääb.
Aga meelsust ei saa osta, sealt ilmselt tuligi see vanemate valimine, sest tegelik praktika näitab, et kooli üritustel löövad kaasa ikka ja samad pered, osad on passiivsed. Alates sissesaamise kriteeriumide muutumisest on nende loosiga klasside vanemad aktiivsemad kui need, kelle lapsed said kooli katsete alusel. Järelikult töötab see valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:52; 04.02 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: “passiivsed” vanemad on tõenäoliselt need, kes töötavad täiskohtadega kellast kellani või kellel on rohkem kui üks laps. Olulisem on ikka see, kuidas vanemad suhtuvad haridusse, millise keskkonna lapsele loovad ja kuidas nad tegelevad vabal ajal oma lastega, igaüks omal viisil. Inglise keeles öeldakse hoopis ‘helicopter parenting’ selle kohta, mida sa kirjeldad – et täiskasvanud sisustavad ürituste ja täiskasvanu poolt etteseatud tegevustega kogu laste aja ning lastega seotud tegevustega kogu enda aja. Ja helicopter parenting’u ei peeta sugugi lastele pikas perspektiivis kasulikuks lähenemisviisiks. Näidendit, mida laps on harjutunud mitu kuud, muidugi lähed vaatama ja kogukondlikkus on kah tore, aga see ei pea tähendama pidevaid massüritusi sajakesi terve klassi või rühma peredega. Mingi normaalne tasakaal peaks olema, et toimuksid üritused mis liidavad klassi kokku ja teeksid vanemad omavahel tuttavaks, aga jätaksid samas lastele ruumi oma sõpru ja tegevusi ise valida ning vanematele aega oma muud elu elada (ja tööl käia). RaMi kohta ei tea, aga mitme eralasteaia kohta on tuttavad mõista andnud, et ühisürituste korraldamise agarusega on mindud üle terve mõistuse piiri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 03.02 22:20; 04.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakool võib lapsi ja vanemaid valida täiesti oma suva järgi, näiteks automargi või silmade värvi järgi. Igaühel on võimalik luua erakool ja sedasama teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siis ka üks neist RaMi “passiivsetest” vanematest. Kui vanemad ei ole ise oma tööaja peremehed, siis ei ole võimalik olla täiskohaga “aktiivne” lapsevanem. Meie jõuame osaleda emade- ja isadepäevaüritustel, jõulupeol (kui on koos vanematega), käia arenguvestlustel, klassipiknikel, matkal, aidata last mõne projektiga ja toetada teda vajadusel koolitöödes. Meie jaoks on see tasakaal, sest ka pere noorem laps vajab meie tähelepanu ja aega.
P.S. Minu laps sai RaM Kooli katsetega. Teine laps oleks saanud sisse juba õe-venna klausliga, aga otsustasime ta panna teise kooli. Mõlemal juhul toimus RaMis ka perevestlus, mis jättis meile (ilmselt ka koolile) igati positiivse mulje. Vanemate rahakotis keegi ei sobranud ja ka töökohti polnud kohustuslik kuhugi kirja panna ega tulnud jutuks ka vestlusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 16:19; 06.02 19:36; 11.02 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakool võib lapsi ja vanemaid valida täiesti oma suva järgi, näiteks automargi või silmade värvi järgi. Igaühel on võimalik luua erakool ja sedasama teha.

Täiesti loll jutt. Minu lapsed said erakooli sisse katsetega aga mitte minu ja abikaasa autode margi järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Erakool võib lapsi ja vanemaid valida täiesti oma suva järgi, näiteks automargi või silmade värvi järgi. Igaühel on võimalik luua erakool ja sedasama teha.

Täiesti loll jutt. Minu lapsed said erakooli sisse katsetega aga mitte minu ja abikaasa autode margi järgi.

Huvitav, kust need lapsed küll oma tarkuse said? Tsiteeritav ütles ju, et erakool VÕIB.. see ei tähenda ju, et sinu lapsukesed teie punase auto järgi sinna sisse said.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen siis ka üks neist RaMi “passiivsetest” vanematest. Kui vanemad ei ole ise oma tööaja peremehed, siis ei ole võimalik olla täiskohaga “aktiivne” lapsevanem. Meie jõuame osaleda emade- ja isadepäevaüritustel, jõulupeol (kui on koos vanematega), käia arenguvestlustel, klassipiknikel, matkal, aidata last mõne projektiga ja toetada teda vajadusel koolitöödes. Meie jaoks on see tasakaal, sest ka pere noorem laps vajab meie tähelepanu ja aega.
P.S. Minu laps sai RaM Kooli katsetega. Teine laps oleks saanud sisse juba õe-venna klausliga, aga otsustasime ta panna teise kooli. Mõlemal juhul toimus RaMis ka perevestlus, mis jättis meile (ilmselt ka koolile) igati positiivse mulje. Vanemate rahakotis keegi ei sobranud ja ka töökohti polnud kohustuslik kuhugi kirja panna ega tulnud jutuks ka vestlusel.

Siis ikka ei ole nii hea kool, et teist last sinna enam panema ei hakanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 22:04; 06.02 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ikka ei ole nii hea kool, et teist last sinna enam panema ei hakanud.

Äkki ei olnud lihtsalt perel võimalik maksta kuus 200 euro asemel 400 eurot?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 17:14; 03.02 20:10; 03.02 20:15; 06.02 10:36; 11.02 12:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps RAM kool 2017 sügis vastused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.