Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rängalt iiveldajad/oksendajad, toetagem teineteist!

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rängalt iiveldajad/oksendajad, toetagem teineteist!

Postitas:

Tere

Mul jookseb seitsmes nädal lapseootust.Iiveldus kogub tuure suunas 24/7 nii, et aiman, et mind on ees ootamas pikem ränk periood. Eelmine lapseootus olin 2 kuud töövõimetu, sellest 3 nädalat lausa voodis.

Eile oli mul esimene täispäev, mil terve päev pidevalt iiveldas. Oksendamiseni ei läinud, kuid õhtuks olin siiski juba läbi. Kurnab vaimu ja keha (käin ka veel tööl). Täna püüan palju lapsega õues jalutada, mere ja metsaõhk on head, linna heitgaase tunnen ja see annab iiveldusele hoogu.

Kuna lisaks füüsilisele raskusele on see ka vaimselt tohutult keerukas periood, siis võiks ehk omavahel tuge siin pakkuda.

Tervitan kõiki!

ps.

Positiivse poole pealt ütlevad teadlased aga, et ränga iivelduse all kannatavatel on katkemisoht hüppeliselt madalam: Most studies have found NVP to be associated with a favorable outcome for the fetus. A meta-analysis of 11 studies by Weigel et al. found a strong significant association between nausea and vomiting of pregnancy and decreased risk of miscarriage. Allikas: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3676933/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 11:25; 07.02 10:21; 16.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin igati toetada, see on üsna raske aeg. Mul olid iiveldused/oksendamised ka kuni 12. nädalani väga intensiivsed ja olin perearsti poolt haiguslehel. Hiljem aga jäingi koduseks, sest kergemat tööd ei olnud pakkuda ning see sobis mulle endale ka tegelikult kõige paremini. Nüüd on mul nädalaid kohe-kohe 15. alguses ning hommikuti iiveldab ülepäeviti ja üllatuseks taas eile õhtul oksendasin kogu õhtusöögi välja. Nii et olen ikka veel “sellega hädas”. Jaksu ja vastupidamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin ka kampa võtta. Kuni 10nda nädalani oli ikka ülihalb olla, mul olid kõikvõimalikud rasedusaegsed vaevused ja mitte leebed. 11st nädalast hakkas vaikselt iiveldus järgi andma ja ei oksendanud ka enam. Tänaseks kohe 13näd ja alles on ebamugavustunne maos, iiveldus kui näksimise vahe läheb suuremaks kui 1h, energiapuudus, loid olek ja unetus, naha ja lõhnade suhtes olen ülitundlik. Ajab iiveldama kui püksivärvel kõhule surub või näiteks soe vesi otse näole laskub, kannatan ainult jahedat dušši. Lõhnu ei kannata üldse. Tunnen selgelt kõhus, et midagi seal toimub, öösiti on teatud asendites raske olla, kõht on tundlik. Ühesõnaga sada häda ???? Olin pikalt haiguslehel ja nüüd samuti kodune, kuna tööandjal polnud kergemat tööd pakkuda. Töö on vastutusrikas ja eeldab palju suhtlemist. Olen olnud alati seltskondlik ja rõõmus inimene, praegu tahan olla vaid kodus ja tunnen end siin kõige paremini ja turvaliselt. Pole 2 kuud avalikus kohas käinud ja suhtlus sõpradega on minimaalne, pole jaksu ega energiat. Loodan, et varsti läheb see agoonia üle. Beebi on esimene ja väga pikalt oodatud ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul algas just 12. nädal. Iiveldus algas juba esimestel rasedusnädalatel ning viimastel nädalatel vaid hullemaks läinud. Ei saa aru, miks seda hommmikuseks iivelduseks nimetatakse, tavaliselt pealelõunal läheb hullemaks ja kuni magamaminekuni välja piinlen. Kogu aeg peaks näksima, et magu töös hoida, aga see tekitab omakorda gaase ja ajab kõhu punni. Õhtuti näen välja nagu mõni viimaseid kuid rase. Päis oksendamiseni olen jõudnud paaril korral, aga öögin pea iga päev. Piisab ka vaid hommikusest hambapesust.
Ma loodan, et nädala-paari pärast hakkab kergemaks minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul saab täna 12 nädalat täis ja alates kuuendast nädalast siiani pidevalt iiveldab. Kõige hullem oli 9. nädal, siis oksendasin lakkamatult. Oksendasin isegi tänavale ühe korra, ei suutnud lihtsalt tagasi hoida. 10. nädalal läks järsku heaks, viis päeva sain juba tavaolekut nautida (küll see oli rõõm!), aga iiveldus tuli tagasi ega näita vähenemismärke. Saan süüa üsna piiratud toite. Kui muidu söön liha hea meelega, siis nüüd ei ole jõuludest alates suutnud liha süüa, isegi kana ja kala ei suuda. Juba mõte neist ajab iiveldama. Saan süüa vaid tooreid köögivilju, puuvilju ja süsivesikurikkaid “maitsetuid” asju (paljas riis, pasta, puder, kartul jne). Suppe suudan õnneks süüa, nii et toitungi supist ja paljast riisist või makaronist. Ebatervislik, aga mis sa hädaga teed.
Saatuse iroonia on see, et sain rasedusest teada samal päeval, kui olime just koju toonud kutsika. Kuna mul oli varem peetumine ja rasestumine võttis kaua aega, siis ei teadnud iial, kas ja millal õnnestub rasedaks jääda, nii et otsustasime koera võtta, muud elu ei saa seisma panna – ja plaksti korraga kahekuune kutsikas ja positiivne test. Nüüd pean tegelema elava ja krutskeid täis kutsikaga, teda õpetama, jalutama, koolis käima, kui ise jaksaks vaid lamada ja lage vahtida. Lisaks on suurem laps. Ootan väga päeva, kui jälle oleks energiat end liigutada. Kui iga toimetuse jaoks ei peaks hoogu võtma (näit “peaks pesema minema, oeh, peaks, jah, peaks tõusma püsti ja minema pesema – kui vaid jõuaks” jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas iiveldus peale neljanda nädala lõpupoole, seega päris vara. Hulluks läks kohe paar päeva hiljem, õnneks ei ole oksendanud, aga hetkel paar päeva on kergem olla olnud. 7s nädal on.
Väga väga hullud kõrvetised olid ka ja hapu maitse suus koguaeg, mis tegi olemise veel hullemaks. Ei ole täheldanud, et miski aitaks selle iiveldusega, lihtsalt süüa tuleb, siis hakkab veidi parem olla. Loodan, et hakkab nüüd ehk järele andma see iiveldus, kuna jah tunnen end nüüd veidi paremini, aga üldjuhul iiveldus kestab ju päris kaua. 🙁
See mul esimene rasedus ja polnud kuskilt varem lugenud, et nagu nii nii halb võib hakata kui rase oled. Näeb ju igalpool kuidas rasedad käivad tööl ja teevad trenni jms 😀 ma ei olnud vaimselt valmis selliseks hulluks iivelduseks, sest voodist ma väga välja ei ole saanud selle paari nädala jooksul 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kuidas te elate nii, mul on paar korda paha olnud ja siis ma juba vingusin et öäääöööää ma ei jaksa enam 😀 aga löön kampa, kui asi puudutab väsimust.. ma olen võimeline päevläbi pikali olema ja siis ilusti ööunne minema ja hommikuni magama. 11+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algas iiveldus ja oksendamine 6. nädalal ja siiani nüüd (jookseb 11.nädal)
8. nädalal oksendasin min. 10x päevas, tööl oli lihtsalt jube olla. Eelmisest nädalast oksendan korra-kaks päevas, aga iiveldama ajab põhimõtteliselt iga lõhn, maitse. Süüa saan piiratult. Toit, mis eile maitses, täna ajab iiveldama. Jube väsimus on ka peal, tööl olemine on tõeline piin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et ükskõik kui paha ei oleks, ei tohi voodisse vedelema jääda. Kõige paremini mõjub enesetundele värske õhk ja pisut liikumist. Kui muud ei jaksa, lähen rõdule ja hingan sügavalt sisse. Ka rasedate võimlemine on aidanud, kuigi kartsin ka alguses, et äkki hakkab seal ka paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Olen teemaalgataja, aitäh muljete eest! Kummaline, aga no aitab vaimu kui loed, et pole ainuke sel teekonnal.

Mul on paar päeva pisut kergem olnud, vaid mõned korrad oksendanud. Kannatab isegi arvutit/tv-d vaadata. Ka mind on aidanud aeglane kulgemine metsas ja külmas õhus. Metsas pole ka publikut, seega oli hea privaatselt oksenada kui vaja:).

Töölt jäin koju, sest olen meeskonnatöötaja, palju töölõunaid, privaatset tualetti ka pole:), seega lihtsalt ei sobi see oksendamine/iiveldav oleks selle kõigega kokku. Lisaks kunagi ei tea kas täna on hea või kehv päev. Ehk võib see pisut parem olemine viimastel päevadel olla seotud asjaoluga, et olen oma kohustused, liikumised, toimetamised nulli tõmmanud ja tõesti püüdnud puhata. Mees aitab hoogsalt. Perearstile lähen ka, lubas haiguslehe anda.

Söömises olen hetkel väga valiv, õnneks siiski süüa suudan, sest täis kõht tagab siiski mõneks ajaks hea enesetunde. Nagu varasem rasedus näitas, siis see muidugi võib lõppeda ja asi hullemaks minna. Olen valvel:).

Homme ÄE vastuvõtt ja loodan häid uudiseid kuulda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 11:25; 07.02 10:21; 16.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitus
Kaheksa nädalat täis. Ikka kodus. Oksendamised harvemad. Samas pole päevad vennad. Seega on keeruline tööle naasemist plaanida… söökla lõhna üldse ei talu nt..

Kellegi näpunäide, et jalutamas tuleb käia, oli väga õige. Pingutan päeva esimeses pooles ja see mõjub hästi. Muidu läheks ikka väga üksluiseks olemine siin kodus:).

Tervitan
Ootusärev

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 11:25; 07.02 10:21; 16.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rängalt iiveldajad/oksendajad, toetagem teineteist!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.