Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Titetegu 48-aastaselt?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Titetegu 48-aastaselt?

Postitas:

Mis te arvate, nii mehed kui naised, kes on sarnases vanuses?
Olen olnud pikalt abielus ühe mehega, üks laps täisealiseks kasvatatud. Mees on hooliv, siiras, väga hea isa, aktiivne ja heas füüsilises vormis (mägimatkaja, surfar, kross), tasuva töökohaga ja ise titeteoga nõus – ütleb, et isa olla on hea tunne ja tal ei ole selle vastu midagi. Ei suitseta, ei ole joodik, tütre üles kasvatanud ja ellu saatnud. Rahamuresid pole – korter, maakodu, head töökohad – materiaalselt kõik olemas. Laps oleks 100% mõlema poolt soovitud, mitte “kogemata” tulnud.
Kas võtaksite 48-aastasena sellise sammu ette, kui materiaalne ja füüsiline vorm ning omavaheline klapp – sealjuures seksuaalne -, on väga head?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, seda vanust on küll palju. Lihtsalt kahju oleks, kui laps oma vanemat kyi vanaema nägema peab. Läheb kooli ja ema 55,teistel ilusad säravad kuni 25-40 ndates vanemad, päris ränk, kui aus olla.( ise see laps olla ei tahaks)
Ja kui teised tädid onud juhtumisi vanemad, siis laps täisealisena kui üksik Palle. Tühja sest vanemate vanusest isegi, aga lapse tühi tunne teismelisena või siis kyi tal omal lapsed tulevad, ema kui sõbranna, kellele oma asjadest rääkida, tõenäoliselt pole võimalik. Või isa kellega jalkat või korvpalli taguda ja vahel meeste juttu ajada, oma tüdrukust või meheks saamis probleemidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.06 19:43; 05.06 14:10; 05.06 17:41; 05.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolleeg sai 48-aastaselt lapse. Ma väga uurinud pole, aga ilmselt on ikka isiklik (bioloogiline, st oma munarakkudest) ja et tal varasemast veel lapsi, siis vist pole ka väga kunstlikult saadud. Laps on terve ja tundub, et neil on kõik hästi. Ema näeb oma vanuse kohta hea välja, aga mitte just noorem.
Aga mul oli ka naaber, kes sai sügaval nõukaajal umbes selles vanuses teise (vist? tean, et vähemalt 1 laps oli tal juba suur) lapse ja see oli Downi sündroomiga. Mees lasi jalga, aga naabrinaine elas üle 90 aasta vanaks ja see Downi sündroomiga laps oli tegelikult see, kes ema majapidamistöödes aitas ning poes käis. Lõpuks elas ta umbes pool aastat või rohkem üksinda, aga hooldaja käis aega-ajalt silma peal hoidmas. Seejärel kolis ta siiski oma sugulase juurde mujale.
Downi sündroomi risk on selles vanuses juba väga suur, aga siiski väiksem kui mõnedel peredel, kus on teatud geneetilise haiguse saamise risk 25-50% ja ikka saadakse lapsi… Kas see on õige, et teadlikult saadakse haige laps? Aga 48-aastaselt on Downi risk siiski väiksem ja see on kindlasti asi, mida testitakse.
Kas saada laps või mitte? Väga raske on öelda. Kui loomulikul teel tuleb, ju siis on organism piisavalt heas konditsioonis, et võib veel lapsi saada. Samas, mina vist ei julgeks. Aga mitte seepärast, et äkki ei elaks me mehega piisavalt kaua. Meie mõlemate suguvõsas on eluiga viimasel ajal olnud 84-87 eluaastat, ka meestel. Seejuures 60ndates ja 70ndates on veel kõik kõbusad olnud, praegu selles vanuses olev põlvkond on veel tööturul aktiivsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgeks. Haiguste kohta saab alati testida ning kui ilmnebki midagi, saab alati raseduse katkestada. Tänapäeval pole sellises vanuses last saada enam mingi ime. Vaadake või kuulsaid filminäitlejaid, kes noorena lapsi ei tahtnud, kuid nüüd on titebuum käes. Kui enadal on jaksu ja energiat, siis lase tuld. Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 08:40; 05.06 16:42; 05.06 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

See on nüüd küll bluff. Töötan ühes suures Tallinna koolis õppealajuhatajana ning sellises vanuses algklassilaste emasid tean täpselt kolme viimase 18 aasta jooksul. Üks neist oma lapse gümnaasiumi lõppu ei näinud.

Teemaalgatajale vastaks aga et mina ei annaks sellele kapriisile järele. Kui, siis lapsendaks mõne kooliealise lapse. Mu sõbranna sai 45-aastaselt emaks ning ta on väga hädas oma nüüdseks viiesega. Tal endal ka kolm last täiskasvanuks kasvatatud ja terve elu harjunud lasteaias töötades väikeste järel jooksma, aga ütleb et vanus annab tunda. Eks sellel on omad põhjused, miks loodus ka sellises vanuses piiri ette paneb. Sellises vanuses peaksid olema lapsed üles kasvatatud või vähemalt teismelised. Ühiskond on muutunud, paraku naise keha ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgeks. Haiguste kohta saab alati testida ning kui ilmnebki midagi, saab alati raseduse katkestada. Tänapäeval pole sellises vanuses last saada enam mingi ime. Vaadake või kuulsaid filminäitlejaid, kes noorena lapsi ei tahtnud, kuid nüüd on titebuum käes. Kui enadal on jaksu ja energiat, siis lase tuld. Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

Ära seleta, ei näe sa midagi neid “küll ja küll 55-aastaseid 1. klassi laste emasid”! 48-aastaselt rasestumine ja raseduse lõpuni kandmine on omamoodi väike ime ja neid naisi kindlasti “küll ja küll” ei ole, vaata või sünnitajate vanuse statistikat. Ise olen 47 ja never ever sellise mõtte peale ei tuleks, et veel laps saada. Tunnen juba algavale menopausile iseloomulikke kuumahoogusid, meeleolumuutust ja unehäireid ning muretsen, kuidas see üle elada ja kuidas mu tervist mõjutab. Teemalagataja, kas arvad tõesti, et sinust lähevad need vaevused mööda või on need siiski ka sinul aasta-paari kaugusel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:36; 05.06 09:42; 05.06 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

See on nüüd küll bluff. Töötan ühes suures Tallinna koolis õppealajuhatajana ning sellises vanuses algklassilaste emasid tean täpselt kolme viimase 18 aasta jooksul. Üks neist oma lapse gümnaasiumi lõppu ei näinud.

Äkki sa, õppealajuhataja, võiksid rohkem osa võtta klassijuhataja tundidest ja lastevanemate koosolekutest, siis näeksid hoopis teist pilti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 08:40; 05.06 16:42; 05.06 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgeks. Haiguste kohta saab alati testida ning kui ilmnebki midagi, saab alati raseduse katkestada. Tänapäeval pole sellises vanuses last saada enam mingi ime. Vaadake või kuulsaid filminäitlejaid, kes noorena lapsi ei tahtnud, kuid nüüd on titebuum käes. Kui enadal on jaksu ja energiat, siis lase tuld. Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

Eesti sünnib aastas ca 20-25 last emadel vanuses 45-49. Kui nad just ei ole kõik ühte kooli oma lapsed pannud, siis küll ja küll neid sul küll olla ei saa.
Ma seda, et enam ei jõua, liiga palju ei kardaks. Jõudmine on ikka väga personaalne. Küll aga mõtleks väga kõvasti tugivõrgustikule, st sellele, kas ja kes vajadusel lapse üles kasvatab. 48aastaselt on tõenäosus, et üht või mõlemat enne lapse täisealiseks saamist tõsine terviserike tabab, suurem, kui 30aastaselt. Naise terviseriskid tõusevad oluliselt menopausiga, mis sul on käeulatuses.
Samas on suur otsustusõigus siin niikuinii loodusel. Laske vabaks, kui tuleb laps, siis järelikult on su keha selleks veel piisavas vormis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 08:46; 05.06 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgeks. Haiguste kohta saab alati testida ning kui ilmnebki midagi, saab alati raseduse katkestada. Tänapäeval pole sellises vanuses last saada enam mingi ime. Vaadake või kuulsaid filminäitlejaid, kes noorena lapsi ei tahtnud, kuid nüüd on titebuum käes. Kui enadal on jaksu ja energiat, siis lase tuld. Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

Milleks kuulsaid filminäitlejaid võrdlusesse tuua?! Kuulsatel filminäitlejatel on raha küll, et palgata hoidjad ette ja taha, ise ei pea lapsekasvatamisega päevagi tegelema. Ja raha küll, et see laps hakkama saaks, kui ema-isa enne lapse suureks saamist ära surevad. Mitte ei pea pere täiskasvanud lapsed oma laste kõrvalt veel õde-venda kasvatama-koolitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:36; 05.06 09:42; 05.06 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei soovita rasestuda. Teadupärast mitmekordistavad rasestumine jm. järsud hormonaalsed muutused naise kehas ränkade haiguste avaldumise tõenäosust. Ehk siis, kui sa muidu haigestuksid alles kümne aasta pärast, siis peale rasedust (isegi kui sa seda lõpuni ei kanna) hakkab sind haigus hoopis kiiremalt ka kurjemalt ründama. On ju meediastki käinud läbi mitmeid lugusid noortest emadest, kelle lapsed siia ilma üksi jäänud…
Sul üks tubli laps juba oma elu peal, ka see on saavutus. Nüüd on aeg endale elada, naudi seda aega. Saan aru, et hinge tikub tühjus, kui laps pesast välja lendamas on, aga väike beebi pole küll hea mõte…ei lähe enam palju aega (loodetavasti) kui saad juba vanaema rolli täita:). Seniks võtke endale koer või kass, käige kolmekesti pikkadel jalutuskäikudel, reisige ja nautige vabadust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamine on see, kas jääd üldse rasedaks. Sest viljakus hakkab vähenema juba peale 35.eluaastat. 50-le lähenedes on enamik tsükleid (kui päevad üldse veel regulaarsed on) anovulatoorsed või munarakk nii kehvasti küpsenud, et rasedus lõppeb katkemisega. Väga palju sõltub ka partneri vanusest – ka meestel kipub viljakus langema. Noorema mehega (nii 20-25a) on suurem tõenäosus edukaks raseduseks, 40+ ei pruugi enam üldse kedagi sigitada.
Siiski – tean omast tutvusringkonnast kahte 48.a vanuses emaks saanud naist. Ühel on kõik hästi (tal on 20a noorem partner ka – eks see kannab tulevikus lapse eest hoolt – kui midagi peaks juhtuma), teine kahjuks surigi 54-sena kopsuvähki (aga ta suitsetas eluaeg päevas 2 pakki sigarette), jättes 6a lapse asendusperesse (sugulased ei olnud nõus last enda juurde võtma).
Kui soovi on, andke aga minna. Lootediagnostika areneb pidevalt – paljusid sündroome suudetakse juba enne sündi diagnoosida ja siis saab vajadusel raseduse katkestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas võtaksite 48-aastasena sellise sammu ette, kui materiaalne ja füüsiline vorm ning omavaheline klapp – sealjuures seksuaalne -, on väga head?

Loomulikult võtaks. Lõppude lõpuks on see Sinu otsus ja ära lase ennast mõjutada Perekooli arvamusest. Enamuse siinsete meelest on üle 40 aastased muldvanad ja elamise asemel peaksid hakkama vaimselt kalmistu poole tammuma.
Kui Sa tunned, et närvid peavad paar-kolm esimest rasket aastat vastu, siis on see igati ok. Arvesta, et 60-aastasena on paratamatult langus sekuaalsuhetes, siis on hea, kui teid laps ühendab.
Minu abikaasa sündis, kui tema isa oli 51 ja ema 44. Ta oli pesamuna, tehtud pea 20-aastase vahega esimestest. Igatahes väga tore ja terve mees õnnestus, kellel on kaks täiesti tervet last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 12:51; 05.06 13:45; 05.06 13:59; 05.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise näen koolis lastevanemate koosolekul küll ja küll 55a esimese klassi lapse emasid, ei ole seal midagi imelikku.

See on nüüd küll bluff. Töötan ühes suures Tallinna koolis õppealajuhatajana ning sellises vanuses algklassilaste emasid tean täpselt kolme viimase 18 aasta jooksul. Üks neist oma lapse gümnaasiumi lõppu ei näinud.

Äkki sa, õppealajuhataja, võiksid rohkem osa võtta klassijuhataja tundidest ja lastevanemate koosolekutest, siis näeksid hoopis teist pilti.

Meie kursusel, muuseas, oli neli inimest, kelle vanemad olid lõpetamise ajal pensionärid. Nii et see pole kindlasti mingi haruldus. 18 aasta jooksul 3 last on selge lora.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 12:51; 05.06 13:45; 05.06 13:59; 05.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega, kelle hooleks pesamuna üles kasvatamine suure tõenäosusega mingilt maalt jääb. Mina olen 52 ja matsin aasta tagasi mehe, kes soolevähki põdes- ilmvõimatu olnuks mehe põetamise kõrvalt veel 3-4-aastasega maadelda. Kuigi ka mehe suguvõsas kõik pikaealsed, aga läks hoopis nii. Mõtle, kas sina või mees saate vanuritena ka üksi lapse kasvatamisega hakkama või peavad täiskasvanud lapsed lisaks teie eest hoolitsemisele ka väikse õe-venna pärast muretsema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega, kelle hooleks pesamuna üles kasvatamine suure tõenäosusega mingilt maalt jääb. Mina olen 52 ja matsin aasta tagasi mehe, kes soolevähki põdes- ilmvõimatu olnuks mehe põetamise kõrvalt veel 3-4-aastasega maadelda. Kuigi ka mehe suguvõsas kõik pikaealsed, aga läks hoopis nii. Mõtle, kas sina või mees saate vanuritena ka üksi lapse kasvatamisega hakkama või peavad täiskasvanud lapsed lisaks teie eest hoolitsemisele ka väikse õe-venna pärast muretsema!

Aga mina käisin mõned aastad tagasi kolleegi matusel, kes oli vaevu 30 saanud. Noor naine, arst.
Eelmisel aastal oli autoõnnetuses hukkunud noore mehe matus, kellest jäi kaks last maha. Sõbranna poeg.
Ülejärgmine nädal on ühe vana kolleegi 90 aasta juubel, kelle poeg, muuseas, on 45 kanti.
Mida see info teemaalgatajale juurde annab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 12:51; 05.06 13:45; 05.06 13:59; 05.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kursusel, muuseas, oli neli inimest, kelle vanemad olid lõpetamise ajal pensionärid. Nii et see pole kindlasti mingi haruldus. 18 aasta jooksul 3 last on selge lora.

Aastas sünnib 45-49aastastel emadel 20-25 last.
Räägid kursusest, seega mitte gümnaasiumist. Ülikool lõpetatakse enamasti 22aastaselt. Pensionärid on ka 65aastased (tegelikult nooremadki), seega nemad sünnitasid 65-22= 43aastaselt. See ei ole päris sama, mis 48, kes pole veel rasegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 08:46; 05.06 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastas sünnib 45-49aastastel emadel 20-25 last.
Räägid kursusest, seega mitte gümnaasiumist. Ülikool lõpetatakse enamasti 22aastaselt. Pensionärid on ka 65aastased (tegelikult nooremadki), seega nemad sünnitasid 65-22= 43aastaselt. See ei ole päris sama, mis 48, kes pole veel rasegi.

Jah, ma olen kursis TAI statistikaga. Aastal 2015 sündis 40-44 aastastel naistel 572 ja 45-49 26 last (eelmisel aastas jätkas see trend tõusu).
Organismi vananemist mõjutavad sajad faktorid, loomulikult sealhulgas individuaalsed erinevused. Kindlasti on 48 aastane tervislike eluviisidega naine parem emamaterjal, kui viis aastat noorem suguõde, kes ressursse rohkem raisanud.
Alustada tuleks siiski mitte Perekooli küsitlusest, vaid konsultatsioonist naistearsti juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 12:51; 05.06 13:45; 05.06 13:59; 05.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega, kelle hooleks pesamuna üles kasvatamine suure tõenäosusega mingilt maalt jääb. Mina olen 52 ja matsin aasta tagasi mehe, kes soolevähki põdes- ilmvõimatu olnuks mehe põetamise kõrvalt veel 3-4-aastasega maadelda. Kuigi ka mehe suguvõsas kõik pikaealsed, aga läks hoopis nii. Mõtle, kas sina või mees saate vanuritena ka üksi lapse kasvatamisega hakkama või peavad täiskasvanud lapsed lisaks teie eest hoolitsemisele ka väikse õe-venna pärast muretsema!

Aga mina käisin mõned aastad tagasi kolleegi matusel, kes oli vaevu 30 saanud. Noor naine, arst.
Eelmisel aastal oli autoõnnetuses hukkunud noore mehe matus, kellest jäi kaks last maha. Sõbranna poeg.
Ülejärgmine nädal on ühe vana kolleegi 90 aasta juubel, kelle poeg, muuseas, on 45 kanti.
Mida see info teemaalgatajale juurde annab?

See info annab seda, et naine rasestus siiski a,la 44, mitte ei hakanud 48 planeerima!!!! Ja muidugi see 45 kanti!? kindlalt sa siiski ei tea, ehk oli siiski 45+ ja juba 50 kanti????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.06 19:43; 05.06 14:10; 05.06 17:41; 05.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See info annab seda, et naine rasestus siiski a,la 44, mitte ei hakanud 48 planeerima!!!! Ja muidugi see 45 kanti!? kindlalt sa siiski ei tea, ehk oli siiski 45+ ja juba 50 kanti

Oleksid võinud ka mu järgmise postituse läbi lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 12:48; 05.06 12:51; 05.06 13:45; 05.06 13:59; 05.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega, kelle hooleks pesamuna üles kasvatamine suure tõenäosusega mingilt maalt jääb. Mina olen 52 ja matsin aasta tagasi mehe, kes soolevähki põdes- ilmvõimatu olnuks mehe põetamise kõrvalt veel 3-4-aastasega maadelda. Kuigi ka mehe suguvõsas kõik pikaealsed, aga läks hoopis nii. Mõtle, kas sina või mees saate vanuritena ka üksi lapse kasvatamisega hakkama või peavad täiskasvanud lapsed lisaks teie eest hoolitsemisele ka väikse õe-venna pärast muretsema!

Aga mina käisin mõned aastad tagasi kolleegi matusel, kes oli vaevu 30 saanud. Noor naine, arst.
Eelmisel aastal oli autoõnnetuses hukkunud noore mehe matus, kellest jäi kaks last maha. Sõbranna poeg.
Ülejärgmine nädal on ühe vana kolleegi 90 aasta juubel, kelle poeg, muuseas, on 45 kanti.
Mida see info teemaalgatajale juurde annab?

No on ikka vahe, kas üksikvanemana last kasvatama jääb 30-aastane või 60-aastane inimene!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:36; 05.06 09:42; 05.06 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovi ja tahtmist on, siis mida siin teiste arvamus loeb? Ja kui õnnestub, siis õnnitlused!
Kõiksugu haigused saab meditsiini abil välistada. Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 15:31; 05.06 17:10; 06.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega

Tule taevas appiiii!!!! Ega 48-aastane pole muldvana, otsustusvõimetu, teovõimetu jne. Ja kuidas sa seda oma vaimusilmas nagu ette peaksid kujutama, seda nö loa küsimist laste käest? Võtad aga pereringi kokku ja küsid, et kuulge lapsed, mis te arvate, kas teie vanemad ikka seksida ka veel võivad? Või oleme selleks ka juba vanad. Jah mõni tunneb ennast vanana 48 aastaselt ja mõni tunneb ennast noorena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 08:40; 05.06 16:42; 05.06 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki pakub huvi

http://foorum.perekool.ee/teema/emmeks-40/

FB avarustes on olemas selline vahva grupp nagu “EMMEKS 40+”. Sinna gruppi on oodata kõik naised, kes lapse sünniks on saanud 40a. Selles imelises vanuses emaks saamise juures on omad rõõmud, aga ka omad mured, hirmud jne. Selles grupis saame oma mõtteid, soovitusi, ideid ja muud head jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 15:31; 05.06 17:10; 06.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega

Tule taevas appiiii!!!! Ega 48-aastane pole muldvana, otsustusvõimetu, teovõimetu jne. Ja kuidas sa seda oma vaimusilmas nagu ette peaksid kujutama, seda nö loa küsimist laste käest? Võtad aga pereringi kokku ja küsid, et kuulge lapsed, mis te arvate, kas teie vanemad ikka seksida ka veel võivad? Või oleme selleks ka juba vanad. Jah mõni tunneb ennast vanana 48 aastaselt ja mõni tunneb ennast noorena.

Tunne on üks asi ja reaalsus on teine asi. See kui ringi jõuad tuuritada ja kortse silud, ei tähenda, et su organism ja rakud ei vanane. Iga asi ikka omal ajal, kuni 43 no veel…aga 48 planeering????? Pprrr, ikka midagi võiks koolist bioloogia tunnist ka kõrvade vahele jäänud olla!!!
Küll endal on ikka tore, et ema kõrval sirguda ise saanud, aga oma lapsest suva.(kesmiselt ikka on nii inimloodus jõuline, et kuni 50 aastane veel vanemaid näeb, kui just miski muu elu ei võta.)
See on ikka nii enesekeskne suhtumine, et jube!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.06 19:43; 05.06 14:10; 05.06 17:41; 05.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vanad inimesed ei tohikski lapse sünnitamist iseseisvalt otsustada, vaid peaksid läbi rääkima pere täiskasvanud lastega

Tule taevas appiiii!!!! Ega 48-aastane pole muldvana, otsustusvõimetu, teovõimetu jne. Ja kuidas sa seda oma vaimusilmas nagu ette peaksid kujutama, seda nö loa küsimist laste käest? Võtad aga pereringi kokku ja küsid, et kuulge lapsed, mis te arvate, kas teie vanemad ikka seksida ka veel võivad? Või oleme selleks ka juba vanad. Jah mõni tunneb ennast vanana 48 aastaselt ja mõni tunneb ennast noorena.

Tunne on üks asi ja reaalsus on teine asi. See kui ringi jõuad tuuritada ja kortse silud, ei tähenda, et su organism ja rakud ei vanane. Iga asi ikka omal ajal, kuni 43 no veel…aga 48 planeering????? Pprrr, ikka midagi võiks koolist bioloogia tunnist ka kõrvade vahele jäänud olla!!!
Küll endal on ikka tore, et ema kõrval sirguda ise saanud, aga oma lapsest suva.(kesmiselt ikka on nii inimloodus jõuline, et kuni 50 aastane veel vanemaid näeb, kui just miski muu elu ei võta.)
See on ikka nii enesekeskne suhtumine, et jube!

Kas sellisel juhul peaks ju ka meie enda lapsed (20-25a) tulema oma vanemate käest luba küsima lasteteoks….? Mõelge ka mida te kirjutate

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 08:40; 05.06 16:42; 05.06 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julgeks sellist sammu ette võtta. See on selline vanus, et väga kiiresti ja üleöö võivad mingid tervisemured endal välja lüüa. Kui üks laps on juba täisealine, siis võimalik, et varsti olete juba vanaema-vanaisa ja saabki see kellegi eest hoolitsemise vajadus rahuldatud. Mina ise kaaluks samas olukorras hoopis mõnele lapsele kasupereks olemist, pakuks kodu mõnele suuremale lapsele.
.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No 20- 25 täiesti normaalne aeg lapse saamiseks. Ja kui 20aastane elab oma elu, siis ei näe küll takistust! Kui aga vanemate kulyl siis on omavaheline suhtlus küll aus.
Aga kui sul on ema 50, siis sa pigem ootad ema kallistust, kui lähed talle vanaemaks saamisest teatama, mitte seda, et vanaemal selleks aega ei jagu ja teatab, et tal omal titt tulemas. Ma arvan, et ma saaks šhoki ja nutaks päris kõvasti. Ise olin 40 kui plaaneerisin ja küsisin ka tütrelt oma arvamust. 50 selt võik ikka eelnevate laste heaolu ja õnne tunne ka midagi maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.06 19:43; 05.06 14:10; 05.06 17:41; 05.06 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 48 a on tõesti võimalik loomulikul teel rasedaks jääda???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 22:08; 06.06 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav sai emaks 45-aastaselt uue mehega. Kuna mehel varasemalt lapsi ei olnud, siis pakkus ka, et teeme veel ühe, aga naine ei ole mitte mingil juhul nõus sellega. ütles, et tervisele pani see kogu rasedus ja sünnitus ikka paraja põntsu. Looduse poolt pole ette nähtud sellises vanuses emaks saada. Võid ju ennast noorena tunda, aga sisimas oled ikka küpses eas naine juba. Nagu keegi siin ütles – tagajärjed on ettearvamatud. Komplikatsioone on rohkem jne. Loomulikul teel võib mitu aastat minna aega, enne kui õnnestub, kui õnnestub, aga siis sa oled ju juba üle 50. Soovitaksin oodata lapselapsi ja siis poputada neid – panusta olemasolevatesse lastesse, lastelastesse, oma aega koos mehega… reisige ja tundke elust rõõmu. Lapsed teevad õnnelikuks, aga tervis on kullast kallim!

Tegelikult mul on tunne, et see on libateema.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ausad, ega see pole kellegi asi, vanalt keegi emaks tahab saada või perelisa saada!

Igalühel erinev tervis ja haigused, millega elame. Kui see teemaalgataja arvab, et on valmis uue beebi saama, olenemata vanusest, siis lasku käia! Tõepoolest on olemas noored emad, kes näevad nii vanad välja ja vanemad emmed teevad noortemate emmedele oma hea iluga pikalt ära. Ja tänapäeva noored emmed ei oska pooltki nii hästi vasvatada oma võsukesi kui vanaemad! Koguaeg lükatakse oma lapselapsi vanaemadele, et ise nö “pidu panna” saaks.
Mina julgen küll teemaalgatajale soovitada, et kui tervis korras ja jaksad energiline olla, miks mitte – see hoiab just nooremana Sind!

Siin perekooli foorumis lihtsalt hea kritiseerida ja halbu kommentaare kirjutada, kuna keegi kedagi ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Titetegu 48-aastaselt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.