Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja migreen

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rasedus ja migreen

Postitas:

Tere !
Olen 4-5 nädalat rase ja tuli mu esimene migreen raseduse ajal. Kodus võtsin paratcetamoli kaks korda ja teadsin isegi, et ära ei võta, peale 12h kannatamist läksin erakorralisse, kus sain vedelal kujul paratcetamoli, mis samuti ei aidanud. Võtsin peale erakorralist veel kaks korda kaks paratcetamoli õigete vahedega muidugi. Ehk kannatasin veel 24 tundi kuni helistasin perearstile, et rohkem ei kannata välja. Kogu migreeniga kaasnes koguaeg iiveldamine ja oksendamine… võitlesin kõvasti et midagigi sisse jääks. Perearst kirjutas välja IMIGRANI. Minu küsimus järgmine kas keegi on seda raseduse algul võtnud migreeniga ? Nimelt lugesin, et seda tegelikult ei soovitata raseduse ajal. Perearst oli teadlik rasedusest ja kui palju paratcetamoli olin võtnud. Peavalu kadus ära aga nüüd on kõht selline kahtlane, ma ei saagi aru kas gaasid või magu hell või beebsiga miskit :/ Aga lugesin kuskilt, et kui beebi kaotad kaovad ka tunnused kiirelt ehk rinnad pole hellad. Aga mu rinnad on ilusti hellad ikka, ei tahaks kuskile helistada ka kuna homme esimene günekoloogi vastuvõtt. Enne rasedust võtsin Migradi, mis samuti raseduse ajal keelatud. Kui suur on siis Migardi ja imigrani vahe ? Nimelt laps oli planeeritud ja jätsin ka raseduse algul kohvi joomise, et veel tervislikum olla raseduse ajal. Olen muidu ka sportlik ja tervisliku eluviisidega. Ja nüüd teeb see rohi murelikuks, kuidas lapsele mõjus. Aga ma olin juba 2 ööpäeva laip olnud ja ei kannatanud seda peavalu rohkem. Oleks hulluks läinud ausalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, reaalsus on see, et raseduse ega imetamise ajal ei tohi tegelikult ühtegi migreeniravimit võtta. St mitte ükski neist ei ole nö lubatud või soovitatud ravim. Kahjuks. Imetamise ajal on ibukad vähemalt lubatud. Aga ma tean, mida sa tunned.

Olen ka ise diagnoosiga migreenik. Jube. Ja hetkel veel imetan. Olengi lihtsalt kannatanud, midagi teha pole. Iga võetud ravim on risk, aga samas päevade kaupa kannatamine ise paneb samuti organismile, sh rasedusele põntsu. Niiet ühtegi head valikut pole, pead lihtsalt kahe halva vahel valima. Selles olukorras mina oleks vist siiski samuti migreenirohu võtnud. Mul hood raseduse ajal üle 24h ei kestnud ükski õnneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:30; 18.08 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nende rohtude kohta ei oska öelda, aga migreenikuna on mulgi kogemused raseduste ajast. Selge on, et paracetamol ei ole peavalurohi. Samas Ibumetini ei lubata. Mina siiski kahel korral riskisin ja lastega midagi ei juhtunud. Samas on mul kogu elu jooksul siiani olnud 3 kõige jubedamat migreeni, nii et ei saa istuda, pikali olla ega midagi, selline tunne ainult, et võtke palun see pea mul otsast ära! Lisaks oksendamine. Esimene selline migreen tuli, kui ootasin esimest last, 35+, teine kord teise raseduse lõpul 32+. Mõlemal juhul lõpetasin Pelgu erakorralises, kus esimesega sain süsti, teisega 1000mg paracetamoli küünla. Süst mõjus igatahes paremini.
Ma soovitan sul siiski väga põhjalikult ämmakaga konsulteerida, sest ravimi infolehed on koostatud põhimõttel – meie vastutust ei võta, seega keelame pigem ära, uuringud pole ju piisavad (milline rase see ikka katsejänkuks hakkaks). Võimalik, et sellist migreeni sul rohkem ei tule, minul jäid muidu pingepeavalud raseduse ajal peaaegu ära, aga jah, lõpus siis tuli hull pauk. Ja kui oled harjunud kohvitama, siis kohvita edasi. See 1-2 kohvi päevas ei ole ju nii hull, kui väldid sellega migreeni ja kangete rohtude võtmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin hästi raseduse alguses Imigrani teadmata veel, et olen rase. Kuna aga planeerisime rasedust siis alguses ei tahtnud võtta, kuna seda ei soovitata ka juba rasedust planeerides. Aga kui olin juba nädala kannatanud siis enam lihtsalt ei suutnud, tööl ja koolis olid pingelised ajad ja väga keeruline oli selle valuga veel asjalik olla. Aga siis umbes 3 päeva pärast selle Imigrani võtmist tegin positiivse rasedustesti. Rääkisin ka sellest rasedusega arvele võttes, aga ämmakas ka arvas, et ilmselt ei juhtunud sellest midagi. Siis kui olin umbes 2 kuud rase tabas mind jälle migreen. Olin sellega ikka vist mingi…3 nädalat lausa haiguslehel. Perearst ütles, et kui ikka elada ei lase siis võta Imigrani, et see valutamine ja kannatamine ka lootele head ei tee ja tegelikult ei ole tõestatud, et see rohi halvasti mõjuks. Eetilistel põhjustel ju rasedate peal rohukatsetusi ei tehta…Aga ma ikkagi ei võtnud, lõpuks aitas mind see kui jõin hommikuti klaasi cocat ja siis mingi hetk kadus ikkagi peavalu ära – pärast mitut nädalat kannatamist muidugi 😀 Aga kuna olin haiguslehel siis otseselt midagi tegema ei pidanud, lamasingi pimedas toas lihtsalt. Aga pärast seda ei olnud mul kordagi enam raseduse jooksul migreeni. Hetkel olen 39 nädalat rase. Ei Oscar ega LA ka mingeid kõrvalekaldeid lapsel ei tuvastanud seoses selle varases järgus Imigrani võtmisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööge hoolega ja järjepidevalt korralik annus magneesiumit ja tõenäoliselt on migreen edaspidi ajalugu. Mitmekordselt tõestatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööge hoolega ja järjepidevalt korralik annus magneesiumit ja tõenäoliselt on migreen edaspidi ajalugu. Mitmekordselt tõestatud.

Magneesium nüüd küll mingi imerohi pole, pidevalt tarbin seda lisaks.

Mis minu puhul on imeravim, on uni ja stressivabadus. Aga beebi emale selliseid asju soovitada tundub pisut nagu mõnitamisena….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 17:30; 18.08 12:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja migreen

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.