Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja töölt lahkumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Rasedus ja töölt lahkumine

Postitas:

Tere,

Sünnitustähtajaks on pandud 11.09. Dekreeti plaanisin minna 11.07 ja ennem seda välja võtta enda puhkuse. Hetkel on selline olukord, et ma ei soovi enam selles ettevõttes töötada, sest omanikud käitivad töötajtega nagu koertega. Kui ma kirjutaksin lahkumisavalduse, mida ma kaotaks ( peale töö) ? Kas keegi on olnud sellises olukorras ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 11:30; 21.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul algab siis kohe lapse sünnist vanemahüvitis ja makstakse kuni lapse 1,5-aastaseks saamiseni. Ja arvestatakse siis 2016. aasta palga pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaotad ka dekreedirahad, sest kui sa ei käi tööl, siis ei ole sul ju ka õigust sünnituspuhkusele. Töölt lahkumisega saad ju oodata selle ajani, kui pead hakkama lapse kõrvalt tagasi tööle minema – siis on ju sinu elus taas päevakorral teema tööandja suhtumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaotad ka dekreedirahad, sest kui sa ei käi tööl, siis ei ole sul ju ka õigust sünnituspuhkusele. Töölt lahkumisega saad ju oodata selle ajani, kui pead hakkama lapse kõrvalt tagasi tööle minema – siis on ju sinu elus taas päevakorral teema tööandja suhtumisest.

Kui te näeksite kuidas inimestega räägitakse jne, siis ma arvan, teie ka ei kujutaks ette, kuidas veel ca 2,5-3 kuud siin töötada . Ma ei tea, mida teha..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 11:30; 21.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahkumisavaldust ära kirjuta kuid räägi oma arstiga/ämmaemandaga dekreedi alguse ettepooletoomisest ja miks mitte kasutada ka sinise lehe võimalust (täiesti õigustatud ju – stress pole lootele hea)…
Dekreeti saab võtta ka 70p enne tähtaega (nagu vist juba ka plaanis). Ja enne seda võta välja oma puhkus.
Või kui on teine töökoht kohe võtta – siis lenda aga uuele õiele. 🙂
Ma soovitaks siiski sinise lehega stressi tasakaalustada need viimased 3 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane endale võimalikult ruttu uus aeg vastuvõtule ja palu ämmaemandalt/arstilt kergemale tööle üleviimist (tegelikult jääd muidugi koju). Sellisel juhul saad küll 70% palgast, kuid seda on 70% rohkem, kui töölt ära tulles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ära kirjuta lahkumisavaldust. Enne võta välja oma puhkus ja siis lase haigusleht kirjutada. Kohe ju jääd koju ka ja lahkumisavalduse saad kirjutada alles siis kui pead tööle tagasi minema 3 a pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane endale võimalikult ruttu uus aeg vastuvõtule ja palu ämmaemandalt/arstilt kergemale tööle üleviimist (tegelikult jääd muidugi koju). Sellisel juhul saad küll 70% palgast, kuid seda on 70% rohkem, kui töölt ära tulles.

Just ja kui sa ei saa piisavalt kiiresti aega, siis võid pöörduda ka valvearstile, kes kirjutab ka selle lehe välja. Saad 70% palgast ja dekreedirahad ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:37; 25.02 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane endale võimalikult ruttu uus aeg vastuvõtule ja palu ämmaemandalt/arstilt kergemale tööle üleviimist (tegelikult jääd muidugi koju). Sellisel juhul saad küll 70% palgast, kuid seda on 70% rohkem, kui töölt ära tulles.

Just ja kui sa ei saa piisavalt kiiresti aega, siis võid pöörduda ka valvearstile, kes kirjutab ka selle lehe välja. Saad 70% palgast ja dekreedirahad ka.

Sul arvestatakse emapalka ja dekreedirahasid nkn eelmise aasta järgi, nii et sa ei kaota mitte midagi, kui kergemale tööle lehele lähed. Ära lahkumisavaldust kindlasti kirjuta, muidu ei saa dekreedirahasid. Selle lehega saaksid 70prossa palgast ja dekreedirahad ja sul kindel sissetulek ka olemas, on kll väike, aga parem ikka kui mitte midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 20:37; 25.02 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep, mina ütleks ka et valud ja ei saa tööd teha, ega arstid seda kontrollida ei saa. Istuks haiguslehel tuima näoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedus ja töölt lahkumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.