Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkemine-kuna uuesti?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Raseduse katkemine-kuna uuesti?

Postitas:

Tere kõigile !
Esimene rasedus katkes 7 nädala pealt, laps oli perre nii väga oodatud. Siiamaani ei mõista, kuidas sai katkeda ja mis ma küll valesti võisin teha. Koguaeg jooksevad mõtted, et äkki nüüd kui uuesti rasedaks jään, katkeb jälle 🙁
Kuna Teie olete (kellel katkenud, peetunud) uuesti rasedaks olete üritanud jääda, saan aru et kindlalt ühed päevad peaksid ära olema siis võiks proovima hakata? Kuigi loen, et ämmaemandad soovitavad küll pool aastat oodata, küll mõned kuud, võta siis näpust, arvamusi seinast seina .
Andke teada, kellel sarnane lugu olnud, kuna võiks uuesti üritama hakata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vist tulevadki lapsed ainult peale katkemist 🙂
Katkemisi on olnud korduvalt, samas koheselt peale katkemist tundub lihtsam rasedaks jääda.
Üks katkemine oli 2012a – 8.nädalal. Päevi peale katkemist ei tulnud (kuigi arst väljastas tabletid, mis pidid tsükli regulaarsena hoidma ja päevad pidid raudpoltkindlalt 28 päeva pärast katkemist algama. Oli hoopis uus rasedus ja selle kandsin lõpuni – poiss sündis 39+4)
Teine katkemine oli 2016a oktoobris. Samuti hakkasin päevi ootama (seekord tablette ei saanud). Sel nädalal, kui päevad pidid uuesti tulema, tekkis kohutav seljavalu. Päevi ei kuskil ja nädal aega hiljem hakkas iiveldama. Hetkel on käimas 19.rasedusnädal.
Seega kui tervis korras ja organism valmis, küll see uus rasedus ka tuleb. 1 päevad soovitatakse selleks ära oodata, et hiljem raseduse suurus täpselt määrata. Mul on rasedakaartidel viimase menstruatsiooni kohta ainult küsimärk pandud. Algul oli raskusi tähtaja ja raseduse suuruse määramisega (kui viimast mensi pole, ei oska ka UH-aparaat arvutada), aga lõpuks on katkemise päev arvesse võetud kui viimane mens.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkes 7 nädala pealt ja siiani pole uuesti rasedaks jäänud. Üritama hakkasime kohe uuesti, möödas nüüdseks katkemisest aasta ja kolm kuud. Olen käinud ka hüsteroskoopia opil, munajuhadega kõik korras ja näiliselt on kõik korras, testid ka, kuid uut rasedust tulnud ei ole.

Ära mõtle sellele, et kui uuesti rasedaks jääd, siis ehk katkeb jälle. Looda lihtsalt, et üldse jäädki lähiajal. No näiteks nagu minu puhul, siis siiamaani pole jäänud.

Üritama võid pm kohe ka hakata, minu õel ka katkes ja jäi kohe uuesti rasedaks, päevad käisid miskipärast ühe korra veel ära, kuid hiljem tuli välja, et oli sel ajal juba rase olnud.

Ja tunnen kaotuse puhul kaasa, tean mis kohutav tunne see on, ma siiamaani vahepeal mõtlen, et ehk oleks saanud midagi teisiti teha ja meil oleks juba nii suur beebi praegu kodus. Kuigi ma mõistan, et ilmselt oli tal kromosoomiviga vm, siis vahepeal mõtlen ikka, et ehk olen ise süüdi, kuna minu hormoonid möllasid nii hullult, et koguaeg nutsin ainult. Ja ikka päris raske on praegu ka, kuna nii kaua oleme üritanud uut beebit saada ja eimidagi 🙁

Minu õde ütles, et ega leinast ja hirmust ei saagi enne üle, kui uus laps kätevahel on. Ja katkenud rasedusele mõtleb tema siiani, kuigi uus laps juba nelja aastane. Samas mõni ütleb, et sai kohe üle ja ei olnud kurbki. Iga inimene erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varase katkemise puhul ei pea ootama, vaid võib kohe proovima hakata, kui ise valmis oled – need on uusimad soovitused.

Mul avastati oktoobris peetumine 10. nädalal, loote suurus vastas aga 7. nädalale ja süda ei löönud. Oktoobri lõpus oli tabletipuhastus, novembri lõpus kontrollis oli kõik kenasti korras. Ootasin päevi, aga detsembri keskel tegin selgete ovulatsioonisümptomite peale OV-testi ning sain väga positiivse tulemuse. 10 päeva hiljem oli rasedustest positiivne ning kohe hakkab jooksma 13. nädal. Ehk mul vahepeal päevi ei olnudki. Lisaks on mul polütsüstilised munasarjad, mille tõttu on mul tsükkel ebaregulaarne ning ovulatsioone sageli ei toimugi. Üks laps on juba olemas, saab kohe 3.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul avastati peetumine alles 15ndal nädalal. Loode oli siis 12+ suurune. 12+4 olin veel UHs käinud ja kõik oli korras.
Peale puhastust hakkasid päevad umbes 40 päeva pärast. Esimesed ootasin ära. Uuesti jäin rasedaks peale teisi päevi. Praegu väga varajane rasedus, aga loodan seekord, et kõik läheb hästi.
Ma ka natuke kardan, aga tahaks last ikka saada.

Ise ei pruugi mitte midagi valesti teha, mõnikord lihtsalt läheb nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma samas seisus. Rasedus peetus 7ndal nädalal ja 11ndal tehti puhastus. Kuulasin kenasti arsti sõna, et ühed päevad ära oodata ja siis jälle. Hetkel ootangi viimase OV tulemust. Laias maailmas on tehtud isegi uuringuid, et kui peale katkemist 6 kuu jooksul uuesti jääda rasedaks, siis on tõenäosus lõpuni kanda oluliselt suurem kui pika vahe puhul. Ja osa väidavad ka seda et mida vähem aega on eelmisest raseduses möödas, seda kergemini võtab koha uue omaks. Mina ise lähtusin sellest, et kui keha on valmis uuesti proovima, siis ma jään rasedaks. Kui ei, siis oli veel keha jaoks liiga vara. Hoopis keerulisem on tulla toime oma emotsioonidega. Ühest küljest tahaks ruttu uuesti aga teisalt kardad, et sama võiks korduda. Ühes raamatus, mida ma lugesin pärast enda peetumist, öeldi, et enne uuesti proovimist küsi endalt, kas sa tuleksid toime sellega kui sa ei jää kohe rasedaks ja kas sa tuleksid toime sellega, kui selle rasedusega midagi juhtuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul katkes rasedus eelmise kuu alguses. Rasedust oli 7 nädalat. Kui hiljem käisin kontrollis, ütles arst, et peaks ootama 3-4 kuud. Olen ka uurinud netist uuesti rasestumise kohta. Öeldakse, et peab esimese menstruatsiooni ära ootama, mõned jällegi ütlevad, et mõned kuud ootama. Mõned jällegi öelnud, et võib hakata uuesti proovima kohe kui valmis olen. Ei teagi kohe millist juttu kuulda võtta. Tahaksin uuesti rasestuda, samas on sees kartus, et äkki katkeb uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mina olen üritanud viimased 6 aastat rasestuda ja oleme oodanud perre pesamuna, selle aja sees on mul olnud 4 katkemist ja esimene rasestumine oli 2014.a oootasin kaksikuid, kõik rasedused on peetunud 8-12 nädalal, põhjus kromosoomide ebakõla ja ei muud vastust 🙁 kodus on mul 2 last(20.a/10.a)
Olen proovinud kõike variante, üritanud kohe peale katkemist ja oodanud ühed päevad ära, kasutanud igasuguseid tbl aga tulemus ikka null, ma ei ole veel lootust kaotanud, üritan aga uuesti ❤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus ka rasedus 8ndal nädalal, teada sain sellest 11ndal nädalal. Siiamaani olen oodanud loomulikku puhastumist, isegi homöopaatiaga proovitud asja kiirendada, kuid minu puhul tulutult. Järgmine nädal lähen tabletiabordile. Loodan, et läheb kõik hästi ja kiiresti.
Tean ka põhjust, miks peetus. Viljastumise alguses oli mul selline healoomuline haigus nagu Vertiigo, ja kiirabi süstis mulle mingit iivelduse vastast asja (too aeg ma veel imetasin oma teist last ka, ja peale süsti enam ei tohtinud). Ma veel ei teadnud ka, et rasestuda võisin sel ajal, sest polnud teadlikult plaanitud. Seega, ilmselt sellest nii juhtuski.
Nüüd aga tõi see meile perre uue beebisoovi. Kohe kui puhastus ära, hakkame mehega uuesti proovima. Ei leia põhjust ootamiseks. Kuulan oma keha ise ja kui on valmis, siis on valmis 🙂 Olen ise veel noor ka ja tervisliku eluviisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud kaks peetumist. Esimene rasedus peetus 7+ nädalal teada sain 9 nädalal kui tekkis verejooks ja läksin emosse, see oli mulle emotsionaalselt nii raske et 1,5 aastat ootasime mehega kui uuesti julgesime proovida. Teine rasedus läks ilusti, kodus 3,5 aastane poiss. Ja nüüd aasta alguses otsustasime proovida teist last, jäingi veebruaris rasedaks ja olime mehega nii õnnelikud. Aga kui nüüdmärtsis arsti juurde läksin selgus et lootel süda ei löö, ootasime nädala kuna tæpike veel nii pisike, et äkki hakkab veel näitab südametegevust, kuid ka nädala pärast polnud midagi, kæisin veel ka oma arsti soovitusel igaksjuhuks teise arsti vastvõtul et ka teine arvamus võtta, ootasime veel nädala igaksjuhuks, äkki juhtub ime, aga ei. Esmaspäeval tehti tabletipuhastus. Ja nüüd ma ei teagi mida teha, tahaks väga teist last aga hirm nii suur, et juhtub jälle selline õnnetus. Ma ei tea kas julgen proovida veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti proovi veel. Enamus rasedusi katkebki ja väga varajases järgus.
See on looduse poolt seatud, et komplikatsioonide korral keha lõpetab raseduse. Keha säästis sind hullemast.

Kui peaks mitu järjestikku katkemist olema, siis lihtsalt konsulteeri arstiga, siis saab edasi vaadata, kas asi juhuslik või on mingi probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootad ühed päevad ära, sööd vitamiine, toitud tervislikult ja hakkadki proovima uuesti. mitte üle mõelda, ükskord üks arst ütles: ei tohi negatiivseid asju karta, sest saad selle mida kardad. nii, et jõudu ja positiivsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkemine-kuna uuesti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.