Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkemise järgne periood

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Raseduse katkemise järgne periood

Postitas:

Tere,

Detsembris katkes üsna varajases järgus rasedus, jäi isegi ebaselgeks, kas oli emakasisene või -väline, viimaseks andis kahtlust mingi vari munajuhas, aga ultraheliarst ei julgenud seda kindlalt embrüoks pidada.
Raseduse olemasolust ja katkemisest andis tunnistust seega vaid kerkinud hCG, mis siis jälle langema hakkas, ja verejooks.

Nüüd on määrimine läbi ja arst soovitas kaks kuud kasutada kaitsevahendeid. Olin arsti juures olles ähmis ja unustasin mitut asja küsida, sealhulgas seda, et miks nii pikk rasestumise vältimine vajalik on? Ma teen, nagu arst soovitas, ei hakka tervisega riskima, aga lihtsalt pakub huvi, et mis siis juhtuks, kui ma kohe uuesti rasedaks jään? Kas nt emakavälisele vahetult järgneval ajal on suurem tõenäosus uue emakavälise tekkeks või…?

Kel kogemusi, ehk oskate täpsustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 15:25; 09.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aru saanud, et kõik arstid annavad erinevaid soovitusi. Mul oli eelmisel aastal katkemine 5+ nädalal, arst ütles, et 3 kuud ei tohi kindlasti uuesti proovida. Umbes 3-4 kuu pärast olin taas rase ja jälle katkemine 8+ nädalal. Arst oli teine ja ütles, et ühed päevad võiksid vahele jääda, siis proovi uuesti. Kirjutas rohud ka, mida kuu aja pärast võtma hakkasin. Kuna ma enne seda polnud 3 aastat üdlse rasedaks jäänud, siis viimane arst soovitas mitte pikka vahet hoida, sest keha pidavat uue raseduse kergemini vastu võtma, kui kahe raseduse vahe väga pikk pole. Rasedaks jäin uuesti 2,5 kuud peale katkemist. Hetkel olen 28+ nädalat rase.
Ega sa mu jutust vist midagi tarka teada ei saanud, pigem ütlen, et proovi oma sisetunde järgi talitada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:31; 24.01 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot, ma olen ka seda kuulnud, et kui alles on rasedus olnud, siis kohe vahetult on kergem uuesti jääda, sellepärast natuke kõhklen… Aga samas ei julge arsti ettekirjutuse vastu ka minna. Võib-olla peaks käima teist arvamust küsimas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 15:25; 09.01 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on varajases staadiumis katkemine, siis tänapäevane soovitus on oodata ära esimesed päevad ja siis hakata uuesti proovima.
Mul oli peetumine ja katkestamine oktoobri lõpus. Kuna mul on olnud alati ebaregulaarne tsükkel, siis päevi ei tulnudki, aga detsembris oli juba uus ovulatsioon ning hetkel jookseb 6. nädal. Loodetavasti läheb seekord kõik kenasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul soovitas arst peale 8. nädalal katkemist ja kirurgilist puhastust ühed päevad ära oodata ja siis uuesti proovida. Aga läks nii, et päevi ei tulnudki, jäin kohe uuesti ootele. Vähemalt minu puhul vastab tõele, et vahetult peale rasedust hakkab uus kergesti külge 🙂

Algul mõtlesin küll, et saan arstilt säru, et miks ma ei kuulanud seda, et kuu aega peab vahele jääma, aga olen käinud nüüdseks mitme arsti juure ja mitte ükski pole poole sõnaga ka maininud seda, et oleks ikka pidanud need ühed päevad ära ootama. Uue raseduse alguseks märgitigi katkemise kuupäev ja kõik on sellega kenasti kulgenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli katkemine 13 nädalal. Arst palus oodata uusi päevi ning uuesti proovida, 8 nädalat hiljem tulid päevad peale katkemist ja kohe õnnestus ka. Sünnitasin 41+1 nädalal 🙂

Kui keha valmis, siis jääd uuesti rasedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pikalt peale tabletiaborti veritsus kestab? Ja millal siis peale aborti see ovulatsioon Teil oli? Kas testisite ovulatsiooni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui pikalt peale tabletiaborti veritsus kestab? Ja millal siis peale aborti see ovulatsioon Teil oli? Kas testisite ovulatsiooni?

Minul kestis veritsus peaaegu 3 nädalat. Esimest OV-d ei testinud, järgmist küll. Aga üldiselt tunnen ise ära, millal on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:31; 24.01 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 2015 Detsember katkemine. Läksin järgmine päev kohe enda naistearsti juurde ning südametööd enam ei leitud ja kõik muu oli ka jama. Just kaks päeva tagasi olin südametööd näinud 🙁

Mul oli nii suur shokk, et mina ei mäletagi enam mis ta mulle seal rääkis. Kuna Ta tegi mulle haiget läbivaatuse käigus ning üldse väga üleolevalt ja kurjalt rääkis, siis sulgusingi endasse ning olin niigi jumalast masenduse ja ei suutnud nuttu tagasi hoida. Kui nutma hakkasin, siis arst üritas lohutada, et ehk ikka on alles, kuid selle tõenäosus protsent väga väike…ma üldse ei mõistnud, et miks ta nii lolli lootust mulle andis…

Järgmisel ööl läksin emosse, kuna valud olid nii hullud, et ärkasin läbi une ülesse ja valuvaigistid ei aidanud. ITK emos olid hästi sõbralikud arstid, kes kinnitasid, et jah on katkenud ja sain neilt mingid tabletid, et selle ‘jura’ väljutamist kaasa aidata vm.

Veritsus kestis üle kolme nädala ja ikka selline korralik veritsus oli kogu aja. Peale katkemist läksid minu päevad kohutavaks! Olid üli vererohked ja valusad, kuni hüsteroskoopia opil ära käimiseni.

Ma ei mäletagi, kuna OV taastus, kuid esimestel kuudel kindlasti ei olnud, kuna ma tunnen ise ära kui on- tekib voolus.

Meie muidu hakkasime kohe edasi proovima, kuid kahjuks siiani ei ole õnnestunud veel. Arstide arvamused on aga väga erinevad jah, mõni ütleb, et oota ühed päevad ära, kuid samas teine soovitab pool aastat oodata. Kuula oma keha ja toimi enda sisetunde järgi.

Minu õde näiteks ei oodanud üldse ja jäi koheselt rasedaks. Kuigi tal tulid päevad peale aga hiljem tuli välja, et oli enne päevi rasestunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arusaamist mööda tuleb organismile taastumise võimalus anda, kui rasedus katkes hilises järgus. Ma võtsin terve aasta, et oma raua, kaltsiumi jne depoo jälle optimumini saada. Rasedus (ka imetamine) laastab tegelikult hullupööra naise tervist. (Seepärast kardan ka laste väikese vaheajaga saamist – pärast pole enam hambaid suus)
Varajases järgus pole taastumisaeg tõenäoliselt üldse nii oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli katkemine 8-9 nädalal, algas veritsusega ja lõppes tugeva verejooksu ning teadvusekaotusega, tehti tabletipuhastus, kuid tulutult, lõpuks tehti kirurgiline puhastus. Peale seda kõike naistearsti juurde kontrolli minnes selgus, et kõik ilusti puhas ja taastunud va. limaskest vms(täpset nimetust ei mäleta), mis oli väga õhuke ja seetõttu soovitas ta mul vähemalt kahed päevad ära oodata enne uuesti proovimist, kuna sinna kinnitub viljastunud munarakk ja on suurem oht uuele katkemisele. Sellest kõigest on nüüd möödunud 4 kuud, kuid ei ole proovinud uuesti rasestuda, keskendun hetkel karjäärile ja kahele olemasolevale lapsele. Paari aasta pärast hakkan uuesti proovima, loodan, et kõik laabub ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduse katkemise järgne periood

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.