Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumisprobleemid ja pinged suhetes

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Rasestumisprobleemid ja pinged suhetes

Postitas:

Oleme elukaaslasega rasedustriipe püüdnud praeguseks üle 2 aasta. Selle perioodi sisse on jäänud üks peetumine esimeses trimestris ja lugematu arv ebaõnnestunud tsükleid. Kui esimene aasta oli kuidagi enamvähem, ei tülitsenud nii väga, siis pärast peetumist on kõik läinud ainult allamäge. Tunnen end kogu selle triibupüüdmise keskel täiesti üksi, kuigi mees oli see, kes käis peale et hakkame kohe uuesti proovima. Oma eelarvest ostan teste, vitamiine mõlemale, testin-kraadin, jälgin-mõõdan. Kui saabub järjekordne selgus, et see tsükkel ei õnnestunud ja olen tujust ära ning julgen oma emotsioone välja näidata, on mees solvunud, et söön tema ajusid ja üleüldse võiksin õppida kuidagi paremini sellega toime tulla. Ning ei, ma ei ole üldse üks nendest naistest, kelle PMS fuuriaks muudab vaid ma olen lihtsalt õnnetu nendel päevadel. Tahaks rääkida kellegagi oma mõtetest ja tunnetest, aga iga kord kui mehega rääkida üritan, lõppeb see tüli ja nädalapikkuse vaikusega. Kord tegin vea, kui nendel teemades vesteldes ütlesin, et äkki jäime oma triibupüüdmisega liiga hiljaks (mõlemad läheneme 35le). Elukaaslane haakis sõnasabast kinni ja luges välja etteheite talle. Viljatuskliinikud on meid seni tagasi saatnud kuna korra ju õnnestus rasestuda. Elukaaslane eeldab juba ette, et ma niikuinii arvan, et probleem on temas kuigi meid kumbagi pole uurinud. Sellest ta ei paista aru saavat, et mehepoolsed uuringud on kordades leebemad ja vähem invasiivsed kui need, mis naistele tehakse. Mida rohkem aega edasi, seda rohkem ma hakkan üldse kahtlema, kas ma üldse julgen sellise inimesega last saada. Kus on garantii, et ma lapse kasvatamise osas samamoodi end täiesti omapäi ei tunne nagu praegu.

Kuulan huviga teiste kogemusi ja soovitusi kuidas hoida enda suhet sellises olukorras tervena

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:51; 09.08 23:53; 10.08 02:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige paremini aitabki see, kui annad elukaaslasele hingamisruumi. St räägi neist asjust mõne sõbrannaga, kes on sama läbi teinud (raskused rasestumisel, peetumine).

Meil oli selja taga 1,5 a triibupüüdmist, kui läksime viljatusravikliinikusse. Olin selleks ajaks mehe vist juba hulluks ajanud ov-testide, õigete päevade jne juraga. Tema eelistas seda, et seks on spontaanne, mitte “õige päeva” oma, nii et elu sujus, kui ma need õiged päevad enda teada jätsin ja enda pinged sõbrannaga rääkides välja elasin, mitte iga kuu sama juttu mehele ei korrutanud. Muidugi oli ka mees mures, aga tema viis sellega toime tulla, oli sellest vähe rääkida ja pigem tegutseda (viljatusravikliinikusse minek, uuringud jne). Pärast LAPi ja ureaplasmoosi ravi õnnestus rasestuda, kuid see rasedus peetus. Mina olin täiesti löödud, mees aga väga optimistlik, kuna olin ju lõpuks rasestunud ja temale andis see lootust.

Kas viljatusravikliinikus teile üldse mingeid analüüse või uuringuid ei tehtud? Peetumise põhjus võib ju ka olla mingi põletik või bakter (kasvõi seesama ureaplasmoos).

Võib-olla aitab mehel sellest uuringutehirmust üle saada, kui tood mõne tuttava paari näiteks, kes sama läbi teinud (kui teil tutvusringkonnas on mõni selline). Ainult naist pole mõtet ju uurida, aja säästmiseks kasvõi tuleks mehel ka esmased spermauuringud jmt ära teha. See, et uuringutele minnakse, ei tähenda ju seda, et üks teist süüdistab või eeldab, et “viga” on teises. Esmased uuringud ei ole ka midagi hullu – tavalised põletikuanalüüsid, bakterid, hormoonide analüüs naisel, spermaanalüüs mehel. Juba selles faasis võib midagi selguda, mis teid edasi aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 22:08; 20.07 23:09; 22.07 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oletegi juba ju hiljaks jäänud. Kus te siiamaani olite? 30+ on juba hilja esimese lapse peale mõtlema hakata. Õpetlik lugu teistele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KRISBIIN: Nii õel ka nüüd olla ei saa????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi sõbrannaga või siin, arusaadav, et sulle on see tähtis teema, aga mehe ajab tõepoolest hulluks see igakuine jutt. Mida see pidev rääkimine aitab, arvab tema, kuigi meie ju teame, et läbi kõnelemine on naiste viis probleemidega hakkama saada, meest need ainult koormavad. See oleks ju kohutav, kui mees 2 aastat iga kahe nädal tagant muudkui saeks “nüüd on õige aeg” ja kaks nädalat hiljem “äkki olen”, kui sellest rääkimisest ei muutu mitte midagi.
Ja soovitan siis panna endale aja kinni viljatusarsti juurde, esimesed uhd ja vereproovid pole midagi hullu. Siis oled sina algust teinud ja on ainult õiglane, et mees läheb ja annab selle täiesti mitteinvasiivse spermaproovi. Suuremat sorkimist (lap, hõsterooskoopia jne) nagunii ei hakatagi tegema, enne kui mees vähemalt spermaproovi on andnud. Asi ei ole üldse selles, kes on süüdi vaid selles, kuidas lõpuks oma eesmärgini jõuda! Olid sina noorem, oli tema parema tervisega esimese lapse ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 08:06; 23.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka pinged. Asi on mehe spermas.
Ma sooviks väga sellest kellegagi rääkida, sest need emotsioonid kurnavad mind. Mees eriti ei taha rääkida ja kellegi teisega ka rääkida ei luba.
Mulle tehti ka lõpuks hüsteroskoopia, kuid ei leitud midagi. Analüüsid on mul korras.
Mehel seevastu spermatosoidide arv madal, normaalse kujuga vähe. On saanud ravi umbes 8 kuud, kuid näitajad on paranenud vaid veidi. Sellest ei piisa rasestumiseks. Tema vanemad ootavad väga teist lapselast, kuid ma ei saa neile öelda, et mees on peaaegu viljatu.
Valu, pettumus, kibestumus, kurbus. Tahaks lihtsalt nutta kellegi õlal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane kägu? Mismõttes mees ei luba teistega rääkida??? Oled sai ikka oma suhtes ja selle õnnelikkuses kindel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tekitab ikka pingeid ja nääklemisi. Mina aga mõtlesin kohe sellele, et kui sa rasestumisest temaga rääkida ei saa, siis miks sa arvad, et saad temaga rääkida rasedusaegsetest muredest? Või hirmudest seoses sünnitusega, muredest imetamisega jne?
Siin soovitatakse sõbrannadega rääkida ja meest mitte koormata. No edaspidi lähevad asjad ainult raskemaks ja kogu aeg ei saa sõbrannade juurde joosta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suht sama seis. Iga kord kui jälle päevad platsis, on nutt kurgus ja lootusetus muudkui kasvab. Seitsmes kuu proovimist siis. Mees muidugi ütleb, et mis ulud ja lõpeta ära jne. Selle koha pealt ta ei mõista mind ja pole mõtet talle kurtagi, see ajab suhted vaid pingesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tekitab ikka pingeid ja nääklemisi. Mina aga mõtlesin kohe sellele, et kui sa rasestumisest temaga rääkida ei saa, siis miks sa arvad, et saad temaga rääkida rasedusaegsetest muredest? Või hirmudest seoses sünnitusega, muredest imetamisega jne?
Siin soovitatakse sõbrannadega rääkida ja meest mitte koormata. No edaspidi lähevad asjad ainult raskemaks ja kogu aeg ei saa sõbrannade juurde joosta…

Sõbrannaga rääkimine ei pea tähendama lõputut nutulaulu. Minul näiteks oli kahel sõbrannal selleks ajaks, kui meie mehega triipe püüdma hakkasime, juba viljatusravikiinikus uuringute, protseduuride ja ka kunstliku viljastamise tee läbi käidud. Nii et sain neilt väga asjalikku nõu ning pilt muutus palju selgemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 22:08; 20.07 23:09; 22.07 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tekitab ikka pingeid ja nääklemisi. Mina aga mõtlesin kohe sellele, et kui sa rasestumisest temaga rääkida ei saa, siis miks sa arvad, et saad temaga rääkida rasedusaegsetest muredest? Või hirmudest seoses sünnitusega, muredest imetamisega jne?
Siin soovitatakse sõbrannadega rääkida ja meest mitte koormata. No edaspidi lähevad asjad ainult raskemaks ja kogu aeg ei saa sõbrannade juurde joosta…

Täiesti nõus. Machoühiskond- mehi ei tohi koormata, mehed ei taha rääkida jne. jne. Meil on ikka veel nii levinud suhtumine et viljatus ona alti naise süü. Ka siis, kui põhjus on mehes ja meeste viljatus on järjest süvenev probleem- nad ei tunnista seda, abi otsimine on häbiväärne, rääkimine piinamine. Mehed tahavad ju ka ise last, aga lollus ja kitsarinnalisus on suuremad kui lapsesoov. Selle asemel, et põnni süles hoida mairneeritakse oma mehelikkuses ja valehäbis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:03; 22.07 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oletegi juba ju hiljaks jäänud. Kus te siiamaani olite? 30+ on juba hilja esimese lapse peale mõtlema hakata. Õpetlik lugu teistele.

Normaalne inimene vanuses 30 + alles hakkabki laste peale mõtlema. Ilmselt pole seda sulle mõtet seletada, kui lapsed varases nooruses said, siis on tõenäoliselt puudu nii haridusest kui arusaamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:03; 22.07 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tekitab ikka pingeid ja nääklemisi. Mina aga mõtlesin kohe sellele, et kui sa rasestumisest temaga rääkida ei saa, siis miks sa arvad, et saad temaga rääkida rasedusaegsetest muredest? Või hirmudest seoses sünnitusega, muredest imetamisega jne?
Siin soovitatakse sõbrannadega rääkida ja meest mitte koormata. No edaspidi lähevad asjad ainult raskemaks ja kogu aeg ei saa sõbrannade juurde joosta…

Täiesti nõus. Machoühiskond- mehi ei tohi koormata, mehed ei taha rääkida jne. jne. Meil on ikka veel nii levinud suhtumine et viljatus ona alti naise süü. Ka siis, kui põhjus on mehes ja meeste viljatus on järjest süvenev probleem- nad ei tunnista seda, abi otsimine on häbiväärne, rääkimine piinamine. Mehed tahavad ju ka ise last, aga lollus ja kitsarinnalisus on suuremad kui lapsesoov. Selle asemel, et põnni süles hoida mairneeritakse oma mehelikkuses ja valehäbis.

Minu arust on asi pigem selles, et mitte “mehi ei tohi koormata” või et mehel nagu polekski kunagi viljatusega asja, vaid et mehed ei taha samal teemal korduvalt rääkida. Arutatakse üks kord asjad läbi, lepitakse milleski kokku (nt järgmises sammus – uuringud, arsti juurde minek vmt), siis vahepeal nad ei taha enam sama teemat läbi nämmutada. Naised aga tahaks vahepeal ka muudkui arutada-rääkida.

Kui kasvõi enda peale mõtlen selles etapis, siis läksin ikka liiale küll oma rääkida tahtmise sooviga ja kuna alguses oli see selline ebamäärane hala, et ei tea miks küll ja mis saab, kui me lapsi ei saagi, siis tõesti, häbi hakkab. Sellise jutuga piinaks igaühe ära ja selle juures ei pane tähelegi, et tegelikult on mees samamoodi mures. Aga kuna mingi hetk tuli aru mul pähe ja hala asemel hakkasime tegutsema, st saime hea viljatusraviarsti, siis praegu on meil 2 last (muud polnudki vaja, kui ureaplasmoosi ravi ja munajuhade läbitavust parandada).

Muidugi on loomulik, et räägitakse üksteisele oma tunnetest ja muredest, ja seda tulebki teha, aga just selliste tõsiste ja väga emotsionaalsete probleemide puhul võib kergesti üle piiri minna, nii et rääkimisel ja rääkimisel on suur vahe.

Selle pärast ka on hea, kui enne saab rääkida mõne inimesega, kes sama on läbi teinud. Nii et kui seni pole mehega rääkimisest teemaalgatajal eriti kasu olnud, siis võib-olla on põhjus ka selles, et senine rääkimine on olnud liiga umbmäärane ja emotsionaalne jutt. Aga kui pakkuda mehel välja konkreetne samm, nt teatud uuringud (põhjendusega, miks see vajalik on), hakkaks asjad ilmselt liikuma.

Keeruline aeg on see peres kindlasti. Kumbki mõtleb, kas põhjus on temas, kas õnnestub rasestuda jne. Ka sellised asjad tuleb selgeks rääkida, et ükskõik, mis uuringutel selgub, et koos mõeldakse siis edasi, mis võimalused edasi on. Tegelikult on see, kui on uuringutel käidud ja mingitki põhjused viljatusele teada (neid ei pruugi ju ka selguda), isegi hea, kuna siis on võimalik teha järgmine plaan (kas tuleb ühel või mõlemal rohtusid võtta, tuleb mingi protseduur vmt). Vähemalt ei tiksu aeg tühja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 22:08; 20.07 23:09; 22.07 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just. Kahtlemata on see väga keeruline periood suhtes ja elus, kahtlused ja eks pingetega tuleb igaüks omamoodi toime. Järgmiseks keeruliseks perioodiks on üleväsinud noored lapsevanemad. Parem oleks 2 aasta peale siiski juba tegutsema asuda, ega uuringud, viljatusravi, ivf ja muud protseduurid võtavad kõik ka aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 08:06; 23.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne inimene vanuses 30 + alles hakkabki laste peale mõtlema. Ilmselt pole seda sulle mõtet seletada, kui lapsed varases nooruses said, siis on tõenäoliselt puudu nii haridusest kui arusaamisest.

Normaalne inimene saab ikka lapse siis, kui ta lapse saamiseks valmis on ja ta elus sobiv keskkond valitseb. Olgu see siis 21- või 37-aastaselt.
Pole teiste asi öelda, et 30+ või 30- on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehi ei tohi tõesti “infoga” üle valada. Endal kogemus kui alustasime triipude püüdmist, et mees kuulas mu juttu õigetest päevadest jne ära 2 kuud. Käsu peale seksimine aga tekitas temas sellist stressi, et tekkisid potentsi ja enneaegse seemnepurske probleemid. Peale seda jälgisin ise “viljakaid päevi” , et õiget aega mitte maha magada. Mehel stress vähenes, kuna talle tundus, et kõik vahekorrad olid spontaansed ja ei tundnud enam sundi vahekordadeks. Mehe probleemid seoses stressiga ka taandusid. Nüüd jägin ov äppi ja teen ov teste ilma et sellest meest koguaeg teavitaks. Kui jälle on õige aeg, siis poen talle aga rohkem külje alla kui muudel päevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 11:59; 06.08 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oletegi juba ju hiljaks jäänud. Kus te siiamaani olite? 30+ on juba hilja esimese lapse peale mõtlema hakata. Õpetlik lugu teistele.

Absoluutselt nõus. Õel või mitte.
Vanur avastab, et on lastetu, ja hakkab tõmblema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oletegi juba ju hiljaks jäänud. Kus te siiamaani olite? 30+ on juba hilja esimese lapse peale mõtlema hakata. Õpetlik lugu teistele.

Absoluutselt nõus. Õel või mitte.
Vanur avastab, et on lastetu, ja hakkab tõmblema.

Ma küll ei liigitaks 35 a inimesi vanuriks…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 11:59; 06.08 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehi ei tohi tõesti “infoga” üle valada. Endal kogemus kui alustasime triipude püüdmist, et mees kuulas mu juttu õigetest päevadest jne ära 2 kuud. Käsu peale seksimine aga tekitas temas sellist stressi, et tekkisid potentsi ja enneaegse seemnepurske probleemid. Peale seda jälgisin ise “viljakaid päevi” , et õiget aega mitte maha magada. Mehel stress vähenes, kuna talle tundus, et kõik vahekorrad olid spontaansed ja ei tundnud enam sundi vahekordadeks. Mehe probleemid seoses stressiga ka taandusid. Nüüd jägin ov äppi ja teen ov teste ilma et sellest meest koguaeg teavitaks. Kui jälle on õige aeg, siis poen talle aga rohkem külje alla kui muudel päevadel.

naine on see kes stressi peab vältima, kui on vaja rasestuda!
Kui mees ei saa nii paljukese stressiga hakkama, et homme on ovulatsioon, siis kuidas ta isaks olemisega hakkama peaks saama? seal on järgmised kolm aastat stressitase 180% ja käsu peale ‘laps vaatab praegu multikat, meiol on 10 minutit aega’ seksimist.
loomulikult ei tasu minna karjudes ja ulgudes mehelele neist asjadest rääkima, seda ei kannata keegi välja, aga tulevane isa peaks olema sama palju asjasse pühendunud kui ema.

Aga oletegi juba ju hiljaks jäänud. Kus te siiamaani olite? 30+ on juba hilja esimese lapse peale mõtlema hakata. Õpetlik lugu teistele.

Absoluutselt nõus. Õel või mitte.
Vanur avastab, et on lastetu, ja hakkab tõmblema.

sel juhul saad üle poole oma elust ise ka vanur olla, palju õnne.
mul 3 last pärast 35t. 20ndates sain hoopis reisida ja end üles töötada. sain pika ja piisavalt metsiku nooruse ja nüüd saan südamerahuga stabiilne lauamänge mängiv ja loodusradadel käiv lapsevanem olla. 23selt elu sees
kui pole veel emotsionaalset küpsust ega stabiilsust elus pole vaja 20ndates lapsis ada, et siis hiljem elu aeg laenutähtaegade ja palgapäevade nimel elada ja kibestunud olla et miks mõnel teisel on paremini.
lisaks saab nooremaid lapsi mu ema hoida (ma palu seda tal teha, vaid talle meeldib) – oleksin lapsed varem saanud, oleks mu ema alles tööl käinud ja oma lapselapsi ainult jõulu ajal näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme elukaaslasega rasedustriipe püüdnud praeguseks üle 2 aasta.

Elukaaslane eeldab juba ette, et ma niikuinii arvan, et probleem on temas kuigi meid kumbagi pole uurinud. Sellest ta ei paista aru saavat, et mehepoolsed uuringud on kordades leebemad ja vähem invasiivsed kui need, mis naistele tehakse.

Miks teist kumbagi uuritud ei ole? Mees peaks esimese asjana ainult topsi spermat andma ja sinule tehakse kõigepealt vereproov – lihtsad lahendused mõlemad. Suure tõenäosusega selgub midagi juba emmast-kummast testist ja kui mitte, teate vähemalt, et paljude asjadega on siiski asi korras ning saate edasi uurida.

Kaks aastat samal teemal rääkimist muutub lõpuks tõepoolest nüriks. Kui mees keeldub spermatestist, siis lase ometigi vähemalt ennast testida! Võib-olla on sul mingi lihtne viga nagu eelpool mainitud ureaplasmoos, mille saaks kiire tabletikuuriga korda. Ja kui ei ole, saad mehele öelda, et sul on esimene testimise etapp tehtud ja nüüd oleks mõistlik temal see spermatest ära teha, enne kui sind põhjalikumalt uurima hakata.

Triibupüüdmine, eriti nii pikaaegne, on kahtlemata närvesööv, aga seda enam tuleks ühel hetkel midagi ette võtta, selle asemel, et omavahel tülitseda ja lõpuks lahku minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 06:42; 10.08 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teist kumbagi uuritud ei ole? Mees peaks esimese asjana ainult topsi spermat andma ja sinule tehakse kõigepealt vereproov – lihtsad lahendused mõlemad. Suure tõenäosusega selgub midagi juba emmast-kummast testist ja kui mitte, teate vähemalt, et paljude asjadega on siiski asi korras ning saate edasi uurida.

Kuna esimene rasedus tekkis napilt “normaalaja” jooksul, siis 3 kuud pärast peetumist tasulisse viljatuskliinikusse minnes saadeti meid sõna otseses mõttes pikalt, et kuhu me kiirustame. Ühe korra õnnestus rasedaks jääda, küll õnnestub uuesti. Kästi c.a aasta täis proovida ja siis tagasi tulla. Ja selle aasta jooksul isegi mitte ov teste kasutada. See kõik on minu silmis täielik ajaraiskamine just selsamal põhjusel et kui probleem on milleski lihtsas a’la ureaplasmoos, hormoonid paigast vms, aga mis tähendaks ikka seda et aasta otsa tuleb “tühja nühkida” ja punaste saabudes “rõõmustada”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:51; 09.08 23:53; 10.08 02:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks teist kumbagi uuritud ei ole? Mees peaks esimese asjana ainult topsi spermat andma ja sinule tehakse kõigepealt vereproov – lihtsad lahendused mõlemad. Suure tõenäosusega selgub midagi juba emmast-kummast testist ja kui mitte, teate vähemalt, et paljude asjadega on siiski asi korras ning saate edasi uurida.

Kuna esimene rasedus tekkis napilt “normaalaja” jooksul, siis 3 kuud pärast peetumist tasulisse viljatuskliinikusse minnes saadeti meid sõna otseses mõttes pikalt, et kuhu me kiirustame. Ühe korra õnnestus rasedaks jääda, küll õnnestub uuesti. Kästi c.a aasta täis proovida ja siis tagasi tulla. Ja selle aasta jooksul isegi mitte ov teste kasutada. See kõik on minu silmis täielik ajaraiskamine just selsamal põhjusel et kui probleem on milleski lihtsas a’la ureaplasmoos, hormoonid paigast vms, aga mis tähendaks ikka seda et aasta otsa tuleb “tühja nühkida” ja punaste saabudes “rõõmustada”.

Aga nüüdseks on ju juba üle 2 aasta täis?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 06:42; 10.08 00:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.5 aastat püüdsime esimesi triipe. 3 kuud sain olla rase, siis tuvastati, et 7ndal nädalal pärast esimest UH-d on peetunud. Sellest on praeguseks omakorda 7 kuud möödas. Viljatuskliinikus käigust on möödas 4 kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:51; 09.08 23:53; 10.08 02:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasestumisprobleemid ja pinged suhetes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.