Esileht Hobinurk Reisitõrkekindlustus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Reisitõrkekindlustus

Postitas:

Lähen esimest korda kaugemale/kallimale lennureisile ja teen esimest korda ka reisikindlustuse. Tekkis aga küsimus reisitõrkekindlustuse kohta. Kui lend ära jääb lennufirma poolt põhjustatult, siis kas kindlustus hüvitab majutuse ja ka ette ostetud muuseumide/ürituste piletid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli juhus, kus lend hilines nii palju, et jäime ilma esimesest ettemakstud ööst hotellis. Seda kindlustus ei hüvitanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 22:46; 27.03 18:14; 27.04 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead uurima täpsemalt reisitõrke kindlustuse tingimusi. Tingimused võivad olla väga erinevad ja nendel võivad olla mingid sisemised piirmäärad. Näiteks hüvitatakse reisiga seotud kulusid poliisil määratud summas, aga hotellikulusid ei hüvitata rohkem kui 100€/öö väärtuses.
Kui on väga kallid piletid, siis tasub ilmselt eraldi kindlustusfirmalt üle küsida. Ma pigem arvan, et muuseumipileteid ei hüvitata. Võimalik, et sõltub ka sellest kas need aeguvad või saate neid ikkagi kasutada. Näiteks spordivõistluste või kontserdipiletite puhul on pilet pärast kuupäeva väärtusetu. Muuseumi saab minna ka kuu hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli juhus, kus lend hilines nii palju, et jäime ilma esimesest ettemakstud ööst hotellis. Seda kindlustus ei hüvitanud.

Tõesti või? Olen päris palju reisinud ja aastate jooksul ka erinevates firmades kindlustanud, kuid selliseid reisitõrke tingimusi, kus lennu ärajäämise korral ei hüvitataks ettemakstud hotelli, pole küll kohanud.

Tihti lähevad inimesed küll sellega alt, et soovivad kindlustuselt saada hüvitist juhtumite eest, mille puhul on hüvitise maksmine nt lennufirma kohustus ja siis räagivad pärast, et paha kindlustusfirma ei maksnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli juhus, kus lend hilines nii palju, et jäime ilma esimesest ettemakstud ööst hotellis. Seda kindlustus ei hüvitanud.

Tõesti või? Olen päris palju reisinud ja aastate jooksul ka erinevates firmades kindlustanud, kuid selliseid reisitõrke tingimusi, kus lennu ärajäämise korral ei hüvitataks ettemakstud hotelli, pole küll kohanud.

Tihti lähevad inimesed küll sellega alt, et soovivad kindlustuselt saada hüvitist juhtumite eest, mille puhul on hüvitise maksmine nt lennufirma kohustus ja siis räagivad pärast, et paha kindlustusfirma ei maksnud.

Tõesti jah. Lend ei jäänud ära, vaid hilines paar tundi ja sellest piisas, et jätkulennust maha jääda. Seega hilisõhtuse saabumise asemel jõudsime hotelli järgmisel päeval alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 22:46; 27.03 18:14; 27.04 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näed, leidsin IFi reisitõrkelepingust sellise punkti:
155. Kui reis on juba alanud ja kindlustatul tekib reisitõrge, ei maksa If hüvitist reisiga seotud
kaupade ja teenuste eest, mida kindlustatu ei saanud kasutada, näiteks reispaketi kasutamata
osa, ettemaksed hotelli või ekskursioonide eest, kasutamata lennupiletid, mäepiletid jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 22:46; 27.03 18:14; 27.04 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandan kui eksin, aga mina olen sellest nii aru saanud, et kindlustus hüvitab tekkinud lisakulud, kui reis on juba alanud. Nt kui inimene jäi jätkulennust maha, aga piletid ei olnud ostetud paketina ja check in polnud lõppsihtkohta tehtud, siis esimese lennufirma kohustus on tagada reisija jõudmine esimese pileti sihtkohta. Kui nüüd reisija peab ostma uue pileti lõppsihtkohta, hüvitab selle kindlustus.

Näide: reisija on ostnud pileti Tallinn – Amsterdam – New-York ning eraldi pileti New-York – Los Angeles (no kasvõi selleks, et üks päev NYga tutvuda), aga juhtub, et Tallinn-Amsterdam hilineb nii palju, et NY lennule enam ei jõua. Lennufirma korraldab Amsterdamis majutuse ja lennu järgmiseks päevaks, aga kuna otselendu tol päeval pole, siis marsruudil Amsterdam-London-NY. Reisija jääb aga napilt oma NY-LA lennust maha. Nüüd katab reisikindlustus vajadusel öö hotellis NYs (eelmise öö bronni järgmiseks lükata ei saa) ja uued lennupiletid LAsse. Seda ööd, mis maksti ette algse plaani kohaselt NY hotellis viibimise eest, keegi ei hüvita, sest öömaja Amsterdamis juba hüvitati. Samuti ei hüvitata esimest broneeritud ööd LA hotellis, sest selle öö veedab reisija veel NYs ja selle maksab kinni reisikindlustus. Reisikindlustus katab lisakulud mitte ettemakstud aga olude sunnil saamata jäänud teenuse. Kontserdipiletitega on vist nõks teised lood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Hobinurk Reisitõrkekindlustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.