Esileht Sünnitus Riided beebile haiglas (ITK) ja kojutulekuks ja üldse

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Riided beebile haiglas (ITK) ja kojutulekuks ja üldse

Postitas:

Sünnitan ITK-s. Kas olete beebile lasknud selga panna haiglariided või olete palunud isiklikud riided selga panna? Kuidas sellele haiglas vaadatakse, ega olda vastu? Kui olete kasutanud isiklikke riideid, siis mis riided teil kaasas on olnud selleks puhuks? Body, retuusid, sokid ja müts? Või mõni toakombe/tudukombe hoopis?

Kui palju üldse haiglasse riideid kaasa võtta beebile ja mis suuruses? Kas ITK-sse pean oma mähkmeid ka võtma, või antakse seal niipalju kui kulub?

Minu beebi sünnib varakevadel, mis riided võtta kaasa beebi kojutoomiseks? Kas kindlasti paks talvekombekas või sobib midagi õhemat?

Sorteerisin beebile ostetud riideid ja olemas on soe kott turvahälli ja vankrisse, 2 õhemat (dressimaterjalist) kombekat (suurus 50 ja 56), sokke, mõned erineva paksusega mütsid, bodyd (3x suurus 50, 5x suurus 56, 3x suurus 62), alt lahtised püksid/retuusid (kokku 5 paari, suurused 50 ja 56), tudukombed (suurused 50, 56 ja 62) – mida olulist ma enne beebi sündi veel ostma peaksin ja mida sellest valikust haiglasse kaasa võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole haiglasse rohkem riideid võtnud, kui ainult koju toomiseks. Ei näe mõtet kaasa tassida.

Kui kevadine laps, siis paksu talvekombet ei muretseks, kui turvahälli soe kott on olemas. Ostaks mõne fliis- või nö mõmmikombe ja siis saab alati lisaks veel tekki kasutada kui vaja. Selle alla siis koju toomiseks pv body ja püksid või tudukombe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglas olid haigla riided. Kaasa võtsin ainult kojutoomsiriided.

Kui sul on olemas turvahälli soojakott, siis pole sul turvahälli mingit kombet enam vaja. Sõltuvalt, kui kinnine kott on, kas sisi mingi soojem kampsun ja müts. Kui on universaalne soojakott, mis sobib ka vankrisse/kärusse, siis ma talvekombet kevadeks enam ei ostakski vaid kasutaks sedasama soojakotti vankris. Detsembris käisime näiteks niimoodi vanalinna jõuluturul, et laps oli turvahällis hoopis fliiskombes ja sealt siis tõstsime vankris olevasse soojakotti, mis tavaliselt on meil turvahällis (koos soojakotiga ei saa last turvahällist kätte ju). Just selline vastsündinu kuni 2 kuud on täitsa ok niimoodi, hiljem ei pruugi käed enam sisse mahtuda 🙂

Meil on väga soe soojakott turvahällis, kapuutsi saab täitsa koomale tõmmata jalaps on seal sees toariietes, käes on õhemad kindad (kipub käsi näo juurde tõstma, selle tõttu) ja peas on õhem tuukrimüts.

Pükstest soovitan kinniste varvastega. Sokid ei püsi neil esimestel kuudel eriti jalas :). Minul nt 2-kuusel lapsel on hoopiski sukapüksid kasutuses – tavalised poolsipukad ei püsi lihtsalt jalas :O ja klassikalised õlgadelt kinnituvatega on esiteks liiga palav, kui body all ja teiseks on tal pikk kere ja lühikesed jalad, mistõttu kui kerest paras, siis jalgadest suur ja kui jalgadets paras, siis kerest lühike 😀 Esimese lapsega sellist probleemi polnud ja kõik riided said esimese lapse järgi varutud, nüüd seisavad hunnik sipukaid niisama 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige paremad on kääniskäistega (st kindad “sisse ehitatud”) tudukombed, mugav selga panna,mugav ka mähkmeid vahetada – ei pea last väntsutama üle pea käivate bodydega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 12:44; 30.03 18:38; 01.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis oktoobris ning kombet talle ei ostnudki. Soe sulekott oli nii vankris kui turvahällis. Kombeka järgi puudus vähimgi vajadus. Sulekotti läks laps toariietega sisse, vaid mütsi panin pähe, väga mugav.
Haiglas on mugavam haigla riietega. Need on ilusad ja nunnud ja sa ei pea nende pesemise pärast muretsema. Kõik vajalikud mähkmed saad haiglast. Kaasa võta vaid riided kojutoomiseks ja turvahäll kotiga.
Võimalik, et suurus 50 ei lähegi lapsele selga, oleneb, mis firma riided on. Eelmisele lapsele võtsin haiglasse kaasa 2 tudukombekat. Neist üht ei andnud kuidagi selga sikutada, teise sain selga, aga peale esimest pesu oli seegi väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka hoiatan nr 50 riiete eest, sest Eestis on vastsündinu keskmine pikkus ikkagi üle 50 cm ja bodyd ja kinniste jalaotstega kombekad ei lähe sel juhul selga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK sünnitusmaja lehel on soovitused, mida kaasa võtta: http://www.sunnitusmaja.ee/sunnitus/sunnitusosakond/mida-sunnitusmajja-kaasa-votta/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel olid M&S poes tudukombede kolmpakid 8 eurot (jalad kinni ning kindalaadsed käänised käiste otsas) – soovitan soojalt! Alguses pole muud vajagi. Ausalt – need bodyd ja retuusid (ka sipupüksid) on alguses väga tüütud, eriti kui räägid, et nood veel alt lahtised ka on.

Body, retuusid alates 6. kuust (siis hakkab roomama ja on vaja varvastega lükata st siis kah sokid pigem segavad aga alt lahtised retuusid on seevastu ideaalsed).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 12:44; 30.03 18:38; 01.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tudukombesid soovitaks 5 vähemalt suurusest 62, neid ikka kulub mitu iga päev. alla ka mingi body. kõige mugavamad, kui on suuremad nr, lukuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tudukombesid soovitaks 5 vähemalt suurusest 62, neid ikka kulub mitu iga päev. alla ka mingi body. kõige mugavamad, kui on suuremad nr, lukuga.

Ma nägin neid just 3*Maximas, 8 eur tk – peabki varuma, lukuga liigub neid harva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 12:44; 30.03 18:38; 01.04 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sündis mais (suht jahe oli) ja haigla riideid vaja ei olnud (va see imelik müts).

Kõige praktilisemad on kinniste jalaosadega ja kindlasti lukuga kombed (neid trukke ei viitsi sa elu sees öösel 6x lahti ja kinni panna).

Mina soovitaks osta 1x kombe suurus 50 igaks juhuks, kui ta on väga pisike, siis upub juba natuke suurematesse riietesse ära. Ja kui selgub, et ongi pisike, siis saadad mehe samasuguseid juurde ostma (ette ei tasu jah väikeseid osta).

Meil veetis laps esimese elukuu täielikult lukuga kombes. Ülimugav oli nii päeval kui öösel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks, et see on maitse küsimus väga suures osas 😀

Jah, haiglas olles võib ta kanda hailgariideid, aga võid ka enda omad panna. Minul oli kaasas 3 enda ostetud tudukombet. Nunnud olid ja seetõttu tahtsin panna just neid selga. Lisaks oli mul kaasas selline asi nagu unipussi – see on mingi magamiskott äkki? Soomest ostsin ja seal oli nimetus unipussi, selline lukuga kott, mille sisse paned lapse ja käed saad välja võtta. See oli asendamatu, sest minu lapsel oli isiklikult pidevalt väga külm. Ta oli koju tulles ka alla 3kg, sest võttis 300gr alla. Selline pisike pambu, polnud eriti liha luude peal. Mina kasutasin veel isiklikke mütse ka, see haigla marlimüts on ikka kole kyll….

Kodus edasi riietasin teda samuti ikka päris riietesse, olin varem varunud imepisikesi riideid. Nii vahva, kui tita on inimese moodi riides. Ikka püksid ja traksid ja pusad jne. Seega, nagu ma ütlesin, on riietamine puhtalt maitse küsimus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oli sündides 51 cm ja nr 50 riideid sisuliselt ei saanudki kasutada. Sünnitusmajas selgus, et talle ei mahu pähe ka minu ilus väljavalitud sellele suurusele sobiv müts. Üks 3-kuustele mõeldud, mis oli niisama kaasas, see napilt mahtus. Nr 56 riideid sai kanda 2 nädalat…
Teine laps oli sündides 54 cm ja peaümbermõõt veel mitu cm suurem, nii et nr 56 rõivad ka ei läinud. Sünnitusmajas läks pähe 3-6k müts. Seekord ennustati kusjuures täiesti keskmist mõõtu last, kes peaks kindlasti väiksem olema kui esimene, ehk kuskil 3,5-3,7 kg kanti. Tegelikult oli 4,5 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oli sündides 51 cm ja nr 50 riideid sisuliselt ei saanudki kasutada. Sünnitusmajas selgus, et talle ei mahu pähe ka minu ilus väljavalitud sellele suurusele sobiv müts. Üks 3-kuustele mõeldud, mis oli niisama kaasas, see napilt mahtus. Nr 56 riideid sai kanda 2 nädalat…
Teine laps oli sündides 54 cm ja peaümbermõõt veel mitu cm suurem, nii et nr 56 rõivad ka ei läinud. Sünnitusmajas läks pähe 3-6k müts. Seekord ennustati kusjuures täiesti keskmist mõõtu last, kes peaks kindlasti väiksem olema kui esimene, ehk kuskil 3,5-3,7 kg kanti. Tegelikult oli 4,5 kg.

Kui suured need pead siis olid? Mul 4 last ja kõigil sünnikaal 4,5kg ja pead 38-39cm. Mütsid läksid suurus 35/38 ja 50 suurusele vastav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega kuulasin ka neid nõuandeid, et 50 suurust pole mõtet osta. Laps oli sündides 49 cm ja 3 kg, kõik varutud riided al. 56- 62 cm oli nii suured, et pidin minema ostma 50 suurus riideid sünnitusmajast tulles

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega kuulasin ka neid nõuandeid, et 50 suurust pole mõtet osta. Laps oli sündides 49 cm ja 3 kg, kõik varutud riided al. 56- 62 cm oli nii suured, et pidin minema ostma 50 suurus riideid sünnitusmajast tulles

Minu lapsed on olnud 51cm ja 52cm ning 3800g ja 3900g ning mõlemad on kandnud esimese nädala 50 suuruses riideid. 56 suurusesse oleks nad ära uppunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul tähtaeg 1 septembril, ei tea kunagi sünnnitan varem või hiljem….
aga millised riided – kojutoomiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Riided beebile haiglas (ITK) ja kojutulekuks ja üldse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.