Esileht Beebi ja mitmikud Rinnapiima asendaja valmistamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rinnapiima asendaja valmistamine

Postitas:

Tere! Olen väga mures oma tuttava lapse pärast. Tüdruk on 7 kuune ja saab rpa-d. Ma muidugi väga kursis pole kuna oma laps sai ainult rinda aga murelikuks teeb see et tuttav teeb lapsele mitu pudelit piima valmis ja siis annab seda. No nt õhtul teeb valmis 3 pudelitäit, ühe annab kohe ära, teised kaks jätab kapile seisma/jahtuma. Vajadusel annab ühe öösel aga enamasti magab laps terve öö ja siis saab ühe piima hommikul ja veel ühe pärastlõunal ja alles siis tehakse uus piim. Parandage mind palun kui ma valesti tean, aga nii kaua ju ei tohiks piima ette teha? Üritasin inimeselt endalt uurida et kas nii piim halvaks ei lähe ta arvas et ega see piim nii kähku ka halvaks lähe…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks, et näe vaatasin infot igaks juhuks, sest isegi tavaline piim läheb paari tunniga palava ilmaga õues hapuks. Kui nii kaua seisnud piima anda beebile, siis on see tema kõhule karuteene. Siis on beebil gaasid, kõht lahti ja emmel ka palju muret.

“Toatemperatuurile seisma jäetud piim on bakterite jaoks suurepärane kasvukeskkond. Kui beebi joob bakteritega saastunud piima, tekib tal kõhulahtisus, ta oksendab ning selle tagajärjel tekib peatselt vedelikupuudus.”

http://www.noorema.ee/kasulik.php?grupp=P%E4rast%20s%FCnnitust&kasulik=Kuidas%20valmistuda%20pudeliga%20toitmiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pulbri RPA säilib 1-2h, igal firmal erinevalt, paki peal tavaliselt kirjas ka. Ja kui ta nii üleöö seisab, ta hakkab tugeva haisu juba ka eritama, endalgi piimajäägid seisnud kapi peal hommikuni kuna ei viitsinud kohe pesta ja see hais ikka läbi suletud lutipudeli tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, no ja kas lapsel on siis kõhuhädad? Tegelikult on nii, et pulbrist võib 24 tunniks pudelid valmis segada, aga hoidma peab külmkapis. Sealt siis võtad, pistad soojendajasse ja annad. See on täiesti usaldusväärne info, ma küll ei ela Eestis, aga olen oma lapse tervisehädade tõttu temaga siin palju haiglas olnud. Viimati oligi tal kõht lahti ja mina paanikas, et äkki olen valesti teinud midagi söögiga. Küsisin õdedelt järgi ja öeldi, et ei, meie teeme ka nii, küsiti palju laps u ööpäevas kokku ära sööb ja selline kogus segati köögis igal hommikul valmis. Kui haigla nii teeb, siis järelikult on ohutu. Soojendajas lubati pudel max 2 h hoida.
Sa ütle oma tuttavale, et pangu külmkappi need valmis pudelid.
Pakkidel muideks ei ole üldse kirjas, et võiks seista lasta, küllap see on tootja enesekaitse, seal kästakse kohe ära sööta. See paraku praktikas küll alati võimalik ei ole. Pudelite ettevalmistamine säästab ikka palju aega ja närve. Mina tegin nii, et ostsin 3 suurt mõõteskaalaga pudelit, tegin laari õhtul valmis, külma panin kusjuures tulisena, sest kiire jahtumine pidi parem olema ja siis valasin pärast vajaliku koguse väiksemasse söömispudelisse.
Kas su tuttav hoiab neid tõesti toatemperatuuril? See küll ei lähe. Roiskumine on üks asi, aga ma muretseks veel ka vitamiinide ja toiteväärtuse säilimise pärast. Soovita tal need ikka külmkappi panna. Klaaspudel soojeneb soojendajas mõne minutiga, mul on see pidevalt sees, vesi soojas. Ka öösel pole väga raske külmast pudel kahmata ja soojaks lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 11:57; 05.08 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ôigus, isegi itk -s sünnitusmajas lubati külmkapis hoida ja enne kasutamist soojendada, kui pidin vastsündinule lisa andma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea mis tänapäevaste piimapulbritega on, aga 97-ndal aastal nt Piltti nimelist piimapulbrit kasutasin ma täpselt nii, et tegin 24 tunnise varu külmkappi valmis ja kuna lapsel olid kindlate vahedega söögiajad (sünnist peale sai rpa-d) siis oli niimoodi väga mugav ja jäi aega kõigeks. Söögiaeg tuli, valasin piimasegu pudelisse lasin paar minutit soojeneda kuumas vees ja lapsel polnud kunagi mingeid kõhuhädasid ega probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arva või looda mis tahad, mina kirjutasin nii nagu asi on. Haigla kasutab pulbreid, enamasti Hipp omasid, mõned ka Bebat. Nagu ma ütlesin, medõe käest küsisin ja pulbripakke nägin ise kööki kohale toodavat. Ei ole vaja ilma asjata üleliigset paanikat ka teha. Ei olnud kusagil roiskunud piimast haigeid tittesid. Ka minu laps sai nii haiglas kui kodus seda sinu arvates roiskunud piima, terveks sai ikka ja ei ole siiani mingeid toidumürgituse märke ilmutanud. Arvad tõesti, et haigla hügieeninõuded lubaksid sellise asjaga riskida? Muidugi võib kasutada valmissegusid, kui eelarve võimaldab. Mina räägin Saksamaa haiglast, siin on toiduohutusnõuded ühed Euroopa karmimad.
Näed ju ise, siin inimesed kirjutavad, et nii teevad, need lapsed oleksid siis kõik hirmus haiged ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 11:57; 05.08 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka vastikuks lähevad tegelikult seistes. Kuigi naljakas ongi, et kui haiglas beebiga olime , ütles arst,et valmis segu võib hoida kuni neli tundi. Huvi pärast proovisin seda neli tundi seisnud piimajooki, no ja oli ikka vastikum küll kui äsja tehtud segu. Mõrkjas maitse tekib, või selline imelik. Ei oskagi täitsa õiget sõna leida. Proovige ise järgi, siis saate teada mis ma täpsemalt mõtlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rinnapiima asendaja valmistamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.